Mercato (ZIMA 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 13:53

W ogóle nie wiem ocb z tym Scamacca, typ jeszcze półtora miesiaca temu był na drodze do Juve, bo przeciez według wielu Vlaho był nieosiagalny dla Juve. A teraz Scamacca widnieje jako młody Bóg. Typa śledze od 2-3 lat, jeszcze w młodzieżówkach i jest naprawde fajny, ale na te chwile gra w Sassuolo a co bedzie w lato tego nie wie nikt


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 14:09

MRN pisze:
01 lutego 2022, 13:35
I bardzo ważne - Vlahović w Juve zgównieje a Scamacca rozwinie się szybciej niż Vlaho...chyba nie muszę pisać gdzie takie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> są wypisywane.
Ja to tego nie rozumie. Rywale się wzmacniają i miałbym celowo te ich wzmocnienia wyśmiewać bo mnie zazdrość zżera? Ludzie. Ogarnijcie się. Jak ja widziałem jak Barella przechodził do Interu to srakę miałem tak zaciśniętą że mógłbym przerobić węgiel na diament.
Dzisiaj jakby mi ktoś powiedział, że mogę wziąć z Interu Barella lub Skriniara poświęcając przy tym De Ligta to od razu rzucam tekst z Killera - "wystarczy tylko podjechać na cargo na Okęcie i jest wasz". Niektórzy to są faktycznie głupki, ale zakrzywianie rzeczywistości od pewnego punktu jest już śmieszne albo żałosne.
Jak mówię, że w Interze kadra w ciągu 2 lat będzie całkiem inna to fakt, a nie żaden pstryczek w nos bo tam 11 zawodnikom wygasa kontrakt po sezonie, a 7 w przyszłym (ale w sumie trzeba odjąć tego Caicedo i Gosensa po pierwszy to nikt nie wie co z nim będzie a Gosens to tylko odwleczony w czasie wykup) a zwykły fakt i co to z tym dalej będzie? Nie wiem.
U nas też jest chaos, ale już jakby częściowo ogarnięty. Też jest kilka niewiadomych. Poza Chiesą, Vlahoviciem i Locatellim - każdy inny ma swoją cenę i jasne taki Bonucci czy Chiellini zostaną tu do końca, ale cała reszta - Arrivabene odpowiedział by tak - podaj swoją propozycje, a powiem ci czy coś z tego będzie.
Każdy jest do wzięcia za tyle ile uda nam się zdobyć coś z plusvalenzy.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 15:01

My i tak nie zgarniemy z włoskiego rynku wszystkich (stosunkowo jak na Serie A) młodych i zdolnych i trzeba się z tym pogodzić. Z pewnością ktoś z grona Raspadori, Scamacca, Frattesi, Cambiaso, Udogie (z reprezentantów Italii) czy też Damsgaard lub Hickey z obcokrajowców dołączy do Interu/Milanu/Napoli/Romy/Atalanty i możliwe, że wskoczy tam na topowy poziom, a wtedy będzie już poza zasięgiem Juve. Zresztą nie ma co koloryzować sytuacji Juventusu i myśleć o jakichś wielkich transferach w najbliższej przyszłości mimo tego pójścia all-in z Vlahovicem, bo niektórzy chyba zapominają, że czeka nas chociażby wykupienie Chiesy, Locatellego i Keana (które pochłonie większość dostępnych środków), a w nawiązaniu do Interu kontrakty kończą się także wielu naszym zawodnikom:
- Cuadrado, Dybala, Bernardeschi, De Sciglio, Perin, wypożyczony Morata - już latem,
- Chiellini, Alex Sandro, Rabiot - za 1,5 roku.
W normalnych warunkach pewnie zostawilibyśmy tylko Cuadrado i ewentualnie Pawełka (jeśli się dogadamy co do jego nowej gaży), a resztę puścili bez żalu (nie licząc Kielona, który prawdopodobnie zakończy karierę). Niestety przewiduję jakieś dziwne ruchy związane z przedłużeniem umów z De Szcziljo czy boskim Federico.
Ponadto nikt nie powiedział, że Totki spełnią warunki i wykupią Bentancura i Kulusevskiego, więc z automatu nie doliczałbym sobie kilkudziesięciu milionów euro możliwych do wydania na jakieś transfery. Na dodatek latem pewnie zacznie się przepychanka z Raiolą odnośnie De Ligta, którego trzeba będzie sprzedać jeśli nie przedłuży z nami umowy, bo inaczej postawieni pod ścianą dostaniemy za niego jakieś grosze. Moim zdaniem powinniśmy wykorzystać nadarzające się okazje na rynku i sprowadzić chociaż jednego/dwóch darmowych piłkarzy z grona Romagnoli/Luiz Felipe/Ginter oraz Mazraoui.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 15:11

