Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 lipca 2021, 20:01

Wszyscy zastanawiają się nad ewentualnymi wzmocnieniani do środka pola a tymczasem mamy pięciu środkowych pomocników a Locatelli będzie szósty. Żeby kogoś kupić trzeba najpierw sprzedać i tu robi się problem.

McKennie zrobił najlepsze liczby. Zasłużył na kolejny sezon tym razem z prawdziwym trenerem. Arthur to niewypał z zawyżoną wartością transferu, do tego kontuzjowany więc nie wypchniemy go. Bentancur i Rabiot dublują się. Obaj to średniacy ze słabą grą do przodu. Problem Urugwajczyka to klauzula z Boca a Francuza za wyskokie zarobki względem umiejętności. Locatelli też będzie się z nimi dublował.
Ramsey za dużo zarabia, za często kontuzjowany. Nikt go nie kupi.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 lipca 2021, 20:21

Sorek21 pisze:
20 lipca 2021, 20:01
Żeby kogoś kupić trzeba najpierw sprzedać i tu robi się problem.
Jeśli mielibyśmy szukać funduszy, to ze wszystkich pomocników najopłacalniej byłoby odpalić Rabjo. Ramzeja musiałby chcieć ktoś na tyle bogaty z PL, by móc opłacić jego pensję - wtedy wypożyczenie, albo odpalenie za darmo.

W 4-2-3-1 na papierze mamy dwie 11stki (z Giorgio, Locą i rez. 9tką):

Morata
Ronaldo - Dybala - Chiesa
Locatelli - Benta
Sandro - De Ligt - Bonucci - Danilo
Szczęsny

X
Berna - Ramsey - Kulu
Arthur - Makeni
Pellegrini - Chiellini - Rugani - Cuadrado
Perin

Jak woli Francuza to może podmienić go za Rodrigo. Oczywiście i tak nie da rady wszystkich zgłosić ze względu na limity SA i LM. Cały czas czekam na pokaz umiejętności Cherubiniego. Nie mam pojęcia jak Allegri chce zrobić miejsce dla Pjanicia :?:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 lipca 2021, 20:57



Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 20 lipca 2021, 21:29

jackop pisze:
20 lipca 2021, 20:21

W 4-2-3-1 na papierze mamy dwie 11stki (z Giorgio, Locą i rez. 9tką):

Morata
Ronaldo - Dybala - Chiesa
Locatelli - Benta
Sandro - De Ligt - Bonucci - Danilo
Szczęsny
A kto ma bronić ? Zbyt ofensywne na Maxa.

Ciekawe czy De Ligt będzie podstawowym wyborem czy jednak duet Mistrzów Europy będzie tworzył parę środkowych obrońców (oczywiście do czasu aż Giorgio wypadnie z powodu kontuzji).
Dla Pellegriniego nie widzę raczej nadziei, pewnie skończy na wypożyczeniu. A poziomem Frabotte jednak przebija. No ale mamy De Sciglio.
Chciałbym częściej widzieć Kulusevskiego na boisku, pod koniec sezonu zaczął łapać rytm o grać coraz lepiej.
Z Ramseyem też jest problem, gdyby zarabiał na poziomie 3 mln byłby dobrym zawodnikiem. Ale zarabia zdecydowanie więcej, a jego wkład w grę tego nie odzwierciedla . Powinien być kluczowy, a jest raczej przeciętny w porównaniu do reszty naszej drużyny


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 lipca 2021, 21:49

Viking pisze:
20 lipca 2021, 21:29
A kto ma bronić ? Zbyt ofensywne na Maxa.
Domyślam się, ale na chwilę obecną nie ma lepszego ustawienia, bo kto miałby grać ławę:
- Ronaldo z 30 mln?
- Morata? Jeśli tak, to po co nam rezerwowa 9tka?
- Dybala, z którym przedłużamy kontrakt?
- Chiesa, na którym opierać ma się ofensywa?

Nawet ustawiając atak Ronaldo - Dybala z Alvaro jako rezerwowym na bokach będą Chiesa i Cuadrado, czyli nadal zbyt ofensywnie :prochno: Jedynym bardziej defensywnym rozwiązaniem byłoby któryś wariant z 3jką w tyłach i Alexem Sandro na lewej flance.

