Mercato (ZIMA 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 listopada 2021, 15:18

@Crunny

To po prostu cięcie kosztów, żaden Pogba nie przyjdzie.

Dawać mnie tu tego Rovelle


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 08 listopada 2021, 16:05

Crunny pisze:
08 listopada 2021, 14:57
Obecnie płacimy Ramsey'owi 9 mln brutto rocznie, czyli 0,75 mln miesięcznie. Do końca kontraktu zostało 19 miesięcy, więc wychodzi mi 14,25 mln euro. Rozwiązanie za porozumieniem stron miałoby sens, gdybyśmy zaoszczędzili chociaż te 4 mln na jego kontrakcie.

Do tej pory 29 miesięcy "gry" Ramsey'a kosztowało nas 21,75 mln + 9 mln prowizji dla agenta = 30,75 mln. Nie liczę tutaj prowizji dla zawodnika za samo podpisanie kontraktu (o ile takowa była) i kosztów leczenia, które już na pewno były, bo Ramsey w ciągu 2,5 sezonu rozegrał u nas tylko 3 039 minut, czyli tyle, ile normalny zawodnik rozgrywa spokojnie w 1 sezonie.

Szkoda, bo chyba w żadnym okresie nie był naszym najgorszym pomocnikiem, ale widzieliśmy o jego kontuzjach w momencie podpisywania kontraktu.

Jeśli faktycznie zależy nam na tak szybkim wypchaniu z klubu Ramsey'a i Rabiota (zwolnią jakieś 18 mln brutto), to z Pogbą musi być coś na rzeczy :whistle:
Coś tez 9mln brutto to trochę mało, zawsze w listach miał kwotę netto podobną co Rabiot czyli ok 7mln netto. Nie wiem czy w jego przypadku tylko nie ma jakiś oszczędności na podatkach ale chyba nie tyle.

Zarząd myśli o Pogbie ale ani nie zaprzeczali ani nie potwierdzali starań o niego. Z jednej strony finansowo mamy bardzo kiepsko i powinniśmy iść w maksymalne oszczędności. Z drugiej patrząc na pomoc która jest najsłabsza mogą zainwestować, zwłaszcza że Pogba może grać po lewej stronie gdzie kulejemy najbardziej. Zobaczymy co będzie, na pewno jakieś rozmowy się odbędą.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 08 listopada 2021, 16:46

Profesor pisze:
08 listopada 2021, 16:05
Crunny pisze:
08 listopada 2021, 14:57
Obecnie płacimy Ramsey'owi 9 mln brutto rocznie, czyli 0,75 mln miesięcznie. Do końca kontraktu zostało 19 miesięcy, więc wychodzi mi 14,25 mln euro. Rozwiązanie za porozumieniem stron miałoby sens, gdybyśmy zaoszczędzili chociaż te 4 mln na jego kontrakcie.

Do tej pory 29 miesięcy "gry" Ramsey'a kosztowało nas 21,75 mln + 9 mln prowizji dla agenta = 30,75 mln. Nie liczę tutaj prowizji dla zawodnika za samo podpisanie kontraktu (o ile takowa była) i kosztów leczenia, które już na pewno były, bo Ramsey w ciągu 2,5 sezonu rozegrał u nas tylko 3 039 minut, czyli tyle, ile normalny zawodnik rozgrywa spokojnie w 1 sezonie.

Szkoda, bo chyba w żadnym okresie nie był naszym najgorszym pomocnikiem, ale widzieliśmy o jego kontuzjach w momencie podpisywania kontraktu.

Jeśli faktycznie zależy nam na tak szybkim wypchaniu z klubu Ramsey'a i Rabiota (zwolnią jakieś 18 mln brutto), to z Pogbą musi być coś na rzeczy :whistle:
Coś tez 9mln brutto to trochę mało, zawsze w listach miał kwotę netto podobną co Rabiot czyli ok 7mln netto. Nie wiem czy w jego przypadku tylko nie ma jakiś oszczędności na podatkach ale chyba nie tyle.
https://www.capology.com/club/juventus/salaries

Jeśli stałoby się tak, że odejdą:
- Dybala (Paulo i jego agent mówią jedno, ale chyba czekają na propozycje po 1 stycznia),
- Rabiot,
- Ramsey,
- Bernardeschi,
- Morata,
to nagle mamy budżet płacowy o 30% mniejszy (123 mln zamiast 168,5 mln).

