Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 13:50

Też tak macie, że jak słyszycie Locatelli, to macie przed oczami tę bramkę? ;)



Miał wtedy zaledwie 18 lat :O


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 14:24

Kaio Jorge nazwisko jak z mortal kombat :) spotkanie w sprawie Loci przełożone na przyszły tydzień.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 14:55

Urbi27 pisze:
29 lipca 2021, 13:05
Pjanic to jakiś wymysl, dziennikarze łącza go z nami tylko dlatego że Max wrócił i tyle, nikt kto ma choć trochę oleju w głowie nie zdecydowałby się na jego transfer obojętnie za jakie pieniądze.
A czy Ty jesteś kibicem Juve od dzisiaj ? To samo pisaliśmy w przypadku Bonucciego. Dopóki nie zejdę z tego świata to nawet największe kretynizmy w tym klubie mnie nie zdziwią.
Crunny pisze:
29 lipca 2021, 13:50
Też tak macie, że jak słyszycie Locatelli, to macie przed oczami tę bramkę? ;)
Tylko to i nic poza tym dlatego fajnie, że JP uważa Locatelliego za topa :prochno:


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 15:53

Urbi27 pisze:
29 lipca 2021, 13:05
Mamy cała masę pomocników, może warto byłoby kogoś sprzedać :D, Pjanic to jakiś wymysl, dziennikarze łącza go z nami tylko dlatego że Max wrócił i tyle, nikt kto ma choć trochę oleju w głowie nie zdecydowałby się na jego transfer obojętnie za jakie pieniądze.
W normalnych okolicznościach może i nie spojrzelibyśmy nawet na Pjanica, ale chyba każdy zdaje sobie z tego jak trudną mamy sytuację i co jest powodem tego, że jednak powrót Miralema (oby na zasadzie wypożyczenia bez obligatoryjnego wykupu) jest całkiem możliwy. Tak dla przypomnienia wymienię kilka argumentów:
1) Arthur ten sezon ma już praktycznie z głowy, a i w poprzednim grał jedną wielką kupę i prezentował się nawet gorzej od będącego bez formy Pjanica (już nie mówiąc o statystykach asyst i bramek obu zawodników),
2) chyba nikt o zdrowych zmysłach nie łudzi się, że Allegri nagle postawi na nieopierzonego Fagiolego, bo prędzej Max sam włoży korki niż Nicola zagra powiedzmy 1200 minut w sezonie; zresztą mam wrażenie, że i taki Locatelli posiedzi sobie na ławeczce zanim wyjdzie u nas w wyjściowym składzie,
3) Pjanić doskonale zna środowisko Juve oraz założenia samego Maxa i nie będzie potrzebował żadnej aklimatyzacji, gdyż z marszu wejdzie do drużyny,
4) nie mamy kasy na żadne inne grube transfery do pomocy (nad czym bardzo ubolewam, bo akurat jest świetna okazja, by oprócz Locatellego ściągnąć Aouara, ale zapewne przejdzie nam koło nosa za jakieś +/- 25 mln €); zresztą całe szczęście, że przez frajerstwo Napoli i uczciwą postawę Hellasu (chwała im za to) doczłapaliśmy do LM, bo w przeciwnym razie to nie dość, że nikogo byśmy nie kupili, to jeszcze doszłoby do pożegnania z Chiesą albo De Ligtem w ramach ratowania budżetu,
5) jak sam wspomniałeś, Ronaldo niesamowicie obciąża nam budżet płacowy, bo jego zarobkami można byłoby obdzielić trzech czy nawet czterech bardzo dobrych zawodników.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 17:45

MRN pisze:
29 lipca 2021, 14:55
Crunny pisze:
29 lipca 2021, 13:50
Też tak macie, że jak słyszycie Locatelli, to macie przed oczami tę bramkę? ;)
Tylko to i nic poza tym dlatego fajnie, że JP uważa Locatelliego za topa :prochno:
Raczej za materiał na topa ;) Czyli coś jak Chiesę rok temu, choć z tego, co pamiętam, akurat Federico mocno się na JP obrywało i wiele osób było do niego nastawionych sceptycznie. Locatelli potrafił się odbudować w Sassuolo po falstarcie w Milanie, zanotował mocne wejście do reprezentacji i już ma na koncie międzynarodowe trofeum. Moim zdaniem najważniejszy krok zrobił, nie popadając w przeciętniactwo po tej przygodzie w Milanie, kiedy wiele podobnych "talentów" zaczyna w takiej sytuacji niekończącą się wędrówkę po ligowych średniakach. Jeśli do nas trafi i Allegri tego nie spieprzy, to będzie z niego duża pociecha.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 18:27

Rugani jest podobno pierwszym celem Sarriego na obronę Lazio.


