Mercato (ZIMA 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 11 marca 2021, 23:16

Ronaldo nikt nie kupi (tj. nie wyłoży sensownego hajsu na poziomie 50-90 mln €), sam Ronaldo z pensji nie zejdzie. Ja w każdym razie jestem przeciwnikiem wypychania go "na siłę", bo ciągle twierdzę że naszym problemem w ofensywie nie jest Ronaldo lub jego brak, tylko brak schematów, planu działania, wypracowanych-mechanicznych asyst i tworzenia pozycji.
Wiem, że to inna dyscyplina ale w koszykówce cały atak nie polega na tym by np.

podać piłkę 36o letniemu (ciągle genialnemu) LeBronowi by ten mimo potrojenia przebił się przez trzech obrońców i zrobił dynamiczny wsad nad centrem co mu się regularnie zdarzało jeszcze 5-10 lat temu

TYLKO

ekipa tak podaje miedzy sobą piłkę, odpowiednio-mechanicznie wychodząc na pozycje jak "na sznurkach" by w końcu LeBron dostał piłkę do rąk na czyściutkiej pozycji pod koszem/półdystansie/za3

BO

wszyscy wiedzą, ze chłop ma 36 lat i mimo, że ciągle jest w top 5 to już sam "na chama" zdobywać 50 punktów w meczach wygrywając je SAM - NIE BĘDZIE (nie ta szybkosć, nie ta siła, nie ta explozywność)

Tak samo u nas Ronaldo mając czystą pozycję/ 3/4 czystej pozycji lub pół czystej pozycji po prostu te bramki strzela:
lewą, prawą, głową, technicznie, na siłę, z fałsza, podbiciem, lobem, na wprost, na skos, pod poprzeczkę, po ziemi, po koźle

Jeżeli ekipa przez 210 minut nie wypracowuje ŻADNEJ, ABSOLUTNIE ŻADNEJ nawet półpozycji Ronaldo to nie dziwota, że... 36o letni Portugalczyk nie zrobi akcji typu Chiesa (czytaj jak wtedy gdy miał 23 lat i był 2x lepszy od Chiesy) i jeżeli już strzela to z niewypracowanych pozycji z rzadkim (bo jednak zdarzającym się) skutkiem.

-------------

Dajcie temu Pirlu czy komukolwiek innemu tego Locatelliego czy Pogbę do pomocy, dajcie im wakacje na schematy, ustawcie CR na 9, dajcie mu 3 czyste sytuacje na mecz, da nam z tego 4 bramki nawet za 3 lata.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 12 marca 2021, 00:42