Oczywiście w ich miejsce trzeba będzie zatrudnić nowych, ale na pewno już nie tak bajecznych kontraktach.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2522
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 08 listopada 2021, 16:58

Nie prowadze co prawda firmy, ani klubu pilkarskiego, ale rozwiazywanie kontraktu przy jednoczesnym wyplaceniu pieniedzy do konca tegoz kontraktu, to kompletnie nie ma sensu (z reszta akcja z Costa tak samo)... :dontknow: A nóż-widelec taki koles kiedys wejdzie i odda złoty strzal zycia zapewniajac nam 3pkt. albo jakas przypadkowa wygrana w finale LM :prochno:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 listopada 2021, 17:46

@BlackJacky
Tylko, że jednocześnie ten gość blokuje nam miejsce na liście zawodników zgłoszonych do LM. Zamiast Aarona moglibyśmy wstawić Kaio Jorge albo Pellegriniego, którzy mimo tego, że umiejętności czysto piłkarskie mają jeszcze gorsze od Ramseya, to jednak moim zdaniem byliby bardziej przydatni od reprezentanta Walii.

Ktoś ogląda regularnie Benficę albo reprezentację Urugwaju i mógłby się wypowiedzieć o Darwinie Nunezie? Ja widziałem go jedynie w spotkaniu przeciwko Lechowi w ubiegłym sezonie jak wpakował im trzy bramki i robił na mnie całkiem niezłe wrażenie. Ciekaw jestem ile zażyczyłaby sobie Benfica za jego kartę, bo może lepiej byłoby zainwestować kasę w Urusa niż rozwalać ją na wykup Moraty.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 08 listopada 2021, 17:48

Crunny pisze:
08 listopada 2021, 16:46
Profesor pisze:
08 listopada 2021, 16:05
Crunny pisze:
08 listopada 2021, 14:57
Obecnie płacimy Ramsey'owi 9 mln brutto rocznie, czyli 0,75 mln miesięcznie. Do końca kontraktu zostało 19 miesięcy, więc wychodzi mi 14,25 mln euro. Rozwiązanie za porozumieniem stron miałoby sens, gdybyśmy zaoszczędzili chociaż te 4 mln na jego kontrakcie.

Do tej pory 29 miesięcy "gry" Ramsey'a kosztowało nas 21,75 mln + 9 mln prowizji dla agenta = 30,75 mln. Nie liczę tutaj prowizji dla zawodnika za samo podpisanie kontraktu (o ile takowa była) i kosztów leczenia, które już na pewno były, bo Ramsey w ciągu 2,5 sezonu rozegrał u nas tylko 3 039 minut, czyli tyle, ile normalny zawodnik rozgrywa spokojnie w 1 sezonie.

Szkoda, bo chyba w żadnym okresie nie był naszym najgorszym pomocnikiem, ale widzieliśmy o jego kontuzjach w momencie podpisywania kontraktu.

Jeśli faktycznie zależy nam na tak szybkim wypchaniu z klubu Ramsey'a i Rabiota (zwolnią jakieś 18 mln brutto), to z Pogbą musi być coś na rzeczy :whistle:
Coś tez 9mln brutto to trochę mało, zawsze w listach miał kwotę netto podobną co Rabiot czyli ok 7mln netto. Nie wiem czy w jego przypadku tylko nie ma jakiś oszczędności na podatkach ale chyba nie tyle.
https://www.capology.com/club/juventus/salaries

Jeśli stałoby się tak, że odejdą:
- Dybala (Paulo i jego agent mówią jedno, ale chyba czekają na propozycje po 1 stycznia),
- Rabiot,
- Ramsey,
- Bernardeschi,
- Morata,
to nagle mamy budżet płacowy o 30% mniejszy (123 mln zamiast 168,5 mln).

Oczywiście w ich miejsce trzeba będzie zatrudnić nowych, ale na pewno już nie tak bajecznych kontraktach.
Coś nie tak z tymi płacami ale widzę co portal to inaczej pokazują... 10mln brutto dla Ramseya przecież byłoby możliwe dla Arsenalu. De Ligt przecież był najlepiej zarabiającym po Ronaldo, przez co Dybala chciał duuzo więcej zarabiać żeby go przebić a tu jest dopiero 5-ty. Chyba nie ma strony gdzie coś jest czarno na białym szukałem w oryginalnych statementach Juve ale są tylko sumy zakupu. Można śmiało powiedzieć że pozbycie się ich zmniejszy nasze obciążenia znacznie :)

Jak Dybala oczekuje złota to do widzenia.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 listopada 2021, 17:58

Gdzieś tam czytałem że Pogba zakomunikował grubemu że chce wrócić do Juve i jest gotowy nawet obniżyć wynagrodzenie.


Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 08 listopada 2021, 20:20

Crunny pisze:
08 listopada 2021, 16:46

Jeśli stałoby się tak, że odejdą:
- Dybala (Paulo i jego agent mówią jedno, ale chyba czekają na propozycje po 1 stycznia),
- Rabiot,
- Ramsey,
- Bernardeschi,
- Morata,
to nagle mamy budżet płacowy o 30% mniejszy (123 mln zamiast 168,5 mln).

Oczywiście w ich miejsce trzeba będzie zatrudnić nowych, ale na pewno już nie tak bajecznych kontraktach.
Pewnie znajdziesz gości na niższych kontraktach, ale jak doliczysz kasę za podpis i transfer to wyjdzie drożej (i imo to jest powód dla którego jest u nas Ramsey, Rabiot czy Morata, rocznie kosztują nas relatywnie mało, a nikt chyba nie myślał co będzie po CR).


Hans

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 sierpnia 2021
Posty: 41
Rejestracja: 30 sierpnia 2021

Nieprzeczytany post 09 listopada 2021, 07:06

Crunny pisze:
08 listopada 2021, 14:57
Obecnie płacimy Ramsey'owi 9 mln brutto rocznie, czyli 0,75 mln miesięcznie. Do końca kontraktu zostało 19 miesięcy, więc wychodzi mi 14,25 mln euro. Rozwiązanie za porozumieniem stron miałoby sens, gdybyśmy zaoszczędzili chociaż te 4 mln na jego kontrakcie.

Do tej pory 29 miesięcy "gry" Ramsey'a kosztowało nas 21,75 mln + 9 mln prowizji dla agenta = 30,75 mln. Nie liczę tutaj prowizji dla zawodnika za samo podpisanie kontraktu (o ile takowa była) i kosztów leczenia, które już na pewno były, bo Ramsey w ciągu 2,5 sezonu rozegrał u nas tylko 3 039 minut, czyli tyle, ile normalny zawodnik rozgrywa spokojnie w 1 sezonie.

Szkoda, bo chyba w żadnym okresie nie był naszym najgorszym pomocnikiem, ale widzieliśmy o jego kontuzjach w momencie podpisywania kontraktu.

Jeśli faktycznie zależy nam na tak szybkim wypchaniu z klubu Ramsey'a i Rabiota (zwolnią jakieś 18 mln brutto), to z Pogbą musi być coś na rzeczy :whistle:
Ramsey zgarnął jeszcze 2,8 mln euro prowizji za dwa sezony w klubie :facepalm:


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 09 listopada 2021, 08:56

BlackJacky pisze:
08 listopada 2021, 16:58
Nie prowadze co prawda firmy, ani klubu pilkarskiego, ale rozwiazywanie kontraktu przy jednoczesnym wyplaceniu pieniedzy do konca tegoz kontraktu, to kompletnie nie ma sensu (z reszta akcja z Costa tak samo)... :dontknow: A nóż-widelec taki koles kiedys wejdzie i odda złoty strzal zycia zapewniajac nam 3pkt. albo jakas przypadkowa wygrana w finale LM :prochno:
Nigdzie nie ma mowy o wypłaceniu całości wynagrodzenia do końca kontraktu, tylko mowa o negocjacjach w zakresie wysokości odprawy. Myślę, że uczciwie byłoby wypłacić wynagrodzenie do końca obecnego sezonu i rozwiązać kontrakt już w styczniu, tak by zwiększyć budżet płacowy na przyszły sezon.

Nie jestem tego pewien, ale wypłacone prowizje czy odprawy nie kalkulują się do kosztów wynagrodzeń, więc może być to o tyle korzystne, że lepiej wygląda wskaźnik wynagrodzenia/przychody (w FFP chyba określone na max 70%).


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 09 listopada 2021, 10:17

Błędy z przeszłości...trudno. Każdy je popełnia. Oby to była nauczka dla naszych, że gość z historią kontuzji którą można by zapełnić kartkę A4 to nie jest materiał na stałe i stabilne wzmocnienie w topowym klubie.
Zastanawia mnie jak nasi planują zrealizować Nuneza z Benfici. Jak oni chcą to zrobić? Ma być niby tańszy od Vlahovicia? On ma klauzule odejścia w wysokości 150 mln i klub spokojnie dostanie te 50-60 mln. Vlahovic może kosztować tyle samo lub więcej, ale on ma rok do końca kontraktu, a Nunez do 2025.
Jeśli chcemy Vlahovicia to musimy go nakłonić do gry w naszym klubie tak samo jak Chiese i Locatelliego (choć w tym przypadku było łatwiej bo facet to kibic naszego klubu od dziecka).


