Mercato (ZIMA 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Juvefanatp

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2007
Posty: 213
Rejestracja: 20 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 15:26

Jestem w szoku, że ludzie wolą Rabiota od Bentancura, tylko dlatego, że Urus nie radzi sobie w wyprowadzaniu piłki od tyłu, gdzie wiadomo, że w docelowym ustawieniu robi to ktoś inny. Rabiot nie ma żadnej umiejętności gry pod presją, tak więc on przez Pirlo nawet nie był tam próbowany. Gdyby porównać, kto jak się prezentował obok Arthura, to Bentancur jest graczem lepszym. Gdyby wziąć pod uwagę cały okres Rabiota u nas, to w tym czasie Bentancur również zaprezentował więcej. Statystyki obronne obu sprzed tygodnia
W przeliczeniu na 90 minut, to Bentancur ma więcej odbiorów (o 0,25/ 90min), więcej prób pressingu (0,7), więcej skutecznych prób pressingu (0,33), więcej przechwytów (0,5), więcej bloków (0,59). Rabiot minimalnie częściej wybija piłkę (0,02), ma większą skuteczność przeciw dryblującym (2,5%), ale za to jest częściej przedryblowany (0,08).
Ogólnie, to z defensywnych statystyk jednak Urus jest najlepszy z naszych wszystkich pomocników.
Dodatkowo Benta jest młodszy, mniej zarabia (pomimo obniżonego podatku u Francuza), jest niesprzedawalny przez klauzulę 50%, ma lepszą technikę, potrafi grać obiema nogami. Dodatkowo, pomimo gry w wielu spotkaniach jako ten najbardziej przypisany do pozycji, wyprowadzający piłkę z głębi, nadal ma wyraźnie wyższy od Rabiota udział w akcjach zakończonych strzałem (o 0,8 na 90 minut), podań prowadzących do bezpośredniego strzału (0,6), spodziewanych asyst (0,07, Francuz na poziomie Bonuca i De Ligta :facepalm: ).
Bardzo zawiódł mnie Rabiot, ale w sumie sam sobie jestem winny. Widziałem go w niewielu spotkaniach, więc sugerowałem się tymi z rozgrywekLigi Mistrzów, które widziałem, a tam zdarzyło mu się zaliczyć akurat 2 świetne występy. Jego przypadek nauczył mnie jednak, że dzisiaj dobry pomocnik musi być dynamiczny, waleczny, prezentować swego rodzaju eksplozywność. Technika to oczywiście element wymagany, bo bez niej jest się Matuidim, ale jak patrzę na wszystkich najlepszych pomocników, to niezależnie od pełnionej roli, żaden z nich nie jest dostojną w <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> primadonną. Jakoś Saviciovi, Goeretzce, McTominayowi czy Rodriemu wzrost nie przeszkadza w wykazywaniu jakiejkolwiek zadziorności i mobilności.


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 16:05

Całe mercato prawdopodobne poświęcone zostanie jednemu celowi, tj. spięciu budżetu. Przy braku oczekiwanych przychodów z LM, strat związanych z pandemią oraz utratą mistrzostwa, klub będzie zmuszony ciąć koszty. Oczywistym jest dla mnie pozbycie się w pierwszej kolejności najdroższych w utrzymaniu a jednocześnie najmniej perspektywicznych zawodników. To powinny być główne kryteria.
W ogóle darowałby sobie spekulacje kto do nas dołączy. To mercato nie będzie spełnianiem życzeń, a ratowaniem się przed klęską finansową.


fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 16:22

Znalazłem takie info kogoś poniosło mocno

🔥 M. Allegri ritorna! ◀️ Riccardo Garetto - bliski przyjaciel Maxa.
❌ Z klubu odejść mają Paratici, Nedved, Ronaldo i Pirlo (ten dostał ponoć ofertę z Napoli), wrócić ma natomiast Beppe Marotta - to warunki Allegriego.
Co do transferów:
🔥 Kean - Haaland - Chiesa 🔥
Tak ma wyglądać nowe tridente za kadencji Maxa, podobno dostał takie gwarancje od Agnellego.
AKTUALIZACJA: Nicolla Sorpresa ⤵️ TAK ma wyglądać nowy Juventus Maxa: 🔥
4:1:3:2
Donnarumma
Bernardeschi, De Laith, Bonnuci, Danilo
Locatelli
Kaen, Pogba, Chiesa
Dybala, Hallandt
REZERWA:
Oblak
Alex Sandro, Demiral, Romagnoli, R. Scotti
Wijnaldum
Correa, Milenkovic, Houlsay
Ramsey, Aguero


Sergej95

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 lipca 2018
Posty: 12
Rejestracja: 10 lipca 2018

