Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
TURBOPAWEL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 grudnia 2012
Posty: 210
Rejestracja: 07 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2021, 14:16

Agresti 2h temu wrzucił, że z Locatellim wszystko ok


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2021, 14:48

Crunny pisze:
01 czerwca 2021, 11:59
unbelievable87 pisze:
01 czerwca 2021, 11:31
Do Juve U23 wraca z wypożyczenia 21 letni Duński napastnik Nikolai Baden Frederiksen, który ma za sobą bardzo dobry sezon w grającym w austryjackiej Bundeslidze Tirol - 31 spotkań, 18 goli (gol co 126 minut), 4 asysty.
Ło panie, wicekról strzelców ligi austriackiej (według rankingu 10. liga Europy), 21 lat i wart zaledwie 1,5 mln? Cena aktualizowana 2 miesiące temu. Do tego grał w 6. ekipie, która strzela 2-krotnie mniej niż taki Salzburg. Swoją drogą dzięki jego 2 golom raz nawet sensacyjnie pokonali Salzburg: https://www.flashscore.pl/mecz/8MLq097O ... goly-meczu
I już wartość podniesiona Frederiksena podniesiona do 4 mln :dodger:

Napastnika chciał wypożyczyć Rapid Wiedień, bo nie stać ich na zakup. Ponoć powiedzieliśmy nie, bo wolimy go od razu sprzedać :facepalm:

Frederiksena obserwują kluby z Niemiec, Anglii, Włoch, Hiszpanii i Francji, raczej zespoły z dna tabeli. Mocno zainteresowany jest również węgierski Ferencvaros. Ich nowy trener dobrze zna Frederiksena z ligi austriackiej.


Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2021, 16:43

Nie tylko Tobie. Ja co wchodzę to widzę Pjanicia z 359 strony + nie ma informacji o najnowszym poście.

Co do Frederiksena- bez paniki. Włodarze Juve już nieraz udowadniali, że mają nosa to dobrych sprzedaży prospektów, za których J dostawało wcale niezły hajs a którzy to nie robili jakichś fenomenalnych karier (Kean, Coman i pewnie paru innych). Wątpię w to, żeby Duńczyk był jakimś "nowym Henrym"- jest niezły, ale możliwe że jego prime to będzie poziom +/- Mpenzy (ale wymyśliłem xd).


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2021, 16:45

Poprostu pisze:
08 czerwca 2021, 15:52
Tak w ogóle to tylko mi się nie odświeża 'ostatnio na forum "?
Nie tylko Tobie:)

A co do transferów, to ja mam nadzieję na Locatellego. Na registe się nadaje. Ma przegląd pola, dobrą technikę użytkową i moim zdaniem jest w stanie poświęcić się dla drużyny. Drugim byłby DePaul, technika, drybling, ostatnie podanie, siła, to go charakteryzuje. Nie wiem czy ma odpowiedni charakter, ale umiejętności czysto piłkarskie z pewnością ma. Obydwaj powyżsi nie oczekiwaliby bardzo wysokich kontraktów, co też jest ważne. Jedenego z nich potrzebujemy, moim zdaniem tego pierwszego bardziej.
Z kolei SMS podupadł ostatnio. Poza przebłyskami niewiele pokazuje mimo, że potencjał i umiejętności ma spore. Natomiast Pogba to głównie nazwisko (czyli instagramy, fb i inne tego typu ustrojstwa), które się jednak wiąże z wielkimi wydatkami, czy adekwatnymi do jego ewentualnego wkładu? Nie jestem pewien.
Taki mój koncert życzeń jeśli chodzi o drugą linię.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2021, 16:58

Szwamb pisze:
08 czerwca 2021, 16:43
Co do Frederiksena- bez paniki. Włodarze Juve już nieraz udowadniali, że mają nosa to dobrych sprzedaży prospektów, za których J dostawało wcale niezły hajs a którzy to nie robili jakichś fenomenalnych karier (Kean, Coman i pewnie paru innych). Wątpię w to, żeby Duńczyk był jakimś "nowym Henrym"- jest niezły, ale możliwe że jego prime to będzie poziom +/- Mpenzy (ale wymyśliłem xd).
Coman nie robi fenomenalnej kariery? Zobacz, w jakim gra klubie, w jakiej reprezentacji, ile zgarnia trofeów i jakie wykręca liczby ;)
W tym sezonie 15 asyst, z czego w samej LM 3 asysty i 3 gole w ciągu zaledwie 550 minut

Może tak było, jak piszesz, ale bardziej w latach 2011-2016. Od 5 lat wielu, z których rezygnujemy, gra dobrze i wzrasta ich wartość (Romero, Cancelo, E.Can, Coman, Kean).