Dybala, Cuadrado, Bernardeschi, De Sciglio, Perin - nasze letnie okienko bardzo zależy od rozmów, które są zaplanowane na luty. Wydaje mi się, że nie możemy sobie pozwolić na stratę całej 5-tki. Każdy z nich (może poza Dybalą) zarabia więcej lub mniej, ale jednak za dużo w porównaniu do innych topowych ekip Serie A. Dlatego to będą trudne rozmowy. Ostatnio był news, że Cuadrado jest rozczarowany naszą propozycją, ale gość na wiosnę kończy 34 lata i gra na skrzydle, więc niestety musi się pogodzić z tym, że w Europie kroci już nie zarobi.
dimebag11 pisze:
01 lutego 2022, 15:01
Ponadto nikt nie powiedział, że Totki spełnią warunki i wykupią Bentancura i Kulusevskiego, więc z automatu nie doliczałbym sobie kilkudziesięciu milionów euro możliwych do wydania na jakieś transfery.
Bentancur został sprzedany za 19 mln + ew. 6 mln bonusów.

Moim zdaniem wcale tak źle z kasą nie będzie, bo przecież na kilka dni przed startem nowego sezonu 2021/22 mieliśmy uwzględnioną w budżecie pensję CR7 w wysokości 60 mln + 80 mln na transfery po dokapitalizowaniu. Z tego wynikałoby, że mieliśmy już teraz 140 mln i to bez uwzględniania kwot za Bentancura (19-25 mln), Kulusevskiego (10-45 mln) czy tych, których jeszcze sprzedamy latem.

Skoro tacy piłkarze są nadal dostępni za darmo: https://www.transfermarkt.pl/statistik/endendevertraege, to moim marzeniem jest obecnie Mazraoui (rozwiązałby problem z Cuadrado) oraz Pogba lub Kessie. W przypadku odejścia de Ligta, Rudiger, Sule, Christiansen czy nawet Romagnoli to świetni kandydaci. Inna kwestia jest taka, że kto da krocie za de Ligta, jeśli w lato za darmo będzie dostępnych tylu dobrych środkowych obrońców?


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 15:21

Za Demirala wpadnie 30mln za Mandragore bodajże 14mln. Wiadomo mamy wydatki ale kasa wciąż krąży.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 15:30

@Crunny
Fakt, z Bentancurem to mój błąd. Niemniej po uwzględnieniu 30% dla Boca, to w najlepszym przypadku dostaniemy za niego 17,5 mln € (czyli kwota raczej szału nie robi, bo za tyle to nie wyciągnęliśmy nawet McKenniego z drużyny zmierzającej do 2 Bundesligi). Ponadto wpadnie nam jeszcze trochę gotówki z wielce prawdopodobnego wykupu Demirala przez Atalantę.
Jeśli prześledzisz historię kontuzji Pogby z ostatnich lat, to chyba uświadomisz sobie, że nie ma sensu podpisywania z nim umowy (zresztą ponoć odchodzimy od tworzenia kominów płacowych i redukujemy nakłady przeznaczone na wynagrodzenia czego przykładem są przeciągające się negocjacje z Dybalą), a sam Paul raczej nie będzie skłonny do grania u nas za powiedzmy 7,5 mln € netto za sezon.
Odnośnie środkowych obrońców, to bardzo prawdopodobne, że Chelsea będzie mocno zainteresowana pozyskaniem De Ligta i patrząc na kwoty jakie wydawali ostatnio na transfery raczej nie powinno być problemu, żeby zapłacili za Holendra powiedzmy 70 mln €. Zresztą oni mogą być w dość trudnej sytuacji z uwagi na to, że się nie dogadają z Rudigerem ani Christensenem, a wątpię by ich interesował Ginter czy Sule.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 16:31

Małe podsumowanie zimowego okienka:

Obrazek Obrazek


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 17:39

Zaniolo - idealny i naturalny następca Dybali, ponoć życzenie samego Allegriego: https://www.juventusnews24.com/calciome ... iornamenti
Położylibyśmy wtedy łapę na 2 najzdolniejszych włoskich graczach młodego pokolenia.

