Mercato (ZIMA 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2021, 09:20

Mnie Dybala męczy, potwornie mnie męczy i marzę o tym aby już odszedł a jeżeli chodzi o Icara to był teraz ostatni moment aby go ściągnąć bo za rok nie będzie już sensu. Za rok mam nadzieję, że już nikomu nie przyjdzie do głowy go ściągać i uderzymy po Vlahovicia lub Raspadoriego.


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2021, 09:27



Pjanic publikuje czarno-białe zdjęcie z emoji 🎹

Wszyscy: wraca do Juve
Miralem: zawsze kochałem Besiktas


Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 03 września 2021, 11:05

Czyli co? Złote dziecko Zampariniego okaże się zgniłym jabłkiem? Mokry sen wielu kibiców, w tym mój, miał jedno dobre pół sezonu, a tak to przeważnie przeciętniactwo. Do tego wychodzi na zwykłego złodzieja! Jego żądania finansowe są delikatnie mówiąc zabawne jeśli zestawić je z jego grą. I ta nieszczęsna opaska kapitana.
Nie ma Juventus szczęścia do "10" od czasów Teveza. Agnelli, który najzwyczajniej w świecie zwariował zatrudniając CR7 i tworząc precedens zarobkowy dla najemników.... tego już nie da się odkręcić.
Współczuję też Allegriemu. Ma skład katastrofalnie żenujący jak na aspiracje klubu, Ligę Mistrzów na przyszły sezon zrobi, ale Scudetto raczej się nie uda.

Podsumowując... byłem o krok od straty 15zł na Eleven Sports. Dobrze zrobiłem nie wykupując i tak już idzie trzeci rok.


:allegri: na śmietnik
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 03 września 2021, 11:15

MRN pisze:
03 września 2021, 09:20
Mnie Dybala męczy, potwornie mnie męczy i marzę o tym aby już odszedł a jeżeli chodzi o Icara to był teraz ostatni moment aby go ściągnąć bo za rok nie będzie już sensu. Za rok mam nadzieję, że już nikomu nie przyjdzie do głowy go ściągać i uderzymy po Vlahovicia lub Raspadoriego.
Amen. Ja nie wiem jakim cudem kapitanem może być koleś który przestaje grać jak 2x odbiorą mu piłkę. Żart. Głowa w dół i foch. Prędzej już taki harpagan jak Chiesa się do tego nadaje. Nawet Wojtek byłby lepszy bo on przynajmniej potrafi jak trzeba mordę otworzyć, a Dybala...eee. Szkoda gadać.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 03 września 2021, 11:31

Tu nawet nie sam Dybala jest problemem, tylko nie wiadomo skąd wzięty pomysł Allegriego, że kapitanem ma być piłkarz z najdłuższym stażem w klubie. Trudno mi znaleźć jakieś logiczne argumenty przemawiające za takim rozwiązaniem. Nawet nie można powiedzieć, że ów piłkarz najlepiej zna środowisko Juventusu, bo, jakby nie było, już taki Bonucci spędził w Turynie więcej lat i przeżył więcej wzlotów, upadków, sukcesów i porażek w klubie niż Argentyńczyk.

Z boku wygląda to tak, jakby Allegri po prostu bagatelizował rolę opaski, co byłoby dziwne, bo większość kibiców piłkarskich wie, jak dużo dobrego może drużynie dać dobry kapitan. Wydaje się, że trener widzi w tym rozwiązanie, które łatwiej będzie zaakceptować wszystkim graczom, bo w końcu o opasce decydują jasno ustalone zasady. Ale moim zdaniem, jeżeli Allegri boi się, że drużyna miałaby mieć problem w tym, że kapitanem jest Chiesa czy De Ligt, to niezbyt dobrze świadczy zarówno o nim samym, jak i o naszych piłkarzach.

