Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 marca 2021, 07:24

fivapoPL pisze:
24 marca 2021, 20:54
Kończy kariere czy odchodzi do innego klubu?
Jeżeli to prawda (Tuttosport) to nie wiadomo była mowa tylko o jego decyzji.

Dybali każdy chyba ma dość, jak ja żałuję, że nie udało się go na Lukaku wymienić. Drogi w utrzymaniu, bezproduktywny już balast, który nic nie wnosi do drużyny.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 marca 2021, 07:58

@michael

Chyba cię Bóg opuścił jak myślisz, że ktoś za Dybale da 50 mln. Z rocznym kontraktem i wymaganiami na poziomie 15 mln rocznie. 30-40 to max a i tak wątpię, że ktokolwiek go zechce.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 marca 2021, 08:19

Nikt go nie weźmie, myślę, że możemy jedynie wymianą się ratować na jakiegoś Griezmanna co by za darmo go nie stracić.


Obrazek
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 25 marca 2021, 08:37

O ile to prawda, że Dybala nie chce przyjąć takiej oferty to jestem ciekaw kto mu tyle zapłaci.

Po takim sezonie to on powinien dostać ofertę dokładnie takiego samego kontraktu jak ma teraz ważnego do 2023, aby w przyszłym roku jak okaże się przydatny negocjować z Juve kontrakt adekwatny do jego wkładu, albo odjeść jeżeli się nie dogada.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 25 marca 2021, 10:24

Po takim sezonie (16 meczów, a w nich tylko 3 gole i 2 asysty)
Z problemami zdrowotnymi
W wieku prawie prawie 28 lat (w lato 2021)
Z rocznym kontraktem
Wysokimi oczekiwaniami płacowymi
W dobie pandemii

Otrzymamy za niego pewnie 30-40 mln. Zresztą nie za bardzo wiem, gdzie taki Paulo miałby iść, aby spełniły się 3 kryteria:
a) miał szansę na regularną grę
b) nie były to jakieś Chiny czy Arabia Saudyjska
c) ktoś dał mu 12-15 mln rocznie
Na rynku 2021 i 2022 są/będą gracze tacy jak Mbappe, Haaland, Sancho, Messi, Neymar, więc to o nich będą walczyć najbogatsi. Paulo wygląda przy nich blado.

Nie zdziwiłbym się, gdyby obie strony (Juve i Dybala) zdecydowały się wypełnić kontrakt do końca, bo nas jakieś 30 mln średnio urządza, a Paulo ma szansę na dużo wyższy kontrakt jako darmowy gracz, nawet w wieku 29 lat. Obie strony mogą dojść do wniosku, że lepiej zostać w Turynie i rozegrać dobry sezon (my możemy zyskać kilka bramek i asyst, on - wyższy kontrakt w przyszłości).


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 25 marca 2021, 10:37

MRN pisze:
25 marca 2021, 08:19
Nikt go nie weźmie, myślę, że możemy jedynie wymianą się ratować na jakiegoś Griezmanna co by za darmo go nie stracić.
Tak sobie patrzę na listę zawodników dostępnych za rok za darmo to jest w czym wybierać, ale 90% z nich przedłuży umowy bo Bayern to raczej Goretzka'i nie wypuści, tak samo Barcelona Pedriego. Pogba to już lepszy deal chociaż ten Manchester może mieć jakiś problem by robić z nami cokolwiek...myślę, że Agnelli dał już Fabsowi zielone światło by szukać takiej możliwości jakiś czas temu.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 25 marca 2021, 12:59

notquite.mytempo pisze:
25 marca 2021, 12:54
Tutto

Czekamy na decyzję Ronaldo, bo to on podejmie decyzję o przyszłości. Albo będziemy budować drużynę wobec niego, albo sporo zaoszczędzimy na pensji.

LGDS

Ronaldo chciałby w letnim okienku co najmniej napastnika o charakterystyce Benzemy oraz pomocnika z inklinacjami ofensywnymi.
Brak mi słów na to, co czytam. Nic dziwnego, że klub płaci Ronaldo 30 mln rocznie, skoro jest on jednocześnie piłkarzem, dyrektorem sportowym i trenerem. Żenujące.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 25 marca 2021, 13:12

vitoo pisze:
25 marca 2021, 12:59
notquite.mytempo pisze:
25 marca 2021, 12:54
Tutto

Czekamy na decyzję Ronaldo, bo to on podejmie decyzję o przyszłości. Albo będziemy budować drużynę wobec niego, albo sporo zaoszczędzimy na pensji.