9-Vlahović [22 lata] 🇷🇸
a za nim
7-Chiesa [24 lata] 🇮🇹 i 10-Zaniolo [22 lata] 🇮🇹

To wyglądałoby cudownie! ❤️


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 17:54

Gdybyście mieli latem wybrać jedną z dwóch par: Dybala+De Jong vs Raspadori+Pogba, to kogo byście wybrali?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 17:58

Raspadori-Pogba i jest to para bardzo prawdopodobna.


Obrazek
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 18:04

Crunny pisze:
01 lutego 2022, 17:39
Zaniolo - idealny i naturalny następca Dybali, ponoć życzenie samego Allegriego: https://www.juventusnews24.com/calciome ... iornamenti
Położylibyśmy wtedy łapę na 2 najzdolniejszych włoskich graczach młodego pokolenia.

9-Vlahović [22 lata] 🇷🇸
a za nim
7-Chiesa [24 lata] 🇮🇹 i 10-Zaniolo [22 lata] 🇮🇹

To wyglądałoby cudownie! ❤️
:O

Polecam obejrzeć kilka meczów Romy. Zaniolo się wam teraz przyśnił. To nie poziom Juve, a przynajmniej na razie tego nie pokazuje. Kontuzja mu mocno zaszkodziła, do dziś się nie podniósł, zobaczymy czy zrobi to kiedykolwiek.
Mehehehe pisze:
01 lutego 2022, 17:54
Gdybyście mieli latem wybrać jedną z dwóch par: Dybala+De Jong vs Raspadori+Pogba, to kogo byście wybrali?
Raspadori - De Jong ;)


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 18:06

Musisz mu wybaczyć, on żyje w swoim tabelkowym świecie.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 18:37

https://www.goal.com/en/news/juventus-a ... 5654651d56

Juve okrzyknięte zwycięzcą Zimowego Mercato.

Po takiej Zimie, aż dreszcze idą co będzie latem.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Hiperfokalny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 stycznia 2022
Posty: 9
Rejestracja: 03 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 19:01

Za nami bardzo dobre zimowe okienko. Zgodnie z moim mocno życzeniowym myśleniem pozbyliśmy się Ramsaya i pozyskaliśmy Vlahovicia wraz z Zakarią. Mam mieszane uczucia jedynie do Bentancura bo byłby bardzo dobrym i solidnym zmiennikiem dla Zakarii - wolałbym pożegnać już teraz Rabiota. Nie można mieć wszystkiego - transfer na dobrych warunkach Kulusevskiego to wisienka na torcie - może pod okiem Conte się odbuduje. Odnoszę wrażenie, że Dejan męczył się w lidze Włoskiej i lepszym dla niego kierunkiem byłaby liga Francuska i Niemiecka.

To co w lato? De Ligt out, Rabiot out, Sandro out, Morata out - Romagnoli in, Cambiasso in, mocny pomocnik in i zmiennik dla Dusana in? Skład wydaje się kompletny przy takiej konfiguracji.


Forza Juventus - Vero Campioni D' Italia!
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 19:04

Adrian27th pisze:
01 lutego 2022, 18:37
Po takiej Zimie, aż dreszcze idą co będzie latem.
1.


2.


Zaniolo/Raspadori monitorowani na wypadek odejścia Dybali (jak nie zechce zaakceptować kontraktu to niech spada w cholerę)

Młodziak z Genoi - oczywiście na tak, szczególnie jakby Sandro miał odejść (a niech idzie)

Do tego mówi się o Kessim, że pracujemy nad tym, aby go pozyskać za darmo w lecie.

Więcej mi nie trzeba. No ewentualnie Romagnoli do tyłu w miejsce Kielona. Rugani/Bonuc na rezerwę.

Ergo, in:
Zaniolo/Raspadori - tylko, jeśli odejdzie Dybala
Cambiaso
Kessie
Romagnoli

Out:
Sandro
Morata
Rabiot
McKennie


Zablokowany