Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2021, 22:49

Zobaczymy oczywiście jak się ten sezon ułoży natomiast w przyszle Mercato z rocznym kontraktem zostanie Tielemans, Aouar na środek między innymi a na lewą obronę Rafael Guerreiro, Gaya czy Gosens

Nie mówiąc o wielu innych ciekawych graczach jak Gravenberch czy Vlahovic.

Pogba i Mbappe pewnie wylądują za rok w Realu za friko, ale myślę że trend sprowadzania graczy po wygaśnięciu ich kontraktu będzie jednak coraz silniejszy.


Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2021, 23:26

Radzę się nastawić na sezon przejściowy (walka o top 4, wyjście z grupy LM).

Co do naszego składu to właśnie te kupowanie masowo prawych skrzydłowych przy braku lewych i środkowych + tylko Sandro na LO, który jest typem piłkarza rodem z 64 roku (boczny to boczny środkowy XD) powoduje taki zawał taktyczny, że tego się w miarę sensownie nie da ułożyć :D
ani pod 442, ani pod 433 ani pod 352, bo zawsze jest jakaś wyrwa.

Coś mi się wydaje, że zobaczymy jeszcze Bernardeschiego na LO i Rabiota na LP XD albo McKenniego na LO xD


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 08:01

Szczęsny
Danilo De Ligt Bonucci Sandro
Bentancur Locatelli
Cuadrado Dybala Chiesa
Kean

Perin
De Sciglio Rugani Chiellini Pellegrini
Arthur Rabiot
Kulusevski McKennie Bernardeschi
Morata

+ Kaio i Ramsey


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 08:07

Jprdl, co my skład mamy :laugh:
Można przedsiębiorstwo składu opału otwierać, wyzwanie dla Agnelliego bo świat odchodzi od paliwa stałego.


Obrazek
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 08:18

Sorek21 pisze:
01 września 2021, 08:01
Szczęsny
Danilo De Ligt Bonucci Sandro
Bentancur Locatelli
Cuadrado Dybala Chiesa
Kean

Perin
De Sciglio Rugani Chiellini Pellegrini
Arthur Rabiot
Kulusevski McKennie Bernardeschi
Morata

+ Kaio i Ramsey
Normalnie wieje grozą :whiteflag:
Z roku na rok coraz gorzej. Jeszcze parę lat temu drugi skład wyglądał lepiej niż ten nasz pierwszy, tylko ten bidok Chiesa tam nie pasuje :)
Dla mnie to było kolejne nieudane mercato. Z tą różnicą, że podziękować możemy za to nie tylko zarządowi, ale i Ronaldo, bo wydymał nas na sam koniec okienka.


#AllegriOut
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 09:18

Właśnie czytam, że Paratici rozwiązał kontrakt z Aurierem, bo nie udało mu się go nigdzie sprzedać. Francuz zarabiał ok. 4,5 mln euro rocznie. Wiadomo, że to nie jest wymarzone wzmocnienie, ale zastanawiam się, czy nie powinniśmy się nim zainteresować? Na rynku prawych obrońców jeszcze większa posucha niż na rynku lewych. Pojawia się taki diamencik na boku obrony jak Nuno Mendes i od razu zgarnia go PSG za 47 mln. Jeszcze w 2020 roku rozważaliśmy ponoć wymianę A.Sandro na Auriera, a teraz ten drugi jest dostępny za darmo. Zjada takiego De Sciglio, a i nie wiem, czy nie okazałby się lepszy niż Danilo lub Cuadrado. Aurier jest rok młodszy niż Danilo i mógłby umożliwić mu częstszą grę w środku, jako defensywny pomocnik.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 09:32

Crunny pisze:
01 września 2021, 09:18
Właśnie czytam, że Paratici rozwiązał kontrakt z Aurierem, bo nie udało mu się go nigdzie sprzedać. Francuz zarabiał ok. 4,5 mln euro rocznie. Wiadomo, że to nie jest wymarzone wzmocnienie, ale zastanawiam się, czy nie powinniśmy się nim zainteresować? Na rynku prawych obrońców jeszcze większa posucha niż na rynku lewych. Pojawia się taki diamencik na boku obrony jak Nuno Mendes i od razu zgarnia go PSG za 47 mln. Jeszcze w 2020 roku rozważaliśmy ponoć wymianę A.Sandro na Auriera, a teraz ten drugi jest dostępny za darmo. Zjada takiego De Sciglio, a i nie wiem, czy nie okazałby się lepszy niż Danilo lub Cuadrado. Aurier jest rok młodszy niż Danilo i mógłby umożliwić mu częstszą grę w środku, jako defensywny pomocnik.
A może skończy z polityką sprowadzania totalnego szrotu?


