Mercato (LATO 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 00:26

Tak to będzie? - Ku naszemu zadowoleniu witaj w domu zdolny leniu...

Pogba w United grając na pół gwizdka i tak zjada statystykami naszych asów ze środka pola.




Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 01:03

MRN pisze:
19 maja 2022, 00:02
Pogba praktycznie chyba nasz...
Sorek21 pisze:...
źródło: no stary mówię ci ;) (oraz Tutto)

W Pogbę uwierzę jak zobaczę, źle to zabrzmi ale naszym jedynym (pisanym patykiem) atutem jest fakt, że Raioli się umarło.
Finansowo do Realu czy PSG nie mamy podjazdu. CKM są w wieku odpowiednio 30, 32 i 36 lat. Wielkie trio raczej nie przetrwa kolejnego przesilenia po finale, niezależnie od wyniku.
Ja obstawiam Madryt. Pogba w Juve odbił się od LM a w United stracił czas. Może zagra z Mbappe na Bernabeu, a może szejk poruszy niebo i ziemię aby dać kibicom substytut Kylianka.
Juventus...? :prochno: Ciamajda Rabiot, paru średniaków i młodzież. Obrażony Vlahowik, złamany Chiesa i obrona 2 poziomy poniżej BBC z Lichtem i Kładziem.
Pogba za rok będzie miał 30 lat i raczej będzie celował w kontrakt życia okraszony uszatkiem, po co mu orka w prowincjonalnym Turynie? Nie jesteśmy wiele lepsi od United - jeśli w ogóle. Jest jeszcze np Bayern, gdzie będą mieć ciśnienie na zalepienie dziury w prestiżu po odejściu Lewego, a w środku się tam nie przelewa.
Powrót byłby ekscentrycznym ruchem. To słowo - ekscentryczny - pasuje do Pogby, ale odróżnijmy powierzchowność od życiowych decyzji.
Tak że ja w to nie wierzę choć chciałbym, zwłaszcza po szybkim otrzeźwieniu w temacie SMSa.

Wojtek/Perin
Cuadrado/Danilo MDL/X Bonucci/Rugani X/Pellegrini
Loca/Fagioli - Pogba/Miretti - Zakaria/Makeni/Rabiot (jeden na sprzedaż)
Di Maria/X - Vlaho/Kean/Morata - Chiesa/X (Morata?)

Jeszcze pare predykcji ogólnych:
- Gatti wypożyczenie, jak się nie połamie to za rok wskakuje za Ruganiego, a Bonucci będzie już bardzo stary więc okazji do gry nie braknie
- Danilo oraz nowy obrońca kluczami do opcji 3-5-2
- Morata ostatecznie zostanie jako zapchajdziura na wszystkie pozycje w ataku (on albo Kean, nasi wolą Morate ale 35 nie dadzą)
- rolę drugiej zapchajdziury mogą pełnić na spółkę Ake/Soule
- jak odpuszczą Fagioliego to nie mam pytań
- jak odpuszczą Mirettiego nie mam pytań
- jak zostawią Sandro... nie mam pytań
- Rovella zostanie sprzedany
- Locatelli i Zakaria muszą wykazać progres albo za rok będą na sprzedaż
- jeśli przyjdzie Pogba, Rabiot zostanie sprzedany
- numer 10 tego lata dostanie Pogba albo nikt - nie chcą powtórzyć casusu Dybali, któremu bardziej to ciążyło niż pomagało

Potrzeba LO na miarę ambicji klubu, solidnego stopera i decyzji Morata/Kean (zdecyduje Atletico). No i Pogby... niby mało a dużo...
Chętnie bym poczytał o alternatywach dla SMS/PP, połączenie fizyki i techniki jest dość unikalne. Oby się nie skończyło na jakimś Tolisso czy Witselu. Jest jeszcze Ramsey :prochno: .
Mam nadzieję że Arrivabene twardo użyje młodzieży do utrzymania budżetu w ryzach, Allegri nie jest w pozycji żeby dużo dyktować a pewnie chciałby fajnych odpadów po 30. "Miretti podaje do przodu uwielbiam to" ten facet jest jakiś odklejony, tak jest młody i gra ambitnie nagle to "uwielbiasz"? Nie będziemy strzelać goli bez łamania kalmy, a można to robić wyłącznie na poziomie indywidualnym, wszak kalma bez Mandzukica nie oferuje schematów ofensywnych.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 05:25

Real w ogóle nie jest nim zainteresowany. Oni wola Tchouaménigo.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 07:40

Pogbą zainteresowane jest oprócz na PSG oraz City. Real ma inne priorytety. Locatelli póki co jest niewypałem czyli jak przewidywałem stawiając go obok Keana.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 08:22

Loca wygląda jak Marchisio za Del Neriego. Po prostu musi przyjść lepszy trener i go oszlifować bo możliwości są. W meczu Lazio rzucił do przodu kilka długich piłek na nos. Żaden nasz inny pomocnik tak nie potrafi.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 09:16

Dokładnie, gdyby Loca pograł 4-5 meczów z rzędu na swojej pozycji to odbiór jego gry byłby zdecydowanie lepszy.


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 10:05

Nie będzie Pogby i prawdopodobnie nie będzie Czumeniego na Bernabeu. Pogba nigdy nie byłby nawet rozważany jako opcja gdyby nie Zidane, który kilka razy próbował przeforsować u Pereza ten transfer, całe szczęście bezskutecznie. Czumeni natomiast znajduje się w orbicie zainteresowania klubowych władz, ale przyszedłby do nas tylko w momencie, kiedy zwolniłoby się miejsce w drugiej linii zajmowane przez np: Ceballosa.


