Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2021, 12:04

Sorek21 pisze:
29 czerwca 2021, 11:53
Jak ktoś jest słaby to piszą,że potrzebuje czasu. Jeden sezon to wystarczająco długo aby stwierdzic że gość się nie nadaje. Jak ktoś ma być wzmocnienien to wchodzi i gra jak Chiesa bez pisania o aklimatyzacji.
Też ostatnio myślałem sobie o tym, jak z buta wchodzili do drużyny Lichtsteiner, Pirlo, Vidal, Pogba, Tevez czy Chiesa. Szukałem piłkarzy, którzy zaczynali niemrawo, a potem stawali się liderami drużyny. Poza Bonuccim i może Barzaglim ciężko kogoś takiego znaleźć w ostatnich latach. Mam tu na myśli graczy, który pierwszy sezon rozczarowywali, a potem ogarnęli się i stawali podstawowymi zawodnikami pierwszej 11-tki.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2021, 12:14

Owszem, Arthur to niewypał - ale tak na prawdę zamieniliśmy słabego i starego Pjanica na młodszego i mającego margines rozwoju Arthura.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2021, 12:24

Crunny pisze:
29 czerwca 2021, 12:04
Sorek21 pisze:
29 czerwca 2021, 11:53
Jak ktoś jest słaby to piszą,że potrzebuje czasu. Jeden sezon to wystarczająco długo aby stwierdzic że gość się nie nadaje. Jak ktoś ma być wzmocnienien to wchodzi i gra jak Chiesa bez pisania o aklimatyzacji.
Też ostatnio myślałem sobie o tym, jak z buta wchodzili do drużyny Lichtsteiner, Pirlo, Vidal, Pogba, Tevez czy Chiesa. Szukałem piłkarzy, którzy zaczynali niemrawo, a potem stawali się liderami drużyny. Poza Bonuccim i może Barzaglim ciężko kogoś takiego znaleźć w ostatnich latach. Mam tu na myśli graczy, który pierwszy sezon rozczarowywali, a potem ogarnęli się i stawali podstawowymi zawodnikami pierwszej 11-tki.
Ostatnio to nie pamiętam, ale taki najwyraźniejszy przykład gościa który ssał na początku, a potem wyrósł na TOP'a to Nedved, ale to zamierzchłe czasy. Zobaczymy co powie Max.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2021, 12:37

towalski pisze:
29 czerwca 2021, 12:14
Owszem, Arthur to niewypał - ale tak na prawdę zamieniliśmy słabego i starego Pjanica na młodszego i mającego margines rozwoju Arthura.
Arthur względem Pjanicia to zjazd o 2 klasy w dół, gość jest beznadziejnie beznadziejny, nawet Pirlo to zauważył i w końcówce sezonu niechętnie korzystał z jego usług. Ta wymiana zrobiła jedynie dobrze w księgach, ale sportowo straciliśmy.
Michael_M pisze:
29 czerwca 2021, 11:26
Nie wiem czy jest sens z naszej strony pchać się w takie deale jak np Milinkovic-Savic. Jasne to super piłkarz, ale płacić za niego taką górę pieniędzy wydaje mi się zbyt dużą rozrzutnością w takich czasach. Za 80 mln "wydaje mi się', że bylibyśmy w stanie kupić Botmana, Dumfriesa i Bakkera. Stoper, prawy oraz lewy obrońca. Wszyscy w świetnym wieku. Totalnie nie przekonuje mnie przedłużanie umowy z Chiellinim. Niech już dostanie jakąś fuchę w klubie, ale niech nie blokuje miejsca. Trzeba wiedzieć kiedy dać sobie spokój. Sorry, ale wieku i historii kontuzji nie oszukasz.
Savić był tylko rozpatrywany przez media głównie w wymianie za Arthura, ale marne szanse, że Lazio się zgodzi na taką wymianę, choć dla nas nawet dopłacając 20/30 mln to byłby złoty deal.
Odnośnie Chielliniego owszem urazy często łapie, ale poziom dalej wysoki, gdzieś mi mignął informacją, ze Giorgio może być szykowany głównie pod grę z mocnymi rywali. Także sprowadzenie kogoś młodego, kto przez rok by się uczył gry w Juve. Aczkolwiek patrzenie na zawodników tylko prze pryzmat wieku nie do końca może się sprawdzić, w ostatnich 2 okienkach unikamy transferów graczy powyżej 25 lat, a w między czasie poziom nam spadł drastycznie. Przede wszystkim jakoś a w drugiej kolejności patrzeć na wiek gracza, oczywiście unikać deali ala Higuain.
Gazetta pisze, że możemy nieco zacisnąć pasa w te okienko a przede wszystkie w perspektywie 1-2 sezonów mocna zejść z listy płac, Ramsey, Rabiot, Ronaldo a także zbędni gracze i tak będący poza klubem. Po czym uderzyć po konkretne nazwiska, ale pod trenera a nie jak było do tej pory, że to Marotta/Paratici mieli i tak wolną rękę.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2021, 12:47

