Mercato (LATO 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 12:21

Jeszcze tylko Rabiot, Kean i Burger i można świętować.
Nie m co się zastanawiać czy Arthur ogarnie sie czy nie To nie nasz problem, chcielismy się typa pozbyć przez okres ostatnich 3 miesięcy. NIe jest nam potrzebny. Oczywiscie fajnie byłoby pozbyć się go wcześniej niż później ale jest jak jest.
Jednego mniej, miejmy nadzieje, że do konca obecnego sezonu pozbędziemy sie reszty szrotu.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 12:55

Swoją drogą zaraz będziemy w stanie wystawić pełną 11-tkę Latynosów:

K.Jorge 🇧🇷
Cuadrado 🇨🇴 - Di Maria 🇦🇷 - Soule 🇦🇷
Paredes 🇦🇷 - Arthur 🇧🇷
A.Sandro 🇧🇷 - Bremer 🇧🇷 - X - Danilo 🇧🇷

A później jest płacz, że mecze grają w nocy z czwartku na piątek i nie wyrabiają się na weekendową kolejkę :whistle:

Chociażby dlatego lepiej, aby Bremer wybrał jednak Włochy.


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 14:07

Arthur w Liverpoolu to tak typowy panic buy, że nie spodziewałbym się go po tym klubie (prędzej np: po United). W tej historii nie będzie szczęśliwego zakończenia. Najpierw Klopp na moment przed zamknięciem okienka, po kontuzji Hendersona przyznaje, że popełnił błąd w ocenie kadry i potrzebuje pomocnika. W międzyczasie w Paryżu ląduje sympatyczny duecik Soler + Ruiz za mniej więcej 40 milionów euro. Tymczasem Liverpool pozyskuje trenerowi Arthura, będącego niewypałem nie tylko w Juventusie, ale i pod koniec przygody z Barceloną. W dodatku będzie to tylko wypożyczenie, bez opcji wykupu (!) i z opłacaniem całej rocznej pensji Brazylijczyka.

Jakbym był w Turynie, pewnie skakałbym z radości po pozbyciu się tego balastu i jego wynagrodzenia. A nawet, jakby okazało się, że jakimś niesamowitym zbiegiem okoliczności Arthur pod batutą Kloppa wreszcie zaczyna grać na miarę swojego talentu, po roku bezpłatnego "ogrywania" go w Premier League Liverpool nie ma nic do gadania w kwestii ewentualnego wykupu, a zawodnik wraca do Juventusu.


1902 Para Siempre

Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 14:24

Poczekajmy na magiczne słowo oficjalnie.

Rabiot też już był w United.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 14:29

Zakupy w second handzie nie takie złe?

Jeśli ma się dużo pieniędzy zazwyczaj pozwala się na zakupy z wyższej półki i jak to się mówi, w miarę jedzenia apetyt rośnie. Jednak przychodzi taki moment kiedy trzeba zaoszczędzić trochę, a zarazem zrobić odpowiedni zakup. Wchodząc w świat piłkarski, mógłbym odnieść się do Juventusu. Klub, który jest bogaty, który nie raz pokazał pazury wykładając grube miliony na zawodników (czasem absurdalnie, czasem nie) postanowił obrać nową drogę, redukując komin płac, pozbywając się zbędnego balastu (Bernardeschi, Ramsey etc - sytuację Dybali pominę, bo tutaj każdy swoje racje ma) przy czym solidnie się wzmocnił - jakby nie patrzeć w tym świecie absurdu, śmiesznymi pieniądzmi. I nie zrozumcie mnie źle, bo żaden pieniądz nie jest śmieszny i nie śmierdzi, lecz jakby tak podliczyć ile wydaliśmy W TYM OKIENKU na wzmocnienia, to za Pogbe, Di Marie, Kostica, Milika i Paredesa (Bremera pominąłem specjalnie, bo jego zakup zafundował nam De Ligt) w sumie wychodzi kilka milionów, a mamy naprawdę solidne wzmocnienia. Nie są to oczywiście gracze TOP, ale każdy z nich powinien coś wnieść do drużyny. W końcu mówimy o jednym z najlepszych graczy, którzy asystują(Kostic), o graczach z doświadczeniem z niezłą techniką(Pogba, Di Maria), walczaku (Paredes), czy jokerze Miliku, który nie ma takich złych statystyk.

I postanowiłem ocenić (1-10) nasze mercato.
Chciałbym podzielić oceny na wejścia i wyjścia, zacznę może od wejść.

