Mercato (LATO 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 16 maja 2022, 10:18

Na razie to te plotki transferowe nie napawają mnie optymistycznie. Pomijając już fakt, że kto by tu nie przyszedł to z Allegrim cudów nie będzie. Pogba? Serio? Kiedy on zagrał ostatnio dobry sezon? U nas? Władujemy się znowu w kolejny długi i wysoki kontrakt, a potem będziemy się głowić co z nim zrobić jak nie wypali (co jest najbardziej prawdopodobne). Di Maria? Tu już prędzej mogę zrozumieć, że na rok-dwa (max!), choć stosunek wieku do wysokości kontraktu też nie zachwyca. Zobaczymy co dalej, ale mnie pomysł z Pogbą od dawna nie przekonuje. Jeśli wróciłby do podobnej dyspozycji, co odchodząc od nas to tak, ale wątpię by to miało miejsce.

Zapomniałbym o Perisiciu. Ja wiem, że gra bardzo dobry sezon, ale to kolejny dziadek. I gdzie z nim? Na wahadło? A co wtedy z Chiesą?

Życzę sobie tylko, aby to okienko było robione z głową i na pozycje jakich naprawdę potrzebujemy, a nie kupimy na siłę, bo okazja, a potem nie będzie tego jak poukładać.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 16 maja 2022, 10:26

Urbi27 pisze:
16 maja 2022, 09:33
Ściągnięcie Pogby i Di Marii to takie wejście all in w Allegriego. Niesamowity jest ten nasz prezydent i zarząd, lubi chodzić pod prąd. Z jednej strony w oczywisty sposób nasuwa się myśl czy nie lepiej zatrudnić trenera który to ogarnie niż wydawać takie krocie i podejmować tak olbrzymie ryzyko z kontraktowaniem tak starych i wyeksploatowanych piłkarzy za tak olbrzymie pieniądze. Z drugiej strony takie ruchy transferowe przynajmniej byłyby spójne z filozofią trenera, który graczy poniżej 28 roku życia uznaje za nieprzydatnych w poważniej piłce. Jeszcze jakiś Marcos Alonso na lewą i możemy startować :D.

Budowanie drużyny dla Maxa zawsze kończy się tym że nic z niej nie zostaje, no ale po co myśleć przyszłościowo :)
Dla Was naprawdę ważniejsze jest odmładzanie składu kosztem tego, że Inter będzie we Włoszech wygrywał wszystko co się da? W Interze nikt się nie przejmuje kwestią odmładzania składu (poniżej 25 lat w kadrze jest "aż" czterech zawodników, a większość kadry stanowią zawodnicy 30+). W Juventusie brakuje zawodników, którzy sami są wstanie odmienić grę drużyny i wynik... niestety młodzi zawodnicy z natury tego nie dźwigają.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 16 maja 2022, 10:27

Ma wpaść 100 mln i ktoś jeszcze odejdzie. Już lepiej by było gdyby te 100 mln zostało użyte na ściągnięcie trójki z Sassuolo. Berardi (stawiam, że Beton będzie chciał grać Chiesą na lewej) Frattesi i Raspadori. Ma przyjść ten Bellanova na bok obrony. Rovella ma wrócić i zobaczymy co z Fagiolim. Bo Arthur odejdzie na bank i Rabiot też chce. Wiem, że to fantamercato ale na papierze ma sens.
tom_gru pisze:
16 maja 2022, 10:26
Urbi27 pisze:
16 maja 2022, 09:33
Ściągnięcie Pogby i Di Marii to takie wejście all in w Allegriego. Niesamowity jest ten nasz prezydent i zarząd, lubi chodzić pod prąd. Z jednej strony w oczywisty sposób nasuwa się myśl czy nie lepiej zatrudnić trenera który to ogarnie niż wydawać takie krocie i podejmować tak olbrzymie ryzyko z kontraktowaniem tak starych i wyeksploatowanych piłkarzy za tak olbrzymie pieniądze. Z drugiej strony takie ruchy transferowe przynajmniej byłyby spójne z filozofią trenera, który graczy poniżej 28 roku życia uznaje za nieprzydatnych w poważniej piłce. Jeszcze jakiś Marcos Alonso na lewą i możemy startować :D.

