Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 16:44

Minione mercato należy nisko ocenić przede wszystkim przez to, że nie udało się rozwiązać problemu z Dybalą przed końcem okienka i teraz staliśmy się zakładnikami Pawełka i jego agenta. Mogliśmy mu dać jasno do zrozumienia, że ma czas np. do 10 sierpnia na podpisanie nowego kontraktu, bo później zostaje wystawiony na listę transferową i ma 3 tygodnie na znalezienie nowego pracodawcy albo następny sezon spędzi na trybunach. Natomiast my wciąż nie mamy odpowiedzi co z odnowieniem jego umowy i nie zarobimy na nim nawet 30-35 mln €, bo w zimie będzie mógł negocjować z innymi drużynami. Wydaje się, że Juventus to profesjonalny klub, ale jak się człowiek bliżej przyjrzy naszym poczynaniom, to zaczyna w to wątpić.
@MRN
Nie mam pojęcia dlaczego tyle osób wciąż wypisuje jakieś głupoty odnośnie Khediry, który był sporym wzmocnieniem i jednocześnie świetnym, darmowym transferem. Tak jak wspomniałeś, to Zarząd podjął jakąś dziwną decyzję o przedłużaniu z nim kontraktu i bodajże podwyżce, gdy Sami się już kompletnie sypał (zwłaszcza, że i tak nic byśmy nie stracili jakby odszedł za darmo, bo i tak nic za niego nie płaciliśmy). Zresztą wielokrotnie widać było, że się nie uczymy na błędach, bo daliśmy nowe umowy Mandżu i Matuidiemu, by chwilę później wypychać ich z klubu i dziwić się, że sami nie chcą odchodzić (aczkolwiek Francuz chyba zbytnio nie protestował). Kulminacja wszystkiego to dożywotnie zatrudnienie Bonucciego, ale zapewne przedłużenie kontraktów z Bernardeschim i De Sciglio przebiją tamto wydarzenie.
Ostatnio zmieniony 01 września 2021, 16:52 przez dimebag11, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 16:44

Ja oceniam to okno pozytywnie. Dwa główne cele zostały osiągnięte:
1) Przyszedł młody i utalentowany Locatelli do potrzebującej wzmocnień pomocy.
2) Pozbyliśmy się gwiazdora i jego pensji.

Pamiętając, że wchodzimy w ten sezon jako czwarta drużyna we Włoszech, która odpadała w R16 w Lidze Mistrzów to są to wyniki jak najbardziej możliwe do poprawienia. Ważne, aby były jakieś postępy, nawet małe. Odbudowanie drużyny trochę trwa, ale można już patrzeć w przyszłość z ostrożną nadzieją.

W przyszłym sezonie jak uda się sprowadzić Vlahović-a to będziemy mieli (potencjalnie) świetny, młody atak. Nie jestem wielkim fanem Kean-a i jego głupkowatych podrygów po strzeleniu gola, ale chłopak ma potencjał i mogą jeszcze być z niego ludzie.

Obrazek


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 22:11

Vlahovic? (Swoją drogą nazwisko bardzo podobne do mojego :ahsisi: heh) W ogóle bym nie przywiązywał się do możliwości sprowadzenia tego gracza. Tak jak chociażby Aouar, skończy się co najwyżej na plotkach powracających przez kilka następnych okienek. W miedzy czasie pojawią się tuziny młodych kozaków i stosy plotek o nich. :dodger:

Dla mnie to mercato to jest dramat, smutek i rozpacz. Niestety jest to konsekwencja naszej polityki transferowej od lat, w końcu musiało to się roztrzaskać. Pozostaje mieć naciąganą do bólu, życzeniową nadzieje, że Kaen, Locatelli, Jorge, Arthur, Weston i tak dalej okażą się jakimś nowym top pokoleniem. :cooler:


#cznandj #ripgangsquad :hi:
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2021, 07:30

