Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 28 maja 2021, 10:41

MRN pisze:
28 maja 2021, 09:47
Bonucci coś czuję przy Allegrim niezbyt dużo miejsca będzie miał, już raz się go pozbył aby Paratici sprowadził go ponownie. Wiem tylko jedno - był konflikt pomiędzy Maxem a Bonucem, Bonu odszedł a Paratici przy pierwszej lepszej okazji sprowadził go ponownie dając mu wysoki, dożywotni kontrakt i za takie cuda mam do Paraticiego największy żal.
Co Wy macie z tym Paraticim? :prochno: Nie bronię samego ruchu, ale przypominam, że jak Bonucci odszedł, to naszym najlepszym obrońcą w następnym sezonie był Benatia, który wskoczył na jego miejsce. Kiedy ten wredny Paratici ściągnął jednak Bonucciego z powrotem, Max grał nim praktycznie 90 minut w każdym meczu, a Benatii pół roku później nie było w Turynie. Jasne, że to nie była dobra decyzja Fabsa (a tym bardziej późniejsza podwyżka i przedłużenie kontraktu), ale nie powielajmy tutaj mitu, że to było Maxowi nie na rękę ;) Dlatego też nie sądzę, żeby teraz niegdysiejsze animozje pomiędzy tą dwójką miały jeszcze jakiekolwiek znaczenie.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7076
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 maja 2021, 10:46

Bobol i Allegri mają się spotkać w celu przedyskutowania czy możliwa jest między nimi wspólpraca. Ich relacja nie należą do zbyt dobrych - TJ + Momblano

Oby go kopnęli w dupę :nod:


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 28 maja 2021, 10:47

Nie pisze nikt nic o Isco? Allegri bardzo go lubi, a podobno jest na wylocie z Realu.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 maja 2021, 10:48

Ale ja do Paraticiego mam tylko żal o te kontrakty dla starszyzny, o nic więcej. Samego Paraticiego ceniłem i cenię wyżej niż Marottę o czym niejednokrotnie już pisałem. Fakt, że Benatia był podstawowym zawodnikiem nie uzasadniał sprowadzenia do Juve niechcianego tutaj zawodnika a to, że Max nim grał, cóż a był ktoś inny ? Rugani ? :prochno:
Poprostu pisze:
28 maja 2021, 10:46
Ich relacja nie należą do zbyt dobrych
No i potwierdza się to co pisałem już w temacie nowego trenera z tym, że zamiast o Paraticim pisałem o Nedvedzie może na VS się pomylili (tak, z VS to ściągnąłem i pisałem, że to poważany użytkownik) :
MRN pisze:
24 maja 2021, 20:54
Na chwilę obecną wygląda to prawdopodobnie tak, że w rachubę wchodzą dwa nazwiska - Allegri lub Zidane, jeżeli żaden z nich to Pirlo prawdopodobnie pozostanie gdyż ani Inzaghi ani Gattuso nie przekonują Agnellego. Agnelli już rozmawiał z Allegrim ale wychodzi na to, że Max nie przyjdzie. Max przede wszystkim nie wyobraża sobie współpracy z Nedvedem oraz CR7 a także Bonuccim. Agnelli nie mógł obiecać Maxowi, że te osoby opuszczą Juve dlatego powrót Maxa na to stanowisko jest mało prawdopodobne. Max podobnie jak 2 lata temu chce rewolucji przy czym pierwsza część z tej rewolucji to pożegnanie CR7, Bonucciego oraz Nedveda.
Agnelli rozmawiał już także z Zidanem, złożył mu ofertę ale Zizou ma się zastanowić i dać odpowiedź, mówi się o tym, że może w środę będziemy wiedzieć więcej.
Wychodzi więc na to, że dni Bonucciego też są policzone ;)

Na VS pojawił się nowy lider bo póki co jest wszystko niemal tak jak pisał już od dawna.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2021, 11:30 przez MRN, łącznie zmieniany 4 razy.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 maja 2021, 10:52

MRN pisze:
28 maja 2021, 09:47
Bonucci coś czuję przy Allegrim niezbyt dużo miejsca będzie miał, już raz się go pozbył aby Paratici sprowadził go ponownie.
B@rt pisze:
28 maja 2021, 10:41
Kiedy ten wredny Paratici ściągnął jednak Bonucciego z powrotem, Max grał nim praktycznie 90 minut w każdym meczu, a Benatii pół roku później nie było w Turynie.
Przecież Kapitano wrócił jeszcze za Marotty. Któryś raz to już czytam w ostatnich tygodniach, syndrom wyparcia czy co? :think: Serio... pamiętam, że dyskutowałem z kimś na temat Beppe w Interze i ta osoba do jego sukcesów zaliczyła sprowadzenie Lautaro Martineza :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 maja 2021, 10:58

@jackop, ale Bonu jak wracał to w tym samym roku odszedł przecież Marotta i wiadomo już było, że kiedy przyszedł Bonu to był początek końca Marotty o czym pisało się nieśmiało wcześniej. Chyba, że ja coś popitoliłem.