Budowanie drużyny dla Maxa zawsze kończy się tym że nic z niej nie zostaje, no ale po co myśleć przyszłościowo :)
Dla Was naprawdę ważniejsze jest odmładzanie składu kosztem tego, że Inter będzie we Włoszech wygrywał wszystko co się da? W Interze nikt się nie przejmuje kwestią odmładzania składu (poniżej 25 lat w kadrze jest "aż" czterech zawodników, a większość kadry stanowią zawodnicy 30+). W Juventusie brakuje zawodników, którzy sami są wstanie odmienić grę drużyny i wynik... niestety młodzi zawodnicy z natury tego nie dźwigają.
To teraz popatrz na kadrę Interu i powiedz mi co oni zrobią w to i przyszłe mercato przy ograniczonych środkach bo Inter nie sra już kasą od dawna.
Kadra 25 zawodników 8 zawodników kończy kontrakt teraz a kolejnych 8 w przyszłym roku. Ilu z nich uda im się pozbyć i coś zarobić? Jasne przyjdzie do nich porządny bramkarz - to dobry ruch, a co z resztą? Jesteś pewny, że uda im się przedłużyć Skriniara i De Vrij'a? Bo jak nie to muszą ich sprzedać teraz. Inaczej na obronie zostanie tylko Bastoni i placek Ranocchia.
W ataku Caicedo jest wypożyczony, Alexisa chcą wypchnąć za wszelką cenę, Dżeko ma 36 lat, Correra kopie się po czole...śmierdzi mi tu sprzedażą Lautaro. Środek pomocy jest spoko, lewa obrona kuleje jak u nas, prawa pomimo 2 średniaków funkcjonuje ok. Połowy zawodników w kadrze Interu za 2 lata max nie będzie już w klubie.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 16 maja 2022, 11:09

Kwestia wieku powinna być połączona z jakością. Niewątpliwie Pogba i Di Maria tę jakość prezentowali. Aczkolwiek ostatni sezon w wykonaniu obu Panów był kiepski. Di Maria odsunięty przez Messiego na boczny tor, już nie miał tyle szans na grę w PSG. Pogba praktycznie pół sezonu się leczył. To gracze do odbudowy i tutaj pytanie czy warto inwestować po 7 baniek + podatki w tę dwójkę. Mam pewne wątpliwości. Kwestia przydatności, Di Maria mimo, że inny typ gracza to dubluje pozycję Cuadrado i Chiesy jak wróci. Tak szczerze mówiąc jak szukamy gracza doświadczonego z karta na rękę to chyba zamiast Di Marii wolałbym Perisicia, zdecydowanie bardziej by się przydał ktoś na tę lewą stronę, a i forma Chorwata w tym sezonie jest co najmniej dobra a momentami bardzo dobra.
W kwestii Pogby z Allegrim się dogadywali, ale pytanie na ile będzie dostępny bo jednak przy sztabie allegro i historii kontuzji Pogby to może być kiepska inwestycja.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 16 maja 2022, 11:25

tom_gru pisze:
16 maja 2022, 10:26
Urbi27 pisze:
16 maja 2022, 09:33
Ściągnięcie Pogby i Di Marii to takie wejście all in w Allegriego. Niesamowity jest ten nasz prezydent i zarząd, lubi chodzić pod prąd. Z jednej strony w oczywisty sposób nasuwa się myśl czy nie lepiej zatrudnić trenera który to ogarnie niż wydawać takie krocie i podejmować tak olbrzymie ryzyko z kontraktowaniem tak starych i wyeksploatowanych piłkarzy za tak olbrzymie pieniądze. Z drugiej strony takie ruchy transferowe przynajmniej byłyby spójne z filozofią trenera, który graczy poniżej 28 roku życia uznaje za nieprzydatnych w poważniej piłce. Jeszcze jakiś Marcos Alonso na lewą i możemy startować :D.