@dimebag11, prawdopodobnie narzekają na Khedirę w kontekście jego końcówki bądź dlatego, że był powolny. Ja na niego narzekać nie zamierzam bo to jest jak do tej pory jeden z trójki najlepszych darmowych transferów. Khedira był kotem na swojej pozycji i jako jedyny potrafił wziąć ciężar gry na swoje jaja. Od momentu rozpadu pomocy w postaci P/V/P/M to jedyny zawodnik, który był godzien grać w tej koszulce. Był powolny ? Kroos, Alonso także byli wolni ale nikt nie kwestionował ich wartości piłkarskich a ja uważam, że Khedira gorszy od nich nie był. Ponarzekaliśmy na Khedirę to teraz mamy pomoc w postaci Bentancura, Ramseya, Rabiota i Arthura przy czym ja mam tylko wiarę w stosunku do Arthura już. Ramsey, Bentancur to szrot a Rabiota jeszcze można byłoby opchnąć.


Obrazek
Dolce Vita

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2011
Posty: 533
Rejestracja: 28 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 02 września 2021, 09:14

Witam po dłuższej nieobecności :). No, wcale się nie dziwię Maxowi, że jest wkurzony. Mercato biedne w naszym wykonaniu. Gdyby chociaż ten Icardi przyszedł, a tu tak na starcie Allegri został wystawiony. Jak znów odpadniemy w grupie LM i będziemy w lidze oglądać plecy interu to do kogo będą pretensje? Oczywiście do trenera...


:plflag: :juveflag: :plflag:
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2021, 10:49

Z tym, że Ronaldo wydupczył nas dopiero na końcu to raz. Druga sprawa to wiadomo od dawna, że Allegri nie przepada za Ronaldo co zresztą ma swoje odzwierciedlenie w jego wypowiedzi już po odejściu Ronaldo w której to stwierdził, że nie przejmuje się jego odejściem. Mając to na uwadze zarząd powinien wcześniej zrobić grunt po kogoś konkretnego ale zarząd sprowadził tylko Keana, którego i tak nikt nie chciał i to za 38 mln więc to żaden wyczyn a beka. Ponadto zarząd przez1,5 miesiąca negocjował transfer Locatelliego i poza warunkami transferu niewiele wynegocjował i mam wrażenie, że Sassuolo już się po prostu zlitowało ze względu na samego zawodnika, który chciał tylko do Juve. Teraz czytam jaki to Cherubini super i twardy, sam spodziewałem się sporo po Arrivabene ale mam wrażenie, że to tylko figurant z nazwiskiem. A szkoda bo on akurat w środowisku słynie z bardzo twardej ręki.


Obrazek
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 02 września 2021, 10:53

Jeśli ktoś oczekiwał od zarządu transferów 3 topów no to nie dziwię się że jest rozgoryczony natomiast zastanowiłbym się nas zasadnością tych oczekiwań.

Czy jesteśmy gorszą drużyną niż rok temu? W moim odczuciu nie, Ronaldo strzelał bramki ale niszczył kolektyw i destabilizowal grę zespołową. Teraz mamy kadrę równych sobie kolesi którzy mają zacząć spełniać oczekiwania. Rok temu nikt nie mówił że mamy kadrę gorszą niż Inter i mamy drżeć o awans do LM, to Inter sprzedał dwóch swoich najlepszych piłkarzy, na dodatek na Lukaku budowana była cała koncepcja gry ofensywnej.

Allegri zły że nie ma transferów? Po pierwsze dobrze wiedział w jakiej kondycji finansowej jest klub, po drugie miał okres przygotowawczy czego Pirlo nie dostał, po trzecie usunięto mu wielkie ego Ronaldo z którym Pirlo też sobie nie radził a Max go tak naprawdę nie chciał. Największa luka była w pomocy - przychodzi Locatelli, pewnie wielu chciałoby jeszcze 2 topów do kompletu ale to tak nie działa.

Owszem nie mamy składu na 1/2 LM, ale mamy jak najbardziej kompletna kadrę z kilkoma ciekawymi młodymi zawodnikami, którzy nie osiągnęli jeszcze szczytu swoich możliwości jak Kean, Loca czy Kulu i na moje oko to powinniśmy być dużo lepsi. Każdy zespół ma jakieś swoje problemy kadrowe może z wyjątkiem City i PSG. Rzućcie okiem na kadrę Realu, jest idealna? Z pewnością nie. Atletico kompletne z pewnością nie. Liverpool komplety z pewnością nie. Może Chelsea bym dorzucił do zespolów w których trudno znaleźć słaby punkt, ale to w końcu zwycięscy ostatniej LM którzy jeszcze się wzmocnili.

