Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 marca 2021, 15:10

Michael_M pisze:
16 marca 2021, 15:00
Pojawiają się wieści, że Dybala jest do wzięcia za 50 mln. Zainteresowanie ze strony Chelsea i Tottenhamu. Kante nie dadzą, ale z drugiej strony 50 mln to niezła sumka i pozwoli ściągnąć Locatelliego/Aouar'a.
Wymienić na Wernera i w końcu będziemy mieli porządną 9.


Czelsi zdaniem mediów chce wszystkich więc to gówno plota niestety.


Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 16 marca 2021, 15:23

Poprostu pisze:
16 marca 2021, 15:10
Michael_M pisze:
16 marca 2021, 15:00
Pojawiają się wieści, że Dybala jest do wzięcia za 50 mln. Zainteresowanie ze strony Chelsea i Tottenhamu. Kante nie dadzą, ale z drugiej strony 50 mln to niezła sumka i pozwoli ściągnąć Locatelliego/Aouar'a.
Wymienić na Wernera i w końcu będziemy mieli porządną 9.


Czelsi zdaniem mediów chce wszystkich więc to gówno plota niestety.
Z Wernera taka 9 jak z CR.


playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 16 marca 2021, 15:38

My potrzebujemy bardziej '9' w stylu Lukaku / Lewandowskiego, kogoś silnego kto potrafiłby przytrzymać / odegrać piłkę czy przepchać się z obrońcą w polu karnym. Werner traci gdy trzeba grać tyłem do bramki, a także nadaje się bardziej do zespołów grających z kontry, a nie takich, które chcę kontrolować mecz i utrzymywać się przy piłce. W dodatku w Anglii ma sporo problemów i z dużym prawdopodobieństem we Włoszech też by miał.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 marca 2021, 21:29

1. Momblano: Przygoda Ramseya z Juventusem dobiega konca. Walijczykiem zainteresowane sa kluby angielskie i po sezonie on najpewniej wroci do Anglii.
Ramsey jest praktycznie niesprzedawalny. Aaron ma z nami kontrakt ważny do końca czerwca 2023 roku, inkasuje za sezon 7 mln €, a nikt o zdrowych zmysłach mu tyle nie zapłaci (zwłaszcza, że ma ciągłe problemy z urazami, a w grudniu skończy 31 lat). Będziemy się z nim męczyć do końca umowy.
2. Inne zrodla (mniej wiarygodne => calciomercato): Dybala jest do wziecia za 50-60m. Zainteresowane sa kluby angielskie. Chelsea chcialaby wymienic Dybale na Pulisicia, ale my raczej chcemy spieniezyc karte Argentynczyka.
Za Dybalę z rocznym kontraktem nikt nie da więcej niż 35-40 mln € (zwłaszcza, że Argentyńczyk ma wygórowane żądania płacowe czyli życzy sobie grubo ponad 10 baniek na rękę).
3. Schiara: Juventus planuje przedluzyc wypozyczenie Moraty o kolejny rok.
Niestety w obecnej sytuacji finansowej nie mamy wyjścia i przedłużymy wypożyczenie (szczególnie jeśli nie będzie to jednoznaczne z koniecznością wykupu Hiszpana po następnym sezonie).
4. Schiara: Kontrakt dla Dragusina gotowy, rozmowy w bardzo zaawansowanej fazie.
Dragusin to po tym jak praktycznie nie dostaje żadnych szans na grę oraz mając w pamięci co się stało z Ruganim powinien czym prędzej dogadywać umowę z RB Lipsk jeśli zależy mu na rozwoju swojej kariery.
Inne:
5. Everton jest zainteresowany Rabiotem.
W przeciwieństwie do Ramseya, to Rabiota (pomimo jego równie wysokiej pensji) rzeczywiście moglibyśmy gdzieś sprzedać, bo jest jeszcze stosunkowo młody i nie ma problemów ze zdrowiem. Pytanie brzmi czy jest sens pozbywać się Francuza, bo ostatnio zaczął się prezentować przyzwoicie.
6. Latem bedziemy kontynuuowali przebudowe druzyny i dolozymy do obecnej kadry znow kilka mlodych nazwisk. Mowi sie o zainteresowaniu Araujo czy Isakiem z Sociedad.
Moim zdaniem jak już zamierzamy przebudowywać drużynę kupując młodych, zdolnych zawodników, to jednak zawęziłbym obszar zainteresowań do Serie A (ale niekoniecznie Włochów) i ściągnął np. Tomiyasu lub Muldura, Locatellego i ewentualnie Vlahovica.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 marca 2021, 21:53