LGDS

Ronaldo chciałby w letnim okienku co najmniej napastnika o charakterystyce Benzemy oraz pomocnika z inklinacjami ofensywnymi.
Brak mi słów na to, co czytam. Nic dziwnego, że klub płaci Ronaldo 30 mln rocznie, skoro jest on jednocześnie piłkarzem, dyrektorem sportowym i trenerem. Żenujące.
I jeszcze ma czas, żeby zdradzać dziennikarzom szczegóły swojej pracy. Imponujące.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 25 marca 2021, 13:37

notquite.mytempo pisze:
25 marca 2021, 12:54
LGDS

Ronaldo chciałby w letnim okienku co najmniej napastnika o charakterystyce Benzemy oraz pomocnika z inklinacjami ofensywnymi.
Ten news to to samo co Allegri chciał przez x lat.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 26 marca 2021, 11:09

Agent Hysaj'a potwierdził, że ten odejdzie z klubu po sezonie. Mocno defensywny obrońca bez przebojowości w ataku. Kiedy gramy 4 w obronie i jest na niej albo Danilo albo Cuadrado to jest to jak z bombą....wiesz, że wybuchnie tylko nie wiesz kiedy.
Osobiście wolałbym Tomiyasu, ale ten pewnie kosztowałby w uj siana więc taki darmowy Hysaj mógłby być spoko opcją.
EDIT: Pitolą też coś o wymianie z PSG za Icardiego, ale to takie ooo...plotki.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 26 marca 2021, 12:44

Donnarumma - 0 mln
Romero - zakładam 20 mln za rezygnację z wykupu
Gosens - 30 mln
Locatelli - 40 mln
Pogba - 60 mln / Aouar - 40 mln / de Paul - 35 mln / Calhanoglu - 0 mln
Depay - 0 mln
Vlahovic - 40 mln
= przydałoby się jakieś 150-200 mln na transfery

Ze sprzedaży Dybali, A.Sandro, De Sciglio, paru innych i młodzików może ze 100 mln się uzbiera, ale to i tak mało, jak na nasze potrzeby. Jestem ciekaw, czy nasi włodarze połączyli 2 punkty:
1. UEFA znosi FFP
2. Exor bardzo szybko odbudował się na giełdzie po krachu spowodowanym pandemią
Na ich miejscu cisnąłbym zarząd o dodatkowe 50-100 mln na transfery, które wraz z sumą uciułaną ze sprzedaży dałoby nam fajne pole manewru w momencie, gdy inne kluby (szczególnie we Włoszech) muszą zaciskać pasa. Wiem, łatwo się pisze o nie swoich pieniądzach, ale to idealny moment na inwestycje w podniesienie poziomu sportowego drużyny, bo po prostu mało kogo poza City i PSG będzie obecnie na to stać.


JLo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2021
Posty: 83
Rejestracja: 10 marca 2021

Nieprzeczytany post 26 marca 2021, 13:36

Crunny pisze:
26 marca 2021, 12:44
Donnarumma - 0 mln
Romero - zakładam 20 mln za rezygnację z wykupu
Gosens - 30 mln
Locatelli - 40 mln
Pogba - 60 mln / Aouar - 40 mln / de Paul - 35 mln / Calhanoglu - 0 mln
Depay - 0 mln
Vlahovic - 40 mln
= przydałoby się jakieś 150-200 mln na transfery

Ze sprzedaży Dybali, A.Sandro, De Sciglio, paru innych i młodzików może ze 100 mln się uzbiera, ale to i tak mało, jak na nasze potrzeby. Jestem ciekaw, czy nasi włodarze połączyli 2 punkty:
1. UEFA znosi FFP
2. Exor bardzo szybko odbudował się na giełdzie po krachu spowodowanym pandemią
Na ich miejscu cisnąłbym zarząd o dodatkowe 50-100 mln na transfery, które wraz z sumą uciułaną ze sprzedaży dałoby nam fajne pole manewru w momencie, gdy inne kluby (szczególnie we Włoszech) muszą zaciskać pasa. Wiem, łatwo się pisze o nie swoich pieniądzach, ale to idealny moment na inwestycje w podniesienie poziomu sportowego drużyny, bo po prostu mało kogo poza City i PSG będzie obecnie na to stać.
Exor raczej niewiele nam da jeżeli cokolwiek otrzymamy. W zeszłym roku skapnęli 25 mln co wywołało olbrzymi skandal we Włoszech i przyciągnęło na nas uwagę UEFY. Kwoty typu 50-100 mln to już w ogóle można włożyć między bajki.