Moja ocena ogólna to będzie 7 z plusem. Dlaczego tylko 7? Ponieważ nie udało się wzmocnić boków obrony i o ile prawą stronę jeszcze da się przemilczeć, tak lewa da się we znaki i to szybko. Mumia Sandro I kontuzjogenny i nie pewny De Sciglio to nie jest poziom, jaki wielu kibiców Juve oczekuje, pomijając już ten mankament przejdźmy do oceny poszczególnych graczy.

Pogba - Wielu czekało na powrót latami, w tym ja. Jest to gracz, który wniesie wiele świeżości, finezji i doswiadczenia w nasze szeregi, tylko niech go omijają kontuzje.

Di Maria - Co prawda swój wiek ma, jest ponoć tylko na rok, ale już przez te kilka spotkań zaskarbił sobie serca kibiców. Próbkę swoich umiejętności pokazał już z Sassuolo, da nam wiele radości.
Kostic - Solidny zawodnik, który jak się wkomponuje w drużynę, to zaliczy nie jedną asystę. Musi tylko opanować się z "nahalnymi" dośrodkowaniami, bo serię a to nie bundesliga, tutaj jest więcej dyscypliny taktycznej, nie ma tyle przestrzeni co w bundeslidze. Ogólnie transfer na plus.

Bremer - Idealny następca De Ligta, póki co skała, ma zadatki na bycie TOPEM. Póki co zaimponował mi i myślę, że lepszego zawodnika w to okienko nie udało by się wyrwać.

Milik - Po sadze z Depayem , nikt nie brał raczej pod uwagę transferu Arka. Gdy już się okazało, że przechodzi do Juventusu, można było odczuć niesmak, lecz patrząc teraz na to z boku, mamy dobrego jokera, który zna dobrze serię a, jakby nie było cos tam zawsze strzela i na dodatek mamy go za przysłowiową paczkę orzeszków. Liczę, że strzeli jeszcze nie jedną bramkę.

No i nadszedł czas coś napisać o wyjściach. Moja ocena to 9.
Dlaczego, aż 9? Bo nie spodziewałem się mimo wszystko, że uda nam się pozbyć 3/4 szrotu i posprzątać po burdelu, który narobił Paratici.
Pominę też już pożegnania z Dybalą czy z Bernardeschim, bo o nich już wiedzieliśmy na koniec sezonu. Do odstrzału po nich mieli być głównie Ramsey, Arthur jeśli chodzi o pomoc. Oby dwóch się udało pożegnać, niesmak mały pozostał jednak, bo o mały włos też świętowalibyśmy z pozbycia się Rabiota, no ale to by było za piękne. Odszedł też Pellegrini, który momentami w meczach sprawiał pozytywne wrażenie, ale kondycyjnie zawodnik odstawał i to pewnie też miało wpływ. Szkoda na pewno odejścia Rovelli, młody pokazał się z pozytywnej strony, ale on musi grać, a u nas ciężko by miał.

Ogólnie podsumowując, nie jest źle, jedynie ta lewa strona obrony nie daje mi spokoju.
Liczę, że ko
ntuzje w końcu będą omijać zawodników, a patrząc na cały sezon pozytywnym objawieniem będzie dobrze zapowiadający się Fabio Miretti.

FJ! :juveflag:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 14:57

7 za sprowadzenie samych dziadów/połamańców i Bremera? :dontknow:

Co do transferów out, to daję 1 MDSa na 10 :snack:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 17:32

San Holo pisze:
01 września 2022, 14:07
Arthur w Liverpoolu to tak typowy panic buy, że nie spodziewałbym się go po tym klubie (prędzej np: po United). W tej historii nie będzie szczęśliwego zakończenia. Najpierw Klopp na moment przed zamknięciem okienka, po kontuzji Hendersona przyznaje, że popełnił błąd w ocenie kadry i potrzebuje pomocnika. W międzyczasie w Paryżu ląduje sympatyczny duecik Soler + Ruiz za mniej więcej 40 milionów euro. Tymczasem Liverpool pozyskuje trenerowi Arthura, będącego niewypałem nie tylko w Juventusie, ale i pod koniec przygody z Barceloną. W dodatku będzie to tylko wypożyczenie, bez opcji wykupu (!) i z opłacaniem całej rocznej pensji Brazylijczyka.