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 28 maja 2021, 11:00

MRN pisze:
28 maja 2021, 10:48
Ale ja do Paraticiego mam tylko żal o te kontrakty dla starszyzny, o nic więcej. Samego Paraticiego ceniłem i cenię wyżej niż Marottę o czym niejednokrotnie już pisałem. Fakt, że Benatia był podstawowym zawodnikiem nie uzasadniał sprowadzenia do Juve niechcianego tutaj zawodnika a to, że Max nim grał, cóż a był ktoś inny ? Rugani ? :prochno:
No... Benatia :prochno:
jackop pisze:
28 maja 2021, 10:52
Przecież Kapitano wrócił jeszcze za Marotty. Któryś raz to już czytam w ostatnich tygodniach, syndrom wyparcia czy co? :think: Serio... pamiętam, że dyskutowałem z kimś na temat Beppe w Interze i ta osoba do jego sukcesów zaliczyła sprowadzenie Lautaro Martineza :prochno:
Wiem, że za Marotty. Ja jednak nie podejmuję się rozdzielania zasług i pretensji pomiędzy jego i Paraticiego. Nie widzę w tym sensu ani w ogóle żadnych ku temu podstaw. Każdy ruch z czasów, kiedy obaj pracowali w Juventusie, idzie w mojej ocenie na ich konto jako duetu. Możesz przyjąć, że kiedy pisałem "Paratici" w odpowiedzi na post @MRN, w domyśle chodziło o "Paratici i Marotta" ;)


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 maja 2021, 11:38

B@rt pisze:
28 maja 2021, 11:00
Możesz przyjąć, że kiedy pisałem "Paratici" w odpowiedzi na post @MRN, w domyśle chodziło o "Paratici i Marotta" ;)
Brzmi jak głupia wymówka, ale nie wnikam.
MRN pisze:
28 maja 2021, 10:58
@jackop, ale Bonu jak wracał to w tym samym roku odszedł przecież Marotta i wiadomo już było, że kiedy przyszedł Bonu to był początek końca Marotty o czym pisało się nieśmiało wcześniej.
No i co to zmienia? Idąc za Twoją logiką, to Cancelo również był transferem Paraticiego, chociaż nie przypominam sobie by ktokolwiek tak twierdził i przypisywał mu zasługę za ten ruch. Pamiętam za to co działo się, jak pojawiły się ploty o sprzedaży Portugalczyka - dobry Marotta kupił PO, zły Paratici sprzedaje PO.

Jedynym wyjątkiem w tamtym okienku był Cristiano, bo dostawaliśmy rzetelnie brzmiące newsy z wielu źródeł (fotki chyba też były), że Paratici osobiście pilotuje ten transfer za aprobatą i błogosławieństwem od Andrei.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 28 maja 2021, 12:34

Staram się podchodzić z jakimiś nadziejami do powrotu Maxa, ale kolejne doniesienia mediów powoli sprowadzają mnie na ziemię. W nocy było info, że Allegri chciałby z powrotem Pjanicia, potem, że chce namówić do przedłużenia kontraktu Chiellliniego, teraz czytam, że będzie rozmawiał i szukał porozumienia z Bonuccim, a na koniec, że daje zielone światło do rozmów z Hakanem. Jak dla mnie nie brzmi to jak wychodzenie z kryzysu.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 28 maja 2021, 12:38

Cieszy mnie jedna rzecz - mianowicie taka, że podobno Max i Cheribini mają tą samą wizję i że podobno w wielu przypadkach się zgadzają w sensie takim kto jest potrzebny drużynie i daje to spore nadzieje na to, że trener faktycznie dostanie takiego zawodnika jakiego chce lub takiego typu jakiego chce bo ostatnie sezony Maxa to było widać gołym okiem, że facet rzeźbił w gównie.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 28 maja 2021, 12:53

Panowie, wstrzymajcie konie :).