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2522
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 11 listopada 2021, 11:03

dimebag11 pisze:
08 listopada 2021, 17:46
@BlackJacky
Tylko, że jednocześnie ten gość blokuje nam miejsce na liście zawodników zgłoszonych do LM. Zamiast Aarona moglibyśmy wstawić Kaio Jorge albo Pellegriniego, którzy mimo tego, że umiejętności czysto piłkarskie mają jeszcze gorsze od Ramseya, to jednak moim zdaniem byliby bardziej przydatni od reprezentanta Walii.
Ja patrze na rozstanie z Ramzikiem z czysto ekonomicznego punku widzenia. A tez nikt nie bronil trenerowi skreslic na LM Ramseya ;)


tom_gru pisze:
09 listopada 2021, 08:56
BlackJacky pisze:
08 listopada 2021, 16:58
Nie prowadze co prawda firmy, ani klubu pilkarskiego, ale rozwiazywanie kontraktu przy jednoczesnym wyplaceniu pieniedzy do konca tegoz kontraktu, to kompletnie nie ma sensu (z reszta akcja z Costa tak samo)... :dontknow: A nóż-widelec taki koles kiedys wejdzie i odda złoty strzal zycia zapewniajac nam 3pkt. albo jakas przypadkowa wygrana w finale LM :prochno:
Nigdzie nie ma mowy o wypłaceniu całości wynagrodzenia do końca kontraktu, tylko mowa o negocjacjach w zakresie wysokości odprawy. Myślę, że uczciwie byłoby wypłacić wynagrodzenie do końca obecnego sezonu i rozwiązać kontrakt już w styczniu, tak by zwiększyć budżet płacowy na przyszły sezon.
Jasne, nie ma, ale ja juz tak pisze prewencyjnie w przod (bazujac na przeszlosci). Chociaz teraz znowu jest news, ze do zadnego rozwiazania nie dojdzie (wiec pewnie Walijczyk chce wyplacenia pelnej sumy, pomimo rozwiazania).


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 13 listopada 2021, 15:08

Michael_M pisze:
09 listopada 2021, 10:17

Jeśli chcemy Vlahovicia to musimy go nakłonić do gry w naszym klubie tak samo jak Chiese i Locatelliego (choć w tym przypadku było łatwiej bo facet to kibic naszego klubu od dziecka).
Akurat to wydaje się być nie tak wielkim problemem, jak zgromadzenie funduszy.
Dusan wydaje sie byc bardzo zainteresowany Juventusem.
Pytanie co będziemy musieli poświecić, wydaje się, że Kulusevskiego na pewno.
Bo wątpie, aby udało się nam opchnąc w jedno okno Ramseya, Rabiota i np. Arthura. Poza tym zrobiloby to za duzą dziurę w pomocy, choć nie ma wątpliwości, iż ta trójka nie jest nam niezbędna w niedługiej przyszłości.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 13 listopada 2021, 15:59

Jaki piękny obrazek




piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 13 listopada 2021, 22:35

1.
Jeśli pozbędziemy się w zimowym okienku chociaż jednego z trzech pomocników stanowiących głównie obciążenie a nie dających korzyści klubowi, tj. w kolejności: Ramsey, Melo, Rabiot, to będzie sukces. Nie wierzę jednak nawet w taki obrót sprawy.

2.
Jeśli Dybala ponownie wyleci ze składu na leczenie kontuzji na miesiąc lub dłużej, to chyba bym już sobie dał spokój z nim. Lubię go, zresztą jest też ulubieńcem kibiców na stadionie (z tego co widziałem), ale cierpliwość powoli się kończy. Kolejny sezon będzie miał stracony, jesli znowu wypadnie. Płacić 10 mln komuś, kto nie jest gotowy na połowę meczów, mija się z celem. Szkoda tylko, że przy wygasającej umowie, klub nic by na nim nie zarobił.

3.
Żeby Vlahovic rozważał Juve, jako swój następny klub, to musimy się zakwalifikować do LM. Obecnie zawodnik przechodząc do nas nie zaliczyłby żadnego skoku jakościowego. Jak to Allegri powiedział, Juve to obecnie klub środka tabeli, podobnie więc jak Viola. Po co więc miałby trafić do nas? Dla kasy? Angielskie kluby dadzą mu więcej.


Zablokowany