Przytoczonego przez Ciebie Comana sprzedaliśmy za 28 mln, a dziś jest wart 65 mln.
Kean poszedł za 27,5 mln, a dziś wyceniany jest na 35 mln.
Obaj są jeszcze młodzi i rozegrali właśnie bardzo dobre sezony.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2021, 17:16

Przed Maxem nie byłem przekonany co do Loco, jednakże przy obecnej kadrze, wydaje się on dla Allegriego idealny. Powinniśmy zdecydowanie po niego pójść, ale kto wie czego oczekuje Toskańczyk...
N. Schira podaje, że kontrakt dogadany na 3M i 5 lat, teraz 'tylko' porozumienie z Sassuolo...

Co do Pogby - byłbym na tak. W połączeniu z Locatellim ich wady i zalety by się bilansowały. Francuz najlepiej (w zasadzie to - tylko) grał za Maxa, myślę, że nasz trener skutecznie wybiłby mu z głowy gwiazdorzenie.

SMS - ciężko powiedzieć, jeden świetny sezon, potem dobrze, ale nic więcej.

Drągowski - nierealne, przede wszystkim popełnia dużo błędów, margines na poprawę spory, ale Juve w życiu nie weźmie bramkarza, szczególnie nie-Włocha, na przyuczenie. Co nie zmienia faktu, że Polak rzeczywiście powinien odejść, Roma byłaby świetnym kierunkiem, niech się rozwija krok po kroku, Viola to już zbyt ciasna klatka.
PS: gdybym miał wybierać Dolar-Drągowski, zdecydowanie wolał bym Polaka, nie z sentymentu, a z pragmatyzmu.

De Paul - nie żałuję, mamy ofensywnie usposobionego McKenniego, który potrafi zagrać na małej przestrzeni, Rabiot, który im dalej od własnej bramki tym lepiej gra, typowego b2b Bente, potrzebujemy kogoś stricte do kreacji z dobrym przeglądem pola - do środka. Powiecie, że Rodrigo taki jest - no nie. To jest zawodnik czujący się dobrze w ofensywie, z przodu, a tam (bez sprzedaży) nie ma już miejsca w kadrze. No i dodatkowo Allegri potrzebuje rozgrywającego, typowego środkowego pomocnika, na pewno nie w stylu Argentyńczyka.
Szwamb pisze:Co do Frederiksena- bez paniki. Włodarze Juve już nieraz udowadniali, że mają nosa to dobrych sprzedaży prospektów, za których J dostawało wcale niezły hajs a którzy to nie robili jakichś fenomenalnych karier (Kean, Coman i pewnie paru innych). Wątpię w to, żeby Duńczyk był jakimś "nowym Henrym"- jest niezły, ale możliwe że jego prime to będzie poziom +/- Mpenzy (ale wymyśliłem xd).
Generalnie racja, ale (!) Kean i Coman skorzystali na odejściu, u nas tylko by się marnowali, ale (!) nie pisz, że nie zrobili kariery, są na dobrej drodze, szczególnie Francuz.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2557
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2021, 17:20

Poprostu pisze:
08 czerwca 2021, 13:06
Ogólnie z tego co widzę w necie to temat powoli umiera. Maxio chce duże nazwisko. Nad Loca pracował Fabs, którego już tu nie ma. Wszystko składa się w jedną całość.
Tak samo jak z Dolarem. Fabs go chciał, Allegri już nie chce.

