Mercato (ZIMA 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 02 lutego 2022, 12:31

@Kamciu
Odnośnie wyprzedaży jak w Lidlu nie chodziło mi o to, że najlepsi piłkarze Interu pójdą za bezcen w promocjach. Wiem, że się źle wyraziłem, ale miałem na myśli to, że jak będziecie zmuszeni sprzedawać, to np. PSG, City, Chelsea czy Liverpool zdecydowane na Barellę, Skriniara, Bastoniego, de Vrija czy Lautaro zapłacą grzecznie za danego zawodnika i sobie pójdą (a z tego powodu, że to bardzo dobrzy piłkarze, to zainteresowanie nimi będzie duże, co jest korzyścią dla Interu, bo mogą liczyć na licytowanie się pomiędzy potencjalnymi kupcami). Z pewnością za każdego z tych piłkarzy macie ustaloną minimalną cenę (o ile nie ma wpisanej klauzuli wykupu) jaka was satysfakcjonuje i tyle. To samo tyczy się Juventusu i np. De Ligta, z którym możemy mieć problem (przez Raiolę) już w najbliższym okienku, bo jeśli nie przedłuży z nami umowy nawet o sezon (czyli do 2025 roku), to w czerwcu 2023 zostanie mu tylko rok kontraktu i albo odejdzie za niską kwotę albo dopełni umowy i przejdzie gdzieś za darmo. Dlatego wcale nie wykluczam sytuacji, iż latem sprzedamy byłego kapitana Ajaxu (stawiam na jego przenosiny do Chelsea).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 lutego 2022, 21:10

@VVujku poczytałeś info o synergii z Sassuolo ws. Traore czy podrzucić ci źródła?
Możesz też być w fazie ciąglego zaprzeczenia.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 06:24

Robaku pisze:
21 lutego 2022, 21:10
@VVujku poczytałeś info o synergii z Sassuolo ws. Traore czy podrzucić ci źródła?
Możesz też być w fazie ciąglego zaprzeczenia.
Poczekaj , czy ty dalej probujesz mnie przekonać , że Sassuolo jest podklubem Juve ? No wrzucaj.
Wytłumacz odrazu konkretnie co ty chcesz udowodnić.


Forza Inter
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 07:45






"Dołożyliśmy Sassuolo 1 mln do transferu Traore stad mamy pierwszeństwo o ustalona już wcześniej kwotę wykupi Traore.

Młody kozak na skrzydło do 433/4231 tylko, że Dyzma go zmarnuje.


Regis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 128
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 09:21

Poczekaj , czy ty dalej probujesz mnie przekonać , że Sassuolo jest podklubem Juve ? No wrzucaj.
Wytłumacz odrazu konkretnie co ty chcesz udowodnić.
A ja mam wrażenie, że ty nadal nie łapiesz. Sassuolo jest osobnym klubem, a nie żadnym podklubem kogokolwiek. Tym niemniej: istnieją synergie między Sassuolo a Juve, regularna współpraca, na której korzystają obie organizacje.

Stąd Juventus ma w Sassuolo preferencyjne warunki - ułatwiają sobie wzajemnie życie. Jakby Sassuolo nie chciało takiego Traore - toby nie poszli na ten deal. Tak jak parę lat temu z Berardim. W kontekście rezerwacji co roku pojawia się conajmniej jedno nazwisko - a że często Juve ze swojej rezerwacji nie korzysta to osobna sprawa


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 10:54

My chyba z tego co pamiętam ściągnęliśmy do Sassuolo tego Maganiego czy jak mu tam. Koleś kosztował 4 mln czy ile. Teraz widzę że kupiliśmy go 1 lipca a w Sassuolo wylądował 27 lipca. Wcale by mnie nie zdziwiło, to że gruntem pod te dobre relacje było rozwiązanie sprawy Berardiego.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 11:43

Poprostu pisze:
22 lutego 2022, 07:45


"Dołożyliśmy Sassuolo 1 mln do transferu Traore stad mamy pierwszeństwo o ustalona już wcześniej kwotę wykupi Traore.

Młody kozak na skrzydło do 433/4231 tylko, że Dyzma go zmarnuje.
Ale to przecież nie jest przecież typowy skrzydłowy :think: tylko taka bardziej "8" a może coś pomiędzy "8" a "6" na boisku, na skrzydeł też grywał, ale to gracz na podobną pozycję co McKennie. Osobiście nie widzę sensu kupowania go w tej chwili, Sassuolo dało 16 baniek, więc poniżej 20 mln go nie puści a mamy przecież Rovelle i Fagiolego. Szczególnie Rovella wydaje się graczem, który by nam się przydał na tę chwilę.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 12:03

@Adi

Z Interem Sassuolo grało 4231 z Traore na skrzydle. Chłopak to taki bardziej ofensywny pomocnik więc do bronienia się nie nadaje. Imo skrzydło dla niego to nominał ale ja tylko jestem kanapowcem.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 12:08

Poprostu pisze:
22 lutego 2022, 12:03
@Adi

Z Interem Sassuolo grało 4231 z Traore na skrzydle. Chłopak to taki bardziej ofensywny pomocnik więc do bronienia się nie nadaje. Imo skrzydło dla niego to nominał ale ja tylko jestem kanapowcem.
I owszem grał, ale to nie jest nominalna pozycja, jak wspomniałem taka "8" coś jak u nas biega McKennie. Na pewno to nie jest typowy skrzydłowy. do gry pozycyjnej. Nie mniej nie widzę absolutnie sensu sprawozdania tego typu gracza. Chyba, że sprzedamy McKenniego.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 12:14

