Mercato (LATO 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Gontar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2021
Posty: 15
Rejestracja: 23 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2022, 19:55

dimebag11 pisze:
30 sierpnia 2022, 18:13
Nie powinniśmy sprowadzać żadnych bałwanów na życzenie Allegriego. Jak widać chociażby po ostatnim meczu, gdy grają młodzi to wcale nie odbiegają od weteranów, a śmiem twierdzić, że nawet ich deklasują. Niech kałcz gra tym co ma, a jak się nie podoba, to zawsze może złożyć rezygnację.
To cały sezon będzie pomoc Rabiot-Loca-McKenni xD


Fino alla Fine
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2022, 20:28

Gontar pisze:
30 sierpnia 2022, 19:55
dimebag11 pisze:
30 sierpnia 2022, 18:13
Nie powinniśmy sprowadzać żadnych bałwanów na życzenie Allegriego. Jak widać chociażby po ostatnim meczu, gdy grają młodzi to wcale nie odbiegają od weteranów, a śmiem twierdzić, że nawet ich deklasują. Niech kałcz gra tym co ma, a jak się nie podoba, to zawsze może złożyć rezygnację.
To cały sezon będzie pomoc Rabiot-Loca-McKenni xD
Natomiast jak ściągniemy Paredesa, to wszystko diametralnie się zmieni w naszej pomocy, bo będą tam występować na zmianę Rabiot-Paredes-Locatelli-McKennie (wybierz losową trójkę).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 11:39

Nasze mercato teoretycznie nie wygląda jakoś źle, chociaż brakuje tej kropki nad i. Chodzi głównie o pozbycie się całkowicie szrotu typu Arthury i tym podobne i pozyskanie porządnego lewego obrońcę . Swoją drogą tak obiektywnie, podoba mi się polityka transferowa Milanu, zaczynają ściągać talenty za nie duże pieniądze, otworzyli się na rynek Belgijski, czy Francuski, czyli teoretycznie tam gdzie jest pełno talentów. Chciałbym, aby kiedyś Juve zaczęło stawiać na takich graczy, ale do tego tzreba mieć dobry scouting, a u nas kiepsko z tym. My nie potrafimy dobrze zadbać o swoich wychowanków, a co dopiero rozglądać się na super talenty za granicą - i to mnie trochę boli, bo kasa którą nie kiedy wydają, mogliby odpowiednio zainwestować ...

Paredes dziś i pewnie to koniec wejść, chociaż jakaś nadzieja tli się we mnie, że jednak czymś jeszcze zaskoczą.

Leandro Paredes, nie jest to jakiś TOP, ale jest to gracz, który i tak podniesie poziom naszej pomocy,. Mało tego uważam go za zawodnika od czarnej roboty, stylem gry przypomina mi trochę Vidala. Jest to też gracz, który ma technikę i nie boi się posłać prostopadłej piłki, czego brakowało Arthurowi, Rabiotowi i prawie wszystkim z pomocy.

Jeśli się nie uda pozbyć Arthura, to liczę na to, że wykluczą go z listy CL, a resztę sezonu obejrzy ze stadionu. Teraz tak rozkminiam, ile syfu nam zostawił Paratici...

Jak myślicie, czy w słowach z konferencji Maksia jest coś prawdy i Fagioli może zostać w Juve? Chciałbym bardzo, choć pewnie jego kosztem będzie grać bagieta...


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 18:55

Paredes - Kolejny puzzelek w Mementusowej układance wysoko opłacanych tuzów pomocy.
Rezerwowy PSG z pensją 7,5 mln EUR <3


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 20:26

28-letni Paredes na wypo za 5 + 15 mln za wykup z kontraktem 7,5 mln netto
czy
20-letni Rovella za darmo, bo już jest z kontraktem 1 mln netto

Hmm... kogo by tu wybrać? :think:


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2022, 20:43

Jeszcze odnośnie transferu Milika - w pierwszym momencie byłem mocno rozczarowany no ale skoro już tutaj trafił to na pewno będę mu kibicował. Coś tam pewnie postrzela jeśli zdrowie dopisze, nie jest to taki ostatni kasztan jak niektórzy go określają.

Mimo wszystko mam jednak pewne 2 zastrzeżenia:
1. Pensja 3,5 melona netto? Jeśli to faktycznie jego pensja to moim zdaniem za dużo. Facet nie ma 2 kolan, załóżmy, że ten sezon zagra przyzwoicie - klub decyduje się na wykup i chłop ma w jego momencie 29 lat. Odpukać, jeśli coś zacznie dziać się ze zdrowiem to mamy kolejnego "ekskluzywnego" rezerwowego. Dlaczego taki Milik miałby w przypadku kłopotów chcieć odejść z Juventusu? Pensja się zgadza, ma szansę na pierwsze naprwadę poważne trofea w karierze, wyżej Juventusu i tak już nie podskoczy, ponieważ dla niego jest to "piłkarski olimp". Dla Milika i Szczęsnego Juve jest szczytem kariery, żaden lepszy klub już ich w przyszłości nie weźmie (na pewno nie do gry w pierwszym składzie).