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 18:12

fivapoPL pisze:
11 marca 2021, 16:22
Znalazłem takie info kogoś poniosło mocno

🔥 M. Allegri ritorna! ◀️ Riccardo Garetto - bliski przyjaciel Maxa.
❌ Z klubu odejść mają Paratici, Nedved, Ronaldo i Pirlo (ten dostał ponoć ofertę z Napoli), wrócić ma natomiast Beppe Marotta - to warunki Allegriego.
Co do transferów:
🔥 Kean - Haaland - Chiesa 🔥
Tak ma wyglądać nowe tridente za kadencji Maxa, podobno dostał takie gwarancje od Agnellego.
AKTUALIZACJA: Nicolla Sorpresa ⤵️ TAK ma wyglądać nowy Juventus Maxa: 🔥
4:1:3:2
Donnarumma
Bernardeschi, De Laith, Bonnuci, Danilo
Locatelli
Kaen, Pogba, Chiesa
Dybala, Hallandt
REZERWA:
Oblak
Alex Sandro, Demiral, Romagnoli, R. Scotti
Wijnaldum
Correa, Milenkovic, Houlsay
Ramsey, Aguero
Śmiechłem xd
Donnarumma-Oblak, tego to nawet w FM-ie nie widzieli


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 18:28

Ponoć marzenia nic nie kosztują, ale część osób powinna jednak zejść na ziemię a nie rozpływać się nad wizjami fantamercato. Niby z czego mają zostać sfinansowane te transfery skoro nie mamy dochodów z dnia meczowego, a na dodatek jak ostatnie pipy odpadliśmy z jedynego turnieju, w którym można zarobić solidną kasę zanim ten turniej się na dobre rozpoczął. Najbliższe okienko to będzie walka o naszą przyszłość i albo z dużą dozą szczęścia trafimy ze stosunkowo tanimi nabytkami jak kiedyś z Barzaglim czy Pogbą albo popadniemy w przeciętność jak to się stało z Milanem czy Interem po latach sukcesów. Zaraz ktoś pewnie przywoła temat sprzedaży zbędnych zawodników i zacznie rzucać wyimaginowanymi kwotami typu Costa za 15 mln €, Rugani za 20 mln €, Ramsey za 25 mln €, gdzie połowa graczy których wystawimy na rynek jest niesprzedawalna i rozwiążemy z nimi kontrakty za porozumieniem stron albo będą się u nas kisić do końca umów. Obawiam się, że latem wrócimy do tradycyjnej metody polegającej na pozyskaniu funduszy poprzez sprzedaż jakiegoś kluczowego piłkarza, więc pewnie Real czy inny Liverpool będą chcieli wyrwać od nas De Ligta. Szczerze mówiąc, to nie zapowiada się to wszystko w różowych barwach, bo pozycji do wzmocnienia jest u nas całe mnóstwo, a podejrzewam, że walka o tych kilku topowych zawodników, których można pozyskać za darmo (Alaba, Depay, Messi, Aguero, Donnarumma) będzie bardzo zacięta. Z chęcią zobaczyłbym u nas zawodników Bayernu, Lyonu oraz ewentualnie bramkarza Milanu, aby wykazać jakiś zysk sprzedając Szczęsnego. Niestety to tak samo realne jak wepchnięcie komuś Ramseya.

@Sergej95
Donnnaruma na Serie A, a Oblak na LM i Coppa Italia :laugh:


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 19:33

Elkann dzisiaj powiedział, że powinniśmy być dumni z ostatniej dekady. Dodał również, że pora budowy nowej drużyny. Opartej na młodości.

Wszystko zakończył słowami. "That in turn means there are going to be some adjustments.”

Oby to znaczyło wywalenie całej starej gwardii.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 19:36

Cykl życia przeciętnego guru transferowego i informacji kto to ma nie trafić do Juventusu:

1. Opcja A - no i to jest gracz na miarę Juve
2. Opcja B - nie no bez jaj, miał by xXx
3. Opcja C - wiecie co w sumie opcja C nie jest zła, spójrzcie na: argument, argument, argument. Może w Juve odpali

:prochno:


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 21:02

jackop pisze:
11 marca 2021, 13:59
tom_gru pisze:
11 marca 2021, 13:30
ostatnie mecze pokazują, że Rabiot jest najlepszym pomocnikiem Juventusu w tym sezonie
W tym miejscu skończyłem czytać ;)
Proponuję żebyś doczytał to będziesz wiedział dlaczego :) oczywiście że wolałbym wskazać kogoś innego... ale inni tym bardziej nie zasługują na wyróżnienie, bo niby kto??