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 09:44

Poprostu pisze:
01 września 2021, 09:32
Crunny pisze:
01 września 2021, 09:18
Właśnie czytam, że Paratici rozwiązał kontrakt z Aurierem, bo nie udało mu się go nigdzie sprzedać. Francuz zarabiał ok. 4,5 mln euro rocznie. Wiadomo, że to nie jest wymarzone wzmocnienie, ale zastanawiam się, czy nie powinniśmy się nim zainteresować? Na rynku prawych obrońców jeszcze większa posucha niż na rynku lewych. Pojawia się taki diamencik na boku obrony jak Nuno Mendes i od razu zgarnia go PSG za 47 mln. Jeszcze w 2020 roku rozważaliśmy ponoć wymianę A.Sandro na Auriera, a teraz ten drugi jest dostępny za darmo. Zjada takiego De Sciglio, a i nie wiem, czy nie okazałby się lepszy niż Danilo lub Cuadrado. Aurier jest rok młodszy niż Danilo i mógłby umożliwić mu częstszą grę w środku, jako defensywny pomocnik.
A może skończy z polityką sprowadzania totalnego szrotu?
Dla Juve sprzed kilku lat (absolutny nr 1 we Włoszech i TOP 5 w Europie) to byłby szrot, ale obawiam się, że dla obecnego Juve (realnie nr 3-7 we Włoszech) to naprawdę mogłoby być wzmocnienie.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 09:51

Bądźmy poważni, przeciętniak, którego pozbywają się ot tak z przeciętnego klubu nawet dla obecnego Juve nie będzie żadnym wzmocnieniem. Poza tym na PO mamy Danilo i Cuadrado, owszem Kolumbijczyk ma swoje odpały ale jego gra na PO w zeszłym sezonie dała więcej "+" niż "-" i to znacznie. Od biedy zostaje tam też De Sciglio. Ściąganie tam kogoś pokroju Auriera pokazałoby, że dalej w zarządzie głupieją. Mamy większe potrzeby na LO, "9" czy regiście, żeby pchać się bezsensu w kolejnego PO.


gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 10:13

Crunny pisze:
01 września 2021, 09:18
Właśnie czytam, że Paratici rozwiązał kontrakt z Aurierem, bo nie udało mu się go nigdzie sprzedać. Francuz zarabiał ok. 4,5 mln euro rocznie. Wiadomo, że to nie jest wymarzone wzmocnienie, ale zastanawiam się, czy nie powinniśmy się nim zainteresować? Na rynku prawych obrońców jeszcze większa posucha niż na rynku lewych. Pojawia się taki diamencik na boku obrony jak Nuno Mendes i od razu zgarnia go PSG za 47 mln. Jeszcze w 2020 roku rozważaliśmy ponoć wymianę A.Sandro na Auriera, a teraz ten drugi jest dostępny za darmo. Zjada takiego De Sciglio, a i nie wiem, czy nie okazałby się lepszy niż Danilo lub Cuadrado. Aurier jest rok młodszy niż Danilo i mógłby umożliwić mu częstszą grę w środku, jako defensywny pomocnik.
Jakość bocznych obrońców pozostawia wiele do życzenia, jednak obecnie mamy tam przesyt. Wątpię, aby Aurier rozwiązał nasze problemy w tych sekotrach boiska. Poza tym, mam wrażenie, że ostatnie okno pokazało, że nie mamy zamiaru inwestować w wiekowych zawodników, z dużym kontraktem i brakiem ewentualnej możliwości spieniężenia go w przyszłości. On ma 28 lat, kontrakt pewnie chcialby na 4 lata z niemałą pensją. Potem będziemy się bujać jak z Khedira, Ramseyem etc.

Niech Allegri rzeźbi w tym co ma, kadra jakościowo nie jest najgorsza. Liczę szczególnie na powrót Arthura i jego dobrą formę. Przestałem natomiast wierzyć w Bentancura i Bernardeschiego, którzy dla mnie przy najbliższej możliwej okazji, powinni opuścić tę drużynę. Mam też nadzieję, że ogarną się McKennie i Rabiot i do spółki z Locatellim i Brazylijczykiem, ogarną tę pomoc. Trzeba zdecydowanie więcej zacząć również wymagać od Kulusevskiego, bo jego gra mnie średnio przekonuje. Czekam też co pokaże Moise i Kaio.


Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 10:38

Za calciofinanza, ile juve wyda i oszczędzi na na zakupach/powrotach i sprzedażach/wypożyczeniach w sezonie 2/21/22:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 10:43

jarmel pisze:
01 września 2021, 08:18
Jeszcze parę lat temu drugi skład wyglądał lepiej niż ten nasz pierwszy
Caceres, Asamoah, Giovinco, Tevez, Llorente i Mandzukić wciąż bez klubu - bieremy? ;)

Mercato oceniam na bieda/10


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 11:06

gucio_juve pisze:
01 września 2021, 10:13
On ma 28 lat, kontrakt pewnie chcialby na 4 lata z niemałą pensją. Potem będziemy się bujać jak z Khedira, Ramseyem etc.
Sam nie jestem zwolennikiem tego zawodnika i tego typu transferów ale problemem nie było to, że zakontraktowaliśmy takiego Khedirę bo to był dobry ruch, problemem było to, że przedłużaliśmy automatycznie wszystkim dziadkom kontrakty zamiast w odpowiedniej chwili powiedzieć "do widzenia". Zawodnikom wiekowym, któremu kończyły się kontrakty przedłużaliśmy je licząc na to, że ich spieniężymy. Całe JP wiedziało, że będzie z nimi problem ale Paratici i Marotta tego nie wiedzieli. Druga sprawa - Ramsey. Każdy, kto interesuje się futbolem wiedział, że Ramsey to szklanka ale my połasiliśmy się na niego, nie wiem na co licząc zwabiając go kontraktem wartym 7 mln. Bayern chciał się pozbyć Costy, który nie wychodził z gabinetów lekarskich ale Marotta bez problemu przyjął go w ramiona dając Bayernowi 45 mln. Już myślałem, że znowu zrobimy ten sam błąd i weźmiemy od Bayernu Tolliso "w promocji" tylko po to aby dawał robotę partaczom z J-Medical.


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 13:02

Dla mnie transfer Keana i starania o Icardiego oznaczają, że:
a) wiemy już, że nie wykupimy 30-letniego Moraty za 35 mln (dość logiczny ruch patrząc na spadek cen w dobie pandemii i coraz gorszą formę samego zawodnika)
b) wiemy już, że Dybala nie przedłuży kontraktu

Być może któraś z tych 2 opcji albo nawet obie.

Chiesa jest jedynym pewniakiem z przodu.
Dajemy drugą szansę Kulusevskiemu - ten sezon musi być lepszy, jak nie będzie, to pewnie go sprzedamy, bo ze względu na jego wiek, chętnych nie brakuje.
Liczymy też pewnie, że na 9-tce odpali któryś z 2-ki: Kean / Kaio Jorge, choć łatwo było się domyślić, że taki trener jak Allegri wolałby mieć na 9-tce takiego Dzeko czy Giroud.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 16:31

B@rt pisze:
31 sierpnia 2021, 21:04
Morata pewnie tradycyjnie - czasem zaskoczy pozytywnie, czasem przejdzie obok meczu, innym razem nawali na całej linii.
Tak po prawdzie, to nie wiem po co go znowu leasingowalismy, skoro przyszedl Kean (tak wiem, gdyby Ronaldo nas wczesniej poinformowal, to moze bysmy z Moraty zrezygnowali) i jest ten Kaio Horhe. A przypomne tylko, ze roczny koszt utrzymania Moraty lacznie z jego pensja, to dla naszego budzetu 20 baniek (w ciagu dwoch lat = 40 baniek).
Niestety, ale @Crunny ma racje z tymi swoimi listami zawodnikow z konczacymi sie kontraktami. My w styczniu musimy dzialac w tym kierunku, bo nastepne letnie mercato moze byc rowniez biedne, ze wzgledu na kolejne splaty za Chiese, czy Keana. A raczej nie zanosi sie na wygranie LM, czy chocby mistrzostwo kraju...


jarmel pisze:
01 września 2021, 08:18
Ronaldo, bo wydymał nas na sam koniec okienka.
Owszem, jego zachowanie bylo nieprofesjonalne, ale tak samo nieprofesjonalne bylo zgodzenie sie na jego odejscie. Oczywiscie lepiej, gdyby to bylo zalatwione do konca lipca, no ale co, nikt z tym Ronaldo wczesniej nie rozmawial??? Tak czy siak, co z tego ze odszedl? Hajsu za niego dostalismy, jak za pudelko zapalek, wiec nawet jak by poszedl w czerwcu, to nikogo jego pokroju bysmy nie sprowadzili, bo w klubowej kasie tylko pajeczyny.



PS.
Nie wiem, jak mozna twierdzic ze Kwadrat na obronce, albo łak De Sciglio sa w stanie dac wiecej, niz Aurier... Abstrahujac od tego, ze obecnie na bokach mamy niestety komplet.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Zablokowany