Mercato (LATO 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2022, 10:46

Nie wiem kto ma do niego pretensje bo na pewno nie ja. Niech idzie. Niech mu się wiedzie. Krzyżyk na drogę. Jak my wyciągaliśmy Higuaina, Vlahovicia i innych to tamtejsi kibice mieli ból żopy.
Zobaczymy kto weźmie na siebie jako taką odpowiedzialność na kreowanie. Stawiam, że Pogba i Locatelli ze środka. Chyba, że Beton znowu uzna, że podanie do Cuadrado i czekanie to najlepsza strategia.


Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2022, 11:05

Dybala już stracił szacunek, w ogóle podejmując rozmowy z interem.
Juventus dał mu wszystko, a nie zarobilismy na nim ani grosza, a teraz jeszcze takie rzeczy odstawia.
Szkoda splunąć nawet.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2022, 11:13

Po pierwsze - Pawełek niech idzie gdzie chce, on już u nas wartości dodanej nie stanowił, był natomiast irytujący i wiecznie niedostępny. Poza tym, nie ma kolejki chętnych na niego tylko same odpady więc gdzie ma iść jak nie do merd gdzie przytuli jakąś tam sumkę ? W sumie, Pawełek myślał, że chętni będą walić drzwiami i oknami po niego, miało być wedle jego mniemania tak pięknie - w kolejce miał czekać Real, Barca, Liverpool, wywiady miały być a tutaj same ogórki. Ponadto chłopczyk uparł się, że chce zostać we Włoszech czemu się nie dziwię więc wybrał najlepszego ogórka dla siebie czyli inter. A to, że wygumkuje się tym z historii Juve to teraz nie ma znaczenia bo Ci co się na stałe w niej zapisali to grono dość doborowe i w w tym gronie nie ma miejsca dla Pawełka. Z prawdziwych Juventinich w sumie nikt tak naprawdę nie utożsamiał Juventusu z Dybalą, ewentualnie sezonowe dzieci, które biegały po boisku szkolnym z koszulką Dybali robiąc maseczkę. Cieszmy się, że sfochowany chłopczyk odchodzi, mieliśmy go dość i niech idzie dokąd chce, mnie to grzeje bo sympatią nigdy go nie darzyłem ale co niektórych ma prawo to boleć, choć to garstka osób mających swój świat, np. @Maly.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2022, 11:50

Ogólnie trochę dziwne o ile faktycznie było zainteresowanie Newcastle, że Dybala tam się nie udał. Oni już w drugiej rundzie pokazali, ze w przyszłym sezonie mogą się liczyć w walce nie tylko o puchary ale nawet o LM. Mieli 3 miejsce do spółki z Tottkami za rundę wiosenną. Dybala wchodzi tam i z miejsca jest główną postacią drużyny, którą stać by zrobić już teraz drużynę na top 4 w lidze angielskiej. A i pewnie kasa byłaby dość konkretna.

Odnośnie naszego mercato przecież z tym Di Marią to można grać ostro, chłopem nikt konkretnie poza Juve się nie interesuje a tu plotki o 7 bańkach :prochno: Nawet z bonusami to za dużo, Barca nie ma szans na jego zakontraktowanie. Na razie nie mogą nikogo potwierdzić, a taka Benfica to co mu może dać 2?3? mln. 7 baniek netto to ok 13 baniek łącznie za rok. Dla porównania taki Kostić pewnie byłby do wyjęcia za ok 15 baniek, mówi się o pensji 2,5mln netto czyli nieco ponad 10 kosztu za 3 lata kontraktu. Dodatkowo Serb to typowy gość na lewą stronę, całkiem dobrze dogrywający, znają się z Vlaho. Wg mnie bardziej nam się przyda ktoś typową na lewą stronę kto da to 10+ asyst z tamtej strony niż kolejny prawoskrzydłowy Di Maria.


Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2022, 12:26

Podobno Liverpool oczekuje za Mane 40 mln. Wykładać bez zawahania i jechać po niego od razu, żeby się nikt nie rozmyślił.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2022, 13:07

Mily pisze:
09 czerwca 2022, 12:26
Podobno Liverpool oczekuje za Mane 40 mln. Wykładać bez zawahania i jechać po niego od razu, żeby się nikt nie rozmyślił.
Gorzej jak sam Mane, na widok delegatów Juventusu oraz mając perspektywe uczestnictwa w szambo-piłce proponowanej przez naszego taktyka, przykułby się kajdankami do ogrodzenia na Anfield. :prochno:

Brać tego Berardiego i Kosticia jako backup do czasu powrotu Chiesy. Di Maryśka, zanim cokolwiek podpisał, już zaczyna coś knuć i siać ferment. Piłkarsko wybitny, ale ewidentnie szuka sobie przytułku by dociągnąć do mundialu, a później da nogę.
Chyba że pojawi się mister X, ale i tak tu nie ma co się spodziewać jakiegoś cracka, Strateg lubi odpowiedzialnych taktycznie i altruistycznych skrzydłowych, magicy jak np. Diaby, Antony czy Zaniolo przepadliby podobie jak Costa i Coman.
W sumie to najbardziej pasowałby do nas Carrasco, ale to byłby spory wydatek, poza tym Atletico by go nie puściło.
Michael_M pisze:
09 czerwca 2022, 10:46
Zobaczymy kto weźmie na siebie jako taką odpowiedzialność na kreowanie. Stawiam, że Pogba i Locatelli ze środka. Chyba, że Beton znowu uzna, że podanie do Cuadrado i czekanie to najlepsza strategia.
Locatelli to będzie kreował, ale wyprowadzanie piłki z własnego pola karnego. :D
U Stratega koncepcja się nie zmieni, błyskotliwy pomocnik będzie się błąkał między stoperami, natomiast akcje zaczepne napędzać będzie najbardziej drewniany i surowy technicznie gracz w kadrze - czyli w obecnej sytuacji Zakaria z McKennim.
Pogba będzie wolnym elektronem, takim jak dotychczas Dybala, więc będzie musiał się sam cofnąć, sam odebrać, sam przedryblować rywali i sam wykończyć akcje. Teoretycznie będzie ustawiony jako lewy mezzala, w praktyce jego swobodę będzie musiał bilansować odpowiedzialny lewy pomocnik (Kostić) oraz duet Beżowy&Synalek na lewej obronie.
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2022, 13:18 przez Baczu, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2022, 13:14

Może i nie można było liczyć na Pawełka w decydujących spotkaniach i może i często zawodził, a nawet nie pasował do preferowanego przez Allegriego ustawienia, ale jak dla mnie miał to coś, co sprawiało, że chciało się choćby dla niego oglądać spotkania. Mi tam będzie brakowało jego niekonwencjonalnych zagrań i przebłysków geniuszu (choć nie było ich wiele).
Niemniej jednak, gdyby nie poszedł do merd to życzyłbym mu jak najlepiej i kibicował, żeby mu się powodziło, ale jeśli przejdzie do gorszej części Mediolanu to będę zawiedziony i jako do byłego kapitana Juve stracę szacunek.

Mam nadzieję, że z tym Berardim to tylko plotki i go jednak nie pozyskamy.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2022, 13:25

unbelievable87 pisze:
09 czerwca 2022, 13:14
Mam nadzieję, że z tym Berardim to tylko plotki i go jednak nie pozyskamy.
Możesz rozwinąć?