Inna sprawa jest taka, że obecnie w tym klubie ciężko znaleźć jakiegokolwiek lidera z krwi i kości, nie licząc oczywiście rezerwowego Chielliniego. Najbliżej chyba faktycznie do takiej roli Bonucciemu, De Ligtowi albo Chiesie, ale ten pierwszy bez Chielliniego obok gra przeciętnie, De Ligt póki co nawet nie wyrósł na lidera samej defensywy, a Chiesa jest w klubie tylko rok - z takim stażem pewnie nigdzie nie dostałby opaski.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 września 2021, 11:56

Tak, oczywiście mnie tez irytuje Dybala. Jednocześnie bardzo go lubię, w formie sam wygrywa mecze, a jego gra to magia fussbalu.
W 4 z 6 sezonów był absolutnie kluczową postacią. Raz pogubił się rzucony na skrzydło (Allegri+CR7), raz stracił sezon przez kontuzje (Pirlo).
101 bramek i 42 asysty dla klubu, gol średnio co 169 minut (Del Piero co 168).
Jednocześnie od dawna wiadomo, że sprawy pozaboiskowe mają na niego duży wpływ. Nie jest cyborgiem, który odcina się od wszystkiego i ładuje trójkę. Raczej pokazuje fochy i robi się mega wkurzający.
Oczekuję decyzji klubu. Dwudziesta runda rozmów o kontrakcie, pora na decyzje.
Mamy nowe otwarcie, Dybala "centralną postacią", a jego sprawy wiszą w jakimś limbo. Niepoważne, jak wiele spraw w klubie.


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2021, 13:19

Porządek z kontraktem Dybali zarząd powinien zrobić przynajmniej dwa miesiące temu. Dybala powinien dostać termin przyjęcia ostatecznej propozycji jeszcze w lipcu i albo się godzi na dane warunki, albo mógł szukać sobie klubu, który zapłaciłby kwotę oczekiwaną przez Juve. Jeśli nie znalazłby i nie przedłużyłby umowy, to jego miejscem byłyby trybuny plus odsunięcie od pierwszej drużyny. Klub nie może być zakładnikiem żadnego zawodnika. W ten sposób postąpiło Napoli z Milikiem oraz PSG z Rabiot. Nie są to kluby godne naśladowania, ale w tym przypadku uważam, że byłoby to słuszne rozwiązanie. Dziś klub jest w gorszej sytuacji, kiedy okno transferowe zamknięto. Tym niemniej burdel w kontraktach trzeba w końcu zlikwidować.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 03 września 2021, 14:15

Dybala story, bez przedłużania kontraktu nie powinno go być z nami już. Świetnie się pokazał w ostatnim meczu, prawdziwy kapitan, motywator, i jaki skill jak nie idzie. I teraz gdy widzę jakieś przewidywania składów, 3-5-2 żeby zmieścić Dybale ale za to bez miejsca dla Chiesy lub na wahadle to jest ciekawie. Już dawno powinniśmy się odciąć od Argentyńczyka.
Ile wydaliśmy na wypożyczenia Moraty? 30mln? Jakby do tego dodać pensje i sprzedaż Dybali ciekawe czy byśmy mieli na jakiegoś koksa w napadzie, Haaland? Wiem wiem, jego pensja to kosmos trochę.

A za rok na rocznym kontrakcie zostanie Rabiot, już widzę co się będzie działo.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2021, 14:26

Dybala powinien zostać odpalony. Mamy Kjeze na nim budujmy. Kupić kogoś super na lewą stronę i przejść na 433. Z miękkim Pawełkiem jest to praktycznie nie możliwe.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 września 2021, 14:47

Profesor pisze:
03 września 2021, 14:15
I teraz gdy widzę jakieś przewidywania składów, 3-5-2 żeby zmieścić Dybale ale za to bez miejsca dla Chiesy lub na wahadle to jest ciekawie.
Wszyscy wiemy, że wobec szrotu w pomocy optymalne ustawienie to 4-4-2 aka 4-2-3-1. Są skrzydła, jest Dybala, w środku Loca + ktokolwiek.
Chiesa na optymalnej pozycji, Dybala na optymalnej pozycji, Kean/Morata na optymalnej pozycji, Kulu/Berna/Cuadrado to samo, Locatelli w Sassuolo chyba też zazwyczaj grał w dwójce?
Niestety Allegri na razie "zbiera informacje zwrotne" od tytanów środka pola. Propozycja na Empoli to był dramat, na papierze i na boisku.