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 19:06

Na ciekawe spostrzeżenie się natknąłem w internetach na temat przeciągającego się w nieskończoność transferu Locatelli-ego.

Odkąd Cherubini ustalił datę pierwszego spotkania z Sassuolo:
  • Włosi wygrali Euro.
  • Argentyna wygrała Copa America.
  • Do Milanu dołączył Giroud.
  • United kupiło Varane-a.
  • Z PSG kontrakt podpisali Wijnaldum, Donnarumma, Ramos oraz Hakimi.
  • Do Barcelony dołączyli Agüero i Depay.
  • Bernardeschi oraz Verratti się ożenili.
Przy okazji ich dyrektor się odgraża, że Manu zostanie jeśli nie będzie zadowalającej oferty jego kupna. "Czekamy na odpowiednią propozycję, w przeciwnym razie Locatelli zostanie w Sassuolo" - powiedział dla La Gazzetta dello Sport.


Obrazek
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 19:31

woe pisze:
29 lipca 2021, 19:06
Na ciekawe spostrzeżenie się natknąłem w internetach na temat przeciągającego się w nieskończoność transferu Locatelli-ego.

Odkąd Cherubini ustalił datę pierwszego spotkania z Sassuolo:
  • Włosi wygrali Euro.
  • Argentyna wygrała Copa America.
  • Do Milanu dołączył Giroud.
  • United kupiło Varane-a.
  • Z PSG kontrakt podpisali Wijnaldum, Donnarumma, Ramos oraz Hakimi.
  • Do Barcelony dołączyli Agüero i Depay.
  • Bernardeschi oraz Verratti się ożenili.
Przy okazji ich dyrektor się odgraża, że Manu zostanie jeśli nie będzie zadowalającej oferty jego kupna. "Czekamy na odpowiednią propozycję, w przeciwnym razie Locatelli zostanie w Sassuolo" - powiedział dla La Gazzetta dello Sport.
Dyrektorzy mogą się zmieniać, nasze tempo klepania transferów nigdy. Musi być saga trwająca w nieskończoność.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 19:54

vitoo pisze:
29 lipca 2021, 17:45
Raczej za materiał na topa ;)
A to tego to tutaj nie przeczytałem, przeczytałem natomiast, że to top, który podniesie z miejsca poziom naszej pomocy ;)


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 20:06

MRN pisze:
29 lipca 2021, 19:54
vitoo pisze:
29 lipca 2021, 17:45
Raczej za materiał na topa ;)
A to tego to tutaj nie przeczytałem, przeczytałem natomiast, że to top, który podniesie z miejsca poziom naszej pomocy ;)
Strzelać każdy może czasem lepiej, a czasem gorzej ;) Z Chiesy też już zrobiono TOP plejera chociaż do tego statusu jeszcze mu dość sporo brakuje.
Michael_M pisze:
29 lipca 2021, 12:05
Już wolę by ten młody Fagioli się ogrywał
Alexinhio-10 pisze:
28 lipca 2021, 21:14
Zamiast dać szansę młodemu talentowi (Fagioli)
Abstrahując od: https://juvepoland.com/2021/07/29/trzy- ... fagiolego/ chyba zapomnieliście ilu jest u nas pomocników w kadrze, także podrzucam link: https://www.transfermarkt.pl/juventus-t ... verein/506 Na pewno chłopak ogra się dostając mniej niż 500 min. w sezonie a i to wyłącznie przy założeniu, że Maks będzie grał trójką pomocników :prochno: Jeśli nie przyszliby Locatelli i Pjanić to mógłby zostać.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 21:16

Pluto pisze:
29 lipca 2021, 12:15
vitoo pisze:
29 lipca 2021, 11:55
Pjanic nigdy nie był registą.
:prochno:

