Mercato (LATO 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
xemi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 sierpnia 2021
Posty: 100
Rejestracja: 27 sierpnia 2021

Nieprzeczytany post 26 lipca 2022, 15:29

Mnie się odechciewa czytać. Na razie mamy pół dobrego transferu, za wcale nie małe pieniądze. Do tego zakontraktowaliśmy kalekę i dziadka! ;)
Teraz czytam podniety z innych nigdzie niechcianych graczy!
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2022, 20:24 przez xemi, łącznie zmieniany 1 raz.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 26 lipca 2022, 15:38

19 pisze:
26 lipca 2022, 15:22
Ja do Twojej listy dodałbym Diabiego z Leverkusen. Idealny na lewe skrzydło.
U normalnego trenera tak. Niestety, ostatnim normalnym trenerem który nas prowadził i wiedziałby jak takim Diabym pokierować, był Sarri.
Pod batutą łysego kuglarza grałby albo jako support striker, albo wahadłowy. O ile w ogóle nie postawiłby a priori veta dla sprowadzenia tak nieodpowiedzialnego i frenetycznego zawodnika którego efektowne rajdy narażałyby nas na kontre i strate gola. Niech idzie do cyrku.
Michael_M pisze:
26 lipca 2022, 13:09
Szkoda, że nie przewija się w kontekście Juve Nkunku. Serio gość może grać wszędzie. To samo co Szoboszlai. Dodatkowo Francuz ma klauzulę 60 mln. 50 mln za Zaniolo, a 60 mln za Nkunku...tu nawet nie ma porównania. Szkoda, że nic z tego nie będzie.
Też mnie to zastanawia. Niestety, jeżeli już wyciągamy jakichś zawodników z obcego podwórka, to są to "darmowe okazje" jak Ramsey i Rabiot, niewypały/zawodnicy niepasujący do koncepcji jak Zakaria i Arthur czy starzy znajomi pokroju Moraty i Pogby. No, dochodzą jeszcze weterani którzy chcą dorobić, jak Di Maria, Ronaldo, Alves.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 26 lipca 2022, 17:50

Baczu pisze:
26 lipca 2022, 15:38
19 pisze:
26 lipca 2022, 15:22
Ja do Twojej listy dodałbym Diabiego z Leverkusen. Idealny na lewe skrzydło.
U normalnego trenera tak. Niestety, ostatnim normalnym trenerem który nas prowadził i wiedziałby jak takim Diabym pokierować, był Sarri.
Sarri i normalny trener :prochno: Przecież to była totalna pomyłka, ten kto wpadł na pomysł z Sarrim odleciał totalnie. To już Andrzej chociaż miał jakieś pomysły i starał się je wdrażać by coś zmienić a Palacz to zupełnie trener z innej bajki na jakąś prowincje typu Napoli czy Lazio właśnie.

Nkunku pewnie sobie posiedzi rok w Lipsku i poczeka aż PSG upomni się o jego powrót jak im się przerzedzi z przodu.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 26 lipca 2022, 20:39

Ziomeczki, sądzicie, że mamy hajs na jakieś konkretniejsze wzmocnienie środka pola? Rozwiązaliśmy kontrakt z tą ofermą Ramseyem, może uda się opchnąć Arthura. Rabiot z rocznym kontraktem pachnie mi transferem.

Low costowy Paredes chyba najbardziej realną opcją. On + Pogba, Zakaria, Loca, McKennie wydaje się niby ok, ale Pogba kij wie jak ze zdrowiem, Zakaria podobnie, więc w zasadzie z Argentyńczykiem byłoby 3 w miarę zdrowych a jakby Rabiot został to 4, więc niby ok ale...

Poza tym coś cicho o jakimś bocznym obrońcy, środkowym obrońcy i zamienniku dla Chiesy. Atleti ponoć nie chcą w kolejne wypożyczenie Moraty, ale gdybyśmy z nim spasowali to najpewniej Kostic byłby u nas.

Mam nadzieję, że skoro udało się temat załatwić z Walijczykiem to jeszcze nasze kierownictwo nie skończyło mercato.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2559
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 26 lipca 2022, 21:15

Osgiliath pisze:
26 lipca 2022, 20:39
Ziomeczki, sądzicie, że mamy hajs na jakieś konkretniejsze wzmocnienie środka pola? Rozwiązaliśmy kontrakt z tą ofermą Ramseyem, może uda się opchnąć Arthura. Rabiot z rocznym kontraktem pachnie mi transferem.

Low costowy Paredes chyba najbardziej realną opcją. On + Pogba, Zakaria, Loca, McKennie wydaje się niby ok, ale Pogba kij wie jak ze zdrowiem, Zakaria podobnie, więc w zasadzie z Argentyńczykiem byłoby 3 w miarę zdrowych a jakby Rabiot został to 4, więc niby ok ale...

Poza tym coś cicho o jakimś bocznym obrońcy, środkowym obrońcy i zamienniku dla Chiesy. Atleti ponoć nie chcą w kolejne wypożyczenie Moraty, ale gdybyśmy z nim spasowali to najpewniej Kostic byłby u nas.