Mnie już nie interesuje "skomplikowana sytuacja" Ramseya, Rabjo, Benty, Arthura i Makeniego. Są kolektywem gipsu, drewna i niskich ambicji. Niech się biją o jedno miejsce.


Hans

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 sierpnia 2021
Posty: 41
Rejestracja: 30 sierpnia 2021

Nieprzeczytany post 03 września 2021, 16:47

Garreat pisze:
03 września 2021, 14:47
Profesor pisze:
03 września 2021, 14:15
I teraz gdy widzę jakieś przewidywania składów, 3-5-2 żeby zmieścić Dybale ale za to bez miejsca dla Chiesy lub na wahadle to jest ciekawie.
Mnie już nie interesuje "skomplikowana sytuacja" Ramseya, Rabjo, Benty, Arthura i Makeniego. Są kolektywem gipsu, drewna i niskich ambicji. Niech się biją o jedno miejsce.
Bente z Empoli przyjemniej oglądało się niż Morate, a i chęci walki też mu wtedy nie można było odmówić.

PS. Morata grał ze Szwecją? Pokazał coś czy tak jak z Empoli? :think:


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2021, 20:28

Jeśli Dybala nie przedłuży, to Boga za rok za darmo + jakiś kozak na 9-tkę (np. Vlahović)

Za ok. 60 mln mamy wtedy za rok ultra młodą ofensywę, z czego cała podstawowa trójka ograna już w Serie A:

Boga (25) - Vlahovic (22) - Chiesa (24)
Kean (22) - K.Jorge (20) - Kulusevski (22)


artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 03 września 2021, 20:41

Pawełek i jego nowa umowa opiewająca na 12 mln za sezon, to policzek dla wszystkich innych zawodników...szczerze był do odpalenia dwa sezony temu za fajną sumkę. Strasznie himeryczny zawodnik. Sorry, ale kurduple nie mogę grać w ataku, no chyba, że masz na nazwisko Messi. Brać Vlahovica za rok za 70 mln i jazda.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 04 września 2021, 09:54

Nie zdziwię się jak Pawełek odejdzie za darmo za rok, a może patrząc w przyszłość to by nam źle nie zrobiło?

Jeszcze temat MDL, za rok będzie możliwa aktywacja klauzuli 150mln, ciekawe czy ktoś się nie pokusi. PSG, City, Real, Chelsea? 3 lata koszty transferu z zarobkami to pewnie wyjdzie ze 120mln a póki co jakościowo mało co nam dał.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 04 września 2021, 10:10

MRN pisze:
03 września 2021, 09:20
Mnie Dybala męczy, potwornie mnie męczy i marzę o tym aby już odszedł a jeżeli chodzi o Icara to był teraz ostatni moment aby go ściągnąć bo za rok nie będzie już sensu. Za rok mam nadzieję, że już nikomu nie przyjdzie do głowy go ściągać i uderzymy po Vlahovicia lub Raspadoriego.
Jesli Dybała-srała odejdzie w przyszlym roku za frajer, to bedzie to kolejny pokaz... frajerstwa naszych Dyrektorów. Ogolnie niech idzie w diably - synek nie pasuje do nowoczesnego futbolu, do wiekszosci fajnych ustawien, a w dodatku ma jedna noge i mental 13-sto latki. Niech z nim przedluza, ale w umowie wpisza jakas niska (45-50?) klauzule wykupu, to moze szybko jakis sredniak ligi angielskiej sie na niego skusi. Byle nie byc stratnym, jak to juz bywalo.
Co do nowej kozak "9", to wszystko zalezy od tego, jak sie bedzie spisywal Kean. Ale mysle, że ze wzgledow finanasowych i wiekszych potrzeb na innych pozycjach, trzeba bedzie w przyszlym roku szukac jakiegos budzetowego, doraznego rozwiazania (niekoniecznie slabego).


Profesor pisze:
03 września 2021, 14:15
Ile wydaliśmy na wypożyczenia Moraty? 30mln?
40 :)


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Zablokowany