AdiJuve pisze:
22 lutego 2022, 12:08
Poprostu pisze:
22 lutego 2022, 12:03
@Adi

Z Interem Sassuolo grało 4231 z Traore na skrzydle. Chłopak to taki bardziej ofensywny pomocnik więc do bronienia się nie nadaje. Imo skrzydło dla niego to nominał ale ja tylko jestem kanapowcem.
I owszem grał, ale to nie jest nominalna pozycja, jak wspomniałem taka "8" coś jak u nas biega McKennie. Na pewno to nie jest typowy skrzydłowy. do gry pozycyjnej. Nie mniej nie widzę absolutnie sensu sprawozdania tego typu gracza. Chyba, że zwolnimy Dyzmę.
Poprawiłem Ci literówkę. :hi:


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 12:20

To by miało sens - klub planuje poświęcić Burgera bo jest mega nagrzany na Zaniolo - ok bo mamy zaklepanego zastępce o tym samym/podobnym profilu w dobrych pieniążkach. Mi to pasi.


VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 14:12

Regis pisze:
22 lutego 2022, 09:21
Poczekaj , czy ty dalej probujesz mnie przekonać , że Sassuolo jest podklubem Juve ? No wrzucaj.
Wytłumacz odrazu konkretnie co ty chcesz udowodnić.
A ja mam wrażenie, że ty nadal nie łapiesz. Sassuolo jest osobnym klubem, a nie żadnym podklubem kogokolwiek. Tym niemniej: istnieją synergie między Sassuolo a Juve, regularna współpraca, na której korzystają obie organizacje.

Stąd Juventus ma w Sassuolo preferencyjne warunki - ułatwiają sobie wzajemnie życie. Jakby Sassuolo nie chciało takiego Traore - toby nie poszli na ten deal. Tak jak parę lat temu z Berardim. W kontekście rezerwacji co roku pojawia się conajmniej jedno nazwisko - a że często Juve ze swojej rezerwacji nie korzysta to osobna sprawa
Zacznijmy od początku, Robaku sugerował że "synergia" polega na tym, że dla Juve dany zawodnik z będzie kosztował np. 20 mln dla Interu 30 dla City 40 więc to nie jest tak ,że ja nie łapie po prostu odnoszę się do tego co wcześniej pisał Robaku. Tłumaczyłem mu ,że pierwokup na tym nie polega ,ale nie dotarło. Właśnie dlatego pytam co on chce udowodnić.

Leonetti - Czy to jest rzetelne źródło ? Czy kwota 1 mln Euro jest zaksięgowana np. w jakimś wypożyczeniu jak to miało miejsce z Interem ?

To raczej nie jest dołożenie do transferu w sensie ,że kasy zabrakło bo Sassuolo w ostatnich latach zgarnęło porządny pitos za zawodników. To bardziej opłata 1 mln za pierwokup.

Przypominam, że ja nie twierdziłem o braku współpracy między Juve a Sassuolo, pisałem jedynie że Juve nie jest wyjątkiem. Nie można też wszystkiego co piszą brać jako prawdę objawioną, musi to być jakoś zweryfikowane i potwierdzone.


Forza Inter
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 18:27

AdiJuve pisze:
22 lutego 2022, 12:08
Poprostu pisze:
22 lutego 2022, 12:03
@Adi

Z Interem Sassuolo grało 4231 z Traore na skrzydle. Chłopak to taki bardziej ofensywny pomocnik więc do bronienia się nie nadaje. Imo skrzydło dla niego to nominał ale ja tylko jestem kanapowcem.
I owszem grał, ale to nie jest nominalna pozycja, jak wspomniałem taka "8" coś jak u nas biega McKennie. Na pewno to nie jest typowy skrzydłowy. do gry pozycyjnej. Nie mniej nie widzę absolutnie sensu sprawozdania tego typu gracza. Chyba, że sprzedamy McKenniego.
Jako "8" lub "10" grał wcześniej, jeszcze za czasów De Zerbiego oraz w Empoli.
Dopiero Dionisi w tym sezonie ustawił go na skrzydle, co pewnie było implikacją problemów zdrowotnych oraz odejścia Bogi i chłopak odpalił z formą.
Oczywiście, nie jest to raczej typ Chiesy, tylko zawodnik lubiący operować w centralnych sektorach, ale obecny trener Sassuolo widać ma na niego pomysł, więc do końca sezonu udoskonali jeszcze grę Iworyjczyka.
Tylko szkoda by go było oddawać w łapy Stratega, który widząc jego kreatywność ustawiłby go na regiście.


Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 23 lutego 2022, 10:30

Teraz sobie przypomniałem, że po tym sezonie Torino ma możliwość lub obowiązek wykupienia Mandragory. Obowiązek dotyczy "spełnienia określonych celów" - nikt nie wie co owe cele oznaczają. Kwota wykupu to 14 mln i osobiście wydaje mi się ona bardzo prawdopodobna. Mandragora dobrze sobie radzi w Toro, a od tego sezonu sporo meczy zaliczył z opaską kapitana.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 lutego 2022, 10:38

Michael_M pisze:
23 lutego 2022, 10:30
Teraz sobie przypomniałem, że po tym sezonie Torino ma możliwość lub obowiązek wykupienia Mandragory. Obowiązek dotyczy "spełnienia określonych celów" - nikt nie wie co owe cele oznaczają. Kwota wykupu to 14 mln i osobiście wydaje mi się ona bardzo prawdopodobna. Mandragora dobrze sobie radzi w Toro, a od tego sezonu sporo meczy zaliczył z opaską kapitana.
Dlatego się pisze, że chcemy go wykorzystać w dealu za tego Bremera.


Zablokowany