Mercato (ZIMA 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 12:51

@Urbi27
Ponadto problem z Vlahovicem i Juve polega na tym, że nie jest Włochem. Dużo łatwiej byłoby nam skusić Dusana do przeprowadzki do Turynu, gdyby był reprezentantem Italii (co pokazują chociażby ostatnie przykłady dotyczące Locatellego czy Chiesy). Niestety wątpię, by Serb wykazał się taką determinacją jak Loca, więc jeśli dostanie korzystną ofertę z Premier League, Atletico czy PSG, to raczej nie będzie stawiał oporu, że za wszelką cenę chce tylko do Juve.
Moim zdaniem następcą Lewandowskiego w Bayernie będzie Werner (zwłaszcza jeśli trenerem Bawarczyków pozostanie Nagelsmann). Timo zagubił się po przenosinach do Chelsea, stracił miejsce w składzie, ale to wciąż dobry napastnik, a na dodatek dość młody (ukończone 25 lat). Możliwe, że ma syndrom podobny do włoskich piłkarzy, którzy odnajdują się jedynie w ojczystej lidze, w której np. strzelają masę bramek, a po przenosinach do zagranicznego klubu nagle znikają. Powiem szczerze, że z chęcią zobaczyłbym Wernera w Juve w miejsce Moraty, aczkolwiek obawiałbym się właśnie tego, że nie odnajdzie się nigdzie poza Bundesligą. Odnośnie Kane'a (bo Keana to niestety mamy my w Juventusie), to zapewne jeśli gdzieś odejdzie to będzie to właśnie City, aczkolwiek nie zdziwię się jeśli pozostanie w Totkach, gdyby projekt z Conte u sterów wypalił i np. awansowali do LM. Niemniej jeśli Harry zdecyduje się na transfer, to wielce prawdopodobne, że Paratici uderzy po Icardiego, bo Fabio zawsze ślinił się na myśl o tym zawodniku, a Antoś zna go z Serie A, więc też nie będzie miał nic przeciwko. Z kolei Arsenal może mieć ten sam problem co Juve, tzn. brak kwalifikacji do Champions League i bardzo prawdopodobne, iż to zniechęci Dusana do założenia koszulki Kanonierów.
@ Michael_M
Szczerze powiedziawszy, to raczej nie chciałbym Belottiego w Juve (nawet za darmo). Andrea jest taki klocowaty, powolny, ociężały, że na ostatnim Euro nie mogłem patrzeć na jego grę. Gość wchodził z ławki na 20-30 minut, a poruszał się gorzej od tych co mieli w nogach już ponad godzinę gry. Ponadto Belotti mając już prawie ukończone 28 lat nie posiada praktycznie żadnego doświadczenia w europejskich pucharach (jeśli mnie pamięć nie myli, to miał tylko jakiś epizod z Torino w Lidze Europy).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 612
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 13:46



Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 16:04



Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 16:07

Sorek21 pisze:
06 listopada 2021, 16:04
Gówna nigdy mało w tej drużynie.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 18:21

@Poprostu
My to mamy kurła jakiś fetysz, że wracamy do zawodników, którzy już nam odmówili. Witsel miał szansę dołączyć do Juve, ale nas olał, więc teraz nawet nie powinien być rozważany w kontekście gry w Starej Damie (chyba, że chodziłoby o Hertę Berlin). Przecież ten gość ma już prawie 33 lata i nie mam pojęcia jakim niby ma być wzmocnieniem, więc lepiej żeby dalej grał McKennie czy Rabiot, a nie reprezentant Belgii.
edit: Odnośnie tego żeby grał Rabiot to jednak odwołuję swoje słowa. To jest tak niesamowity leszcz, że aż głowa mała. Kurdę, że to akurat my musieliśmy się nabrać na jego "talent" i dać mu wysoką pensję.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Armin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2007
Posty: 63
Rejestracja: 07 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 20:19

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze Tolliso połamańca, który nas wystawił i poszedł do Bawarii.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 20:27

To nie Tolliso nas wystawił tylko my jego ale za tego wafla to ja podziękuję.


Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 listopada 2021, 08:06

MRN pisze:
06 listopada 2021, 20:27
To nie Tolliso nas wystawił tylko my jego ale za tego wafla to ja podziękuję.
Tolisso to wrak piłkarza. Ostatni sezon w którym rozegrał rozsądną ilość minut to 17/18 czyli jego pierwszy sezon w Bayernie. Kolejny sezon to już niestety stracony przez kontuzje. W 19/20 już trochę pograł, ale potem miał operacje kostki, w kolejnym wypadł chyba na 3 miesiące przez achillesa. Po drodze pomiędzy tymi poważnymi urazami i tak łapał po mniejsze jak inne kontuzje mięśniowe. Powtarza się jakiś problem z łydką. Facet to Ramsey +1 w skali połamańca. Odpowiedni klub dla niego to taki gdzie obciążenia nie są aż tak duże i ilość meczy również jest mniejsza. Nikt normalny z TOPu go nie weźmie.
Transfer Witsela to też dla mnie jakieś nieporozumienie.


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 listopada 2021, 13:58

Takich graczy jak Tolisso, którzy częściej się lecza niż grają musimy omijać szerokim łukiem, bo u nas połamia się jeszcze bardziej. My nawet psujemy graczy, którzy w innych klubach nie łapia kontuzji (de Sciglio we Francji zagrał cały sezon bez urazu a u nas ciągle połamany).


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 07 listopada 2021, 17:04

I to jest wreszcie jakiś news


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 07 listopada 2021, 19:11

Jeżeli nie są ślepymi imbecylami to wzięli czerwony pisak i wykreślili z listy potencjalnych zawodników do sprowadzenia. Może i Allegri jest skrajnie ograniczony umysłowo wystawiając go na skrzydle, ale Rabiot obojętnie gdzie gra to gra fatalnie, nie wiem jak szalonym trzeba być aby zapłacić za niego choćby 1 mln euro.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 08 listopada 2021, 13:13

@Calciomercato

Rozwiązujemy z Ramseyem kontrakt za porozumieniem stron.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 08 listopada 2021, 13:18

Adrian27th pisze:
08 listopada 2021, 13:13
@Calciomercato

Rozwiązujemy z Ramseyem kontrakt za porozumieniem stron.
Kontrakt do 2023r...ciekawe ile mu wypłacimy?!


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 612
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2021, 14:54



Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 08 listopada 2021, 14:57

Obecnie płacimy Ramsey'owi 9 mln brutto rocznie, czyli 0,75 mln miesięcznie. Do końca kontraktu zostało 19 miesięcy, więc wychodzi mi 14,25 mln euro. Rozwiązanie za porozumieniem stron miałoby sens, gdybyśmy zaoszczędzili chociaż te 4 mln na jego kontrakcie.

Do tej pory 29 miesięcy "gry" Ramsey'a kosztowało nas 21,75 mln + 9 mln prowizji dla agenta = 30,75 mln. Nie liczę tutaj prowizji dla zawodnika za samo podpisanie kontraktu (o ile takowa była) i kosztów leczenia, które już na pewno były, bo Ramsey w ciągu 2,5 sezonu rozegrał u nas tylko 3 039 minut, czyli tyle, ile normalny zawodnik rozgrywa spokojnie w 1 sezonie.

Szkoda, bo chyba w żadnym okresie nie był naszym najgorszym pomocnikiem, ale widzieliśmy o jego kontuzjach w momencie podpisywania kontraktu.

Jeśli faktycznie zależy nam na tak szybkim wypchaniu z klubu Ramsey'a i Rabiota (zwolnią jakieś 18 mln brutto), to z Pogbą musi być coś na rzeczy :whistle:


Zablokowany