Kopnijny Chielliniego w zad bo mamy Dragusina, po co nam Pjanjc skoro jest Fagioli... nie wierzę że mozna tak na poważnie. 😂
Dodam jeszcze, ze Fagioli to grywał głównie na ofensywnym pomocniku a tutaj chyba większość myśli, ze w primce czy w U23 to on rozgrywał.
Jeżeli mamy grać 4-3-3 i dalej rozgrywać piłkę z głębi własnej połowy to zdecydowanie się zgadzam, że potrzebujemy kogoś zarówno do pierwszej "11" jak i na ławkę. A jak wiadomo w sakiewce praktycznie pusto, więc te negocjacje z Locą trwają i pewnie skończy się wyp. z wykupem może nawet za 2 lata, stąd Pjanić za darmo z częścią pensji jaką ma w Barcie jako opcja z ławki wydaje się realnym rozwiązaniem. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie chce tam dalej oglądać męczącego się Bentancura. A nie sądzę byśmy byli wsatnie kupić kogoś innego na ławce.
Wracając do Fagioliego to nie do końca rozumiem ten fejm na niego, jakby był nie wiadomo jakim talentem, bo Allegri coś o nim powiedział kilka lat temu. Na razie to wypożyczyć chcą go tylko kluby z SerieA, coś tam widziałem u 23, fakt Fagioliego zazwyczaj nie było, ale jeżeli już ktoś robił wrażenie to zdecydowanie Correira.
jackop pisze:
29 lipca 2021, 20:06
chyba zapomnieliście ilu jest u nas pomocników w kadrze, także podrzucam link: https://www.transfermarkt.pl/juventus-t ... verein/506 Na pewno chłopak ogra się dostając mniej niż 500 min. w sezonie a i to wyłącznie przy założeniu, że Maks będzie grał trójką pomocników :prochno: Jeśli nie przyszliby Locatelli i Pjanić to mógłby zostać.
Na na te chwilę to ja tam widzę raptem 3 zdatnych do gry, Arthur wróci pewnie po nowym roku, a Ramsey do tego czasu wypadnie pewnie kilka razy z ;powodu kontuzji, młodych nie liczę. Także do granie 3 w pomocy to nie tyle powinniśmy co musimy ściągnąć dwóch graczy, jednocześnie najlepiej pozbyć się Ramseya.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 21:32

AdiJuve pisze:
29 lipca 2021, 21:16
Także do granie 3 w pomocy to nie tyle powinniśmy co musimy ściągnąć dwóch graczy, jednocześnie najlepiej pozbyć się Ramseya.
A przepisy dotyczące limitu zawodników magicznie znikną :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 22:03

jackop pisze:
29 lipca 2021, 21:32
AdiJuve pisze:
29 lipca 2021, 21:16
Także do granie 3 w pomocy to nie tyle powinniśmy co musimy ściągnąć dwóch graczy, jednocześnie najlepiej pozbyć się Ramseya.
A przepisy dotyczące limitu zawodników magicznie znikną :prochno:
Nie wiem co ma piernik do wiatraka, ale na razie to wygląda tak:
3 bramkarzy Pinsoglio wychowanek, 4 ŚO z czego Rugani wychowanek na SerieA, (jak podpiszemy Giorgio pewnie opchniemy Demirala) 2 LO, 3 PO (De Sciglio do opchnięcia), + 6 ofensywnych graczy to wychodzi 18 graczy, jak wspomniałem Arthur niezdolny do gry, także zgłaszanie go przynajmniej na rundę jesienną mija się z celem, Ramseya chcemy opchnąć, więc zostaje nam 5 miejsc, mamy 3 pomocników zdatnych do gry + 2 nowych. Ja tutaj problemy nie widzę. Jak odpalimy De Sciglio to się jeszcze jedno miejsce zwolni, do tego nie wiem czy czasem Kulu nie będzie jeszcze liczony jako gracz u21. Limit owszem jest, ale też nie róbmy z tego nie wiadomo jakiego problemu i nie ma sensu tego ciągle wyolbrzymiać.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 29 lipca 2021, 22:49

Crunny pisze:
29 lipca 2021, 13:50
Też tak macie, że jak słyszycie Locatelli, to macie przed oczami tę bramkę? ;)



Miał wtedy zaledwie 18 lat :O
byłem na tym meczu :)


