Mercato (ZIMA 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 21:37

Zestawiając listę graczy dostępnych za 3 miesiące za darmo z najsłabiej obsadzonymi pozycjami w naszym klubie, wychodzi na to, że moglibyśmy uderzyć po: Alabę, Amaviego, Puiga, Reynę i Milika.

C.Ronaldo - Morata
Dybala
A.Sandro - Arthur - Bentancur - Chiesa
Alaba - de Ligt - Demiral
Szczęsny

Milik - Kulusevski
Reyna
Amavi - Puig - Rabiot - Cuadrado
Chiellini - Bonucci - Danilo
Pinsoglio

To mogłoby być dobre okienko za 0 mln i tylko Alaba istotnie podniósłby budżet płacowy. W dodatku byłaby to kontynuacja odmładzania zespołu. Alaba - wiadomo, gwiazda. Amavi i Milik pewnego poziomu nie przeskoczą, ale na rezerwę byliby ok, obaj rocznik '94 i Juve byłoby ich największym klubem w karierze. Z kolei z Puiga i Reyny mogą wyrosnąć gwiazdy światowego formatu. Puiga Koeman nie widzi w swojej Barcelonie. Reyna na 100% otrzyma w listopadzie propozycję nowego kontraktu, bo w Dortmundzie czekają tylko aż chłopak skończy 18 lat i będą z nim mogli podpisać kontrakt, no ale zawsze można próbować dogadać się z młodym, oferując lepsze pieniądze niż BVB. Jeśli miałby odejść Dybala, to już obowiązkowo powinniśmy uderzyć po Reynę.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 22:19

Myślę że czas zakończyć uwzględnianie Milika we wszelkich zestawieniach składu Juventusu, ten gość już na obecną chwilę byłby wątpliwym wzmocnieniem, a po roku bez gry w żaden sposób nie powinien być brany pod uwagę. Prawda jest taka że następnym klubem Milika może być co najwyżej 10-15 klub Seria A.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 22:35

Urbi27 pisze:
06 października 2020, 22:19
Myślę że czas zakończyć uwzględnianie Milika we wszelkich zestawieniach składu Juventusu, ten gość już na obecną chwilę byłby wątpliwym wzmocnieniem, a po roku bez gry w żaden sposób nie powinien być brany pod uwagę. Prawda jest taka że następnym klubem Milika może być co najwyżej 10-15 klub Seria A.
Taki 27-letni napastnik za darmo? Ja wiem, że to nie jest i nie będzie żaden top, ale poziom idealny na rezerwowego napastnika najlepszych klubów (nawet Bayern bierze takiego Choupo-Motinga) albo podstawowego klubu z TOP 10-20 Europy. Założę się, że dostanie ze 2-3 propozycje z klubów, które były nim zainteresowane: Juve, Roma, Tottenham, Atletico, Valencia, Lipsk, Wolfsburg.


tOmek8820

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 70
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 22:49

Jakie za darmo? Pensję trzeba będzie mu płacić. Ja wiem że to Polak ale rozmawiamy o gościu który teraz jest bardzo średni a ma przed sobą minimum pół roku siedzenia na trybunach.
Za rok będzie 15-20 lepszych od Milika napastników którzy za mniejszy hajs przyjdą być rezerwowymi w Juve. I strzelą więcej bramek niż Arek.
A z mercato jestem zadowolony. Chociaż czas na oceny przyjdzie w okolicach wiosny.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 23:04

Crunny śmiem wątpić, zważywszy na jego historię z kontuzjami, która dla wielu klubów byłaby wystarczającym powodem aby zrezygnować z zakupu. Po prostu Milik to będzie totalny kot w worku, ale zobaczy gdzie za rok wyląduje.
tOmek8820 pisze:
06 października 2020, 22:49
A z mercato jestem zadowolony. Chociaż czas na oceny przyjdzie w okolicach wiosny.
Na wiosnę będzie można w końcu ponownie pocisnąć po Fabio jeżeli któryś się nie sprawdzi :) :cooler:


jaccek24

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 listopada 2005
Posty: 102
Rejestracja: 20 listopada 2005

Nieprzeczytany post 07 października 2020, 08:17

Już nie przesadzajcie, że On taki słaby jest. Wiem, że ma problem z trafieniem do bramki, ale o dziwo ma jedną z najlepszych statystyk strzelania bramek na grane minuty.
Wiem, że jest tendencja do obniżania możliwości/wartości Polaków ( taka nasza przywara narodowa), ale taki słaby jak piszecie to on nie jest w Serie a nie ma wielu lepszych od niego. Do tego wchodzi w najlepszy wiek dla piłkarza.


Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 07 października 2020, 16:28

Bramkarze: Szczesny, Buffon, Pinsoglio.

Obrońcy: Chiellini, De Ligt, Alex Sandro, Danilo, Bonucci, Demiral, Frabotta, Cuadrado.

Pomocnicy: Arthur, Ramsey, McKennie, Rabiot, Bentancur, Bernardeschi, Kulusevski, Portanova.

Napastnicy: Chiesa, Dybala, Morata, Ronaldo.

Widać po tym zestawieniu kadry na LM jak przewietrzona została szatnia w trakcie mercato, aktualnie widać że musimy się skupić w przyszłych okienkach na temacie bocznych obrońców (z miłą chęcią zobaczyłbym już w lecie parę Gosens - Castagne zamiast Sandro - Cuadrado ale cóż), kluczowe będzie też znalezienie życia po Chiellinim i Ronaldo. Mam wrażenie że możemy mieć niesamowitą pociechę z tego Amerykanina i że to taki transfer trochę w stylu Vidala.


jakiś kretyn na forum Manchesteru United pisze:Wg. La Gazzetto dello Sport Juve interesuje się Milikiem. Za Moratę. W sumie dla niego byłby fajny kierunek, bo na Leicester za wcześnie jeszcze
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 07 października 2020, 17:33

Myślicie że Ronaldo będzie u nas tylko do końca obecnego kontraktu? Z tego co mówi zarząd to ja bym wnioskował że będą przedłużać.

Na po Chiellinim to w teorii mamy mamy MDL-a i Demiral-a więc to już pytanie do nich jak się będą sprawować a bardziej do Turka.
Pytanie czy za rok ktoś będzie chciał Sandro bo bez jego sprzedaży nie liczę na mocnego obrońcę na jego stronie.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 07 października 2020, 20:26



Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 07 października 2020, 23:06

Crunny pisze:
07 października 2020, 20:26
Juve i Atletico zainteresowani Hakanem Calhanoglu za free:
- https://acmilan24.com/news/sky-sport-o- ... slow-kilka
- https://onefootball.com/en/news/sky-pro ... d-31320831
Taak, potrzebny nam zdecydowanie wolny, mało biegający "ofensywny pomocnik", który gra dobrze raz na 10 spotkań :prochno:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 października 2020, 10:20

Nie oglądałeś Serie A w tym roku ??


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 08 października 2020, 16:52

W dobie pandemii szczególnie warto:
- mieć obrzydliwie bogatego właściciela (jak np. City czy PSG) - u nas 7/10
- mieć doskonałe szkolenie młodzieży (jak np. Ajax czy Lyon) - u nas 2/10
- mieć świetnych scoutów (jak np. Atalanta czy Lipsk) - u nas 5/10

Mam nadzieję, że Angelli to widzi. W turystyce szacuje się, że straty spowodowane koronawrisuem będą odczuwalne do 2026 roku. W piłce nożnej może być to krócej, ale straty poniesione w poprzednim, obecnym, a być może i w kolejnym sezonie będą rzutować na kolejne okienka transferowe i to nie jedno, ale prawdopodobnie dwa, trzy, a może i dłużej. Paradoksalnie najwięcej na pandemii mogą właśnie zyskać kluby pokroju Lyonu, Atalanty czy Lipska. Będą wolnej rozkupowane, a jak już trzeba będzie kogoś sprzedać, to i tak znajdzie się tych kilku obrzydliwie bogatych, którzy wyłożą 80 mln za takiego Havertza czy 68 mln za takiego Diasa.

Real, Barcelona, Juventus, Liverpool, Arsenal - to według mnie najbardziej zagrożeni giganci. Kluby o gigantycznych wydatkach, które nie mają obrzydliwie bogatych właścicieli, a które w ostatnich sezonach bazowały na zawodnikach kupowanych za ogromne pieniądze.

