Mercato (LATO 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 09:55

Mateys pisze:
20 maja 2022, 09:51
Fajnie, że potraficie z siebie wykrzesać entuzjazm i nie chcę Wam tego odbierać, ale co sezon powielacie te same schematy zachowania, licząc, że to transfery zawodników cokolwiek tutaj zmienią.
Jakbyśmy robili dobre transfery, to może by coś zmieniły :) Zamiast nich zanosi się na to co zwykle.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 10:06

jackop pisze:
20 maja 2022, 09:55
Jakbyśmy robili dobre transfery, to może by coś zmieniły :) Zamiast nich zanosi się na to co zwykle.
Dobre transfery to te co się sprawdzą, słabe to te co się nie sprawdzą. Ot, taka piłkarska mądrość rodem z K. Górskiego

Eden Hazard to był dobry transfer Realu czy słaby? ;) W lipcu 2019 był rewelacyjny. A teraz nie jest.

Messi do PSG to był dobry ruch czy słaby?

Itd.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 10:11

Mateys pisze:
20 maja 2022, 10:06
jackop pisze:
20 maja 2022, 09:55
Jakbyśmy robili dobre transfery, to może by coś zmieniły :) Zamiast nich zanosi się na to co zwykle.
Dobre transfery to te co się sprawdzą, słabe to te co się nie sprawdzą. Ot, taka piłkarska mądrość rodem z K. Górskiego

Eden Hazard to był dobry transfer Realu czy słaby? ;) W lipcu 2019 był rewelacyjny. A teraz nie jest.

Messi do PSG to był dobry ruch czy słaby?

Itd.
Dokładnie czy jak przychodził Barzagli albo Pogba ludzie pisali, ze to deal życia Marotty? No nie, a się okazało, ze jeden był absolutnym topem, zaś na drugim klub zarobił kolosalne pieniądze. Zaś kiedyś przychodził Diego i się wszyscy jarali a byłoy jak było. Także dodam tylko, że za obraz transferu często też odpowiada trener.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 10:17

Ja mam bardzo dobre przeczucia odnośnie Pogby. Pogba względem takiego Arthura czy Rabiota to gigantyczny skok jakościowy. W ManU co najmniej połowa jego problemów wynikała z tego, że nie czuł się tam dobrze + nie potrafił dogadać się z kolejnymi trenerami (szczególnie Mourinho i Solskjaerem). W Turynie czuł się znakomicie, a między nim a Allegrim była wyjątkowa chemia. Zresztą w reprezentacji Pogba cały czas prezentował się bardzo dobrze, nawet na ostatnim Euro mimo że Francuzi odpadli wcześnie ze Szwajcarią. Pamiętam jego kapitalny mecz Niemcami, gdzie Pogba z Kante totalnie zdominowali środek z Kroosem i Gundoganem. Nawet w meczu ze Szwajcarią Pogba wyglądał dobrze do tej 80-minuty, a potem po prostu cała drużyna stanęła.

Chciałbym zobaczyć pomoc Locatelli-Pogba-Zakaria, a na ławce Fagioliego jako pomocnika nr 4 lub 5 w hierarchii. Przyszłość McKenniego, Arthura i Rabiota zależy pewnie tylko od tego, czy znajdą się na nich jacyś chętni.
Mateys pisze:
20 maja 2022, 10:06
Dobre transfery to te co się sprawdzą, słabe to te co się nie sprawdzą. Ot, taka piłkarska mądrość rodem z K. Górskiego

Eden Hazard to był dobry transfer Realu czy słaby? ;) W lipcu 2019 był rewelacyjny. A teraz nie jest.

Messi do PSG to był dobry ruch czy słaby?
Coś w tym jest, bo przyjście Danilo (starszy i gorszy niż Cancelo), McKenniego (noname ze słabego Schalke) i Chiesy (drugi Bernardeschi) też wielu krytykowało ;)


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 10:21

@Mateys Ja bym nie zrobił żadnego z tych transferów - strata pieniędzy, które można było wykorzystać 100 razy lepiej.


Wyobraźcie sobie, że jesteście kapitanem przeciekającej łodzi. Kupujecie kolejne wiadra, żeby móc szybciej wybierać z niej wodę, żeby nie zatonęła. Problem w tym, że nieważne jak dużo wiader kupicie, nie rozwiązuje to problemu przeciekającej łodzi.

Tak idiotycznie wygląda właśnie strategia transferowa Juventusu, więc wybaczcie, że nie jara mnie perspektywa sprowadzenia kolejnych wiader jak Perisić.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 11:19

@jackop, a na marginesie, zupełnie bez złośliwości - czy to nie właśnie Ty tak często na forum wspominałeś o Pogbie, jak ten trzepał asysty i gole w MU? Czy coś źle kojarzę?