Wtrącę się, panowie, do tej Waszej dyskusji i dorzucę swoje zdanie w tym temacie. Wybieranie w tej chwili najlepszego pomocnika w Juventusie nie ma sensu - każdy ma tam jakieś plusiki, każdemu można wiele zarzucić. Jeśli końcówka tego nieszczęśliwego sezonu ma nam jeszcze dać odpowiedzi na jakieś pytania, to moim zdaniem jest to czas, w którym powinniśmy szczególnie rozliczać nasze gwiazdy środka pola. Oczywiście, pyzaty Weston i Arthur na sto procent zostają, więc zostaje naszych trzech tenorów R, R & B. I tutaj - może Was pogodzę - obecnie skłaniam się ku temu, że na kolejną szansę najbardziej zasługuje paryska Le Bagietta. Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że wyróżnianie kogokolwiek z tego grona jest mocno na siłę, ale moim zdaniem w ostatnich tygodniach Rabiot wypada całkiem nieźle - w tej całej mizerii on najczęściej próbuje szarpnąć do przodu i wziąć na siebie odpowiedzialność, co też się przełożyło na kluczowe podanie przy bramce Chiesy ze Spezią i bramkę z Lazio. Jeśli zagra do końca sezonu tak jak w ostatnich tygodniach, to bym go zostawił - oczywiście wszystko może się zmienić jak w kalejdoskopie, wiemy, jak to wygląda u nas. Ale generalnie wydaje mi się, że w poukładanej drużynie Rabiot mógłby być niezłym łącznikiem defensywy z atakiem.
mns pisze:
11 marca 2021, 21:47
Agresti
Pirlo chce Locatellego. Uważa również ze to może być nasz jedyny cel do pomocy
Ciekawe, czy Locatelli poradzi sobie na lewym skrzydle. ;)
Jacky pisze:
11 marca 2021, 22:46
vitoo pisze:
10 marca 2021, 10:35
Dlatego nigdy nie zrozumiem, co strzeliło do głowy Agnellemu i spółce w 2018, by z powrotem sprowadzić skonfliktowanego Bonucciego po fatalnym sezonie w Milanie, a następnie nie wiadomo po co jeszcze zaoferować kontrakt Buffonowi, który swoim transferem do PSG pokazał, o co mu chodziło na koniec kariery. Teraz Bonucci ma wygodny kontrakt w Turynie, a Buffon i Chiellini coś tam pod nosem gadają o chęci przedłużenia umów.
Bo w tej fyrmie, to sie dziala na jej szkode sprowadzajac dziadow-dziadowskich (Bonu), a mlodych-zdolnych sie odpala (Kean, Romero).
Nie wiem natomiast dlaczego masz pretensje do Buffona. Chlop zrobil dla Juve baaardzo duzo dobrego i chociazby za ten sezon banicji w Serie B niech sobie odbil finansowo Paryżem. A obecnie - jak wchodzi z lawki, to w wiekszosci meczow jednak daje jeszcze rade. Poza tym pozycja drugiego bramkarza, to obecnie nasz najmniejszy problem. Kielon, to rencista wiec jako pilkarz juz sie nam nie przyda.
Co mam do Buffona? Przede wszystkim mega dużo szacunku i wdzięczność - za Serie B, za to, że nigdy nie połasił się na Barcę, Real czy Anglię, za to, że w Juve był najlepszym bramkarzem świata, a potem przeżywał drugą młodość, trzecią i tak dalej... ;) Nie mam też pretensji do niego za to, że poszedł do PSG - to wymarzony kierunek, żeby na wysokim poziomie dorobić sobie do emerytury. Mnie się tylko wydaje, że ci nasi seniorzy i mistrzowie wcale nie mają takiego dobrego wpływu na Chiesę, De Ligta i resztę młodzieży, jak to się zawsze przedstawia. Z pewnością są w stanie jakąś tam wiedzę im przekazać, ale mam jednak wrażenie, że jak już przychodzi co do czego, to ciągną drużynę w dół. To są niestety stare koty, najedzone krajowymi sukcesami w ostatnich latach, a z drugiej strony przyzwyczajone do przegrywania w Europie (jeszcze raz zaznaczę - na poziomie reprezentacyjnym i klubowym). Co oni obecnie mogą przekazać młodym, którzy chcą gryźć trawę na boisku, bo jeszcze nie mieli okazji zakosztować mistrzostwa albo mają dużo do udowodnienia? Moim zdaniem przede wszystkim to, że Serie A można wygrać na stojąco bez przemęczania się i to, że z każdą kolejną porażką na scenie międzynarodowej można z łatwością się pogodzić, bo w końcu "poprawimy się za rok". Oba założenia są błędne, co teraz udowadnia nam Conte i co roku niżej notowane drużyny w Europie. To się nie zmieni, dopóki w szatni tak dużo będzie miał Bonucci, Chiellini czy Buffon.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 12 marca 2021, 08:23

Josep Pedrerol
Mendes rozmawiał z Realem o ew. powrocie CR. Na razie bez ofert czy negocjacji.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 12 marca 2021, 09:47



Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 12 marca 2021, 10:09

Wiadomo nie od dziś, ale mam beznadziejnie zorganizowany system płac: https://www.rossoneriblog.com/wp-conten ... laries.png

