Mercato (LATO 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 21:14

Pogba woli Juve, PSG daje większą kasę ale widząc jego wolę ciśniemy temat i jesteśmy w stałym kontakcie z agentami. Jeżeli na horyzoncie nie pojawią się inne opcje to Pogba mimo mniejszej kasy wybierze nas.

Rozstanie z Berną jest już oficjalne z tego co wyczytałem.


Obrazek
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 21:31

MRN pisze:
19 maja 2022, 07:40
Pogbą zainteresowane jest oprócz na PSG oraz City. Real ma inne priorytety. Locatelli póki co jest niewypałem czyli jak przewidywałem stawiając go obok Keana.
Tak z ciekawości: jaki 22 latek (albo młodszy), który rozegrał ponad 1000 ligowych minut we włoszech, anglii albo hiszpanii ma lepszą średnią gol/90 minut niż Kean? Bo ja znalazłem trzech.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 21:38

No dobra ale co to ma do rzeczy ?

Zarząd zakomunikował dziś podobno Moracie, że nie zostanie wykupiony gdyż Atletico nie zejdzie z ceny. Morata wróci do Madrytu.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2556
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 21:47

MRN pisze:
19 maja 2022, 21:38
No dobra ale co to ma do rzeczy ?

Zarząd zakomunikował dziś podobno Moracie, że nie zostanie wykupiony gdyż Atletico nie zejdzie z ceny. Morata wróci do Madrytu.
Raspadori welcome Juventus?


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 22:03

Oby, powiało dziś w każdym razie dziś dobrymi wiadomościami. Odchodzi Berna, Morata to coś czuję, że pociśniemy po Perisicia.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 22:19

MRN pisze:
19 maja 2022, 22:03
Oby, powiało dziś w każdym razie dziś dobrymi wiadomościami. Odchodzi Berna, Morata to coś czuję, że pociśniemy po Perisicia.
Czyli jak zwykle; naprawiamy coś żeby zaraz później zepsuć :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 22:55

No, bo Perisić z całą pewnością nie byłby dobrą wiadomością.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 23:22

No nie byłby.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 00:28

Dybala [28] 🔄 Di Maria [34]
Bernardeschi [28] 🔄 Perisić [33]
Morata [29] 🔄 Raspadori [22]
Arthur [25] 🔄 Pogba [29]

Sporto wygląda to lepiej, ale pod kątem odmładzania drużyny :whistle:

Oby to nie był koniec naszych ruchów.


Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 09:29

Crunny pisze:
20 maja 2022, 00:28

Sporto(wo) wygląda to lepiej
Skąd to wiadomo? Jakikolwiek nasz transfer z ostatnich, przyjmijmy, trzech lat, daje nam nadzieje, że w Juventusie chociaż utrzymają formę?

Zawsze mnie rozwala Wasz entuzjazm w trakcie mercato. Budowanie składów, snucie domysłów i sezon w sezon ta sama śpiewka, że pozbywamy się szrotu, a przychodzą zawodnicy lepsi piłkarsko.

Dlatego pytam - który zawodnik, w ostatnich trzech latach, po transferze DO Juventusu, grał co najmniej na takim samym, równym i dobrym poziomie, jak w poprzednim klubie?


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 09:38

Tu raczej chodzi o to co prezentowali sobą Dybala, Morata, Berna czy Kean.
Cuadrado to przy nich pan piłkarz więc można przypuszczać, że Perisic i Di Maria też będą.


calma calma
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 09:38

Chiesa do momentu objęcia Juve, przez wybitnego taktyka grał mega <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Na chwilę obecną jeżeli zrobić te transfery, to sportowo wygląda to dużo lepiej. Jednak wiadomo, że przy obecnym trenerze piłkarze raczej gasną (Chiesa, Loca, Vlaho itp.), więc różnie może być. Ja najbardziej nie mogę odżałować, że robimy wielkie porządki w klubie (słusznie), ale zostaje ten calmowy beton. Normalny trener + przebudowa mogłaby dać znowu trochę spokoju, a tak następny sezon to znowu piach będzie grany.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 09:41

Mateys pisze:
20 maja 2022, 09:29
który zawodnik, w ostatnich trzech latach, po transferze DO Juventusu, grał co najmniej na takim samym, równym i dobrym poziomie, jak w poprzednim klubie?
Z 3 ostatnich okienek: Danilo, McKennie, Chiesa. Ale wiem o co Ci chodzi. Procent tych dobrych/niezłych transferów to ok. 20% wszystkich. Zawodnicy, którzy do nas przychodzą często przez 2-3 miesiące wyglądają dobrze (jak np. Morata czy Vlahovic), a potem jest zjazd.