Kluczem jest odpowiednie wykorzystanie piłkarzy których posiadamy, nie mamy aktualnie 3 dobrych pomocników którzy dawaliby gwarancję gry na wysokim poziomie to zmieńmy ustawienie aby wykorzystać graczy ofensywnych których mamy sporą liczbę. Na chwilę obecną mamy wielki problem z bokami obrony to spróbujmy Pellegriniego aby dać odetchnąć AS na 2-3 tygodnie, ustawmy na prawej stronie Danilo gdy z przodu będziemy mieli Chiese i Dybale nie potrzebujemy na tej samej stronie mieć jeszcze Juana. To wszystko wymaga po prostu dobrych decyzji Maxa i wszystko jest w jego rękach.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2021, 11:07

Tutaj nikt nie oczekiwał topów bo sytuacja jest ciężka ale oczekiwał killera pola karnego, Kean takim nie jest a Icardi oprócz tego, że strzela, potrafi pracować dla zespołu i nie pcha się do wolnych. Też się cieszę, że Ronaldo odszedł ale napastnik pokroju Icardiego jest nam bardzo potrzebny i nie jest żadnym topem. inter wziął sobie Correę za niezbyt wygórowane warunki finansowe a taki do naszej układanki pasowałby idealnie a interesowaliśmy się nim. Kajo Jorge, jakiś Ihataren, po co to komu za łączną sumę 7 mln ? Ja nie twierdzę, że taki Kaio jest ogórkiem ale wiemy, że nie pogra za dużo i nie znalazł się nawet w składzie na LM bo za młody prawdopodobnie, Pellegrini będzie karnie odsyłany za odmowę transferu a my go nie sprawdzimy nawet bo przecież Sandro musi grać, Sandro, który jest w tym klubie o 3 lata za długo ale jak można było go sprzedać to każdy jęczał, że w ogóle o tym myślimy, teraz nikt go nie chce bo to piłkarski trup. Czyli tak - chcemy pozbyć się np. Ramseya aby zejść z jego pensji ale za taką samą kwotę ściągamy dwóch zawodników z których jeden od razu idzie do Sampy na wypożyczenie (i tym samym przepadł już na starcie) a drugi nawet nie powąchał murawy i nie został zgłoszony do LM. Taka tam polityka transferowa naszych speców od transferów.


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2021, 11:15

MRN pisze:
02 września 2021, 10:49
Z tym, że Ronaldo wydupczył nas dopiero na końcu to raz. Druga sprawa to wiadomo od dawna, że Allegri nie przepada za Ronaldo co zresztą ma swoje odzwierciedlenie w jego wypowiedzi już po odejściu Ronaldo w której to stwierdził, że nie przejmuje się jego odejściem.
I to jest dla mnie najtrudniejsza do oceny historia. Nie wiem kto tu zawinił. Czy Ronaldo, który obudził się pod koniec mercato, czy klub, który pozwolił mu odejść w takim momencie. Ale może po prostu wcześniej nie było żadnej furtki, żeby Portugalczyka dokądkolwiek wypchnąć. Przez całe lato najbogatsi interesowali się zawodnikami znacznie młodszymi albo z kartą w ręku. I być może dopiero pod koniec pojawiła się jakaś możliwość. Lawina ruszyła przecież od Manchesteru City po fiasku z Kane'em, za którym bezskutecznie się uganiali.
Oczywiście ostatecznie Juventus mógł zawetować sprzedaż Ronaldo na tym etapie mercato, ale tutaj wydaje mi się, że wszystko w klubie przekalkulowano i korzyści przeważyły nad stratami. Na konto mogą ostatecznie wpłynąć 23 miliony, oszczędność na pensji ogromna, co może również ułatwić negocjacje z Dybalą. No i przecież Allegri - zdaniem dziennikarzy - tak naprawdę nie chciał Crisa.
Czy można było coś zrobić lepiej? Trudno mi to ocenić. Wydaje mi się jednak, że w klubie po prostu uznano, że lepiej wypuścić Ronaldo last minute, niż płacić mu jeszcze przez cały sezon.
MRN pisze:
02 września 2021, 10:49
Mając to na uwadze zarząd powinien wcześniej zrobić grunt po kogoś konkretnego ale zarząd sprowadził tylko Keana, którego i tak nikt nie chciał i to za 38 mln więc to żaden wyczyn a beka.
Te 38 milionów na pewno brzmi gorzej niż 25, o których pierwotnie się mówiło. Z drugiej strony - 21 lat, w ostatnim sezonie 19 bramek w 45 meczach w topowym klubie. Czego tu oczekiwać? Gdyby przyszedł za te 25, to byłyby nawet świetne warunki, a tak są... normalne jak na dzisiejsze realia. Tą ceną Cherubini moim zdaniem ani się nie popisał, ani też nie dał się wydymać.
MRN pisze:
02 września 2021, 10:49
Ponadto zarząd przez1,5 miesiąca negocjował transfer Locatelliego i poza warunkami transferu niewiele wynegocjował i mam wrażenie, że Sassuolo już się po prostu zlitowało ze względu na samego zawodnika, który chciał tylko do Juve.
Od początku mówiło się, że Juventus ma po swojej stronie zawodnika i będzie chciał ten fakt wykorzystać. Coś Cherubini na tym ugrał, więc chyba jednak miało to sens.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2021, 11:31