Mam nadzieję, że skoro udało się temat załatwić z Walijczykiem to jeszcze nasze kierownictwo nie skończyło mercato.
Nie wiem czy mamy hajs, bo w gruncie rzeczy nie tylko środek pola wymagałby wzmocnienia. W obliczu jednoczesnego odejścia De Ligta i Chielliniego oraz coraz gorszego zdrowia pancernego do tej pory Bonucciego (i posiadania w składzie wielkiej niewiadomej Gattiego oraz wiecznego talentu Ruganiego, który też lubi złapać jakiś uraz w momencie gdy mógłby sobie więcej pograć) przydałby się nam jeszcze jeden stoper, który docelowo zająłby miejsce Babola i zgrywał się z Bremerem. Osobiście marzy mi się Pau Torres, ale to praktycznie nierealne z uwagi na wielki koszt. Boki obrony też wymagają sporych inwestycji, bo poza Danilo nikt z obecnych zawodników występujących na tych pozycjach nie prezentuje poziomu godnego Juve (a Cuadrado to żaden nominalny prawy obrońca). Wracając do pomocników, to po tej fatalnej informacji o kontuzji Pogby, który miał być ratunkiem na mierność naszego środka pola chyba powinniśmy wreszcie rozbić bank i kupić kogoś dobrego na tą pozycję, bo od dobrych paru lat ściągamy tam tylko darmowych parchów albo jakieś dziwne okazje, które okazują się niewypałem (czytaj Emre Can). Z pewnością taki SMS byłby zbawienny dla naszej drugiej linii. Jeśli nie mamy kasy, to nawet nie ma co główkować nad jakimś Paredesem, bo to parodysta a nie żadne wzmocnienie i już lepiej dać prawdziwą szansę na rozwinięcie swoich umiejętności komuś z grona Miretti/Fagioli/Rovella.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 10:40

No skąd mamy mieć hajs, jak sprzedaliśmy gościa z klauzulą 120 mln za 67 mln i wydaliśmy ponad połowę z tego od razu na Bremera.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 10:52

Mily pisze:
27 lipca 2022, 10:40
No skąd mamy mieć hajs, jak sprzedaliśmy gościa z klauzulą 120 mln za 67 mln i wydaliśmy ponad połowę z tego od razu na Bremera.
A zdajesz sobie sprawę z tego, że MDL nie był nawet TOP5 SA? Czy widziałeś, żeby była jakaś licytacja o niego? Już nie rób totalnych pi... z naszych dyrektorów.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 10:56

Walisz w bęben @towalski.


Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 11:13

Mily pisze:
27 lipca 2022, 10:40
No skąd mamy mieć hajs, jak sprzedaliśmy gościa z klauzulą 120 mln za 67 mln i wydaliśmy ponad połowę z tego od razu na Bremera.
Strzelam, że mamy coś koło 30-35 mln jeszcze. W tym okienku jesteśmy ogólnie 10 mln na plusie. Dodatkowo z pierwszej drużyny zeszło nam z payrolla jakieś 32 mln netto czyli ponad 50 mln brutto z samych pensji, ale ok Pogba = De Ligt, Bremer=Morata, Di Maria=Dybala. Nie było komunikatu, ale wychodzi na to, że Chiesa jest wykupiony.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 11:41

Michael_M pisze:
27 lipca 2022, 11:13
Mily pisze:
27 lipca 2022, 10:40
No skąd mamy mieć hajs, jak sprzedaliśmy gościa z klauzulą 120 mln za 67 mln i wydaliśmy ponad połowę z tego od razu na Bremera.
Nie było komunikatu, ale wychodzi na to, że Chiesa jest wykupiony.
Był komunikat na początku maja po zapewnieniu awansu do Ligi Mistrzów. A przynajmniej Chiesa wrzucił potwierdzenie na IG. ;)

Po sieci też hulało info, że został wykupiony.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 14:30

W sumie jestem zaskoczony, że Bremer dostał brutto aż 9,3 mln brutto rocznie, czyli kontrakt na tym samym poziomie co Chiesa, wyższy niż Di Maria i o wiele wyższy niż mają Skriniar, de Vrij i Bastoni w Interze (każdy z nich zarabia 5-7 mln brutto). de Ligt brutto miał 10,3 mln, to samo Pogba, czyli też zaledwie 1 mln więcej niż Brazylijczyk. Oby Bremer okazał się wart tak wysokiej pensji.

A.Sandro - Bremer - Bonucci - Cuadrado to TOP 4 najlepiej opłacanych obrońców w Serie A :O
Każdy z nich zarabia 9,3-12 mln brutto, a 5. w zestawieniu de Vrij "tylko" 7 mln. Kto jest na 6. miejscu? Nasz rezerwowy Rugani, który kasuje o wiele więcej niż Skriniar w Interze czy T.Hernandez z Milanie :?:

Fagioli powinien zostać również dlatego, że obecnie zarabia zaledwie 1 mln. Pewnie dostanie więcej (1,5-2,5 mln), jeśli zostanie, bo ma kontrakt do 2023, ale to i tak 1/3 tego, co kosztuje nas Arthur (6,4 mln) i 1/5 tego, co dostaje Rabiot (9 mln).


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 20:48

Pytanie- czy kasa za Rudego od Tottenhamu to już wpłynęła ?


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 21:35

Crunny pisze:
27 lipca 2022, 14:30
W sumie jestem zaskoczony, że Bremer dostał brutto aż 9,3 mln brutto rocznie, czyli kontrakt na tym samym poziomie co Chiesa, wyższy niż Di Maria i o wiele wyższy niż mają Skriniar, de Vrij i Bastoni w Interze (każdy z nich zarabia 5-7 mln brutto). de Ligt brutto miał 10,3 mln, to samo Pogba, czyli też zaledwie 1 mln więcej niż Brazylijczyk. Oby Bremer okazał się wart tak wysokiej pensji.
Też jestem zaskoczony tym wynagrodzeniem.... bo to daje roczny koszt utrzymania na poziomie 17,5 mln Euro. Ale jakby nie patrzeć roczny budżet płacowy na te chwilę ograniczyliśmy do do 155 mln Euro brutto (dla porównania za czasów Sarriego była to kwota 255 mln Euro brutto.. sam Ronaldo z pensją brutto 57 mln Euro rocznie miał więcej niż nasi obecni napastnicy (Vlahovic, Kean, Chiesa i Di Maria), którzy mają łącznie niecałe 3 mln Euro brutto.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 27 lipca 2022, 22:29

tom_gru pisze:
27 lipca 2022, 21:35
Crunny pisze:
27 lipca 2022, 14:30
W sumie jestem zaskoczony, że Bremer dostał brutto aż 9,3 mln brutto rocznie, czyli kontrakt na tym samym poziomie co Chiesa, wyższy niż Di Maria i o wiele wyższy niż mają Skriniar, de Vrij i Bastoni w Interze (każdy z nich zarabia 5-7 mln brutto). de Ligt brutto miał 10,3 mln, to samo Pogba, czyli też zaledwie 1 mln więcej niż Brazylijczyk. Oby Bremer okazał się wart tak wysokiej pensji.
Też jestem zaskoczony tym wynagrodzeniem.... bo to daje roczny koszt utrzymania na poziomie 17,5 mln Euro.
Chyba pomyliło Ci się wynagrodzenie Bremera brutto z netto - on zarabia 9,3 mln brutto ;)
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2022, 10:07 przez Crunny, łącznie zmieniany 1 raz.


JLo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2021
Posty: 83
Rejestracja: 10 marca 2021

Nieprzeczytany post 28 lipca 2022, 09:52

Crunny pisze:
27 lipca 2022, 14:30
W sumie jestem zaskoczony, że Bremer dostał brutto aż 9,3 mln brutto rocznie, czyli kontrakt na tym samym poziomie co Chiesa, wyższy niż Di Maria i o wiele wyższy niż mają Skriniar, de Vrij i Bastoni w Interze (każdy z nich zarabia 5-7 mln brutto). de Ligt brutto miał 10,3 mln, to samo Pogba, czyli też zaledwie 1 mln więcej niż Brazylijczyk. Oby Bremer okazał się wart tak wysokiej pensji.

A.Sandro - Bremer - Bonucci - Cuadrado to TOP 4 najlepiej opłacanych obrońców w Serie A :O
Każdy z nich zarabia 9,3-12 mln brutto, a 5. w zestawieniu de Vrij "tylko" 7 mln. Kto jest na 6. miejscu? Nasz rezerwowy Rugani, który kasuje o wiele więcej niż Skriniar w Interze czy T.Hernandez z Milanie :?:

Fagioli powinien zostać również dlatego, że obecnie zarabia zaledwie 1 mln. Pewnie dostanie więcej (1,5-2,5 mln), jeśli zostanie, bo ma kontrakt do 2023, ale to i tak 1/3 tego, co kosztuje nas Arthur (6,4 mln) i 1/5 tego, co dostaje Rabiot (9 mln).
Mówicie o pensjach brutto a nie netto. MDL korzystał z ulgi podatkowej. Po jej upływie koszt utrzymania tego piłkarza drastycznie by wzrósł. Pogba i Do Maria też jadą na uldze a więc koszt ich utrzymania dla klubu jest o wiele mniejszy (klub płaci wyłącznie 30% podstawy opodatkowania). W biedniejszych rejonach Włoch ulga sięga nawet 90%.
I tu pojawia się przykra konkluzja. Bremer teoretycznie dalej powinien korzystać z ulgi więc jego wynagrodzenie netto jest wyższe niż Chiesy. Chociaż mu by wychodził ostatnio rok ulgi, kwestia jak we włoskim prawie podatkowym liczy się początek terminu.


Zablokowany