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 21:12

19 pisze:
11 marca 2021, 14:30
Też się zabawie. Ustawienie 433 lub 4231
Szczęsny, Buffon, Pinsoglio
Danilo, Cuadrado, Demiral, De Ligt, Bonucci, Dragusin, Tapsoda, Angelino, Pellegrini
McKennie, Locatelli, Arthur, Zakaria, Fagioli
Chiesa, Kulusevski, Pulisic, Thuram, Dybala
Morata, Kean
o dzizas :| przecież to max 7 miejsce w Serie A i faza grupowa LM... te nowe nazwiska mają pociągnąć Juventus?? przecież oni nawet w swoich zespołach nie są kluczowymi zawodnikami a tym bardziej w reprezentacjach.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 21:22

tom_gru pisze:
11 marca 2021, 21:12
19 pisze:
11 marca 2021, 14:30
Też się zabawie. Ustawienie 433 lub 4231
Szczęsny, Buffon, Pinsoglio
Danilo, Cuadrado, Demiral, De Ligt, Bonucci, Dragusin, Tapsoda, Angelino, Pellegrini
McKennie, Locatelli, Arthur, Zakaria, Fagioli
Chiesa, Kulusevski, Pulisic, Thuram, Dybala
Morata, Kean
o dzizas :| przecież to max 7 miejsce w Serie A i faza grupowa LM... te nowe nazwiska mają pociągnąć Juventus?? przecież oni nawet w swoich zespołach nie są kluczowymi zawodnikami a tym bardziej w reprezentacjach.
A w którym miejscu ta kadra byłaby słabsza od obecnej, albo z zeszłego sezonu?
Jeśli ktoś się spodziewa w przyszłym sezonie większych nazwisk to się mocno zdziwi. Kluczowy będzie pomysł trenera i wykorzystanie umiejętności i profilu zawodników.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 21:23

tom_gru pisze:
11 marca 2021, 21:02
Proponuję żebyś doczytał to będziesz wiedział dlaczego :)
Doczytałem, ale okazja do napisania tego tekstu była zbyt dobra, żeby ją przepuścić :D To, że chłop paroma ostatnimi występami mnie więcej dobił do poziomu, którego oczekuje się od niego na co dzień nie robi z niego automatycznie najlepszego pomocnika sezonu. Oznacza to ni mniej, ni więcej niż to, co napisałeś. Rabjo zagrał kilka przyzwoitych spotkań. Tyle.

Oglądanie 90% jego przygody w Juventusie to droga przez mękę.
tom_gru pisze:
11 marca 2021, 21:02
inni tym bardziej nie zasługują na wyróżnienie, bo niby kto??
No przecież, że Makeni. Gość ma płuca, chce mu się, obok Ramseya ma najlepsze liczby z naszych środkowych i <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> taką bramkę z Barsą na Camp Nou


To jego debiutancki sezon w przeciwieństwie do francuskiej Bagiety, który cały poprzedni przejechał na wymówce, że nie grał pół w PSG.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 21:55

jackop pisze:
11 marca 2021, 21:23
[No przecież, że Makeni. Gość ma płuca, chce mu się, obok Ramseya ma najlepsze liczby z naszych środkowych i <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> taką bramkę z Barsą na Camp Nou.
To jego debiutancki sezon w przeciwieństwie do francuskiej Bagiety, który cały poprzedni przejechał na wymówce, że nie grał pół w PSG.
to, że ktoś dużo biega nie robi z niego piłkarza.. a czy statystyki ma takie dobre? powiedziałbym, że bardzo słabe jak na ofensywnego środkowego pomocnika (niewiele lepsze niż Rabiot grający defensywnego pomocnika). To tak jakby powiedzieć, że Kulusevski jest lepszy od De Ligta, bo strzelił 3 bramki :) Rabiot też ładną bramkę strzelił przeciwko Lazio :)

Gra Juventusu wygląda słabo, bo na kluczowej pozycji grają Ramsey i McKennie, którzy nie potrafią przytrzymać i rozegrać piłki oraz przeprowadzić jakieś kreatywnej akcji... obaj nie stanowią żadnego zagrożenia dla przeciwnika. Zachwycasz się McKenniem bo chłopak dużo biega i pressuje.. to tak samo zachwycać się Demiralem, że ten gra agresywnie i dużo jeździ na tyłku.. a prawda jest taka, że obaj (Demiral i McKennie) piłkarsko jeszcze nie dorośli do takiego klubu jak Juventus.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 22:26

Pierwszy raz słyszę, żeby uważał Amerykanina za ofensywnego pomocnika :?: Jeśli już to chyba najpowszechniejszą opinią jest tak, że McKennie = gorszy Vidal. Chilijczyk nigdy nie był ofensywnym pomocnikiem, nie był rozliczany z kreatywnego rozgrywania akcji.