Wiem jest tutaj sporo "jeśli" ale w mojej dedukcji nie jest to scenariusz nierealny, powiedziałbym - możliwy i trzeba się z tym liczyć.

2. Kolejna kwestia to odejście Dybali. Wiem, że 90% forum go nie lubi lub wręcz nienawidzi ale trzymając się procentów - chyba mniej więcej jakieś 90% użytkowników słyszących o odejściu Dybali liczyła jednak mimo wszystko, że zastąpi go ktoś lepszy, niż Milik. No powiedźmy sobie z ręką na sercu - czy tak nie było? Czy gdyby taka wiadomość padła np. w maju to ludzie nadal byliby zachwyceni z wymiany Dybala - Milik (gdzie za Milika trzeba jeszcze dać te 9-10 melonów)? No myślę, że kibice raczej nie byliby zachwyceni.

Ile ten Dybala dostaje w tej Romie jest to 4,5 melona netto (tak wiem jest też niska klauzula odejścia)? Jakim połamańcem by Dybala nie był to w mojej opinii ryzyko bardzo poważnej kontuzji jest bardziej prawdopodobne u Arkadiuszo, niż u Dybali.
Im dłużej myślę o tej wymianie tym bardziej wydaje mi się ona absurdem - Juventus chyba faktycznie musiał widzieć w Dybali 0 potencjału i 0 zdrowia. Bo w bajki o tym, że nie chcieli my zaproponować niskiego kontraktu ze względu na "szacunek" zwycajnie nie wierzę - bądźmy Panowie poważni to jest korpo, które ma robić wyniki - dla nich mniejsza pensja to sam zysk.

No nic tak jak napisałem na wstępie - Arkadiuszo coś tam pewnie strzeli ale chyba prawie wszyscy nie tego oczekiwaliśmy odpalając Dybalę (dobrowolnie) i nawet Moratę (niedobrowolnie - Madryt zbyt dużo żądał). Kiedy jeszcze weźmie się pod uwagę aspekt finansowy to ta wymiana budzi naprawdę wielkie, wielkie obawy - bo tak naprawdę zdrowie Arka to wielka niewiadoma. Może będzie dobrze, może będzie źle. Mimo wzystko jednak myślę, że nie tego oczekiwaliśmy (jako kibice) odpalając Dybalę.


PS. 7,5 melona netto dla Paredesa? To muszą być jakieś żarty - przecież to kolejny gotowy przepis na "ekskluzywnego", "niesprzedawalnego" zawodnika. My to chyba lubimy. To musi być żart, to się nie dzieje. Za bardzo szastamy tymi pensjami, nasza obecna pomoc pokazuje, że zawodnicy nie TOP z takimi zarobkami są później najczęściej "niesprzedawalni".

Jedyna nadzieja w tym, że wykup jest nieobligatoryjny, więc mamy jakieś tam opcje - ale jakie są to warunki tego nie wiemy i to jest najgorsze bo mogą być mega łatwe do spełnienia i nie będziemy mieli nic do gadania ani żadnego pola manewru. Mam nadzieję, że ten Arrivabene nie jest palcem robiony i jakoś sensownie skonstruował te warunki bo w innym wypadku to Mercato to jedna wielka ruleta - albo się uda albo się nie uda. Żadnych pewniaków, za to wiele niewiadomych.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 01:00

Śledząc wypowiedzi Allegro wydaje się jasne że Paredes będzie grał Pjanica, a Locatelli pójdzie wyżej.

Paredes/?
Locatelli/Rabiot - Pogba/Miretti
+++Fagioli, Zakaria, Makeni

Za dużo tego jest. Mimo ośmiu nazwisk nie ma wyraźnego kandydata na zmiennika Paredesa. Może będzie tam upychany Fagioli, dla którego to chyba jedyna szansa by zaistnieć. Znając życie po prostu Locatelli obleci jako zapasowy regista - co go wyraźnie męczy - a Fagioli zamknie sezon z dorobkiem 500 minut, wszak są jeszcze Zakaria i Makeni. Wysokie prawdopodobieństwo zimowych sprzedaży. Arthura nawet nie liczę, wierzę że ktoś go przygarnie last minute.
Szkoda Rovelli ale może dobrze się stało, on musi grać a ogórkowa Monza raczej go nie posadzi.
Co do Paredesa nie jestem entuzjastą transferu, mimo że piłkarsko jest ok. Jest przechwyt, jest podanie, kwestia ile da z siebie, zwłaszcza gdy już skończą się mistrzostwa. No nic niech przekona, zostaje być dobrej myśli.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 09:49

Początkowo myślałem, że to fake, że Paredes dostał aż 7,5 mln netto, ale wygląda na to, że to niestety prawda. Oznacza to, że na czysto:
- dostał podwyżkę o 50% w stosunku do zarobków u szejków, którzy przecież sypią pieniędzmi na prawo i lewo (zarabiał tam 5 mln netto),
- zarabia najwięcej w drużynie po Pogbie, który jednak jest mistrzem świata i zszedł z zarobków 9,6 mln netto na 8 mln netto, aby wrócić do Turynu,
- zarabia więcej niż Vlahović (7 mln), Di Maria (6), Chiesa (5),
- zarabia więcej niż Rovella, Fagioli i Miretti razem wzięci,
- zarabia więcej niż najlepsi pomocnicy Serie A: Barella (5 mln), Pellegrini (4), Milinkovic-Savić (3,2 mln),
- dostał więcej niż Ramsey i Rabiot (po 7 mln), którzy przecież przychodzili za darmo, więc mogli liczyć na znacznie wyższe pensje.