1. Tak, przedluzenie kontraktu Chielliniego o rok jest mozliwe. I tutaj nie ma znaczenia, kto nas bedzie trenowal.
2. To samo dotyczy Bonucciego. Nie wyrzucimy nagle pilkarza z klubu poniewaz zmieniamy trenera.
3. Zakup Pjanicia nie jest mozliwy z powodow finansowych. Chyba, ze chodzi o wypozyczenie albo znow jakas wymiane. W mojej opinii, Bosniak albo zostanie w Barcelonie albo trafi do Anglii.

Za moment ktos na twitterze napisze, ze Mandzukic tez wyraza chec powrotu do Turynu i wtedy dopiero tutaj bedzie, cytujac klasyka, "hakatumba".


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7076
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 maja 2021, 13:27

jakku1 pisze:
28 maja 2021, 12:53


Za moment ktos na twitterze napisze, ze Mandzukic tez wyraza chec powrotu do Turynu i wtedy dopiero tutaj bedzie, cytujac klasyka, "hakatumba".
Skąd to wziąłeś Panie?
"Juventus zainwestuje 100-150m euro w nowych piłkarzy tego lata."


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 28 maja 2021, 13:36

Poprostu pisze:
28 maja 2021, 13:27
jakku1 pisze:
28 maja 2021, 12:53


Za moment ktos na twitterze napisze, ze Mandzukic tez wyraza chec powrotu do Turynu i wtedy dopiero tutaj bedzie, cytujac klasyka, "hakatumba".
Skąd to wziąłeś Panie?
"Juventus zainwestuje 100-150m euro w nowych piłkarzy tego lata."
Aldo Spinelli w wieczornym wywiadzie wczoraj :).


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 28 maja 2021, 13:39

Małe fantacalcio:

Mówi się o dopasowaniu składu pod 4231/433. Ja dodatkowo zakładam odejście Ronaldo.

Bramka: jeśli przyjdzie Gigio to pozostałe ruchy mnie nie interesują.

Obrona: jeśli powiedzie się transfer Romagnoli'ego, to nie robiłbym nic więcej ze środkiem obrony: De Ligt, Romagnoli, Bonucci, Chiellini, Dragusin (Demiral - ale go mógłbym spieniężyć przy dobrej ofercie)
Biorąc pod uwagę priorytety zostawiłbym: Alexa, Bernę, Danilo, Juana i młodych do obsady boków (ewentualna wymiana Berny za Emersona czy innego LO).

Środek pomocy: +Locatelli, Najlepsi pomocnicy z poprzedniego sezonu: Rabiot, McKennie oraz niesprzedawalni: Benta, Arthur.
Przy 433 może być o jednego za mało.

Ofensywa: W ataku Morata i Dybala, na bokach Kulu i Chiesa (od biedy Juan czy Paolo, a Pirlo korzystał nawet z Westona).

Zatem porrzeba kogoś w ataku, na skrzydłach oraz ewentualnie w środku pola (+ LO).

Marzeniem jest dodanie Icardiego, Pogby oraz skrzydłowego.
Tańszymi, ale bardzo solidnymi opcjami są: Kean łatający wszystkie pozycje z przodu w 433 oraz De Paul wzmacniający środek pola, z doświadczeniem na '11' oraz '10'.

Jest potencjał na fajną pakę. Przy odejściu Demirala i CR7 zwalnia nam się naprawdę ładny budżet. Wiążąc przyjście Icara/Pogby z odejściem CR7, moglibyśmy skupić większość środków na nowym skrzydłowym.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 28 maja 2021, 13:40

jakku1 pisze:
28 maja 2021, 13:36
Poprostu pisze:
28 maja 2021, 13:27
jakku1 pisze:
28 maja 2021, 12:53


Za moment ktos na twitterze napisze, ze Mandzukic tez wyraza chec powrotu do Turynu i wtedy dopiero tutaj bedzie, cytujac klasyka, "hakatumba".
Skąd to wziąłeś Panie?
"Juventus zainwestuje 100-150m euro w nowych piłkarzy tego lata."
Aldo Spinelli w wieczornym wywiadzie wczoraj :).
A nadmienił też, że Blaise ma dość wygrzewania się w słonecznym Miami i ma zamiar pomóc nam odzyskać prym we Włoszech? :laugh: :prochno:


Zablokowany