Viking pisze:
20 lipca 2021, 21:29
czy jednak duet Mistrzów Europy będzie tworzył parę środkowych obrońców
Nie będzie.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 20 lipca 2021, 21:58

Co ten Di Marzio pitoli? Brał coś?

Milan ma jasną i klarowną politykę - nie ma kominów płacowych, nie ważne - Donnarumma czy Romagnoli - nie ma i koniec.

Juve nie mogło pozyskać Dolara bez pewności sprzedaży Wojtka, a ten w swoim najlepszym czasie, po tym jak całą karierę harował na bycie jedynką, na pewno by nie odszedł do jakiegoś Wet Hamu, litości...
Poza tym ja tam za Włochem nie płaczę - po tym jak postępował z Milanem, zafiksowany na punkcie kasy albo pod wręcz hipnotycznym wpływem Raioli. Niech sobie PSG tworzy pakę gwiazd, ale to nie drużyna - to zlepek instagramowych gwiazdeczek i pazernych kopaczy. Pogba i Dolar świetnie się wkomponują.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 21 lipca 2021, 05:53

Raiola to świetny bieznesmen - potrafi sprzedać gówno w papierku. Nie ma co na chłopie psów wieszać - on robi to, za co mu płacą - załatwia dobre kontrakty, często powyżej wartości zawodnika. A to, że w P$G jest za dużo kasy i Raiola wie jak ją podnieść? Niech bierze, Donnarumma niech korzysta. Jeżeli dostanie tak wysoki kontrakt, czyli minimum 12 baniek na rok? Brawo dla niego, w Juve miałby 7-9. W dodatku w P$G kasy nie zabraknie, chyba, że UEFA jakimś niezrozumiałym gestem zacznie badać ich finanse i się dopatrzy czegoś złego, ale to już inna historia. My z kolei siedzimy z aktualnie przeciętnym Wojtkiem, bo ostatni sezon taki był. Być może teraz znowu wejdzie na wysoki poziom, bo za Pirlo wszyscy za wyjątkiem Chiesy i Danilo zaliczyli glebę.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 21 lipca 2021, 07:09

Uwielbiam te forumowe fikołki:

- Gigi określany jako "gówno w papierku"; gość zasługuje na pensję jakiej żądał i tyle. Nie ma sobie równych na pozycji jeżeli mowa o ludziach w podobnym wieku, bije każdego na głowę pod względem doświadczenia a to u bramkarza jest mega ważne. Nawet jeżeli zdarzały mu się błędy to i tak mało istotne, poza tym widać jak poprawił grę nogami. Gość jeszcze nie sięgnął swojego sufitu. Gdyby wybrał Juventus każdy na forum trąbiłby o tym jaki to świetny bramkarz.

- mówienie o transferze Jorginho po tym jak wyszło mu Euro i kampania w LM z Chelsea to też kpina, bo dwa lata temu za Sarriego nikt tutaj gościa nie chciał. Lubię go, nie obraziłbym się gdyby trafił do Juve ale nie uznawałbym go w żadnym stopniu za stuprocentową metodę na poprawę naszej gry. Poza tym na dobrą sprawę naprawdę powinniśmy go brać gdy w klubie był fanatyk szlugów i jego cena była na pewno mniejsza niż po turnieju na którym był gwiazdą.

Ogółem ciężko się czyta forum po Euro, bo ludzie zapominają wszystkie grzechy Bonucciego i Kielona, ich wiek i podatność na kontuzje tego drugiego i potem piszą głupoty w stylu "de Ligt trzecim obrońcą, nasi emeryci pociągną jeszcze rok razem w podstawie". No ludzie kochani... Przecież Giorgio na dobrą sprawę zdążył nawet złapać kontuzję w trakcie trwania Euro a co dopiero gdy mowa o pełnym sezonie.


jakiś kretyn na forum Manchesteru United pisze:Wg. La Gazzetto dello Sport Juve interesuje się Milikiem. Za Moratę. W sumie dla niego byłby fajny kierunek, bo na Leicester za wcześnie jeszcze
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 21 lipca 2021, 08:22

Szczęsny
Danilo Bonucci De Ligt
Cuadrado Locatelli Bentancur Sandro
Dybala Chiesa
Ronaldo


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 21 lipca 2021, 09:08

Ja nie pisałem w kontekście Donnarummy że to gówno w papierku także hamuj gościu. Chodzi mi o Raiole jako biznesmena.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 21 lipca 2021, 11:37