Jakbym był w Turynie, pewnie skakałbym z radości po pozbyciu się tego balastu i jego wynagrodzenia. A nawet, jakby okazało się, że jakimś niesamowitym zbiegiem okoliczności Arthur pod batutą Kloppa wreszcie zaczyna grać na miarę swojego talentu, po roku bezpłatnego "ogrywania" go w Premier League Liverpool nie ma nic do gadania w kwestii ewentualnego wykupu, a zawodnik wraca do Juventusu.
Ja jestem szczerze ciekaw tego eksperymentu. Jest paru trenerów, którzy mogliby jeszcze zrobić z Arthura piłkarza i jednym z nich jest właśnie Klopp. U nas gniłby z każdym dniem coraz bardziej, tymczasem trafia pod skrzydła trenera, który potrafi budować graczy.
Mati1990 pisze:
01 września 2022, 14:29
No i nadszedł czas coś napisać o wyjściach. Moja ocena to 9.
Dlaczego, aż 9? Bo nie spodziewałem się mimo wszystko, że uda nam się pozbyć 3/4 szrotu i posprzątać po burdelu, który narobił Paratici.
Pominę też już pożegnania z Dybalą czy z Bernardeschim, bo o nich już wiedzieliśmy na koniec sezonu. Do odstrzału po nich mieli być głównie Ramsey, Arthur jeśli chodzi o pomoc. Oby dwóch się udało pożegnać, niesmak mały pozostał jednak, bo o mały włos też świętowalibyśmy z pozbycia się Rabiota, no ale to by było za piękne. Odszedł też Pellegrini, który momentami w meczach sprawiał pozytywne wrażenie, ale kondycyjnie zawodnik odstawał i to pewnie też miało wpływ. Szkoda na pewno odejścia Rovelli, młody pokazał się z pozytywnej strony, ale on musi grać, a u nas ciężko by miał.
Ocena ruchów out jest trudna, bo to jest bujanie się od jednej skrajności do drugiej - albo DS zawalił swoją robotę, bo nie pozbył się szrotu, albo jest cudotwórcą, bo jednak mu się udało ;)
Odejście Arthura to przede wszystkim nasz fuks wynikający z nagłej potrzeby w Live i mocno przetrzebionego już rynku. Z kolei nieodejście Rabiota (które chyba nawet jakoś mocno nie wypychaliśmy) to zasługa mamusi, która ze swoją postawą była przeszkodą nie do przeskoczenia. Trudno w takich wypadkach oceniać pracę samego Cherubiniego. Tak samo dalej - Berna i Dybala to po prostu wygasające umowy. Pożegnanie z Ramseyem to też w gruncie rzeczy żadne osiągnięcie. Pozostaje się cieszyć z tego, że nie okazał się pijawką. Miał rok kontraktu, wziął solidną bańkę za wcześniejsze rozwiązanie. Czyli standard w takich sytuacjach. Na minus zapisuję odejście Rovelli. Niby tylko suche wypożyczenie, więc teoretycznie sygnał, że za rok widzimy się z powrotem. Ja to jednak oceniam łącznie ze ściągnięciem Paredesa, który może młodego Włocha zablokować na lata, chyba że Nicolo okaże się zdolny również do gry wyżej.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 19:52



To schodząc z ośmiu środkowych pomocników na siedmiu to trzeba zastępstwa jeszcze szukać w kilka godzin do zamknięcia okna ???


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 20:48

Skoro puściliśmy Zakarie to Fagioli otrzyma realną szansę.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 20:55

Chelsea będzie mogła wykupić po sezonie 2022/23 Zakarię za 30 mln GBP, czyli ok. 35 mln EUR. To byłby świetny deal, gdybyśmy sprzedali za tyle zawodnika pozyskanego 18 miesięcy wcześniej za darmo. Szkoda, że nigdy nie sprawdziliśmy Zakarii obok kogoś kreatywnego typu Pogba czy chociażby Fagioli. Od początku było wiadomo, że to człowiek od brudnej roboty, a nie rozgrywania czy kreowania czegokolwiek.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 21:00

Crunny

Zakaria nie przyszedł za darmo.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 21:21

19 pisze:
01 września 2022, 21:00
Crunny

Zakaria nie przyszedł za darmo.
Faktycznie, zapomniałem, że zapłaciliśmy za niego 8,6 mln, choć za pół roku i tak kończył mu się kontrakt.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 21:22

Czyli skonczylismy z pomoca:

Pogba,Locatelli,Paredes,Miretti,Fagioli,McKennie,Rabiot

Jedyny plus to średnia wieku i praktycznie pewne minuty Mirettiego


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 21:38

19 pisze:
01 września 2022, 21:00
Crunny

Zakaria nie przyszedł za darmo.
Za to znając życie odejdzie za darmo :P


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 21:54

@Crunny
media piszą o opcji za 28-30 mln Euro a nie funtów.
@Adrian
Jak Ci wyszły te pewne minuty dla Mirka skoro Pogba, Paredes, Loca i Rabiot będą przed nim w hierarchii.


Zablokowany