Budowanie drużyny dla Maxa zawsze kończy się tym że nic z niej nie zostaje, no ale po co myśleć przyszłościowo :)
Dla Was naprawdę ważniejsze jest odmładzanie składu kosztem tego, że Inter będzie we Włoszech wygrywał wszystko co się da? W Interze nikt się nie przejmuje kwestią odmładzania składu (poniżej 25 lat w kadrze jest "aż" czterech zawodników, a większość kadry stanowią zawodnicy 30+). W Juventusie brakuje zawodników, którzy sami są wstanie odmienić grę drużyny i wynik... niestety młodzi zawodnicy z natury tego nie dźwigają.
I tu się mocno różnimy, bo moim zdaniem w Juventusie brakuje drużyny, a nie kolejnych łebków którzy będą musieli sami odmienić losy meczów. To znów jest to średniowieczne Allegrowskie podejście do piłki.

Mi nawet nie chodziło wcześniej o odmłodzenie sensu stricte co ładowanie bardzo wysokich kontraktów w graczy którzy swoich prime time mają już dawno za sobą, będąc do tego tak jak Pogba raczej obecni w gabinecie lekarskim aniżeli na boisku. Mam wrażenie że już całkiem niedawno takie transfery robiliśmy (Ramsey) i zakłamywanie rzeczywistości nam wówczas się nie powiodło, co więcej już transfer Walijczyka mocno nas przyhamował jeżeli chodzi o budowę drużyny, Francuz to jednak większy kaliber także kwotowy. Oczywiście chciałbym aby Pogba wrócił i zaczął ciągnąć całą pomoc, jednak wiem że obecna piłka tak nie działa i dodanie jednego nazwiska szczególnie w środku pomocy nie wpłynie aż tak znacząco na jakoś gry zespołu jeżeli nie będzie on tworzył Drużyny. A niestety przy obecnym trenerze nie spodziewałbym się tu jakiś zmian w tej materii, szczególnie że 2 na 3 pomocników w wyjściowej jedenastce ma źle przypisane role na boisku, no to o czym my tu w ogóle dyskutujemy.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 16 maja 2022, 11:47

Chiesa - Vlaho - Di Maria
Loca - Pogba - Zakaria/Rabiot

Już to nawet wygląda okej.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 16 maja 2022, 12:00

AdiJuve pisze:
16 maja 2022, 11:09
Kwestia wieku powinna być połączona z jakością. Niewątpliwie Pogba i Di Maria tę jakość prezentowali. Aczkolwiek ostatni sezon w wykonaniu obu Panów był kiepski. Di Maria odsunięty przez Messiego na boczny tor, już nie miał tyle szans na grę w PSG. Pogba praktycznie pół sezonu się leczył. To gracze do odbudowy i tutaj pytanie czy warto inwestować po 7 baniek + podatki w tę dwójkę. Mam pewne wątpliwości. Kwestia przydatności, Di Maria mimo, że inny typ gracza to dubluje pozycję Cuadrado i Chiesy jak wróci. Tak szczerze mówiąc jak szukamy gracza doświadczonego z karta na rękę to chyba zamiast Di Marii wolałbym Perisicia, zdecydowanie bardziej by się przydał ktoś na tę lewą stronę, a i forma Chorwata w tym sezonie jest co najmniej dobra a momentami bardzo dobra.
W kwestii Pogby z Allegrim się dogadywali, ale pytanie na ile będzie dostępny bo jednak przy sztabie allegro i historii kontuzji Pogby to może być kiepska inwestycja.
Zarówno Chiesa jak i Di Maria mogą grać z lewego jak i z prawego strony skrzydłowego w 4-3-3. Caudrado już na tej pozycji nie będzie rozpatrywany, bo on jest przypisany do roli PO w 4-3-3 lub wahadłowego w 3-5-2, 3-4-2-1.

Jakby nie patrzeć to póki co duet Di Maria + Pogba wygląda znacznie lepiej niż duet Dybala + Bernardeschi, bo o takim zastępstwie mówimy. Biorąc pod uwagę oczekiwania finansowe to duet Di Maria + Pogba nie wyjdzie dużo drożej pod względem pensji, a jakościowo jest to ruch w dobrą stronę.
Adrian27th pisze:
16 maja 2022, 11:47
Chiesa - Vlaho - Di Maria
Loca - Pogba - Zakaria/Rabiot

Już to nawet wygląda okej.
Widzę to tak:
Atak:
Chiesa (??) - Vlahovic (Morata/Kean) - Di Maria (Raspadori)