Trudno mi powiedzieć, że miało sens bo podobnych historii było już wiele, że mieliśmy po swojej stronie wolę zawodnika, który jednak też w nieskończoność czekać nie chciał. Sassuolo wiedziało, że Loca chce tylko do nas ponadto z szacunku do nas (na dobrych relacjach z nami sami korzystają) chyba się zlitowali bo imponujące są w tym wszystkim warunki transferu ale nie kwota bo Sassolo dostanie to co chciało więc zasługa tutaj zdolności negocjacyjnych Cherubiniego żadna. Z tym Ronaldo możesz mieć rację ale o tym, że on zostanie mówił tylko Nedved, Ronaldo bawił się z nami jak pewnego razu Pogba w Miami w baseniku z Raiolą i nie potrafił wyrazić się jasno. Widzę tutaj pewne analogie ale nasz zarząd nie zwykł uczyć się na błędach i o to mam żal. Ja nie mam problemu z tym, że będą chude lata bo tego można było się spodziewać, każdy z nas się tego spodziewał ale obawiam się, że te chude lata przy tym zarządzie długo będą spędzały nam sen z powiek.


Obrazek
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 02 września 2021, 11:55

MRN pisze:
02 września 2021, 11:07
Kajo Jorge, jakiś Ihataren, po co to komu za łączną sumę 7 mln ? Ja nie twierdzę, że taki Kaio jest ogórkiem ale wiemy, że nie pogra za dużo i nie znalazł się nawet w składzie na LM bo za młody prawdopodobnie, Pellegrini będzie karnie odsyłany za odmowę transferu a my go nie sprawdzimy nawet bo przecież Sandro musi grać, Sandro, który jest w tym klubie o 3 lata za długo ale jak można było go sprzedać to każdy jęczał, że w ogóle o tym myślimy, teraz nikt go nie chce bo to piłkarski trup. Czyli tak - chcemy pozbyć się np. Ramseya aby zejść z jego pensji ale za taką samą kwotę ściągamy dwóch zawodników z których jeden od razu idzie do Sampy na wypożyczenie (i tym samym przepadł już na starcie) a drugi nawet nie powąchał murawy i nie został zgłoszony do LM. Taka tam polityka transferowa naszych speców od transferów.
Kajo broni się ekonomiczne pod każdym względem, to że go nie zobaczymy przez pół roku to sposób wprowadzania do kadry młodych zawodników w rozumieniu Maxa. Zarząd ściągnął młodego zdolnego napastnika który nie od dziś uważany jest za talent, to źle? Jeszcze za śmieszne pieniądze. Mamy takich ruchów nie wykonywać? Ihataren to samo, kolejny talent i łączna kwota za obu panów to 7 mln euro. Nie widzę w tym nic złego i dosyć niewielki związek z Ramseyem. Mamy ograniczenia ilości miejsc i jak nie mozemy sprzedać konkretnych mało przydatnych graczy to sprowadzanie kolejnych w to miejsce mija się z celem. Wyciągamy wiec młody talent na pozycję na ktorej mamy problem i wysyłamy go to średniaka Serie A, jak dla mnie pomysł całkiem dobry.

