Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2020, 22:45

jackop pisze:
02 września 2020, 13:41
Serie A wygramy bez Suareza, a triumf Juve w UCL możesz próbować wywalczyć wyłącznie na konsoli bądź PC.
To co za różnica czy Suarez będzie w Juventusie czy nie skoro i tak Serie A wygramy a o LM możemy pomarzyć?

Przypomnę swój ostatni post w tym temacie, bo jest wart podbicia.
szczypek pisze:
17 sierpnia 2020, 11:24
To czy potrafimy sprawnie działać na rynku i jak wysoko ocenić obecne mercato nie zweryfikuje żaden zakup, a sprzedaż Higuaina i Khediry. Jeśli wejdą w kolejny sezon z nami, to będzie dramat.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2020, 23:26

szczypek pisze:
03 września 2020, 22:45
To co za różnica czy Suarez będzie w Juventusie czy nie skoro i tak Serie A wygramy a o LM możemy pomarzyć?
Taka, że stracimy dużo pieniążków nie dostając nic w zamian. Wolałbym Simeone za 12 mln z pensją 1,5-2 mln rocznie, niż Gryzonia za darmo na 2 lata płacąc mu 20 mln + bonusy. Byłaby świetna, względnie młoda rezerwowa 9tka dla Dybali. Odkąd przyszedł do Serie A w sezonie 16/17 tylko raz nie przekroczył bariery 10 goli.

Liczyłem na porządny downsizing: uszczuplenie kadry, pozbycie się wysokich kontraktów, wymiana dziadów na młodych (zdrowych!) z potencjałem, a na razie dalej wszystko po staremu. Jeszcze pismaki mnie drażnią tekstami o tym, że Andrzej chce 3jkę z tyłu, Bernę na wahadle, Danilo na ŚO itd.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 04 września 2020, 08:04

jackop pisze:
03 września 2020, 23:26
szczypek pisze:
03 września 2020, 22:45
To co za różnica czy Suarez będzie w Juventusie czy nie skoro i tak Serie A wygramy a o LM możemy pomarzyć?
Taka, że stracimy dużo pieniążków nie dostając nic w zamian.
A nie no to rzeczywiście, dla mnie jako kibica, który oczekuje kolejnych zwycięstw, bilans na koncie Juventusu istotnie jest bardzo ważny xD
Jak tracimy kolejne miliony to mniej jem, żeby to jakoś wyrównać xD


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 04 września 2020, 10:03

Irytują mnie newsy, że Rugani zostaje, że boki obrony zostają. Obrona tym składem:

A.Sandro (De Sciglio) - de Ligt (Chiellini/Rugani) - Bonucci (Demiral) - Cuadrado (Danilo)
Szczęsny (Buffon)


Zaliczyła najgorszy sezon pod względem straconych bramek od bodajże 10 lat, a mistrza tracącego tyle bramek nie było chyba od 50. Co robi nasz zarząd? Rozpoczyna nowy sezon z obroną w składzie:

A.Sandro (De Sciglio/Pellegrini?) - de Ligt (Chiellini/Rugani) - Bonucci (Demiral) - Cuadrado (Danilo)
Szczęsny (Buffon)


Przy czym jeszcze nie wiadomo, czy Pellegrini na pewno zostanie w kadrze. Jakby cała wina, że traciliśmy tyle bramek, leżała po stronie Sarriego. Wiem, że przez większość sezonu niedostępni byli Chiellini i Demiral, ale Giorgio prawdopodobnie w tym też będzie się zmagał z problemami zdrowotnymi. Nikt też nie jest w stanie zagwarantować, że kontuzji nie złapie np. A.Sandro, de Ligt czy ponownie Demiral - w klubie pokroju Juve nie może być tak, że wypada 1 czy nawet 2 zawodników i sypie się cała obrona.

Do wymiany po tym sezonie byli A.Sandro, De Scigilio, Rugani, Demiral i Danilo, ale kto by tam sprzedawał, jak później trzeba się jeszcze napracować przy ściąganiu kogoś w ich miejsce - ludzie od transferów mają mniej pracy, gdy wszystko zostaje po staremu :facepalm:

Pirlo został wsadzony na niezłą minę. Jeśli ogranie to mimo braku zapowiadanej rewolucji w kadrze, to tym bardziej chapeau bas :hello:


Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 04 września 2020, 10:04

jackop pisze:
03 września 2020, 23:26
Jeszcze pismaki mnie drażnią tekstami o tym, że Andrzej chce 3jkę z tyłu, Bernę na wahadle, Danilo na ŚO itd.
Jackop. To wyłącz internet albo chociaż nie odwiedzaj stron o sporcie, a już na pewno nie na strony o Juventusie. Po co się masz zadręczać? Życie jest takie krótkie. A i nam będzie lepiej, bo nie będziemy się o Ciebie musieli martwić.