Pomoc:
Pogba (Rabiot) - Locatelli (Fagioli, Miretti) - SMS (Zakaria)

Obrona:
?? (Pellegrini, De Sciglio) - Bonnuci (??) - De Ligt (Rugani) - Danilo (Caudrado)

Bramkarz:
Szczęsny (Perin, Pinsoglio)

Zakładam, że do ataku poza Di Marią i Raspadorim (transfer w formacie jak Locatelliego) jeszcze ktoś przyjdzie. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś z dwójki Kean/Morata odejdzie i zrobi miejsce dla ofensywnego lewego skrzydłowego. W przypadku pomocy zakładam odejście (wypożyczenie + opcja wykupu) Arthura i sprzedaż McKenniego, po to by zrobić miejsce dla SMS (zakup za pieniądze ze sprzedaży Bentancura, Kulusevskiego i McKenniego), Do obrony potrzebujemy mocnego kandydata na zastąpienie Chielliniego (pieniądze na zakup będą ze sprzedaży Demirala). W miejsce Alexa Sandro będzie trzeba zainwestować w mocne nazwisko na LO/lewego wahadłowego. W przypadku braku pozbycia się Alexa Sandro przyjdzie wersja budżetowa (np. Cambiaso), a transfer zostanie przełożony na przyszły rok. Pozycja bramkarza jest obstawiona.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2022, 12:30 przez tom_gru, łącznie zmieniany 1 raz.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 16 maja 2022, 12:01

Romagnoli
Pogba
Di Maria

Chyba żaden z nich nie jest wymarzonym wzmocnieniem na daną pozycję, bo każdy z jakimś "defektem" ALE są za darmo i ewentualną kasę moglibyśmy przeznaczyć na lewego obrońcę, lewoskrzydłowego czy zmiennika Vlahovica, który będzie potrzebny po możliwym odejściu Moraty i Keana. Niestety mamy zbyt dużo potrzeb, aby za każdego płacić.


JLo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2021
Posty: 83
Rejestracja: 10 marca 2021

Nieprzeczytany post 16 maja 2022, 12:41

tom_gru pisze:
16 maja 2022, 12:00

Widzę to tak:
Atak:
Chiesa (??) - Vlahovic (Morata/Kean) - Di Maria (Raspadori)

Pomoc:
Pogba (Rabiot) - Locatelli (Fagioli, Miretti) - SMS (Zakaria)

Obrona:
?? (Pellegrini, De Sciglio) - Bonnuci (??) - De Ligt (Rugani) - Danilo (Caudrado)

Bramkarz:
Szczęsny (Perin, Pinsoglio)
SMS i Pogba w jednym okienku to fantamercato, w sytuacji w której mamy rzekomo odchudzać nasz budżet płacowy. Bo Pogba to co najmniej 7 mln netto a SMS 5/7 i o ile Pogba załapałby się na ulgę podatkową to SMS już nie (tak wiem, że były doniesienia o pensji SMSa na poziomie 4 mln euro na sezon ale w mojej ocenie można to włożyć między bajki).


Crunny pisze:
16 maja 2022, 12:01
Romagnoli
Pogba
Di Maria

Chyba żaden z nich nie jest wymarzonym wzmocnieniem na daną pozycję, bo każdy z jakimś "defektem" ALE są za darmo i ewentualną kasę moglibyśmy przeznaczyć na lewego obrońcę, lewoskrzydłowego czy zmiennika Vlahovica, który będzie potrzebny po możliwym odejściu Moraty i Keana. Niestety mamy zbyt dużo potrzeb, aby za każdego płacić.
A Romagnoli nie był już dogadany z Lazio, czy coś mnie ominęło?


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 16 maja 2022, 12:50

Ostrzejsze podejście pod Pogbę wskazuje na to czego wszyscy się spodziewali - Lazio stawia zaporowe warunki za SMS'a. Wydaje się, że Pogba z taką pensją + pewnie jakąś prowizją będzie tańszy niż SMS z niższą pensją. Lazio zazdroszczę tego jak rozwinął się u nich Zaccagni. Wszyscy wiedzą, że robienie z nimi interesów jest tak samo ciężkie jak z Napoli.
W ogóle to wie ktoś co oni zamierzają zrobić z Luizem Felipe?