MRN pisze:
21 lipca 2021, 09:18
Pjanić chce wrócić do Juve ale nie zamierzamy płacić za niego ani grosza. Jeżeli Pjanić miałby przyjść to na naszych warunkach czyli za darmo i za dużo mniejszą pensję niż miał poprzednio [Pavan]

L'Equipe - Juve i Barca zainicjowały kontakty w celu wymiany zawodników (Dybala - Griezmann), negocjacje są w początkowej fazie.
Sport twierdzi zaś, że nie ma szans na taką operację.
Co do pierwszego to Barcelona ma niby nóż na gardle więc nie zdziwiłbym się gdyby w grę weszło jakieś wypożyczenie + my mu płacimy, a co do tej wymiany...może i miałaby ona sens bo Griezmanna omijają kontuzje. On to chyba od 8 lat co sezon ciśnie po 50 meczy + jego styl gry jest taki, że te 30 lat na karku to nie jest wielki problem więc 3-4 sezony na dobrym poziomie mógłby pograć. Niestety jest to nierealna wymiana ze względu na jego zarobki. On dostaje jakieś 20 mln na rękę czy nawet więcej. U nas musiałby zejść do kwoty poniżej 10 mln. Nie wydaje mi się by się na to zgodził. Mi by to nawet pasowało bo męczy mnie zwyczajnie Dybala który gra dobrze tylko wtedy kiedy wszyscy wokół go głaszczą i jaki on to nie jest super, przyszłość, centrum projektu itp Dybala za 4 miesiące będzie miał 28 lat..więc nie wiem kiedy ten jego prime nadejdzie, chyba, że już był i go przegapiłem. Griezmann to boiskowy altrusta. Przydałby się ktoś taki zwłaszcza jeśli Ronaldo ma zostać.
Co do Donnarummy to warto wspomnieć o tym, że tak - nie podpisaliśmy największego prospekta na swojej pozycji na świecie. To prawda, ale wydaje mi się, że nasi doszli do wniosku, że lepiej może mieć bramkarza nieco gorszego i mieć święty spokój niż bawić się w ciągłe przepychanki odnośnie kontraktu co 2 lata czy ile tam. Nasi widzę raczej chcą minimalizować ryzyko bo Donnarumma w tej swojej dostępności na rynku był jakby w dwóch stanach jednocześnie - w sensie takim, że był tani bo nie trzeba było za niego płacić, a jednocześnie był drogi jak cholera. 10 baniek podstawy + bonus dla agenta...ta ja wiem, że 8 mln + bonusy, ale te bonusy to stawiam flaszkę, że jakaś łatwizna do spełnienia. Nie wydaje mi się, że te wszystkie argumenty byłyby w stanie kogokolwiek w Turynie przekonać do Włocha bo w perspektywie 5 lat to nie wiem czy gra byłaby warta świeczki. Donnarumma moim zdaniem nie jest obecnie lepszy od Wojtka - może będzie w ciągu 5 lat, ale nie chce mi się wierzyć, że byłby tak dużo lepszy by usprawiedliwione było płacenie mu 50% więcej niż Szczęsnemu.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 21 lipca 2021, 16:49

Dybala - Griezmann ???

Niby już było dementi i mam nadzieję, że jest ono prawdziwe, bo byłby to strzał w stopę. Francuz w niczym by nam nie pomógł, wystarczy doprowadzić Paulo do formy chociażby sprzed ostatniego sezonu, do tego Chiesa w formie, atak uzupełniony o takich Kulu, CR7, Moratę, może Kwadrat na prawej ofensywie, skoro mamy Danilo na tyły i jest kim grać. Grunt to wszystko poukładać i się tego trzymać. Bardziej martwi mnie lewa obrona i organizacja środka pola, to są najpoważniejsze '?'