Co do transferów - może dałoby się wymienić Dybalę za Pogbę i wówczas dokoptować za darmo Depaya. Co do pozostałych transferów klub musi się najpierw kogoś pozbyć. Przez duet Cristiano & Covid nasz budżet płacowy jest bowiem napięty niczym plandeka na Żuku.
Z wymienionych przez Ciebie graczy może dałoby się spieniężyć Sandro i wymienić go na Gosensa ale co do reszty transferów musielibyśmy pożegnać się z Ramseyem, Berną i być może Rabiotem (czego osobiście wolałbym uniknąć, w mojej ocenie przy lepszym trenerze mógłby pokazać kawał dobrej piłki). Do tego są jeszcze przecież wspomniani: Costa, Rugani, czy Perin. Szczególnie ten pierwszy mało nie zarabia.
Konstatując, okienko będzie udane jeżeli uda się pozbyć zbędnego i kosztownego balastu i zastąpić tych zawodników młodszymi i mniej kosztownymi odpowiednikami a lista jest długa: Buffon, Bonucci, Berna, Rugani, Ramsey, De Sciglio, Costa no i Dybala. Casus Khediry niestety nie nastawia mnie zbyt optymistycznie.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 26 marca 2021, 14:39

Aouar i Locatelli to absolutnie dwa fundamentalne i obligatoryjne transfery w lecie. Do tego nie sądzę żebyśmy pozbyli się Moraty, potrzebujemy natomiast dla niego naturalnego zmiennika, który będzie naciskał na bujającego w obłokach Hiszpana. Szkoda tego Scamakki - wprawdzie swoje kosztował, ale nawet gdyby nie odpalił, to ze względu na wiek będzie można na nim zarobić, tak jak chociażby na Zazie.
Podstawą jest pozbycie się brodatego Dyzmy, niech idzie zdobywać warsztat do Serie B. Przy normalnym trenerze, tacy zawodnicy jak Sandro, Bentancur, Arthur, Kulusevski czy Morata są w stanie prezentować godny poziom. Reszte kadry powinni uzupełnić młodzi - Dragusin, Fagioli, może Correia by dostał szanse. Frabotta, mimo iż nie odstawał poziomem od np. Bernakiepskiego, to powinien udać się na wypożyczenie by odpocząć mentalnie, chłopak podupadł na psychice po feralnym meczu z Interem, gdzie nasz wuefista wystawił go osamotnionego naprzeciw Hakimiemu i Barelli.
Ostatnio zmieniony 26 marca 2021, 14:42 przez Baczu, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 26 marca 2021, 14:41

Sporo fajnych newsów dzisiaj.
Ten z Aouar'em wylgąda pysznie i człowiek modli się by była to prawda.
Potencjalna wymiana z Barcą...pewnie będzie dotyczyć Griezmanna lub Dembele. Osobiście mimo iż ma sporo lat to wolę Griezmanna niż tego połamańca, który szczególnie nie grzeszy inteligencją.
O ile dobrze pamiętam to kiedyś mówiło się o tym, że Barcelona była zainteresowana Bentancurem i kiedyś na krótko Rabiotem więc jest tu jakieś pole manewru.
Dobrze, że kluby chcą się dogadywać i jest w sumie spora szansa na pozbycie się Dybali nawet jako wymianę.
Gdyby się tak udało sprowadzić Locatelliego i tego Aouar'a to Dybale (jeśli ManUtd by chciało) można wymienić na dobrych warunkach za Pogbę (wątpię) lub nawet za Van de Beek'a.
Jest sporo fajnych opcji. Grunt, że nie mamy całkowicie związanych rąk.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 26 marca 2021, 15:09

@Michael_M
O tym, że po pandemii i związanej z nią kryzysem rynek wymian piłkarzy między klubami będzie dużo bardziej aktywny niż zazwyczaj przeczuwał chyba każdy nawet zanim o tym wspomniał Paratici w którymś z wywiadów. Z Aouarem to z pewnością plotka, bo nie ma opcji, by Aulas zgodził się na takie warunki chyba, że to będzie 10 mln € za wypożyczenie + 25 mln € za obligatoryjny wykup + 10/15 mln € w łatwych do uzyskania bonusach. Odnośnie wymiany z Barcą, to nie wiem czy w normalnych warunkach byłby sens realizować transakcję Dybala-Griezmann, ale z racji tego, że Pawełkowi kończy się umowa i nie bardzo widać szanse na jakiekolwiek dogadanie się, to może lepiej wziąć Francuza (nawet z lekką dopłatą) niż wypuścić Argentyńczyka za darmo. W temacie Bentancura, to jestem ciekaw jak wygląda umowa z Boca Juniors w sytuacji gdy dokonujemy jego wymiany 1 do 1 bez żadnych dopłat czy sprzedaży (o ile tak się da). Jeśli wciąż musimy płacić argentyńskiemu klubowi połowę otrzymanej kwoty (nawet jeśli to będzie tylko teoretyczny zapis księgowy), to absolutnie nie ma sensu się go pozbywać.
Odnośnie tego, że nie mamy całkowicie związanych rąk to nie do końca się zgodzę, bo naszym balastem będą Costa, Rugani, Perin i ewentualnie Ramsey oraz Bernardeschi, bo bez pozbycia się 3 lub 4 z nich trudno będzie o jakieś transfery bez sprzedaży potrzebnych zawodników.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Zablokowany