Tak chcemy wywalić Ramseya bo on realnie zwalnia nam miejsce w składzie i budżecie płacowym. To że równolegle inwestujemy w młode talenty chyba nie jest niczym złym. Gdybyśmy się rozbili z Sass o 3 mln i nie sprowadzili przez to Loca to rozumialbym oburzenie, ale tak hm.

A Pellegrini nie został ostatecznie sprzedany i jest do dyspozycji Maxa i to od niego teraz zależy czy będzie się uparcie trzymał trupa Sandro czy nie. Nasi spece od transferów niż nic z tym więcej nie zrobią.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 02 września 2021, 15:04

Ale z tego co w mediach się przewijało to Juventus akceptował mniej więcej wycenę Sassuolo na poziomie 35-40 mln, tylko chciał przede wszystkim odłożyć płatność w czasie. I ostatecznie ten warunek został spełniony. W tej chwili na bilans wpisujemy tylko płace Locattelego + chyba ew. bonusy w trakcie trwania umowy wypożyczenia. Rzeczywistość za 2 lata może być zupełnie inna, jeżeli kibice będą na stadionach to dla każdego klubu jest to spory przychód, ogólnie Juventus we Włoszech tracił na tym najwięcej, bo wyciskał ze swoje stadionu największa kasę. Dlatego za wszelką cenę przepychali Locattelego i Keana na za 2 lata, (za rok mamy Chiesę i ew. Moratą albo raczej "9") gdyż zwyczajnie wtedy klub nie powinien mieć problemów żeby za nich zapłacić. Oczywiście jest ryzyko, ze stadiony znowu zostaną zamknięte i klub znowu tylko z tego tytułu nie uzyska przychodu rzędu kilkudziesięciu milionów euro.
A już narzekanie na transfer Kaio Jorge za 1,5 bańki jest śmiechu warte. Podstawowy zawodnik Santosu praktycznie za darmo w realiach piłkarskich, Ihattaren też przyszedł znacznie poniżej wyceny jego karty. Naprawdę ciężko będzie na tych graczach stracić, szczególnie na Brazylijczyku.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2021, 15:09

No ale Pellegrini został bo odmówił transferu, miał już przygotowany kontrakt z West Ham ale się uparł aby zostać w Juve. Mnie to cieszy ale tak się zastanawiam czy on w ogóle pogra, mam nadzieję, że tak.
Kaio, naturalnie jest to talent ale rzecz w tym aby nie bać się dawać mu szans a wiadomo jak to bywa u Maxa. czuję, że możemy mieć więcej pociechy z Kaio niż Keana dlatego chciałbym go widzieć często na boisku. Cieszy to, że obaj są młodzi i głodni gry oraz sukcesów, w tym upatruję nadziei z nimi związanej bo o ile nie ma nic przeciwko młodym o tyle sposób zarządzania nimi. Haland miał przyjść i pójść na wypożyczenie, straciliśmy go, chłopak poszedł do Borussi i wali bramy jak na zawołanie. U nas być może nie doczekałby debiutu.


Obrazek
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 02 września 2021, 15:16

Chyba żartujecie z tym Kaio. Kean przy nim to supergwiazda futbolu.
Wzięli w ciemno młodego randoma bo było tanio. Może pogra w CI, może ogony w lidze.
Co do Keana, trochę drogo wyszło, widać nie ma głupich. Anglicy nie mieli wielkiej presji na sprzedaż. Teraz wystarczy że będzie solidny i Morata ma pograne.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 02 września 2021, 15:29

Kean'a sprzedaliśmy za 27.5+2.5 i nic dziwnego, że płacimy za niego trochę więcej.

W międzyczasie zebrał doświadczenie w dwóch ligach i nawet dobrze pokazał się w PSG.

Nie jest to ostateczne wzmocnienie ataku, ale na pewno skorzystamy z jego obecności na ławce.


Zablokowany