Oczywiście to tylko moje wnioski.
Donnarummę to mogli sobie chcieć Paratici, Agnelli oraz Allegri, ale od początku było wiadome, że najpierw musimy sprzedać gdzieś Szczęsnego (co wbrew opiniom niektórych z forumowiczów wcale nie byłoby takie proste z uwagi na wysokie zarobki i pewnie spore wymagania Wojtka co do jakości przyszłego pracodawcy). Na dwóch bramkarzy zarabiających łącznie koło 20 mln € netto za sezon nie możemy sobie pozwolić.
Locatelli jest raczej naszym celem transferowym nr 1 do pomocy bez względu na to kto jest naszym trenerem. Problem w tym, że jego zakup trzeba dogadać przed Euro, bo jeśli Manuel wraz z Italią dobrze zaprezentują się na turnieju, to Sassuolo może zażyczyć sobie za niego sporo więcej niż 40 mln €, a i tak znajdą się na niego chętni.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2021, 18:05

Crunny pisze:
08 czerwca 2021, 16:58
Szwamb pisze:
08 czerwca 2021, 16:43
Co do Frederiksena- bez paniki. Włodarze Juve już nieraz udowadniali, że mają nosa to dobrych sprzedaży prospektów, za których J dostawało wcale niezły hajs a którzy to nie robili jakichś fenomenalnych karier (Kean, Coman i pewnie paru innych).
Coman nie robi fenomenalnej kariery? Zobacz, w jakim gra klubie, w jakiej reprezentacji, ile zgarnia trofeów i jakie wykręca liczby ;)
W tym sezonie 15 asyst, z czego w samej LM 3 asysty i 3 gole w ciągu zaledwie 550 minut
Kariera sportowa Francuza jest na wyższym szczeblu niż naszego poster boya Pawełka Dybali.


Frederiksen? Nie znam chłopaka, ale samą ilością strzelonych goli udowodnił, że bardziej zasłużył na szansę niż Frabotta, Fagioli i cała reszta U23. Nie widzę powodów, dla których nie mógłby przepracować w Turynie okresu przygotowawczego z pierwszą drużyną. Tak jak byłem zwolennikiem postawienia na Kean'a jako wsparcie dla Higuaina, tak może zmiennika dla Moraty mamy tuż pod nosem.

Haaland, Mane, Upamecano, Szoboszlai, Keita, Car, Haidara - poza Sadio wszyscy dość niedawno wypromowali się w austriackiej Bundeslidze, a ich wartość tylko rośnie. Zadowolenie się teraz kilkoma/kilkunastoma milionami bez gruntownej oceny jego potencjału może być strzałem w stopę dla nas i złotym interesem dla kupca. Duńczyk ma kontrakt do 2023 roku, więc nigdzie nie ucieknie, a najbliższy rok mógłby jeszcze bardziej podnieść jego wartość.
Volto pisze:
08 czerwca 2021, 17:25
Nicolo Schira:
- jest porozumienie z Locatellim 3M/5 lat
- teraz negocjacje z Sassuolo
Bądźmy szczerzy, indywidualnie jesteśmy w stanie dogadać się z każdym zawodnikiem Serie A, który chciałby dla nas grać, więc nie jest to żadne osiągnięcie. Pola do negocjacji z ekipą z Mapei za dużego nie ma, bo od wielu miesięcy warunki (przekazywane przez media) nie zmieniły się nawet o 1€. Żądają 40 baniek gotówką i tyle.
Off Topic
Poprostu pisze:
08 czerwca 2021, 15:52
Tak w ogóle to tylko mi się nie odświeża 'ostatnio na forum "?
Myślę, że łatwiej będzie skontaktować się z kimś z administracji w celu rozwiązania problemu jeśli napiszesz o tym w odpowiednim miejscu: viewtopic.php?f=16&t=26393 albo bezpośrednio na pw. Nawet czat byłby bardziej odpowiednim miejscem niż temat o transferach.


Ogólnie ponawiam apel póki jeszcze sezon ogórkowy się nie rozkręcił. Ani forum nie działa od tygodnia, ani nie jesteście zarejestrowani na nim od wczoraj, więc byłoby lepiej gdyby posty trafiały do odpowiednich działów i tematów. Są na tyle klarownie opisane, że nawet 5latek po 10 minutach skojarzyłby gdzie, co się znajduje.
Ostatnio zmieniony 08 czerwca 2021, 18:49 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2021, 18:46

ej ejj eeejjj eeeeeeeeeeeejjj
co tu się stało?





Czy Pan matematyk znowu wyrżnął ryjem o krawężnik? czy może jednak 99.xx% to za mało na dokonanie transferu?
Ostatnio zmieniony 08 czerwca 2021, 19:54 przez mns, łącznie zmieniany 1 raz.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2021, 18:54

@mns
Momblano jest niesamowicie niepewnym źródłem ;) zresztą wiesz to pewnie lepiej niż ja...

