Mercato (LATO 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 08:52

1. DL nie odejdzie za darmo po 4 latach, tylko po 5, więc ciągle mamy czas żeby go spieniężyć. Jak wyżej zauważono - Inter za gorszego i starszego Skriniara z rokiem do końca kontraktu woła 60, więc imo Holender sfinansuje na to lub kolejne merkato.
2. Keita za Rabiota? Jeśli to możliwe już pakowalbym Francuza do samolotu (chociaż cenie go bardziej niż większość na forum). Co prawa Keita zagrałby 1/3 minut bagiety, ale przynajmniej byłby to konstruktywny czas gry.
3. Nie rozumiem tej niechęci do sprowadzenia Koulibalego, nawet za te 40 milionów. wyżej wszyscy piali z zachwytu gdy Real sprowadził za w sumie wyższą kwotę Rudigera, któremu do Kalidou jednak brakuje.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 09:09

Alexinhio-10 pisze:
28 czerwca 2022, 20:28
A pomoc dalej budujemy na niepewnych grajkach. Połamany Pogba i kij wie kto jeszcze...
Dlatego mój komentarz dotyczył tylko początku mercato, z ostateczną oceną wstrzymam się do końca ;) Co do Pogby można oczywiście mieć sporo zastrzeżeń, ale nie oszukujmy się, Francuz z marszu stanie się naszym najlepszym środkowym pomocnikiem. Także i tak jest to ruch na plus. Jakie będą następne, czas pokaże. Na SMSa nigdy nie robiłem sobie nadziei, uważam, że tylko marnowalibyśmy czas, próbując urobić Lotito.
Btw, generalnie na forum dominuje nadzieja, że zawodnicy jak Miretti i Fagioli dostaną w przyszłym sezonie realną szansę odegrania większej roli w zespole. Żeby tak było, nie możemy przeładować kadry zawodnikami sprowadzanymi z innych klubów.
marcinek pisze:
29 czerwca 2022, 07:07
Ale czasy... sprowadzając gracza ~30 lat i dając mu kontrakt na 4 lata, wiadomo że już go nie sprzedaż, potem i nic z tej kasy nie odzyskasz, no są małe wyjątki, ale przeważnie to marne parę mln.
Ale co się okazuję .... ? Sprowadzając młodego też go nie sprzedaż... bo nie przedłuży kontraktu będzie grał do końca kontraktu i odejdzie za darmo, dzięki czemu zarobi jego agent od przyszłego klubu za podpis + zawodnik dostanie lepszą pensję, bo przyszły klub nie płaci nic za transfer...
Dziwne czasy.
Dzisiaj niestety staje się normą, że to piłkarz wraz ze swoim agentem stawiają klub pod ścianą. Również z tego względu miałem obiekcje wobec Vlahovicia. Różnie może być, ale ani trochę nie zdziwię się, jeśli za dwa lata zafunduje nam powtórkę z de Ligta.


Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 10:35

Paya pisze:
29 czerwca 2022, 08:52
Jak wyżej zauważono - Inter za gorszego i starszego Skriniara z rokiem do końca kontraktu woła 60
1. Nie wiem kto wczesniej sugerowal, ze Skriniar jest slabszy od de Ligta (nie chce mi sie przewijac), ale tak samo bawi mnie ta teza jak ta, ze Bernardeschi jest lepszy od Perisicia - o co "sprzeczalem" sie tu z kims jakis czas temu.

2. Wedlug wszystkich powazniejszych zrodel Inter wola 80mln., a podobno ma finalnie zadowolic sie kwota w okolicy 70+mln. za Skriniara.