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 16 maja 2022, 13:06

JLo pisze:
16 maja 2022, 12:41
A Romagnoli nie był już dogadany z Lazio, czy coś mnie ominęło?
Sknerus Lotito żydzi na pensje dla Romagnolego. On sam ponoć rozważa nawet pozostanie w Milanie, mimo iż byłby 3/4 do wejścia wobec eksplozji formy Kalulu oraz transferu nowego stopera (ponoć klepnięty jest Botman).
Michael_M pisze:
16 maja 2022, 12:50
Lazio zazdroszczę tego jak rozwinął się u nich Zaccagni.
W ogóle to wie ktoś co oni zamierzają zrobić z Luizem Felipe?
Sam się nie rozwinął, to Sarri potrafi odpowiednio kierować ofensywnymi zawodnikami z potencjałem.
Niestety u nas, prócz Dybali, Ronaldo i połamanego Costy dostał kupę gruzu.
Luiz Felipe ma iść do Betisu. W sumie szkoda że się nie zakręciliśmy koło niego, jako zmiennik podstawowej pary stoperów byłby jak znalazł.
Crunny pisze:
16 maja 2022, 12:01
ewentualną kasę moglibyśmy przeznaczyć na lewego obrońcę, lewoskrzydłowego czy zmiennika Vlahovica, który będzie potrzebny po możliwym odejściu Moraty i Keana. Niestety mamy zbyt dużo potrzeb, aby za każdego płacić.
Płacenie za zmiennika Vlahovicia, który przy młodym, zdrowym Serbie nagra się tyle co kot napłakał jest marnotrawstwem.
Tu potrzeba solidnego ligowca, który nie będzie oczekiwał zawrotnej liczby minut, a w razie czego zapewni odpowiednią jakość. Ja bym się zakręcił koło np. takiego Caputo.

SMS i Murzyn w jednym składzie to utopia, abstrahując od kwestii finansowych, są to zawodnicy zbyt podobni do siebie.


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 16 maja 2022, 13:20

JLo pisze:
16 maja 2022, 12:41
A Romagnoli nie był już dogadany z Lazio, czy coś mnie ominęło?
Były takie newsy, ale widocznie jeszcze z nikim się nie dogadał: https://www.tuttojuve.com/calciomercato ... ini-600436


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 16 maja 2022, 13:28

Crunny pisze:
16 maja 2022, 13:20
JLo pisze:
16 maja 2022, 12:41
A Romagnoli nie był już dogadany z Lazio, czy coś mnie ominęło?
Były takie newsy, ale widocznie jeszcze z nikim się nie dogadał: https://www.tuttojuve.com/calciomercato ... ini-600436
Jakby Romek się zgodził na 2-3 bańki to byłaby to całkiem niezła opcja. No chyba, że koleś ma ambicje by grać non stop.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 16 maja 2022, 13:40

SMS i Murzyn w jednym składzie to utopia, abstrahując od kwestii finansowych, są to zawodnicy zbyt podobni do siebie.
Przy normalnym trenerze takie ustawienie to nic dziwnego. Ofensywnie grające kluby grają na dwóch piłkarzy ofensywnych + przecinak ustawiony za nimi do odboru piłki.

Xavi & iniesta + Busquets
Kroos & Modrić + Casemiero
David Silva & De Bruyne + Fernandinho
Bernardo Silva & De Bruyne + Rodrigo
SMS & Luis Alberto + Lucas Leiva

Wizjoner Allegri stosuje metodę odwróconego trójkąta. Najbardziej kreatywny pomocnik gra najdalej od bramki przeciwnika jako regista piąty obrońca między stoperami a drewniani defensywni pomocnicy grają wyżej aby odberac piłkę.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 16 maja 2022, 13:54

Ja jestem zwolennikiem tego co mieliśmy z Vidalem Pirlo i Marchisio.
Pirlo kreator. Nawet nie musi się starać w defensywie, Vidal główny przecinak - zadania to odebrać i podać do Pirlo, Marchisio - coś pomiędzy dobry w jednym i drugim, ani zły ani wybitnie dobry w żadnym elemencie. Jak dla mnie to jest balans.


Zablokowany