Niemniej na ten moment wydaje się, że sportowo taki Perisic, Di Maria czy Pogba są w stanie dać nam o wiele więcej niż Bernardeschi, Dybala czy Arthur. Morata i Raspadori - tutaj mam wątpliwości, ale to przynajmniej jedyna zamiana odmładzająca drużynę, więc też oceniłbym ją pozytywnie w kontekście pozyskania dziadków Perisica i Di Marii.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 09:51

Crunny pisze:
20 maja 2022, 00:28
Dybala [28] 🔄 Di Maria [34]
Bernardeschi [28] 🔄 Perisić [33]
Morata [29] 🔄 Raspadori [22]
Arthur [25] 🔄 Pogba [29]

Sporto wygląda to lepiej, ale pod kątem odmładzania drużyny :whistle:

Oby to nie był koniec naszych ruchów.
A jak dla mnie to przynajmniej ma jakiś sens. Trener nie umie pracować z młodymi zawodnikami i ich rozwijać to po co mu takich ścigać, to tylko wywalanie kasy i płacenie za potencjał. Allegri jest dobry w osiąganiu wyników jak ma od ręki piłkarzy o 2 klasy lepszych niż reszta to spróbujmy mu to załatwić, pamiętając przy tym że ambicją i celem Juventusu jest dominacja Serie A, wyniki osiągane w Europie są jedynie dodatkiem. Budżetowo wszystko się pięknie spina jak jest 1/4 LM. Każdy wie że z takim stylem nie mamy jak się bić o triumf w LM i myślę że AA ma inny plan na ten klub niż kibice, którzy oczekują sukcesów w Europie.

Dlatego ten Allegri, bo jednak specyfika ligi jest taka a nie inna i to jest problem bardziej globalny na który Juventus nie ma jednak aż takiego wpływu, to takie trochę otoczenie biznesowe do którego AA musiał się zaadoptować. Miał pomysł aby wyjść z tego włoskiego gówna i stworzyc Superligę ale wszyscy wiemy jak to się skończyło. Paradoksalnie skoro się nie udało z tego wyjść to poszliśmy jeszcze bardziej w gownostyl, który jest sprawdzoną receptą na sukces domowy i tyle, przynajmniej tak moim zdaniem myśli AA i wiele się nie myli patrzac na ten sezon, gdzie wystarczyło w gówniany sposób wygrac kilka meczów więcej, zremisować z lepszymi w marny sposób i mistrzostwo by było.

Trochę odbiegłem od tematu transferów, dodałem na koniec że liczę po cichu na przyjście Fagioliego bo Pogbe możemy mieć na liście płac, ale raczej na boisku go wiele nie zobaczymy, może jednak znajdzie się wówczas miejsce dla Włocha, bo to jest gość który naprawdę potrafi grać w piłkę, a Max nie będzie miał wyboru bo sztab przygotowania fizycznego ma najgorszy w nowożytnej piłce i oprócz Pogby wypadać będą także pozostali.


Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 09:51

Pluto pisze:
20 maja 2022, 09:38
Tu raczej chodzi o to co prezentowali sobą Dybala, Morata, Berna czy Kean.
Cuadrado to przy nich pan piłkarz więc można przypuszczać, że Perisic i Di Maria też będą.
Cuadrado w tym sezonie z tego co widziałem w tych paru meczach oraz co widzę po statystykach, to za bardzo od w/w nie odbiega (no dobra od Keana lub Berny tak, ale to nie byli podstawowi zawodnicy). Tym bardziej, że nie grywa już, jak za Pirlo, tak często na prawej obronie.

Demonizacji naszych obecnych zawodników i gloryfikacji potencjalnych transferów widzę tu ciąg dalszy.
Crunny pisze:
20 maja 2022, 09:41
Z 3 ostatnich okienek: Danilo, McKennie, Chiesa. Ale wiem o co Ci chodzi. Procent tych dobrych/niezłych transferów to ok. 20% wszystkich. Zawodnicy, którzy do nas przychodzą często przez 2-3 miesiące wyglądają dobrze (jak np. Morata czy Vlahovic), a potem jest zjazd.

Niemniej na ten moment wydaje się, że sportowo taki Perisic, Di Maria czy Pogba są w stanie dać nam o wiele więcej niż Bernardeschi, Dybala czy Arthur. Morata i Raspadori - tutaj mam wątpliwości, ale to przynajmniej jedyna zamiana odmładzająca drużynę, więc też oceniłbym ją ok w kontekście pozyskania dziadków Perisica i Di Marii.
No faktycznie, Danilo gra przyzwoicie. Ale McKennie nie pokazał niczego, co by pozwalało powiedzieć, że gra na miarę pokazanego w Schalke potencjału (o ile się nie mylę, to nowego Vidala w nim widziano?). A teraz nawet mówi się dość często o jego sprzedaży. Chiesa to z jednej strony ewenement jakiego nie było w Juventusie od kilkunastu lat, a z drugiej strony - od momentu przyjścia Allegriego (i po Euro) grał już o wiele gorzej, a teraz nie wiadomo co będzie prezentował po kontuzji.

Przyznam plusa za Danilo, pozostali mnie nie przekonują.

Ramsey, Kulusevski, Arthur, Vlahovic, Zakaria, Kean, Locatelii, Kaio Jorge, Rabiot.... itd. itd. Każdy z tych zawodników prezentuje/prezentował się w Juve gorzej, niż u poprzedniego pracodawcy. A każdy przychodził z większymi lub mniejszymi nadziejami.

Fajnie, że potraficie z siebie wykrzesać entuzjazm i nie chcę Wam tego odbierać, ale co sezon powielacie te same schematy zachowania, licząc, że to transfery zawodników cokolwiek tutaj zmienią.


Zablokowany