Ronaldo 31
Dybala 7,6
Rabiot 7
Ramsey 7
Bonucci 6,5
A.Sandro 6
Bernardeschi 4
= ok. 70 mln netto, czyli ok. 140 mln (może ciut mniej po uwzględnieniu ulg Rabiota i Ramsey'a)

Po pierwsze: komin CR7 (to jeszcze można jakoś przełknąć, bo Fiat dorzucił, bo to nie jest zwykły piłkarz itp.)
Po drugie: najlepsi w tym sezonie (Danilo, McKennie, Chiesa, Cuadrado, Morata) zarabiają od 2,5 do 5 mln, czyli mniej niż gracze powyżej i to jest sytuacja mocno patologiczna - szczególnie, że podobnie będzie pewnie w kolejnym sezonie

Gdzieś tam obawiam się, że w obliczu gigantycznych strat + konieczności wykupienia McKenniego i pewnie też Chiesy i Moraty, w nadchodzące okienko nie będziemy w stanie dołożyć nawet 1 euro do biznesu.

Podejrzewam, że z perspektywy Paraticiego i Nedveda, nasz skład na kolejne lata wygląda obecnie:

X - Morata - Chiesa/Kulusevski
X - Arthur - McKennie
X - de Ligt - Bonucci/Demiral(?) - Cuadrado/Danilo
Szczęsny(?)

Gosens, Locatelli i Depay bardzo ładnie weszliby w miejsce tych X-ów, a kasa na nich też na pewno znalazłaby się po sprzedaży Dybali czy C.Ronaldo.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 12 marca 2021, 10:23

Poprostu pisze:
12 marca 2021, 09:45
Włoskie media
Juve wyceniło Ronaldo na 29 mln. Chcemy taka kwotę aby nie zanotować strat kapitałowych.
Jak dla mnie ok. Jeszcze żeby za 40 mln+ wykopali z klubu obecnie kontuzjowanego "następce Messiego" to byłoby <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 marca 2021, 10:27

@Crunny

Żaden Fiat nic nie dorzucił. Skończcie powielać te brednie.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 12 marca 2021, 10:34

Poprostu pisze:
12 marca 2021, 10:27
@Crunny

Żaden Fiat nic nie dorzucił. Skończcie powielać te brednie.
A to?
https://juvepoland.com/2019/09/08/nowy- ... -z-jeepem/
https://juvepoland.com/2019/10/24/25-ml ... -od-jeepa/


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 12 marca 2021, 10:36

Crunny pisze:
12 marca 2021, 10:09
Wiadomo nie od dziś, ale mam beznadziejnie zorganizowany system płac: https://www.rossoneriblog.com/wp-conten ... laries.png

Ronaldo 31
Dybala 7,6
Rabiot 7
Ramsey 7
Bonucci 6,5
A.Sandro 6
Bernardeschi 4
= ok. 70 mln netto, czyli ok. 140 mln (może ciut mniej po uwzględnieniu ulg Rabiota i Ramsey'a)
Niby człowiek wiedział, ale kiedy się to zobaczy w formie zestawienia, szczęka jednak opada. M.in. Dlatego głęboko liczę na to, że Ronaldo i Dybala pójdą w diabły po tym sezonie. Ramsey i Sandro ponoć i tak są przeznaczeni na sprzedaż, gdyby to się udało zrealizować, odpadają nam naprawdę potężne koszty.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 marca 2021, 10:40

Crunny pisze:
12 marca 2021, 10:34
Poprostu pisze:
12 marca 2021, 10:27
@Crunny

Żaden Fiat nic nie dorzucił. Skończcie powielać te brednie.
A to?
https://juvepoland.com/2019/09/08/nowy- ... -z-jeepem/
https://juvepoland.com/2019/10/24/25-ml ... -od-jeepa/
Rośliśmy w siłę to rosły kontrakty. Skoro Fiat płaci Ronaldo to dlaczego go sprzedajemy ze względów finansowych?