Jeżeli uważasz, że Bagieta > Hamburger, twoja sprawa. Myślę, że się mylisz, a te nietrafione porównania tylko utwierdzają mnie w tym przekonaniu. Makeni nie tylko dorósł, ale i przerósł poziom obecnego Juventusu. Na dowód wystarczy porównać jego grę do tego, co do niedawna prezentowała pierwszoplanowa postać środka pomocy: Blejz Matuidi. Czy postawiłbym go w jednym rzędzie z MVP? Na tę chwilę jest na to za słaby. Bycie czołową postacią obecnej drużyny nie robi to z byłego gracza Schalke boga futbolu.
tom_gru pisze:
11 marca 2021, 21:55
Zachwycasz się McKenniem bo chłopak dużo biega i pressuje..
Nie rozumiem czemu ludzie natychmiastowo dochodzą do konkluzji, że jeśli nie krytykujesz kogoś, to znaczy, że jesteś nim zachwycony i na odwrót. Twoje pytanie dotyczyło tego kogo uważam za najlepszego pomocnika, więc ci odpowiedziałem.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 22:46

Poprostu pisze:
10 marca 2021, 09:21
Pogonić Ronaldo i odzyskujemy rocznie 60 mln.
mnowo, na podstawie wloskich gazet podal dzis, ze Ronaldo kosztuje nas rocznie 86 baniek ojro :O Aha, no i pamietajmy ze tak naprawde my tych 31mln. netto pensji Ronaldo nie zaoszczedzimy, bo przeciez to pojdzie na wyplaty dla trzech nowych graczy.

vitoo pisze:
10 marca 2021, 10:35
Dlatego nigdy nie zrozumiem, co strzeliło do głowy Agnellemu i spółce w 2018, by z powrotem sprowadzić skonfliktowanego Bonucciego po fatalnym sezonie w Milanie, a następnie nie wiadomo po co jeszcze zaoferować kontrakt Buffonowi, który swoim transferem do PSG pokazał, o co mu chodziło na koniec kariery. Teraz Bonucci ma wygodny kontrakt w Turynie, a Buffon i Chiellini coś tam pod nosem gadają o chęci przedłużenia umów.
Bo w tej fyrmie, to sie dziala na jej szkode sprowadzajac dziadow-dziadowskich (Bonu), a mlodych-zdolnych sie odpala (Kean, Romero).
Nie wiem natomiast dlaczego masz pretensje do Buffona. Chlop zrobil dla Juve baaardzo duzo dobrego i chociazby za ten sezon banicji w Serie B niech sobie odbil finansowo Paryżem. A obecnie - jak wchodzi z lawki, to w wiekszosci meczow jednak daje jeszcze rade. Poza tym pozycja drugiego bramkarza, to obecnie nasz najmniejszy problem. Kielon, to rencista wiec jako pilkarz juz sie nam nie przyda.

jackop pisze:
11 marca 2021, 11:59
tom_gru pisze:
11 marca 2021, 01:46
Problem Demirala jest taki, że jest bardzo słaby taktycznie oraz ma ogromne problemy z prawidłowym ustawianiem się i czytaniem gry...
No to mamy problem, bo chłop jest jeszcze bardziej słaby technicznie.
Mamy jeszcze wiekszy problem - Turek ma zdrowie Chielliniego\o/


Nie chce mi sie tu pisac o transferach pilkarzy, bo by pojemnosci internetu nie starczylo, ale powiem cos o trenerze: tu nie trzeba jakiegos nie wiadomo jakiego trenerskiego boga. Moim zdaniem "wystarczy" solidny warsztatowiec (nie mylic z jakims Cakeronim), ktory dopasuje taktyke do pilkarzy, ktory obecnych pilkarzy zlapie za mordy, ktory nowym pilkarzom pokaze, ze tutaj jest Juventus, a nie FC Banana Beach - jednym slowem: ktory wszystko to pouklada powiedzmy w trzy sezony, a pozniej przyjdzie czas, na trenera z TOPu.


PS.
Allegri był, pokazał na co go stać, zdobył co zdobył, cykl się skończył. Po co do tego wracać?

PS2.
A moze bysmy sie tak zainteresowali tym Gravenberch'em? To jest naprawde mlody kawał talentu, a nie jakies popierdółki w stylu Frabotty.

PS3.
Jesli PSG wykupi Keana, to my z nimi machniom Portugalczyka, za Moise'a :prochno:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 23:02

Jacky pisze:
11 marca 2021, 22:46
A moze bysmy sie tak zainteresowali tym Gravenberch'em?
:bravo: Też mam go na swojej liście.
Jacky pisze:
11 marca 2021, 22:46
Jesli PSG wykupi Keana, to my z nimi machniom Portugalczyka, za Moise'a :prochno:
Myślisz, że gdyby Paryżanie wykupili go z Evertonu to chciałby wrócić do naszej geriatrycznej kolonii karnej zamiast imprezować, grać na plejstejszyn i zbijać pjony z Nejem i Mbappe? :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany