Mercato (ZIMA 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2022, 10:18

Przecież dogadywanie się z graczem za plecami obecnego pracodawcy to jest coś znormalizowanego w obecnym czasie. Klub najpierw dogaduje się z piłkarzem a później urabia pracodawcę, tak jest kolej rzeczy. Choć część tych niby dogadań to wyssane z palca bzdury przez dziennikarzy.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2022, 10:36

Faktem jest, że Viola podobno nie może skontaktować się w ogóle z agentem Vlaho, sytuacja pomiędzy klubem a otoczeniem Vlahovicia jest napięta. Najatrakcyjniejsza finansowo jest oferta Arsenalu ale on nie chce tam iść, nie wiadomo w co gra agent z piłkarzem ale dla nas to jest jakiś pozytyw. Wspomniana Delle Valle to poważna osoba a przynajmniej za taką uchodzi we Włoszech.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2022, 10:36



Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2022, 12:22

Uważam, że Zakaria czy Scamacca nie podniosą poziomu tej drużyny tu i teraz. Obecnie nie są dużo lepsi niż taki Rabiot/Bentancur czy Morata. Co innego Pogba i Vlahovic. Oni z marszu mogą (choć wcale nie muszą) rozwiązać nasze problemy ze środkiem pola czy skutecznością napastników i mają potencjał, by w przyszłości stać się naszymi topami. W zasadzie to mogłyby być nasze jedyne transfery IN przez 3 najbliższe okienka (zimowe 2022, letnie 2022, zimowe 2023), bo skład z nimi wygląda zdecydowanie lepiej:

Vlahović [21]
Chiesa [24] - Dybala [28] - Cuadrado [33]
Locatelli [24] - Pogba [28]
Pellegrini [21] - de Ligt [22]* - Bonucci [34] - Danilo [30]
Szczęsny [31]

*jeśli naciskałby na odejście, to w jego miejsce są dostępni za darmo Romagnoli [27] lub Rudiger [28]


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2022, 12:42

@Crunny

Kiedy zrozumiesz, że klub planuje drastyczne obniżenie kosztów utrzymania drużyny? Żaden Pogba tu nie przyjdzie, tak jak Rudiger.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2022, 13:47

Poprostu pisze:
21 stycznia 2022, 12:42
@Crunny

Kiedy zrozumiesz, że klub planuje drastyczne obniżenie kosztów utrzymania drużyny? Żaden Pogba tu nie przyjdzie, tak jak Rudiger.
Chodzi o obniżenie całości budżetu płacowego, nie o to, że mamy ściągać tylko piłkarzy, którzy zarabiają max. 5 mln netto. Sam Vlahović ma dostawać 8 mln na rękę, a Pogba w ManU zarabia obecnie 9 mln na rękę, czyli o żadnego komina w Juve nie zrobi. Miałby zarobki podobnego rzędu co de Ligt, Dybala czy Vlahović.

Samo:
IN: Pogba (9 mln) i Vlahović (8 mln)
OUT: Ramsey (7 mln), Arthur (5 mln) i Morata (5 mln) - 3 bardzo prawdopodobne ruchy
sprawi, że pod względem kontraktów wyjdziemy na zero.

Oszczędności możemy szukać poprzez pozbycie się Rabiota czy A.Sandro lub zmniejszenie kontraktów zawodnikom, którym i tak one wygasają (Dybala, Cuadrado, Bernardeschi, De Sciglio) - zresztą o tym mówił Arrivabene. Liczę, że będziemy szukać oszczędności w kontraktach, ale nie kosztem wzmocnień, jeśli tacy zawodnicy jak Pogba są dostępni za darmo lub tacy jak Vlahović uparli się, aby do nas dołączyć.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2022, 14:53

Myślisz, że Pogba podpisując swój ostatnio coś znaczący kontrakt w życiu (póki jeszcze leci na hajpie) nie będzie chciał gigantycznej podwyżki + prowizji dla siebie o grubasa ?