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2021, 03:07

dimebag11 pisze:
29 lipca 2021, 15:53
Urbi27 pisze:
29 lipca 2021, 13:05
Mamy cała masę pomocników, może warto byłoby kogoś sprzedać :D, Pjanic to jakiś wymysl, dziennikarze łącza go z nami tylko dlatego że Max wrócił i tyle, nikt kto ma choć trochę oleju w głowie nie zdecydowałby się na jego transfer obojętnie za jakie pieniądze.
W normalnych okolicznościach może i nie spojrzelibyśmy nawet na Pjanica, ale chyba każdy zdaje sobie z tego jak trudną mamy sytuację i co jest powodem tego, że jednak powrót Miralema (oby na zasadzie wypożyczenia bez obligatoryjnego wykupu) jest całkiem możliwy. Tak dla przypomnienia wymienię kilka argumentów:
1) Arthur ten sezon ma już praktycznie z głowy, a i w poprzednim grał jedną wielką kupę i prezentował się nawet gorzej od będącego bez formy Pjanica (już nie mówiąc o statystykach asyst i bramek obu zawodników),
2) chyba nikt o zdrowych zmysłach nie łudzi się, że Allegri nagle postawi na nieopierzonego Fagiolego, bo prędzej Max sam włoży korki niż Nicola zagra powiedzmy 1200 minut w sezonie; zresztą mam wrażenie, że i taki Locatelli posiedzi sobie na ławeczce zanim wyjdzie u nas w wyjściowym składzie,
3) Pjanić doskonale zna środowisko Juve oraz założenia samego Maxa i nie będzie potrzebował żadnej aklimatyzacji, gdyż z marszu wejdzie do drużyny,
4) nie mamy kasy na żadne inne grube transfery do pomocy (nad czym bardzo ubolewam, bo akurat jest świetna okazja, by oprócz Locatellego ściągnąć Aouara, ale zapewne przejdzie nam koło nosa za jakieś +/- 25 mln €); zresztą całe szczęście, że przez frajerstwo Napoli i uczciwą postawę Hellasu (chwała im za to) doczłapaliśmy do LM, bo w przeciwnym razie to nie dość, że nikogo byśmy nie kupili, to jeszcze doszłoby do pożegnania z Chiesą albo De Ligtem w ramach ratowania budżetu,
5) jak sam wspomniałeś, Ronaldo niesamowicie obciąża nam budżet płacowy, bo jego zarobkami można byłoby obdzielić trzech czy nawet czterech bardzo dobrych zawodników.
To, co napisal @MRN: zadne kretynizmy w tym klubie mnie nie zdziwia :prochno: i obawiam sie, ze:
1) Pjanic rozwiaze kontrakt z Barca, a podpisze z nami co spowoduje, ze utkwimy z nim na kolejne 3(?) lata i kontraktem na 4, 5, 6(?) baniek za sezon... No bo ile on zejdzie ze swoich obecnych osmiu milionkow? Aczkolwiek z drugiej strony prawda jest taka, ze do gry trojka w pomocy potrzebujemy kogos za Arthura...
2) Jesli wypchniemy Ramseya, to Fagioli musi zostac. Z reszta, on i tak powinien dostac prawdziwa szanse w pierwszym zespole i zostac solidnie sprawdzony na poziomie seniorskim w Juve. Na wypozyczeniu sie nie ogra, tylko przepadnie (jak kazdy inny wychowanek Juve)
3) Szkoda, ze nie moze wchodzic tylko na rzuty wolne


MRN pisze:
29 lipca 2021, 19:54
vitoo pisze:
29 lipca 2021, 17:45
Raczej za materiał na topa ;)
A to tego to tutaj nie przeczytałem, przeczytałem natomiast, że to top, który podniesie z miejsca poziom naszej pomocy ;)
Patrzac na to, kogo my obecnie mamy i jak ostatnimi czasy wygladala nasza pomoc, to taki Locatelli jednak z miejsca podnosi jej poziom...


AdiJuve pisze:
29 lipca 2021, 21:16
Dodam jeszcze, ze Fagioli to grywał głównie na ofensywnym pomocniku a tutaj chyba większość myśli, ze w primce czy w U23 to on rozgrywał.
Jeżeli mamy grać 4-3-3 i dalej rozgrywać piłkę z głębi własnej połowy to zdecydowanie się zgadzam, że potrzebujemy kogoś zarówno do pierwszej "11" jak i na ławkę. A jak wiadomo w sakiewce praktycznie pusto, więc te negocjacje z Locą trwają i pewnie skończy się wyp. z wykupem może nawet za 2 lata, stąd Pjanić za darmo z częścią pensji jaką ma w Barcie jako opcja z ławki wydaje się realnym rozwiązaniem. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie chce tam dalej oglądać męczącego się Bentancura. A nie sądzę byśmy byli wsatnie kupić kogoś innego na ławce.
Wracając do Fagioliego to nie do końca rozumiem ten fejm na niego, jakby był nie wiadomo jakim talentem, bo Allegri coś o nim powiedział kilka lat temu. Na razie to wypożyczyć chcą go tylko kluby z SerieA, coś tam widziałem u 23, fakt Fagioliego zazwyczaj nie było, ale jeżeli już ktoś robił wrażenie to zdecydowanie Correira.
Z Fagiolim nie chodzi o to, ze jest niewiadomo jakim uber-talenciakiem, tylko w obecnej sytuacji finansowo-kadrowo-covidowej kogo my sciagniemy do pomocy (poza Locą)? No nikogo... Wiec dlaczego nie dac szansy wyrozniajacemu sie wychowankowi? A nuz-widelec odpali i bedzie pociecha. A to, ze w juniorach grywal glownie na ofensywnym, to nic nie zmienia. Sporo grywal rowniez bardziej w tyle i jakos problemu nie bylo. Poza tym chyba jest w stanie w tym wieku nauczyc sie jeszcze gry na nieco innej pozycji.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Zablokowany