Szczęsny nie odchodzi, a rezerwowemu nie będziemy płacić 6,5 bańki, do tego najbardziej bezużyteczny i jednocześnie luksusowy 3ci golkiper Antonio, reasumując - nie wierzę


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2520
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2021, 20:53

MRN pisze:
08 czerwca 2021, 07:39
Na bramkę przyjdzie kiedyś pora
Ja nadal optuje za Drągowskim. Ostatnio byl news, ze Fiora wycenila go na 12mln. EUR. Oczywiscie - mamy bardziej palące potrzeby, niz obsada bramki, ale moim zdaniem jesli bedzie okazja na sprzedaz Szczesnego, to powinnismy to zrobic i wziac mlodszego z Polakow. Wojtek bywa rozkojarzony, robi dziwne bledy, w obliczu szukania oszczednosci te jego 6,5mln. to z deka przyduzo. Bartek bedzie gral za polowe tego. A moze wymiana Ruganiego na Cragno (z jakas doplata zapewne z naszej strony)?


Szwamb pisze:
08 czerwca 2021, 13:46
De Paul
Nie wiem, czym ten gosc wyrobil sobie tutaj taki hajp :?: Chlop ani razu w swojej karierze (a ma 27lat) nie zrobil double-double, a dopiero w minionym (najbardziej udanym w jego karierze) sezonie przekroczyl liczbe 10 asyst. A staty defensywne ma dwu/trzy/cztero krotnie gorsze, niz wzor Kante.



PS.
Chce zmienic nick. Do kogo sie zglosic?


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Mlleko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2014
Posty: 22
Rejestracja: 05 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2021, 21:09

Takie spokój z tym Momblano. Według niego też trenerem miał być kto inny niż Allegri, a po Zidana to jechali nasi osobiście. Koleś po prostu strzela, a i może nieraz mu coś się uda.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2021, 21:13



Bawimy się dalej.

Wcześniej była zagadka kto trenerem. Dostaliśmy jasne sygnały- spotkanie Allegriego z Cherubinim oraz nie przedłużenie kontraktu Paraticiego. Mimo to media z naczelnymi guru typu Di Marzio pchały Allegriego do Realu.

Teraz Donnaruma
za :
od dawna znane szczegóły ile dla niego, ile dla Raioli
wstrzymane rozmowy z Pinsoglio bo braciszek przyszedłby na trzeciego bramkarza
Milan ma już nowego bramkarza
PSG przedłużyło umowę z Navasem

przeciw:
wypowiedzi Szczęsnego
rzekome 12mln od PSG
Ostatnio zmieniony 08 czerwca 2021, 21:30 przez Sorek21, łącznie zmieniany 1 raz.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2021, 21:26

Nasze mercato w ostatnich latach wygląda mnie więcej tak :
Obrazek


Obrazek
JLo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2021
Posty: 83
Rejestracja: 10 marca 2021

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2021, 11:41

Volto pisze:
08 czerwca 2021, 17:16

De Paul - nie żałuję, mamy ofensywnie usposobionego McKenniego, który potrafi zagrać na małej przestrzeni, Rabiot, który im dalej od własnej bramki tym lepiej gra, typowego b2b Bente, potrzebujemy kogoś stricte do kreacji z dobrym przeglądem pola - do środka. Powiecie, że Rodrigo taki jest - no nie. To jest zawodnik czujący się dobrze w ofensywie, z przodu, a tam (bez sprzedaży) nie ma już miejsca w kadrze. No i dodatkowo Allegri potrzebuje rozgrywającego, typowego środkowego pomocnika, na pewno nie w stylu Argentyńczyka.
Mądrego to dobrze poczytać. Zgadzam się w 100%. Wszyscy patrzą na liczy a nikt nie patrzy na to jak Udinese gra i jaką rolę odgrywa w tej drużynie De Paul. Przecież tam cała drużyna - łącznie z napastnikami pracuje na niego i robi mu przestrzeń. Napastnicy praktycznie nie strzelają tam bramek. De Paul gra praktycznie cofniętego napastnika i nie jest obciążany zadaniami defensywnymi. Równie dobrze możemy wracając do 4-5-1 dać Paulo na trequartistę i wykręci podobne cyfry.

My potrzebujemy kogoś takiego jak Lorenzo Pellegrini :read:


Zablokowany