dimebag11 pisze:
16 marca 2021, 21:29
Moim zdaniem jak już zamierzamy przebudowywać drużynę kupując młodych, zdolnych zawodników, to jednak zawęziłbym obszar zainteresowań do Serie A[...]
A co stało się z teorią, że za zawodników z ligi włoskiej Juventus musi przepłacać? Z resztą Serie A od lat cierpi na niedobór talentu i produkuje gorszych piłkarzy niż konkurencja.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 marca 2021, 22:18

jackop pisze:
16 marca 2021, 21:53
dimebag11 pisze:
16 marca 2021, 21:29
Moim zdaniem jak już zamierzamy przebudowywać drużynę kupując młodych, zdolnych zawodników, to jednak zawęziłbym obszar zainteresowań do Serie A[...]
A co stało się z teorią, że za zawodników z ligi włoskiej Juventus musi przepłacać? Z resztą Serie A od lat cierpi na niedobór talentu i produkuje gorszych piłkarzy niż konkurencja.
U nas i tak nie działa scouting we Francji, a tam można wyrwać ciekawych, młodych zawodników za niezłe pieniądze, więc wolę przepłacić za graczy sprawdzonych w Serie A niż ściągać jakieś podstarzałych gości z kończącymi się kontraktami (jak Ramsey) tylko po to by płacić im ogromną pensję.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 marca 2021, 22:29

@ dimebag11 a ja wolę wyciągać młodych zawodników z innych europejskich lig, niż patałachów z Serie A.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 marca 2021, 22:42

@jackop
Ja niestety cierpię na syndrom sztokholmski i chociaż Serie A niszczy wszystko co piękne i odbiera chęć do życia, to i tak w pierwszej kolejności to właśnie tam szukałbym naszych wzmocnień.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 17 marca 2021, 08:05

Emilio Butragueño
Zapytany czy CR wróci odpowiedział. Zobaczymy.

Kolejna ważna osoba w Realu mówi o możliwości powrotu CR. Zakładam że wszystko rozbije się o długość kontraktu Portugalczyka i wysokość zarobków.

Może by tak wymiana na Jovica? ;)


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 17 marca 2021, 10:52

Moim zdaniem Ronaldo nie wróci. A na pewno nie na takich warunkach, jakie ma teraz w Turynie, Real nie jest w stanie dać mu tak ogromnej pensji. Jeśli odszedłby za darmo i przy okazji obniżył swoje wymagania finansowe, akceptując umowę w stylu 1+1, to tak, ale na ten moment to marzenie ściętej głowy, nie do zrealizowania.
Zresztą do ery sprzed 2018 roku nie ma powrotu, Perez, Zidane i Ronaldo dobrze o tym wiedzą. To już nie jest ta sama drużyna, czasy w europejskim futbolu się zmieniły, swoją cegiełkę dołożył koronawirus i kryzys nim wywołany. Trzeba iść naprzód, a nie próbować wskrzesić trupa z koroną na głowie.


1902 Para Siempre

Obrazek
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 17 marca 2021, 11:17

Ew brak finału LM i brak mistrzostwa może skłonić Pereza do ściągnięcia CR. Projekt Realu bez CR leży a i projekt Juve z CR nie przyniósł oczekiwanego rezultatu.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 17 marca 2021, 11:18

Dla mnie Gosens, Locatelli, Depay to bardzo realne okienko przy sprzedaży Dybali, A.Sandro i pozbyciu się jakoś Ramsey'a. Do tego robiłbym wszystko, aby dogadać się z Atalantą ws. Romero.