Dla mnie to nieporozumienie, że ściąga się trenera który będzie jakimś tam słupem który będzie rzeźbił w gównie lub ewentualnie z tego co się mu pod ręce podsunie. Zatrudniasz trenera i realizujesz jego wizje. Wiem...układy, układziki i inne duperele, ale szczerze to nie wyobrażam sobie jak można robić inaczej. To co się dzieje teraz np w Valencii to mrozi krew w żyłach.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2021, 13:37

AdiJuve pisze:
29 czerwca 2021, 12:37
towalski pisze:
29 czerwca 2021, 12:14
Owszem, Arthur to niewypał - ale tak na prawdę zamieniliśmy słabego i starego Pjanica na młodszego i mającego margines rozwoju Arthura.
Arthur względem Pjanicia to zjazd o 2 klasy w dół, gość jest beznadziejnie beznadziejny, nawet Pirlo to zauważył i w końcówce sezonu niechętnie korzystał z jego usług. Ta wymiana zrobiła jedynie dobrze w księgach, ale sportowo straciliśmy.
To chyba nie widziałeś co wyprawiał w Barcelonie Pjanic. Końcówka sezonu na trybunach mówi już sama za siebie. U nas też tak powinien kończyć, ale grał z braku laku i przez ostatnie dwa sezony wmawialiśmy sobie, że cokolwiek wnosi do gry, zmiana klubu brutalnie to zweryfikowała.
Po Arturze też nie spodziewałem się fajerwerków i niestety mnie nie zaskoczył, jeśli przyjdzie Locatelli to dla mnie pierwszy do odstrzału, tylko kto go będzie chciał?


#AllegriOut
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2021, 14:41

Gdy Arthur był sprowadzany, to wszyscy byli zgodni, że to duży znak zapytania, ale jak nie odpali, to wytransferujemy go łatwiej niż ponad 30-letniego Pjanica. Teraz jest na to szansa, bo długo pisze się o zainteresowaniu PSG Arthurem, a PSG ma Icardiego, Verrattiego, Paredesa, być może Keana, czyli graczy, którymi interesujemy się od dawna + tego młodego Bakkera, o którym się ostatnio pisało.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2021, 14:47

AdiJuve pisze:
29 czerwca 2021, 12:37
Savić był tylko rozpatrywany przez media głównie w wymianie za Arthura, ale marne szanse, że Lazio się zgodzi na taką wymianę, choć dla nas nawet dopłacając 20/30 mln to byłby złoty deal.
Nie ma szans na złote deale z Lazio. Lotito musiałby być kretynem, żeby zamienić swój największy skarb na niewypał z Juventusu. Sarri może sobie być fanem Arthura, ale wszystko ma swoje granice, zwłaszcza u Lotito.
AdiJuve pisze:
29 czerwca 2021, 12:37
Odnośnie Chielliniego owszem urazy często łapie, ale poziom dalej wysoki, gdzieś mi mignął informacją, ze Giorgio może być szykowany głównie pod grę z mocnymi rywali. Także sprowadzenie kogoś młodego, kto przez rok by się uczył gry w Juve.
Rugani uczył się przez 5 lat, aż wyedukowany wylądował na wypożyczeniu w Rennes :prochno:
jarmel pisze:
29 czerwca 2021, 13:37
To chyba nie widziałeś co wyprawiał w Barcelonie Pjanic. Końcówka sezonu na trybunach mówi już sama za siebie. U nas też tak powinien kończyć, ale grał z braku laku i przez ostatnie dwa sezony wmawialiśmy sobie, że cokolwiek wnosi do gry, zmiana klubu brutalnie to zweryfikowała.
Po Arturze też nie spodziewałem się fajerwerków i niestety mnie nie zaskoczył, jeśli przyjdzie Locatelli to dla mnie pierwszy do odstrzału, tylko kto go będzie chciał?
Podzielam opinię. Powiem więcej, moim zdaniem Pjanicia zweryfikowało przyjście Ronaldo, bo okazało się, że jeśli zabrać Bośniakowi rzuty wolne, to nie ma czym podciągnąć sobie not za anonimowy występ. Jeżeli miałby wrócić w ramach jakiegoś darmowego wypożyczenia, to trudno, przeżyję, choć kompletnie tego nie rozumiem.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2021, 18:40