Ja tam jeszcze tego Pogbę mogę zrozumieć, choć nie jest to żaden wymarzony transfer. Na pewno ma tego "madżik tacza", gra obiema nogami, ma słuszny wzrost i potrafi walnąć sprzed pola karnego, czego nie umiał żaden z naszych pomocników od czasu... Pogby? Więc to już dużo na tle tych Arthurów, Rabiotów i McKennich. Inna sprawa, że bez odpowiedniego trenera, to nawet jedenastu magików futbolu nie stworzy drużyny.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 11:32

vitoo pisze:
20 maja 2022, 11:19
@jackop, a na marginesie, zupełnie bez złośliwości - czy to nie właśnie Ty tak często na forum wspominałeś o Pogbie, jak ten trzepał asysty i gole w MU? Czy coś źle kojarzę?
Możliwe :?: O Isco pisałem chyba przez 3 sezony z rzędu, że byłby to dobry ruch na pozycję rozgrywającego ustawionego za napastnikami. Czy chciałbym go teraz w Juve? A w życiu ;) Podobnie było z Alexisem Sanchezem.

Przy transferach ważny jest timing, a w Turynie mają taki zapłon, że zaczynają interesować się piłkarzem o kilka lat za późno :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 13:54

Crunny pisze:
20 maja 2022, 10:17
Ja mam bardzo dobre przeczucia odnośnie Pogby. Pogba względem takiego Arthura czy Rabiota to gigantyczny skok jakościowy. W ManU co najmniej połowa jego problemów wynikała z tego, że nie czuł się tam dobrze + nie potrafił dogadać się z kolejnymi trenerami (szczególnie Mourinho i Solskjaerem). W Turynie czuł się znakomicie, a między nim a Allegrim była wyjątkowa chemia. Zresztą w reprezentacji Pogba cały czas prezentował się bardzo dobrze, nawet na ostatnim Euro mimo że Francuzi odpadli wcześnie ze Szwajcarią. Pamiętam jego kapitalny mecz Niemcami, gdzie Pogba z Kante totalnie zdominowali środek z Kroosem i Gundoganem. Nawet w meczu ze Szwajcarią Pogba wyglądał dobrze do tej 80-minuty, a potem po prostu cała drużyna stanęła.

Chciałbym zobaczyć pomoc Locatelli-Pogba-Zakaria, a na ławce Fagioliego jako pomocnika nr 4 lub 5 w hierarchii. Przyszłość McKenniego, Arthura i Rabiota zależy pewnie tylko od tego, czy znajdą się na nich jacyś chętni.
Mateys pisze:
20 maja 2022, 10:06
Dobre transfery to te co się sprawdzą, słabe to te co się nie sprawdzą. Ot, taka piłkarska mądrość rodem z K. Górskiego

Eden Hazard to był dobry transfer Realu czy słaby? ;) W lipcu 2019 był rewelacyjny. A teraz nie jest.

Messi do PSG to był dobry ruch czy słaby?
Coś w tym jest, bo przyjście Danilo (starszy i gorszy niż Cancelo), McKenniego (noname ze słabego Schalke) i Chiesy (drugi Bernardeschi) też wielu krytykowało ;)
Ja również jestem przekonany, że Pogba u nas prezentowałby się bardzo dobrze (minimum dobrze). Przede wszystkim zapewnia w pomocy to czego nie robi żaden nasz pomocnik z wyjątkiem Locatellego - liczby.

To co jednak budzi moje największe obawy i co szczególnie może mu przeszkodzić w dobrej grze u nas to podatność na kontuzje - w połączeniu ze wspaniałym turyńskim mikroklimatem, który sprzyja mięśniom :prochno: może to dać mieszankę wybuchową.

Jeśli wierzyć statystykom Małego z tematu o Pogbie:

Pogba (3 ostatnie lata):
Pauza razem = 439 dni (nie licząc Covida)
Liczba kontuzji = 8

Dla porównania nękany kontuzjami Dybala:
Pauza razem = 228 dni (nie licząc Covida)
Liczba kontuzji = 10

Nie wygląda to zbyt dobrze ale takie właśnie jest ryzyko - na topa do pomocy nas nie stać, ilość innych pozycji do wzmocnienia jest zatrważająca. Na pewnych pozycjach musimy po prostu ryzykować, gotówki na obsadzenie wszystkiego nie będzie bo albo oddajemy graczy za darmo (Dybala, Berna może Ramsey ) albo na wielkie wpływy nie ma co liczyć (Rabiot, Arthur). Tak czy siak biorąc pod uwagę to jakie "asy" grają u nas w środku pola to zdrowy Pogba z miejsca jest graczem pierwszego składu.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 14:00