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 12 marca 2021, 10:42

Poprostu pisze:
12 marca 2021, 10:40
Crunny pisze:
12 marca 2021, 10:34
Poprostu pisze:
12 marca 2021, 10:27
@Crunny

Żaden Fiat nic nie dorzucił. Skończcie powielać te brednie.
A to?
https://juvepoland.com/2019/09/08/nowy- ... -z-jeepem/
https://juvepoland.com/2019/10/24/25-ml ... -od-jeepa/
Rośliśmy w siłę to rosły kontrakty. Skoro Fiat płaci Ronaldo to dlaczego go sprzedajemy ze względów finansowych?
Pewnie ma to coś wspólnego z likwidacją tej ulgi podatkowej dla nowo przybyłych.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 12 marca 2021, 10:52

Michael_M pisze:
12 marca 2021, 10:42
Poprostu pisze:
12 marca 2021, 10:40
Rośliśmy w siłę to rosły kontrakty. Skoro Fiat płaci Ronaldo to dlaczego go sprzedajemy ze względów finansowych?
Pewnie ma to coś wspólnego z likwidacją tej ulgi podatkowej dla nowo przybyłych.
Ronaldo nie był nią objęty, jeśli to masz na myśli. De facto ta ulga dotyczyła bodajże tylko Ramseya i Rabiota.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 12 marca 2021, 11:22

Poprostu pisze:
12 marca 2021, 10:40
Rośliśmy w siłę to rosły kontrakty.
To żeśmy urośli :prochno: Jednoczesne przedterminowe przedłużenie kontraktów na lepszych warunkach z Jeepem i Adidasem w przeciągu pół roku (później z Allianz) od podpisania kontraktu z Ronaldo na pewno było dziełem przypadku :ok:

Pensja Portugalczyka odpadnie, zwiększone przychody zostaną.
Poprostu pisze:
12 marca 2021, 10:40
Skoro Fiat płaci Ronaldo to dlaczego go sprzedajemy ze względów finansowych?
Serio?


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 marca 2021, 11:27

jackop pisze:Serio?
Tak przynajmniej widzą to wszystkie gazety.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 12 marca 2021, 11:32

Co do trenerów, to uważam że nie jest konieczne jakieś wielkie nazwisko, wystarczyłoby zatrudnić Jurica czy Italiano i jestem pewny, że zupełnie inaczej by wszystko wyglądało.
Co do sporów o Ronaldo, to ja rozumiem, że czasem ma mało okazji, ale czasem marnuje je też na potęgę. A gdy nawet ich nie ma, to nie znaczy, że musi grać tak egoistycznie jak to robi. Zawsze mógłby pomoc drużynie podając w tempo, próbując przyspieszyć akcje klepka itp. itd. Jednak on tego nie robi, tylko na siłę szuka strzału przy każdym prawie kontakcie z piłką w okolicach pola karnego. To go właśnie odróżnia od messiego. Ten drugi podejmuje na boisku decyzje korzystne dla drużyny, dla pierwszego liczą się głównie jego indywidualne rekordy.

A wracając już do transferów, to wydaje mi się, że Locatelli przyjdzie na 99%, ale to za mało jeśli chodzi o pomoc. Wydaje mi się, że jedyna solidna i realistyczna opcja jest dorzucenie jeszcze De Paula, bo z Udine pewnie się jakoś kreatywnie dogadamy ( włączenie jakiś młodych, wypożyczenie na milion lat i dopiero wykup itp.). Dużo zależy też od Ronaldo i Dybali. Jak Ronaldo odejdzie, to idealnie byloby znaleźć za niego takiego dzika jak chiesa ( o ile Pirlo pójdzie po rozum do głowy i zacznie grać 4-3-3).


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Zablokowany