C.Ronaldo - Morata
Gosens - Locatelli - Arthur - McKennie - Chiesa
de Ligt - Romero - Danilo
Szczęsny

I mamy fajne 3-5-2, które w razie czego może też być 4-3-3, gdy Gosens się cofnie, a Chiesa pójdzie do przodu. Gosens to przede wszystkim drugie skrzydło, bo obecnie lecimy tylko na jednym, czyli Chiesie.

Depay - Kulusevski
Frabotta/Pellegrini/Bernardeschi - Rabiot - Fagioli - Bentancur - Cuadrado
Chiellini/Dragusin - Bonucci - Demiral
Buffon

Depay to dla nas dobra opcja, bo potrafi grać po lewej, ale też na 9-tce. Gdyby fajnie się zaaklimatyzował, mógłby nawet wskoczyć do 1. składu. Tylko nie dawać mu 7-8 mln rocznie, bo lepiej już dać wysoką premię za podpisanie kontraktu i niższą płacę, żeby w razie czego za te 2 sezony można go było sprzedać jako 29-latka ze średnim, a nie wysokim, kontraktem.

Bez rewolucji (przydałaby się, ale niestety raczej nie stać nas na nią), a znacznie młodziej. W 2022 odpuścić Ronaldo i uderzyć po Haalanda za 75 mln lub za free kogoś z tej listy: https://www.transfermarkt.pl/transfers/ ... Poka%C5%BC


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 17 marca 2021, 14:44

Wydaje mi sie, ze Pirlo chce grac dwojka srodkowych pomocnikow. Co do obrony, to kwestia otwarta czy bedziemy grac 3 w srodku czy 4, oba scenariusze sa mozliwe, zwlaszcze jesli potwierdza sie plotki, ze naszym celem na lewa strone jest Gosens (to jest lewy wahadlowy, bedzie sie marnowal na lewej obronie).

Wtedy wydaje mi sie, ze bedzie ten system ewoluuowal w cos a'la 343 lub 3421. Z wahadlowymi i szeroko ustawionymi skrzydlowymi. Swego czasu Napoli gralo podobnym ustawieniem (z Lavezzim jeszcze).


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 17 marca 2021, 21:11

Ogólnie w żadnym z tych preferowanych przez Pirlo ustawień nie widzę sensu grania para Arthur-Locatelli to gracze zbyt do siebie podobni i jestem w stanie sobie to wyobrazić tylko w połączeniu z klasycznym def pomocnikiem w nowoczesnym 4-3-3 gdzie główne akcenty są przesunięte na grę skrzydłami z bardzo ofensywnymi bocznymi obrońcami.

Pirlo preferując grę wahadłowymi, którzy z założenia mają więcej zadań defensywnych i są na skrzydłach pozostawieni raczej sami sobie, musi w środku pola mieć gracza który łączy linie pomocy z atakiem. To ustawienie zresztą często pozostawia wrażenie oderwania napastników od reszty drużyny, aby ten efekt był mniej widoczny w 3 pomocników potrzebna kogoś bardzo mobilnego, który w dużej mierze wspiera ofensywę, ale także jest takim punktem z którego mogą być grane kluczowe otwierające podania.

Dla mnie o niebo lepszym rozwiązaniem byłoby wydanie kasy na Aouara niż ładowanie 40 mln w Locatellego. Nie twierdzę że Włoch jest złym piłkarzem, ale Francuz idealnie pasuje do tych pirlowskich koncepcji. Na dodatek przy tym naszym dziwnym graniu w defensywie 4-4-2 jeden z tych środkowych pomocników nominalnie po odbiorze powinien znajdować się blisko lewego skrzydła i to najczęściej lewego, a wiemy że Aouar tam właśnie szuka często swoich przestrzeni.

Gosens i Aouar to nam prawdę mówiąc wystarczy + młodzież. Jak się uda sprzedać Ronaldo to możemy rozmawiać o realnej zmianie taktyki i innych nazwiskach.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 17 marca 2021, 21:53

Jeśli mamy grać 2 w środku, to brakuje mi kogoś bardziej fizycznego. Kogoś, czyim zmiennikiem mógłby być Rabiot.

I nie wyobrażam sobie, by jeden z pary Arthur/Locatelli miał być zmiennikiem.


Zablokowany