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2512
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 21 lipca 2021, 17:05

jackop pisze:
20 lipca 2021, 20:21
W 4-2-3-1 na papierze mamy dwie 11stki (z Giorgio, Locą i rez. 9tką):
A moim zdaniem Ramzik sie w przyszlym sezonie moze przydac. W 4-2-3-1, jako rezerwista dla Dybały.
Co do braku rezerwowej "9", to moze jednak z Evertonem daloby rade zrobic wymianke Rabiot <-> Kean :think:


Hypeman pisze:
21 lipca 2021, 07:09
Ogółem ciężko się czyta forum po Euro, bo ludzie zapominają wszystkie grzechy Bonucciego i Kielona, ich wiek i podatność na kontuzje tego drugiego i potem piszą głupoty w stylu "de Ligt trzecim obrońcą, nasi emeryci pociągną jeszcze rok razem w podstawie". No ludzie kochani... Przecież Giorgio na dobrą sprawę zdążył nawet złapać kontuzję w trakcie trwania Euro a co dopiero gdy mowa o pełnym sezonie.
Przeciez tu tak jest od zarania dziejow :prochno: Jakis gałgan dwa razy kopnie prosto pilke i juz jest kozakiem, bierem go! Gdyby mi sie chcialo szukac, to ciekawe jakie wpisy z poprzedniego sezonu o (kontuzjowanym -enty raz) Giorgio albo wystawiajacym doope Bonuccim bym znalazl...


Michael_M pisze:
21 lipca 2021, 11:37
GriezmannOn dostaje jakieś 20 mln na rękę czy nawet więcej. U nas musiałby zejść do kwoty poniżej 10 mln.
Nel week-end non ci sono stati sviluppi, con l'Atletico che insiste su un aiuto del Barcellona per pagare una parte dello stipendio di Griezmann, troppo alto per le casse dei colchoneros (15 milioni di euro netti)
U nas jest prosty temat: jesli chcemy przebudowac/rozpoczac odbudowe, to musimy podziekowac Ronaldo, by tym samym jednym jego kontraktem obdzielic trzech grajkow na poziomie.
Co do Dybały, to trafnie to ujales - gosc nie ma mentalu i po prostu męczy... Niestety, nowy-stary trener widzi w nim Slonce Peru i jestesmy w dupu.



PS.
Widze, ze zrobil sie tu niezly hajpik na Danilo...



ED.
jackop pisze:
21 lipca 2021, 17:55
@Hypeman, @BlackJacky nie chodzi o luki w pamięci ani hajp, tylko realne podejście do tematu. Babol będzie podstawowym zawodnikiem, a Danilo jest lepszym PO od Cuadrado.
Oczywiscie, masz racje. Ja sie tylko odnioslem do tego, ze niektorzy poleruja torpede do Bonu/Chiello, podczas gdy 2 miesiace temu wywozili ich z Turynu na tej samej taczce... De Ligt - Bonucci i okazjonalnie na wiekszych rywali Chiellini, a do tego pierdzacy w lawke Rugani i ew. Dragusin - to nasza obrona na ten sezon. A do Danillo, to po prostu duzo osob p nim pisze, a ja ogolnie nie mam przekonania i uwazam, ze jesli juz to powinien byc li tylko rezerwista (tak wiem, nie ma teraz hajsu na kogos do podstawki).



PS2.
Przyznajcie sie - pomimo gówniska jakim uraczyl na Juventus w poprzednim sezonie, tesknicie juz do meczow :prochno:
Ostatnio zmieniony 22 lipca 2021, 16:20 przez BlackJacky, łącznie zmieniany 1 raz.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 lipca 2021, 17:55

BlackJacky pisze:
21 lipca 2021, 17:05
Co do braku rezerwowej "9", to moze jednak z Evertonem daloby rade zrobic wymianke Rabiot <-> Kean :think:
Byłoby to bardzo inteligentne rozwiązanie dwóch problemów.

@Hypeman, @BlackJacky nie chodzi o luki w pamięci ani hajp, tylko realne podejście do tematu. Babol będzie podstawowym zawodnikiem, a Danilo jest lepszym PO od Cuadrado. Nie ma sensu uprawianie 'gdybologii' czy koncertu życzeń, bo wszyscy wiedzą, że nie mamy hajsu żeby zastąpić ich kimś lepszym, albo sprowadzić rywala do miejsca w składzie. Jak kibice wrócą na stadiony, odzyskamy Scudetto i zajdziemy dalej niż 1/8 LM, a Cristiano nie przedłuży kontraktu to za rok będzie większe pole do spekulacji.




Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 lipca 2021, 16:33

Agresti
McKennie bardzo zaimponował sztabowi Maxa swoimi skillem i fizycznym przygotowaniem.

Juve będzie głownie grało 433, rezerwowym ustawieniem będzie 4231 w którym ma grać Dybala .Głównym tridente będzie CR-Morata-Chiesa.



to by było na tyle budowania projektu wobec Pawełka.


Zablokowany