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2022, 14:59

Crunny pisze:
21 stycznia 2022, 13:47
Sam Vlahović ma dostawać 8 mln na rękę (...)
Hm? Przecież dopiero co w nocy donosili, że:


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2022, 15:00

Poprostu pisze:
21 stycznia 2022, 12:42
@Crunny

Kiedy zrozumiesz, że klub planuje drastyczne obniżenie kosztów utrzymania drużyny? Żaden Pogba tu nie przyjdzie, tak jak Rudiger.
to teraz pomyśl, które trio więcej zarabia łącznie: Pogba-Rovella-Fagioli czy Ramsey-Arthur-Rabiot? myślę że każdy chyba się domyśla, które rozwiązanie jest droższe w utrzymaniu.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2022, 15:07

tom_gru pisze:
21 stycznia 2022, 15:00
Poprostu pisze:
21 stycznia 2022, 12:42
@Crunny

Kiedy zrozumiesz, że klub planuje drastyczne obniżenie kosztów utrzymania drużyny? Żaden Pogba tu nie przyjdzie, tak jak Rudiger.
to teraz pomyśl, które trio więcej zarabia łącznie: Pogba-Rovella-Fagioli czy ? myślę że każdy chyba się domyśla, które rozwiązanie jest droższe w utrzymaniu.
A co ma jedno do drugiego??? Jak pogonimy te 3 badziewia Ramsey-Arthur-Rabiot to nie po to, że brać z powrotem murzyna na wakacje i dawać mu 12-15 baniek na rękę.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2022, 15:18

Poprostu pisze:
21 stycznia 2022, 14:53
Myślisz, że Pogba podpisując swój ostatnio coś znaczący kontrakt w życiu (póki jeszcze leci na hajpie) nie będzie chciał gigantycznej podwyżki + prowizji dla siebie o grubasa ?
Jeśli Pogbie będzie zależało na kasie, to wybierze PSG. Jeśli będzie chciał trafić do Turynu, to trafi do nas i będzie zarabiał netto 9-12 mln, czyli tyle co Ramsey i Arthur razem wzięci. Moim zdaniem na tym etapie kariery nie będzie się kierował wyłącznie pieniędzmi, bo ma już ich wystarczająco dużo, a na starość może jeszcze dostać jakiś tłusty kontrakt w USA (on chyba ogólnie lubi Stany, NBA i te klimaty). Teraz wybierze klub, w którym będzie się czuł dobrze, może coś wygrać, a do tego odbuduje swoją pozycję pod względem sportowym. Mam przeczucie, że trafi do nas ;)
vitoo pisze:
21 stycznia 2022, 14:59
Crunny pisze:
21 stycznia 2022, 13:47
Sam Vlahović ma dostawać 8 mln na rękę (...)
Hm? Przecież dopiero co w nocy donosili, że:
Ja czytałem bodajże na Calciomercato, że Serb ma zarabiać 8, ale może różnica między 6 a 8 to bonusy.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2022, 16:09

Dybala, Cuadrado a teraz Berna na celowniku śmierdziuchów z gorszej części Mediolanu, ale dzbany 🤣 ...tak wiem, szalonooki wywiera presję aby Juve się wybuliło na kontrakty. Bekę mam z tych imbecyli.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2022, 16:29

MRN pisze:
21 stycznia 2022, 16:09
Dybala, Cuadrado a teraz Berna na celowniku śmierdziuchów z gorszej części Mediolanu, ale dzbany 🤣 ...tak wiem, szalonooki wywiera presję aby Juve się wybuliło na kontrakty. Bekę mam z tych imbecyli.
Przecież to stała praktyka DSów, a nie tylko Marotty, by ligowy rywal zapłacił więcej za zakup zawodnika czy też był zmuszony dać wyższą pensję przy podpisywaniu nowej umowy. Jeszcze za czasów Beppe w Juventusie w podobny sposób wkręcaliśmy Romę. Problem w tym, by nasz obecny Zarząd nie złapał się na haczyk zarzucony przez Marottę w postaci chociażby Scamacci.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2022, 16:31

Najśmieszniejsze jest to, że my i tak chcemy im wszystkim dać mniej o 15% niż to co mają więc szalonooki raczej za dużo nie ugra.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2022, 16:52

@dimebag...mnie właśnie chodzi o to co powyżej kolega napisał - nie ugra z tego powodu zbyt wiele a jeżeli chodzi o Cuadrado czy Bernę to niech biorą, jeżeli chodzi o Dybalę to też niech biorą choć ja osobiście wątpię w to aby Cuadrado spojrzał w ich kierunku bo on ma już 33 lata więc do innego włoskiego nie przeszedłby. Na temat Dybali nie będę się powtarzał a jeżeli chodzi o Bernę to zrobią nam tylko przysługę :prochno:
No, kto następny w kolejce ? Pinsoglio, Perin ? Już mi się skurczył ze strachu bo wielki podklub wkracza :laugh:
Poza tym nie obawiaj się, Cherubini doskonale zna te dziecinne sztuczki bo przecież pracował z nim.


Obrazek
Zablokowany