Nie jestem zachwycony tym potencjalnym transferem. Ale będę wspierał klub, w każdym przedsięwzięciu.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 04 września 2020, 10:09

jackop pisze:
03 września 2020, 23:26
Wolałbym Simeone za 12 mln z pensją 1,5-2 mln rocznie, niż Gryzonia za darmo na 2 lata płacąc mu 20 mln + bonusy. Byłaby świetna, względnie młoda rezerwowa 9tka dla Dybali. Odkąd przyszedł do Serie A w sezonie 16/17 tylko raz nie przekroczył bariery 10 goli.
Jednocześnie ani razu nie przekroczył bariery 15 goli :ahsisi: ...
Kolejny Matri nie poszedł do Juve, tragedia.


dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 04 września 2020, 10:23

Crunny pisze:
04 września 2020, 10:03
Przy czym jeszcze nie wiadomo, czy Pellegrini na pewno zostanie w kadrze. Jakby cała wina, że traciliśmy tyle bramek, leżała po stronie Sarriego.
To chyba nie zauważyłeś, że w przeciwieństwie do wszystkich poprzednich sezonów (8) kryliśmy nie 1:1 tylko strefą i to bardzo wysoko, dodatkowo 10 bramek więcej wpadło po rzutach karnych - Prosze oto odpowiedź dlaczego straciliśmy więcej bramek.

Kształtowanie naszego składu wydaje się troszkę wyhamowywać (przynajmniej z perspektywy newsów) dlatego też oczekiwałbym kilku sprzedaży lub zwolnień z kontraktów i potem kolejnych uzupełnień kadry wszak do końca okienka ok. 25 dni


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 września 2020, 11:16

szczypek pisze:
04 września 2020, 08:04
A nie no to rzeczywiście, dla mnie jako kibica, który oczekuje kolejnych zwycięstw, bilans na koncie Juventusu istotnie jest bardzo ważny xD
Widzisz, dla mnie jest, bo:
jackop pisze:
02 września 2020, 13:41
Kibice Milanu i Interu też myśleli, że pieniądze zawsze będą napływać szerokim strumieniem. Wyszło tak, że natychmiast po zakręceniu kurka z kasą projekt sportowy rozsypał się jak domek z kart.
Jak będzie trzeba zacząć sprzedawać najlepszych piłkarzy, żeby ratować budżet to dopiero będzie XDDDDDDDDD a kolejne zwycięstwa zobaczysz jak świnia niebo.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 września 2020, 11:28

Turyńskie gazety dzisiaj piszą, że jak Messi zostanie w Barcy to Suarez też.


LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 04 września 2020, 11:33

jackop pisze:
03 września 2020, 23:26
Taka, że stracimy dużo pieniążków nie dostając nic w zamian. Wolałbym Simeone za 12 mln z pensją 1,5-2 mln rocznie, niż Gryzonia za darmo na 2 lata płacąc mu 20 mln + bonusy. Byłaby świetna, względnie młoda rezerwowa 9tka dla Dybali. Odkąd przyszedł do Serie A w sezonie 16/17 tylko raz nie przekroczył bariery 10 goli.
Typowe wybiórcze przedstawianie faktów jak TVN i TVP, z tej strony, która nam pasuje. Zawsze ponad 10 ale już nie wspomnisz, że 15 nie przekraczał i w przeciętnej Violi go odpalili, bo nie spełnił oczekiwań? Świetny dobre :ahsisi: :facepalm: Gość ma 25 lat, nigdy nie miał wybitnego sezonu jako napastnik, nie grał w żadnym poważnym klubie nawet we Włoszech. Kiedyś też myslałem, że dobrze się zapowiada ale coś nie pykło.
Powtórzę, nie uważam opcji z Suarezem za cud i wybawienie, raczej doraźne rozwiazanie problemu, na pewno nie najlepsze. Aczkolwiek wydać kilkanaście milionów na placka Simeone z pensją 2mln z kontraktem pewnie 3-4 letnim? Jeszcze bardziej bez sensu.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 04 września 2020, 12:51

Nawet czytając ten wątek wniosek jest jeden, nie ma dla nas na rynku optymalnego rozwiązania na chwilę obecną jeżeli chodzi o napastnika, a usilnie chcemy ten problem rozwiązać i nie bardzo wiem dlaczego. Mamy Dybale, dla którego nie ma lepszego miejsca niż środek ataku uwzględniając konieczność wystawienia na lewym skrzydle Ronaldo.