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2022, 13:31

Baczu pisze:
09 czerwca 2022, 13:07
Chyba że pojawi się mister X, ale i tak tu nie ma co się spodziewać jakiegoś cracka, Strateg lubi odpowiedzialnych taktycznie i altruistycznych skrzydłowych, magicy jak np. Diaby, Antony czy Zaniolo przepadliby podobie jak Costa i Coman.
Jak niby przepadli :prochno: Costa nie był po prostu gotowy na speców od przygotowania fizycznego u Allegrego na dłuższą mete, w sumie w Bayernie tez już uraz łapał a z Comanem to już w ogóle robi się jakiś dziwny mit odnośnie jego, chłop jak na swój wiek i podejście Maxa to i tak grał dużo.
unbelievable87 pisze:
09 czerwca 2022, 13:14
Może i nie można było liczyć na Pawełka w decydujących spotkaniach i może i często zawodził, a nawet nie pasował do preferowanego przez Allegriego ustawienia, ale jak dla mnie miał to coś, co sprawiało, że chciało się choćby dla niego oglądać spotkania. Mi tam będzie brakowało jego niekonwencjonalnych zagrań i przebłysków geniuszu (choć nie było ich wiele).
Niemniej jednak, gdyby nie poszedł do merd to życzyłbym mu jak najlepiej i kibicował, żeby mu się powodziło, ale jeśli przejdzie do gorszej części Mediolanu to będę zawiedziony i jako do byłego kapitana Juve stracę szacunek.
Niestety ostatnio częściej widzieliśmy Dybale stwarzającego zagrożenie pod bramką Juve niż przeciwnika. Pawełek naprawdę końcówkę miał mega słabą. Gdzie pójdzie to też pokaże jakie było zainteresowanie, jednak Sevilla, BvB to półka niżej nawet niż taki Inter w długoterminowej perspektywie, a i pewnie finansowo też dawali znacznie mniej. Aczkolwiek sam sobie winny gdyby przy początku negocjacji nie było takiego cyrku z oczekiwaniem szczególnie jego agenta i zaakceptowałby te 8/9 baniek o których mówiło się już dawno temu to pewnie sytuacja by się inaczej potoczyła a tak sam straci szacunek w Turynie i kilka baniek rocznie.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2022, 14:05

Michael_M pisze:
09 czerwca 2022, 13:25
unbelievable87 pisze:
09 czerwca 2022, 13:14
Mam nadzieję, że z tym Berardim to tylko plotki i go jednak nie pozyskamy.
Możesz rozwinąć?
Oczywiście. Jest dla mnie średniakiem, porusza się nienaturalnie, a dobre statystyki zawdzięcza temu, że w Sassuolo, jest liderem (jestem przekonany, że takowym by u nas na pewno nie był) i niejako wszystko mu wolno - strzela kiedy chce, robi wiele wrzutek, a taka gra w reprezentacji go zweryfikowała. Dodatkowo chłop już był kiedyś piłkarzem Juve i nawet nie spróbował wywalczyć sobie u nas miejsca, co tylko pokazuje, jakie ma ambicje. Nie będę już nawet dodawał, że gdzieś kiedyś czytałem, że jest kibicem Interu, bo to nie ma aż takiego dla mnie znaczenia, ale na pewno jest to kolejny "mały" minus.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2022, 14:56

Kostić - Vlahović - Berardi

To wyglądałoby bardzo dobrze już teraz, a Chiesa mógłby na spokojnie wracać do formy. Potem wskoczyłby do składu w miejsce Kostica/Berardiego (w zależności od tego, który przyjąłby się gorzej), ew. razem z nim moglibyśmy spróbować 4-4-2 w stylu:

Vlahović - Berardi
Kostić - Locatelli - Pogba - Chiesa

BTW bardzo się cieszę, że Fagioli zostaje. Moim zdaniem szybko przekona kibiców, że zjada takiego Arthura. Problem tylko w tym, żeby jeszcze przekonał trenera :prochno:


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2520
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2022, 18:21

AdiJuve pisze:
09 czerwca 2022, 11:50
Ogólnie trochę dziwne o ile faktycznie było zainteresowanie Newcastle, że Dybala tam się nie udał.
A jak myslisz, czemu on nie chce sie udac poza Italie? Bo w kazdej innej lidze by go zjedli w calosci razem z tymi jego malymi jajeczkami. Gosc jest archaicznym typem zawodnika, nie ma fizycznosci, nie ma szybkosci, jedna noge ma od wsiadania do tramwaju, a tą lepszą jedynie raz na jakis czas zdarzy mu sie zawiazac krawat. Owszem, liczby u nas mial calkiem przyzwoite, a gdyby nie kontuzje i covidy, to pewnie bylyby sporo lepsze. Dybałę w skali szkolnej oceniam na dobry/dobry+ Ale jesli zakupimy jakosciowych i POTRZEBNYCH druzynie zawodnikow, to w okolicach Gwiazdki'22 nikt o nim nie bedzie juz pamietal.
Co do jego przejscia do Interu (pisze o tym od marca :laugh: ) - wali mnie to. Nie chce go za ten ruch ani usprawiedliwiac, ani ganic. Moze kazdy z nas postapilby na jego miejscu tak samo? A z drugiej strony: pewnych rzeczy sie po prostu nie robi (szczegolnie, jesli ktos calowal herb i nawijał kibicom makaron na uszy, jak to on kocha - jesli faktycznie tak robil).