Nie usprawiedliwiam Pogby - sam gdybym miał wybór to brałbym Sergeja albo jakiegoś dzika, ale cytując klasyka "cham się uparł i mu daj" to tak ma widocznie być...wracając do tego Pogby - te kontuzje kostki są dla mnie jakieś "dziwne". Kontuzja kostki - nie może grać, ale lata sobie gdzieś, chodzi normalnie i zdjęcia wrzuca. Tu może być jakiś śliski temat, ale to tylko takie moje gadanie.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 14:20

Michael_M pisze:
20 maja 2022, 14:00
Nie usprawiedliwiam Pogby - sam gdybym miał wybór to brałbym Sergeja albo jakiegoś dzika, ale cytując klasyka "cham się uparł i mu daj" to tak ma widocznie być...wracając do tego Pogby - te kontuzje kostki są dla mnie jakieś "dziwne". Kontuzja kostki - nie może grać, ale lata sobie gdzieś, chodzi normalnie i zdjęcia wrzuca. Tu może być jakiś śliski temat, ale to tylko takie moje gadanie.
On praktycznie cała ta kontuzje był w Dubaju 🤣
Wirus to wirus nic nie poradzisz.


Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 15:24

jackop pisze:
20 maja 2022, 10:21
@Mateys Ja bym nie zrobił żadnego z tych transferów - strata pieniędzy, które można było wykorzystać 100 razy lepiej.
Na przykład zatrudniając trenera za 9 baniek rocznie? :prochno: I to takiego, który i tak potrzebuje transferów za setki milionów euro, żeby coś ugrać? :laugh:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 15:28

Mateys pisze:
20 maja 2022, 15:24
Na przykład zatrudniając trenera za 9 baniek rocznie? :prochno: I to takiego, który i tak potrzebuje transferów za setki milionów euro, żeby coś ugrać? :laugh:
Chodziło mi o Messiego i Hazarda, ale w sumie dotyczy to też turyńskiego podwórka.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 18:02

Wygląda na to, że zakontraktujemy dwa mocne nazwiska z wolnego transferu (Pogba, Di Maria), a być może trzecim będzie Perisic? Powiem tak, jako, ze odchodzą Dybala, Bernardeschi, nie wiadomo co z Moratą, to pewnym było, że ktoś musi za nich przyjść. Ktoś się doczepi, że wiekowi, ale to są zawodnicy na już, za których nie płacimy odstępnego. Chociaż akurat w Chorwata nie wierzę - bardziej mi to śmierdzi wymuszeniem na interze lepszego kontraktu.
Di Maria i Pogba jakościowo zjadają wszystkich naszych pomocników i jeśli taka okazja się trafia, nie wolno zmarnować. Wiadomo, jest to wzmocnienie na już i na krótko, ale z tym trenerem nie ma szans na młodych. Mamy do wzmocnienia też inne pozycje jak ktoś za Giorgio i za Sandro, więc tam kasa będzie potrzebna.

Jeśli ktoś marudzi, że to Pogba i stary Di Maria, to niech dalej ogląda w akcji Arthurów Rabiotów Ramsey'ów i inne wynalazki typu Bernardeschi.

Jeszcze dobrze okienko się nie zaczęło, a to już pachnie rewolucją - pozbywamy się średniaków i zyskujemy jakość. Póki co dobrze się zapowiada...


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 18:26

Mati1990 pisze:
20 maja 2022, 18:02
Jeśli ktoś marudzi, że to Pogba i stary Di Maria, to niech dalej ogląda w akcji Arthurów Rabiotów Ramsey'ów i inne wynalazki typu Bernardeschi.
A jeśli ktoś marudzi, że gramy kałopiłkę, to niech idzie do cyrku, albo kibicować Barsie, bo nie jest tru-ultra-fanem. Super argument, uwielbiam takie :ok:
Mati1990 pisze:
20 maja 2022, 18:02
Wiadomo, jest to wzmocnienie na już i na krótko[...]
A co jeśli się nie sprawdzą i za rok/dwa zostaniemy bez Di Marii, kasy jaką od nas dostał i niesprzedawalnego petenta Ciechocinka z długą umową wkraczającego w wiek emerytalny? Ktoś bierze to pod uwagę przy ocenie tych transferów oprócz mnie? :dontknow:


Jakbym czytał o planach polskiego rządu: nie mamy kasy, ale dalej bezsensownie wydawajmy kasę w nadziei, że w przyszłości magicznie znajdzie się większa kasa. Genialne.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 18:42

Sobie tak wyobraziłem, że w jednym meczu wychodzą Dybala, Pogba, Chiesa, Cuadrado, Morata i oni wszyscy wrzucają piłki na Vlahovica albo sami rozklepują przeciwnika, po czym sobie przypomniałem, że życie to nie gra komputerowa.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Zablokowany