jarmel pisze:
29 czerwca 2021, 13:37
AdiJuve pisze:
29 czerwca 2021, 12:37
towalski pisze:
29 czerwca 2021, 12:14
Owszem, Arthur to niewypał - ale tak na prawdę zamieniliśmy słabego i starego Pjanica na młodszego i mającego margines rozwoju Arthura.
Arthur względem Pjanicia to zjazd o 2 klasy w dół, gość jest beznadziejnie beznadziejny, nawet Pirlo to zauważył i w końcówce sezonu niechętnie korzystał z jego usług. Ta wymiana zrobiła jedynie dobrze w księgach, ale sportowo straciliśmy.
To chyba nie widziałeś co wyprawiał w Barcelonie Pjanic. Końcówka sezonu na trybunach mówi już sama za siebie. U nas też tak powinien kończyć, ale grał z braku laku i przez ostatnie dwa sezony wmawialiśmy sobie, że cokolwiek wnosi do gry, zmiana klubu brutalnie to zweryfikowała.
Po Arturze też nie spodziewałem się fajerwerków i niestety mnie nie zaskoczył, jeśli przyjdzie Locatelli to dla mnie pierwszy do odstrzału, tylko kto go będzie chciał?
Widziałem, ale co to ma do mojego stwierdzenia, ze Arthur za Pirlo to zjazd poziomu względem Pjanicia za Sarriego? Co do samego Pjanicia to Koeman go ewidentnie nie chciał to też oddziałowuje na piłkarza. Ja porównałem ostatni sezon Pjanicia za Sarriego oraz to co grał Arthur za Pirlo i to jest zdecydowanie zjazd jeżeli chodzi o jakość, a uwzględniając dodatkowo fakt jak Bentancur wyglądał na tej pozycji to już w ogóle żeśmy zjechali na tej pozycji w dół. Owszem oddanie Pjanicia za Arthura finansowo się opłacało, pewnie Arthura łatwiej będzie gdzieś upchnąć nam niż Pjanica Barcie za rok czy dwa, a może i w tym okienku uda się pozbyć Brazylijczyka. Ale oceniając poziom sportowy to żeśmy go po prostu na tej pozycji obniżyli.
B@rt pisze:
29 czerwca 2021, 14:47
AdiJuve pisze:
29 czerwca 2021, 12:37
Odnośnie Chielliniego owszem urazy często łapie, ale poziom dalej wysoki, gdzieś mi mignął informacją, ze Giorgio może być szykowany głównie pod grę z mocnymi rywali. Także sprowadzenie kogoś młodego, kto przez rok by się uczył gry w Juve.
Rugani uczył się przez 5 lat, aż wyedukowany wylądował na wypożyczeniu w Rennes :prochno:
Dlatego trzeba po roku dawać szansę na grę w pierwszym składzie a nie czekać 5 lat ;) Bonu mimo miliona wtop grał, grał i grał i później mieliśmy bardzo dobrego obrońcę. Rugani na dobrą sprawę nigdy nie był tym pierwszym wyborem.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2021, 19:37

Ta wymiana Arthur - Pjanić jest dla mnie niesamowicie zabawna (może mam dziwne poczucie humoru). Zarówno jeden jak i drugi miał problemy w swoim klubie, zarówno Juventus jak i Barcelona idąc na tę wymianę (poza kasą) miały nadzieję, że zawodnik w nowym środowisku nieco się odbuduje i będzie lepszy od swojego poprzednika. Ostatecznie skończyło się tak, że i Pjanić i Arthur grali nawet gorzej, niż w swoich starych klubach :prochno:

Ostatecznie jednak na Arthura kupiec jeszcze może się znaleźć, z Pjaniciem Barcelona może co najwyżej liczyć na rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2021, 22:51



Niech pokaże klasę i zejdzie na 10 mln za sezon


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2021, 08:24

Sorek21 pisze:
29 czerwca 2021, 22:51


Niech pokaże klasę i zejdzie na 10 mln za sezon
Romano i reszta już to zdementowali.
Jeśli mamy iść do przodu to CR musi odejść.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2021, 09:08

No to Vlahović za Ronaldo.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2021, 11:28

Gazzetta i spormediaset piszą, że jak nireuszumy dupy to żegnaj Loca. Zainteresowanie jest tak duże i Sass nie chce żadnych wymian tylko czystą gotówkę. Zaraz się skończy jak zwykle słodkim pierdzeniem z VS, że Loca lofcia tylko Juve a wyląduje w klubie x.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2021, 12:59

Być może czekamy jeszcze z ostateczną ofertą za Locatelliego, bo jednak wyborem nr 1 do środka jest ktoś inny, np. Pogba albo Milinkovic-Savic.


Zablokowany