Mily pisze:
09 czerwca 2022, 12:26
Podobno Liverpool oczekuje za Mane 40 mln.
Funtów. Niemniej, jesli nie mamy szans na Diaby'ego, to ja bym brał. Na tle zamulonych włoskich obroncow, Senegalczyk wygladalby jak kapsuła Hyperloop. A w Europie tez jeszcze raczej daje rady.


unbelievable87 pisze:
09 czerwca 2022, 14:05
Dodatkowo chłop już był kiedyś piłkarzem Juve i nawet nie spróbował wywalczyć sobie u nas miejsca
Dokladnie. To mnie tez uwiera, jak chodzi o Berardiego. Z reszta opisu nie do konca sie zgadzam.


Crunny pisze:
09 czerwca 2022, 14:56
BTW bardzo się cieszę, że Fagioli zostaje. Moim zdaniem szybko przekona kibiców, że zjada takiego Arthura.
Kibicow, to on juz dawno przekonal. Gorzej ze Strategiem.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2559
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2022, 19:55

Crunny pisze:
09 czerwca 2022, 14:56
BTW bardzo się cieszę, że Fagioli zostaje. Moim zdaniem szybko przekona kibiców, że zjada takiego Arthura. Problem tylko w tym, żeby jeszcze przekonał trenera :prochno:
Arthura to w tych kilku spotkaniach zdążył już przyćmić Miretti. W gruncie rzeczy to w pierwszej kolejności właśnie jemu dałbym szansę na grę w przyszłym sezonie w pierwszej drużynie Juve. Rovella pewnie pójdzie gdzieś jako karta przetargowa, a Fagioli w gruncie rzeczy mógłby jeszcze rozegrać jeden sezon na wypożyczeniu w jakiejś ekipie Serie A i dołączyć do nas za rok jak w drużynie nie będzie już na stałe Rabiota, Ramseya i możliwe, że Arthura. Teraz i tak dwóch młodych nie dostanie wystarczającej liczby minut, więc bez sensu jest trzymanie ich obu albo wypuszczanie na 60 sekund jak Soule.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2022, 22:04

To co drugi transfer prawie gotowy??? Nawet pasiaka ubrał :magnifier:



Solo Juve
Juve porozumiało się z Sergerem Milinkoviciem-Saviciem z Lazio, który miał być alternatywą dla Pogby. Warunki indywidualnego kontraktu zostały ustalone i obie strony miały być już zadowolone na myśl o potencjalnej współpracy. Na drodze stanął jednak prezydent Lazio Claudio Lotito, który oczekiwał za swojego gracza 80 milionów euro, co miało przede wszystkim zniechęcić włoskie kluby do kupna pomocnika.
Właśnie dlatego nasz środek pola wygląda jak wygląda. Bo Juve woli pompować kasę marketingowo w napastników niż wreszcie załatać największą dziurę od lat. Najlepszy pomocnik w lidze jest jest na liście transferowej a tu płacz że Lotito nie dobry. Nie było im szkoda 90mln na starego Higuaina ani 80 na Vlahovicia który w sumie jest jeszcze kotem w worku.

Czytam że Udinese chce za Molinę 20 mln. Nie stać nas ?Dlaczego w Serie A nie ma jak w Bundeslidze ?? Bayern pyta o danego gracza to klub podaje cenę , Bayern płaci a piłkarz na samą myśl już przebiera nogami na transfer.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2022, 23:28

Do usunięcia
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2022, 23:30 przez Alexinhio-10, łącznie zmieniany 1 raz.


Zablokowany