1902 Para Siempre

Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 10:49

Real to największy i najpotężniejszy klub na świecie, ale nawet oni nie mogą sobie pozwolić na to by mieć rezerwowego za 50-70 mln. Tam chyba musieliby odpalić Casemiro bo Tchouameni to najlepszy dm w całej lidze.


JLo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2021
Posty: 83
Rejestracja: 10 marca 2021

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 15:21

Urbi27 pisze:
19 maja 2022, 09:16
Dokładnie, gdyby Loca pograł 4-5 meczów z rzędu na swojej pozycji to odbiór jego gry byłby zdecydowanie lepszy.
Czyli jakiej bo ja już się pogubiłem?


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 16:08

JLo pisze:
19 maja 2022, 15:21
Urbi27 pisze:
19 maja 2022, 09:16
Dokładnie, gdyby Loca pograł 4-5 meczów z rzędu na swojej pozycji to odbiór jego gry byłby zdecydowanie lepszy.
Czyli jakiej bo ja już się pogubiłem?
mezzala


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 16:21

Poprostu pisze:
19 maja 2022, 16:08
JLo pisze:
19 maja 2022, 15:21
Urbi27 pisze:
19 maja 2022, 09:16
Dokładnie, gdyby Loca pograł 4-5 meczów z rzędu na swojej pozycji to odbiór jego gry byłby zdecydowanie lepszy.
Czyli jakiej bo ja już się pogubiłem?
mezzala
Lub nawet na upartego jako ta szóstka, ale w typie Rodriego lub Busquetsa, albo tak jak grał u De Zerbiego.
Tymczasem u Taktyka, występuje jako libero, schodzący głębiej niż środkowi obrońcy, oddalony od dwóch pozostałych pomocników o 50 metrów i jedyne opcje jakie ma to:
-klepka ze Szczęsnym
-klepka ze stoperami
-laga
Przecież to jakaś aberracja i marnotrawstwo w najczystszej postaci.
Mimo grania najgłębiej oraz długiej absencji z powodu kontuzji, zaliczył podobne statystyki jak cała reszta pomocników razem wzięta - 3 gole i 4 asysty Manuela vs. 4 gole i 4 asysty kwartetu Rabiot&Zakaria&McKennie&Arthur.


Obrazek
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 18:00

Dziś dobra wiadomość - pozbywamy się zakały Bernardeschi'ego. Koleś miał tyle czasu na udowodnienie swojej wartości, ze głowa mała, ale za każdym razem pokazywał jak bardzo jest słaby. Parodysta niczym swego czasu Boumsong. Zapamiętałem chyba tylko jeden przyzwoity mecz w jego wykonaniu, to ten z Atletico w 2019 roku.

Dybala, Bernardeschi out - w ataku na tę chwilę zostają Vlahovic, Kean (nie wiadomo co z nim), Morata ( nie wiaodmo co z nim), Chiesa, i połamany Kaio.

Czyżby faktycznie Di Maria i Perisic? :whistle:


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 20:01

MRN pisze:
19 maja 2022, 17:53
GDM :
- kontrakt Berny nie zostanie przedłużony, taka wola obu stron.
Agresti potwierdza, że Berna odchodzi.
To jest zbyt piękne aby było prawdziwe, więc ja póki co wstrzymuję swoją radość do momentu oficjalnego ogłoszenia pożegnania z Bernardeschim. Paradoksalnie, to Fede pod wodzą wybitnego stratega nawet trochę odżył i o zgrozo był decydujący w meczach ze słabszymi rywalami pod koniec listopada i w grudniu. Niestety w styczniu przyszły pojedynki z mocniejszymi ekipami i Berna zniknął w kale serwowanym nam przez Allegriego. Mam wrażenie, że gdy zaczął mu się palić grunt pod nogami i musiał walczyć o nowy kontrakt (bez względu na to czy w Juve czy gdzieś indziej), to nagle zaczął grać trochę lepiej, walczył, biegał. Problem w tym, że powinien tak naginać przez całą umowę, a nie tylko pod koniec.
@Mati1990
Moim zdaniem to niemal pewne, że Di Maria do nas dołączy (myślę, że w formule 1 rok kontraktu + ewentualne przedłużenie o kolejny sezon). Chiesa wróci we wrześniu czy październiku, a i tak co chwilę będzie miał jakieś problemy mięśniowe (raz, że z powodu takiej kontuzji i długiego rozbratu z futbolem, a dwa dzięki genialnemu sztabowi Maxa). Cuadrado też już młodszy nie będzie, a na dodatek Kolumbijczyk nie ma zazwyczaj czasu na odpoczynek, bo musi też co jakiś czas łatać prawą obronę. Natomiast Perisica jakoś u nas nie widzę. Już lepiej dać szansę jakiemuś młodziakowi z U23 albo wyłożyć sporą kasę i ściągnąć na lewą stronę takiego kota jak Moussa Diaby.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 20:26

No i Pogba coraz bliżej, sprawa nabiera prędkości.


Obrazek
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 19 maja 2022, 20:44

MRN pisze:
19 maja 2022, 20:26
No i Pogba coraz bliżej, sprawa nabiera prędkości.
Coś więcej na ten temat?


Zablokowany