Naszym największym problemem jest to, że Dybala dobrze sobie radzi w grze dwójka napastników, ale takie ustawienie jest niemożliwe przy Ronaldo. Zaś CR7 potrzebuje silnego odgrywającego, który wypycha z ataku Dybale i koło się zamyka. Już wolałbym sytuacje, w której to Ronaldo zacieśnia współpracę z Dybalą niż kolejnego dziadka, który będzie robił dobrze Portugalczykowi i nie daje żadnych perspektyw, tylko utrudni grę na nominalnej pozycji Dybali.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 04 września 2020, 13:51

Ja z kolei mam już dosyć słuchania tego, że Dybala na skrzydło się nie nadaje, na 10-tkę się nie nadaje itd. Skoro jest taki niekompatybilny i potrafi grać tylko na jednej pozycji w jednej formacji to nie zasługuje nawet na to 11 melonów euro, które proponuje mu Juventus, że o tych 15 milionach, które chce nie wspomnę ;)


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 04 września 2020, 13:54

Urbi27 pisze:
04 września 2020, 12:51
Mamy Dybale, dla którego nie ma lepszego miejsca niż środek ataku uwzględniając konieczność wystawienia na lewym skrzydle Ronaldo
Skąd wzięliście tego Dybale na środku ataku? Bo już któryś raz pojawia się taka opinia.
Przecież nawet będąc tam na papierze, on zupełnie nie gra(ł) jak 'dziewiątka'. I wcale nie wyglądał jakoś super - fatalny finisz sezonu m.in. mecz z Atalantą.
Postrzelał trochę z ogórkami robiąc typowego Dybalę - samodzielne wejścia w pole karne i gra w okolicach 16 metra. Przepychanki raczej przegrywa (Atalanta), o bezużyteczności przy dośrodkowaniach już nie wspominając.
Taki był koślawy system Sarriego, ale to nie oznacza, że Dybala nadaje się na target-mana.

Najlepsze sezony Dybali to support-striker przy Mandzu oraz AM w 4-2-3-1.
Target-man potrzebny jest zwłaszcza dla Ronaldo, przy okazji wypchnie on Dybalę na bardziej optymalną pozycję.
Juventus potrzebował dwóch lat (i dwóch trenerów) by stwierdzić, że pozycja dla Crisa to nie '9', a grając na boku potrzebuje on wsparcia jakiegoś 'Benzemy'... w międzyczasie Paulo prawie opuścił klub...


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 04 września 2020, 14:50

Jeśli dojdzie Suarez to moim zdaniem powinniśmy spróbować ustawienia:

--------------- LS9 ----------------
CR7 ------- PD10 ------- Kulu
--------Benta ----Arthur -------
AS ---- MdL --- LB ---- MdS

No dobra z tą prawą obroną to żart. :) Tutaj ewidentnie kogoś brakuje, bo z całą sympatią do Cuadrado, przy 4 tak ofensywnych piłkarzach przydałby się ktoś lepiej broniący niż Kolumbijczyk.

Uważam, że na tej pozycji optymalnie wykorzystamy Dybale, który świetnie się czuje cofając się po piłkę i ją rozgrywając, do tego Suarez robiłby przestrzenie zarówno dla niego jak i Ronaldo. Dla Arthura i Bentancura to też powinno być dobre ustawienie, bo obaj grali przed obroną w 3 osobowej pomocy.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 04 września 2020, 15:22

A mi się wydaje że ustawienie może wyglądać następująco:

------------------ LS9 ----------------
---------CR7 --------- PD10 -------
AS-------------------------Kwadrat
--------Rabiot ----Arthur -------
----Kielon ------ LB -----MDL ---

W pierwszych kolejkach wyobrażam sobie że zagra Kulu zamiast Pawełka (powrót po kontuzji) no i oczywiście Demiral zamiast MDL (kontuzja). Dodam również ze według mojej oceny jest to optymalne ustawienie w związku z brakiem typowych skrzydłowych (tak wiem jest Kulu ale on sam nie wystarczy ;).


Zablokowany