Twitter: @K_Kamciu
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 10:47

Odnośnie zainteresowania Chelsea De Ligtem jestem zdziwiony że nie padło tutaj jeszcze nazwisko Kante. Jeśli chcą nam kogoś wcisnąć to jest najlepszy wybór.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 10:59

Sorek21 pisze:
29 czerwca 2022, 10:47
Odnośnie zainteresowania Chelsea De Ligtem jestem zdziwiony że nie padło tutaj jeszcze nazwisko Kante. Jeśli chcą nam kogoś wcisnąć to jest najlepszy wybór.
Dla nas, dla Chelsea jest nietykalny. Przecież oni próbują nam wcisnąć Wernera tak samo jak my Arthura Romie za Zaniolo.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 11:18

Sorek21 pisze:
29 czerwca 2022, 10:47
Odnośnie zainteresowania Chelsea De Ligtem jestem zdziwiony że nie padło tutaj jeszcze nazwisko Kante. Jeśli chcą nam kogoś wcisnąć to jest najlepszy wybór.
Panie...Kante jest nietykalny. Nikt nawet nie sugeruje jego odejścia bo każdy wie, że to niemożliwe. To jest takie samo sci-fi jakby Bayern chciał De Ligta a my byśmy zawołali od nich Kimmicha albo Goretzke. Pewnych pytań się nie zadaje by nie narazić się na śmieszność dlatego w Juve nikt nawet nie wspomina o Kante. Reece James + 30-40 mln i mamy deal. Te 30-40 baniek dla Torino + Mandragora i Bremer nasz...no chyba, że woli Inter. Fantamercato.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 11:25

Kamciu pisze:
29 czerwca 2022, 10:35
Nie wiem kto wczesniej sugerowal, ze Skriniar jest slabszy od de Ligta
Zapewne ktoś kto ma talent do pisania bajek bo Skriniar wciąga Holendra nosem. Akurat w tym przypadku, De Ligt powinien uczyć się od Skriniara piłkarskiego abecadła na tej pozycji bo w porównaniu do niego jest rzadki.


Obrazek
misza111

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 sierpnia 2008
Posty: 13
Rejestracja: 12 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 11:49

Depay do wzięcia za około 20mkn.
Jest to opcja bo w przodzie tuzami nie jesteśmy


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 12:03

misza111 pisze:
29 czerwca 2022, 11:49
Depay do wzięcia za około 20mkn.
Jest to opcja bo w przodzie tuzami nie jesteśmy
Nie możemy sobie pozwolić na takiego rezerwowego, a wystawianie go na lewym skrzydle za Moratę to marnotrawstwo. Na rezerwę za Vlaho to by się przydał jakiś ligowy wyrobnik, nawet 30+ który jest w stanie strzelić 10-15 goli na sezon. Stąd nasi mądrze myślą kombinując z Murielem czy Arnautoviciem.


misza111

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 sierpnia 2008
Posty: 13
Rejestracja: 12 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 12:06

Ale Muriel to półka niżej, odpali kilka razy w sezonie i to wszystko.
DObrze wyszkolony technicznie skrzydłowy atakujący, grający z głową i polotem, w razie czego zmiennik dla Vlaho na środku.
Na rynku trudno o lepsze opcje, przede wszystkim w tej cenie.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 12:58

Ale co z tego, że półka niżej? To nie jest tak, że wezmę sobie Depaya. Dopłacę tylko 5 mln i będzie super fajnie. Nie da się tak. My szukamy gościa który do siedzenia na ławce jest przyzwyczajony, a jak wchodzi to coś tej drużynie daje. Depay zagrał w tamtym sezonie chyba z 40 meczy. Byłoby więcej ale złapał chyba z 2 kontuzje. Pewnie z 50 zaliczył i nagle miałby się zgodzić na bycie dublerem? My chcemy gościa który będzie się cieszył, że za 1-1,5 mln na sezon siedzi na ławce w Juve. U nas są zawodnicy którzy grają w pierwszym składzie, a zarabiają 2-3 mln, a mamy nagle mieć rezerwowego który bierze 5 mln? Nie da się tak. Wiem, że masz dobre chęci ale nikt w Turynie na coś takiego się nie zgodzi.


notquite.mytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2021
Posty: 151
Rejestracja: 17 lutego 2021