Osoba odpowiedzialna za transfer Paredesa powinna zostać dokładnie prześwietlona pod kątem tego, czy nie otrzymała jakichś dodatkowych korzyści majątkowych.

Ja wiem, że tylko wypożyczenie na rok z opcją wykupu, ale kiedy ostatni raz nie skorzystaliśmy z opcji wykupienia po wypożyczeniu?

Najgłupszy transfer od X lat :O

Paredes powinien teraz zszokować wszystkich i do czerwca zyskać miano najlepszego defensywnego pomocnika ligi. Jeśli tak się nie stanie, to transfer ten na tych warunkach powinniśmy uznać za wtopę.
Ostatnio zmieniony 01 września 2022, 10:53 przez Crunny, łącznie zmieniany 1 raz.


Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 10:53

Arthur w Lpoolu to jednak prawdziwy masterclass Cherubiniego XD


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 10:53

Wróbelki ćwierkają (w tym Agresti i DI Marzio), że nasz as pomocy Arthur Melo idzie na wypożyczenie do Liverpool.

Nie wiedziałem, że the reds są tak zdesperowani, że biorą taką mieliznę...
Cóż, może Klopp ma na niego sposób i i nauczy go podawać do przodu, a jak nie, to będą kibice mieli co oglądać, jak się kręci z piłeczką i podaje do tyłu, bądź rywala :prochno:

Pewnie jeszcze ktoś nas opuści ( Fagioli/Zakaria/McKennie). Na wejścia już chyba nie ma co liczyć, chociaż nadzieja jeszcze gdzieś tam jakaś jest...


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 11:33

Jeśli Klopp nie wykrzesa czegokolwiek dobrego z Arthura, to nie zrobi już tego nikt.

Za rok Rovella wskakuje w miejsce Rabiota i nasz budżet płacowy zyskuje na tym aż 8 mln rocznie. Sportowo nie wiem, czy coś na tym tracimy, ale zyskujemy nadzieję na lepsze jutro.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 11:46

Crunny pisze:
01 września 2022, 11:33
Jeśli Klopp nie wykrzesa czegokolwiek dobrego z Arthura, to nie zrobi już tego nikt.

Za rok Rovella wskakuje w miejsce Rabiota i nasz budżet płacowy zyskuje na tym aż 8 mln rocznie. Sportowo nie wiem, czy coś na tym tracimy, ale zyskujemy nadzieję na lepsze jutro.
On chyba z taxem wychodzi niecałe 10 mln więc jeszcze lepiej. Rovella zarabia 1 mln czy 1,2 mln na rękę więc to i tak z podatkiem jest przynajmniej 4x mniej. Ja pierd.... :facepalm: wydawać 10 mln rocznie na tak słabego i nijakiego zawodnika to zbrodnia :|
Dobrze, że to ostatni rok. On i Sandro to razem +-23 mln w budżecie.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 11:53

Poczytałem sobie komentarze kibiców LFC i Premier League nt. Arthura. Często podkreślają, że Bentancur czy Kulusevski też byli wyśmiewani w Turynie, a okazali się świetnymi transferami Totków. Z drugiej strony nie widzą Arthura w intensywnym pressingu, jaki stosuje Klopp. Zwracają jednak uwagę, że już z nie takich piłkarzy robił dobrych grajków. Jeśli Klopp go chce, to coś musi w nim być. Kilka dni temu czytałem wywiad z Kloppem, który twierdził, że LFC potrzebuje środkowego pomocnika i stwierdził wówczas: Musi to być właściwy piłkarz.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 12:01

Bentancur czy Kulu to raczej byli mocno krytykowani przez fakt, ze grali sporo poniżej możliwości, ale na tle innych graczy jak taki Rabiot to wypadali przyzwoicie. Dla mnie Bantancur dawał więcej niż Rabiot. Arthur nawet przy Rabiocie wyglądał bardzo słabo.


Hans

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 sierpnia 2021
Posty: 41
Rejestracja: 30 sierpnia 2021

Nieprzeczytany post 01 września 2022, 12:04

Czytając news o badaniach Artura w Liverpoolu cxylem się jak 1 kwietnia :prochno:

Swoją drogą, jak Klopp zrobi coś z niego, to potwierdzi że coś u nas jest nie tak :whistle: na pewno :allegri: a może coś jeszcze


Zablokowany