A propos szkolenia młodzieży, które leży u nas najbardziej, to dzisiaj ogłoszono Next Generation 2020: https://www.theguardian.com/football/ng ... z6pP5E5OvY Jest na niej Samuel Iling-Junior, czyli ten "nowy Sancho" z Chelsea, którego pozyskaliśmy ostatnio za free. Od tego lata mamy też u siebie "nowego Varane'a", czyli Felixa Nzouango Bikiena. Jakiś tam materiał zatem jest, ale przez ostatnie 10 lat dominacji we Włoszech tylko 1 piłkarz (Pogba) przychodził do nas jako młody zdolny junior i doszedł do poziomu podstawowego zawodnika pierwszego składu.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 08 października 2020, 17:00

Jest tam tez nasz wielki talent z u17 Miretti.
Pomocnik który strzelił 16 goli w 17 meczach.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 09 października 2020, 12:29

https://www.sport.pl/pilka/7,65083,2638 ... onowy.html

De Laurentiis chce wytoczyć Milikowi pozew cywilny za niszczenie wizerunku klubu przez bunt. Nie rozumiem tego, bo przecież kontrakt działa w obie strony. Na jego mocy Arek gra dla Napoli do 30.06.2021, a Napoli płaci mu za to wynagrodzenie. To prędzej Polak mógłby pozwać Napoli za celowe uniemożliwianie mu realizacji obowiązków służbowych.

W ogóle nie rozumiem ostatnio tej nagonki na Arka. Skoro odrzucał oferty Fiorentiny czy Lipska, to pewne jest, że jego agent jest w kontakcie z kimś lepszym (Juve? Atletico? Tottenham?), kto nie chciał płacić w dobie pandemii 30-40 mln za zawodnika z rocznym kontraktem, a kto zgarnie go za darmo. Mając 26 lat też chcielibyście przejść do klubu lepszego niż w którym gracie obecnie.

Za rok wzięcie Milika za darmo i wpłacenie klauzuli 75 mln za Haalanda + odesłanie Moraty do Atletico byłoby prawdziwym majstersztykiem. Przedłużająca się pandemia może nam to jednak sprawić, że na Haalanda będzie stać tylko 2-3 kluby i nie będziemy to my.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 09 października 2020, 14:41

Crunny pisze:
09 października 2020, 12:29
https://www.sport.pl/pilka/7,65083,2638 ... onowy.html

De Laurentiis chce wytoczyć Milikowi pozew cywilny za niszczenie wizerunku klubu przez bunt. Nie rozumiem tego, bo przecież kontrakt działa w obie strony. Na jego mocy Arek gra dla Napoli do 30.06.2021, a Napoli płaci mu za to wynagrodzenie. To prędzej Polak mógłby pozwać Napoli za celowe uniemożliwianie mu realizacji obowiązków służbowych.

W ogóle nie rozumiem ostatnio tej nagonki na Arka. Skoro odrzucał oferty Fiorentiny czy Lipska, to pewne jest, że jego agent jest w kontakcie z kimś lepszym (Juve? Atletico? Tottenham?), kto nie chciał płacić w dobie pandemii 30-40 mln za zawodnika z rocznym kontraktem, a kto zgarnie go za darmo. Mając 26 lat też chcielibyście przejść do klubu lepszego niż w którym gracie obecnie.

Za rok wzięcie Milika za darmo i wpłacenie klauzuli 75 mln za Haalanda + odesłanie Moraty do Atletico byłoby prawdziwym majstersztykiem. Przedłużająca się pandemia może nam to jednak sprawić, że na Haalanda będzie stać tylko 2-3 kluby i nie będziemy to my.
To jest chyba nieco bardziej złożone. Ja np. problem mam nie tyle z decyzją samego Milika, co z jej potencjalnymi konsekwencjami. Wiadomo, to jest jego kariera, robi z nią co chce. Jako kibicowi naszej reprezentacji nie podoba mi się jednak, że jej czołowy piłkarz decyduje się na banicję na trybuny na rok przed Euro. A jeszcze bardziej nie podoba mi się to, że nawet jeśli spędzi na tych trybunach cały sezon, to - znając Brzęczka - może na to Euro pojechać. Gdybym miał pewność, że selekcjoner odstawi go na boczny tor (nie ze złośliwości, ale choćby z czystej uczciwości wobec innych piłkarzy), to decyzja samego Milika byłaby mi całkowicie obojętna.

No i jeszcze druga kwestia. Jak Rabiot nie grał w piłkę przez pół sezonu, to tłumaczenie, że potrzebuje powrotu do rytmu meczowego, skończyło się właściwie dopiero rok później, bo po wznowieniu rozgrywek. Jeżeli za rok przyjęlibyśmy w nasze szeregi Arka po całym sezonie na trybunach, to jak długo mielibyśmy czekać, aż zdoła w bramkę trafić?
Haaland to na ten moment mrzonka, musielibyśmy sprzedać Dybalę albo poczekać na odejście Ronaldo. Natomiast na horyzoncie mamy pewny obowiązek wykupu Chiesy.


Zablokowany