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 12:59

Michael_M pisze:
29 czerwca 2022, 11:18
Panie...Kante jest nietykalny. Nikt nawet nie sugeruje jego odejścia bo każdy wie, że to niemożliwe. To jest takie samo sci-fi jakby Bayern chciał De Ligta a my byśmy zawołali od nich Kimmicha albo Goretzke. Pewnych pytań się nie zadaje by nie narazić się na śmieszność dlatego w Juve nikt nawet nie wspomina o Kante. Reece James + 30-40 mln i mamy deal. Te 30-40 baniek dla Torino + Mandragora i Bremer nasz...no chyba, że woli Inter. Fantamercato.
Nie wierzę w to, co właśnie przeczytałem. Że niby Jamesa byłoby łatwiej wyciągnąć z Chelsea niż Kante? Francuz, w porównaniu np do dwóch sezonów wstecz, nie jest już zawodnikiem, od którego zaczyna się ustalanie składu, trochę spuścił z tonu. Za to James, jak tylko jest zdrowy, to absolutny pewniak i zawodnik, przez którego przechodzi większość ataków Chelsea. W dodatku wychowanek. Mówiło się o zainteresowaniu Realu, ale to musiałaby być naprawdę kosmiczna kwota, żeby zarząd Chelsea w ogóle pochylił się nad taką ofertą.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 13:24

notquite.mytempo pisze:
29 czerwca 2022, 12:59
Michael_M pisze:
29 czerwca 2022, 11:18
Panie...Kante jest nietykalny. Nikt nawet nie sugeruje jego odejścia bo każdy wie, że to niemożliwe. To jest takie samo sci-fi jakby Bayern chciał De Ligta a my byśmy zawołali od nich Kimmicha albo Goretzke. Pewnych pytań się nie zadaje by nie narazić się na śmieszność dlatego w Juve nikt nawet nie wspomina o Kante. Reece James + 30-40 mln i mamy deal. Te 30-40 baniek dla Torino + Mandragora i Bremer nasz...no chyba, że woli Inter. Fantamercato.
Nie wierzę w to, co właśnie przeczytałem. Że niby Jamesa byłoby łatwiej wyciągnąć z Chelsea niż Kante? Francuz, w porównaniu np do dwóch sezonów wstecz, nie jest już zawodnikiem, od którego zaczyna się ustalanie składu, trochę spuścił z tonu. Za to James, jak tylko jest zdrowy, to absolutny pewniak i zawodnik, przez którego przechodzi większość ataków Chelsea. W dodatku wychowanek. Mówiło się o zainteresowaniu Realu, ale to musiałaby być naprawdę kosmiczna kwota, żeby zarząd Chelsea w ogóle pochylił się nad taką ofertą.
Dlatego na końcu napisałem - "Fantamercato". Chelsea to Chelsea. Oni są w stanie zrobić jeden mega transfer a potem coś mega głupiego.
Należy też wziąć pod uwagę to że Reece to Anglik. Jakby był Niemcem, Hiszpanem czy Holendrem to wart by był max 50% tego co teraz.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 15:29

2016/17 to nasz ostatni dobry sezon w LM, a zarazem ostatni dobry sezon Allegriego w Europie.

Higuain
Mandzukic - Dybala - Cuadrado/D.Alves
Pjanic - Khedira

Nie wydaje mi się, aby wersja poniżej była aż tak dużo bardziej ofensywna jak ta powyżej.

Vlahović
Kostić - Zaniolo - Chiesa/Di Maria
Pogba - Locatelli

A patrząc na to, że chcemy ściągnąć jednocześnie Kostica, Di Marię i Zaniolo, wydaje mi się, że właśnie coś takiego może chcieć odtworzyć Allegri.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 15:48

Nie no jak Allegri chciałby grać 4-2-3-1 i dostanie do tego skrzydłowych, to trzeba dzwonić do Dybali :prochno:


Zablokowany