Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 298
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 16:18

Obrazek
:prochno:

Osobiście uważam, że powinniśmy się bardziej zakręcić w Portugalii. Sporo wychodzi tam młodych, ciekawych graczy, niekoniecznie nawet z tych największych generatorów talentów. Do tego wygodniej będzie grać z Ronaldo :prochno:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 17:00

Osobiście mam mokre sny na myśl o Ferranie.

Jeżeli go zgarniemy to naprawdę Fabio :bravo: :bravo: :bravo: :hello:

Są jakieś mocniejsze źródła które o tym mówią?


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 17:14

Ale MU też miesza bo chcą za niego rzucić 70 mln :)
Nieźle zdesperowani tam są.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 20:27

Czy Agresti sugeruje, że uderzymy jeszcze mocno na rynek?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 20:57

Tak, już wczoraj to sugerował.


Obrazek
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 21:06

Oby rzeczywiście do tego doszło, bo Inter mimo wielu ułomności, będzie groźniejszym przeciwnikiem niż ci wszyscy parweniusze z Neapolu i Rzymu. Pora samemu się zbroić.
Natomiast ja bym chciał, żeby poszła za tym również zmiana w zarządzaniu kadrą. Żadnych przedłużań kontraktów za zasługi, pozbycie się jak największej liczby szrotu pokroju Khediry, McHammera z Francji, wiecznych przegrywów jak De Sciglio, czy też szklanek pokroju Costy ( uwielbiam tego gracza, żeby nie było ). Królowie instagramów czy inni narcyzi-maminsynki też do wywalenia. Dopiero wtedy będzie można pomyśleć do powrotu do głodu wygrywania jak w pierwszych sezonach Conte i Allegriego.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 21:35

Jak by tak spojrzeć ze spokojem to Fabs, którego sam krytykowałem zrobił trochę dobrej roboty. Systematycznie odmładza kadrę bo mamy De Ligta, Demirala, Kulusevskiego, Arthura, Pellegriniego a wiadomo, że wszystkich młodych nie wystawimy tylko musimy to robić systematycznie i rozważnie robiąc mieszankę z doświadczonymi. Podoba mnie się obecnie model Realu gdzie wymiana pokoleniowa odbywa się bez spadku jakości i mam nadzieję, że pójdziemy tą sama drogą. Wątpię, że Sarri niestety poleci dlatego wierzę, że ściągamy zawodników pod jego koncepcję o ile on w ogóle ma jakąś koncepcję. W żadnym wypadku nie wierzę w teksty, że Kulu pójdzie na wypożyczenie, nie za taką kasę w gotówce. Jeżeli zaś odpuszczamy też Tonalego tzn., że szukamy zawodnika o innej charakterystyce choć ja akurat tym zawodnikiem się nie jaram. Bądźmy dobrej myśli i poczekajmy jak na transfer Hakimiego ( świetny transfer interu ) odpowie Fabs.
Wspomniałem o Realu, wspomnę jeszcze słowo raz o Barcelonie. Oni będę mieli ogromny problem kiedy dziadki zejdą ze sceny. Nie da się ukryć, że ten wózek ciągnie Messi, Suarez, Pique i kiedy odejdą to Barca będzie miała problem tym bardziej, że poprzez fatalne zarządzanie doprowadzili do zapaści finansowej.


Obrazek
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 22:00

@MRN Zgadza się, w tym całym narzekaniu trzeba tez dostrzec te jaśniejsze strony, bo rzeczywiście trochę ich jest. Taka mądra przebudowa musi trwać dłużej, co najmniej ze 2-3 sezony. Wiadomo, że po drodze trafią się wpadki, wyniki mogą być gorsze. Ja ciągle wierzę w Paraticiego, mam nadzieje, że to nieudane poprzednie mercato to część większego planu ( po prostu gorsze ruchy są wliczonym ryzykiem takiej przebudowy, jak ten transfer Danilo ). Do tego dochodzi FFP, struktura płac w klubie itp. łatwo się mądrzyć zza ekranu. Oby tylko włodarze trzymali rękę na pulsie i starali się maksymalnie czyścić kadrę z graczy nieprzydatnych. Ja daje mimo wszystko kredyt zaufania do końca kontraktu Ronaldo, wtedy przemiana musi być zakończona.
Mam jakieś dziwne, wewnętrzne ( całkowicie subiektywne ) odczucie, że będzie to udane okienko transferowe w wykonaniu Paraticiego, nawet jeżeli część ludzi będzie zawiedziona np. brakiem wielkich nazwisk.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 22:40

Patrzę na popisy Cuadrado(kolejny raz) i te jego wrzutki. Myślę jak słaby jest Danilo, że go nie może wygryźć ze składu i zastanawiam się dlaczego nie uderzymy po Hakimiego. Na LO mamy Sandro i Pellegriniego i niech tak zostanie, nie ma biedy. Ale PO to jest dramat.


Yankees7

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2019
Posty: 40
Rejestracja: 24 maja 2019

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2020, 23:37

mrozzi pisze:
30 czerwca 2020, 20:27
Czy Agresti sugeruje, że uderzymy jeszcze mocno na rynek?
yyyyyyy piszesz uderzymy jeszcze, a kiedy uderzylismy jakos mocno ? Wymiana 1do 1 Pjanica na Arthura, zawodników o podobny poziomie nie nazwał bym jakim mocny udrzeniem w rynek transferowy. To wręcz kosmetyka, koks do pomocy i ktos lepszy od Danilo na prawą obrone to totalne minimum. Chyba że zwijamy ten klub zamiast go rozwijac.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 00:29

Yankees7 pisze:
30 czerwca 2020, 23:37
mrozzi pisze:
30 czerwca 2020, 20:27
Czy Agresti sugeruje, że uderzymy jeszcze mocno na rynek?
yyyyyyy piszesz uderzymy jeszcze, a kiedy uderzylismy jakos mocno ? Wymiana 1do 1 Pjanica na Arthura, zawodników o podobny poziomie nie nazwał bym jakim mocny udrzeniem w rynek transferowy. To wręcz kosmetyka, koks do pomocy i ktos lepszy od Danilo na prawą obrone to totalne minimum. Chyba że zwijamy ten klub zamiast go rozwijac.
Miałem na myśli wątpliwość, czy w ogóle uderzymy mocno po jakichś konkretnych zawodników. Nie zdziwiłbym się, gdyby nasz klub poprzestał na Arthurze i kilku korektach low cost. W końcu obecna sytuacja przyczynia się do poważnych problemów finansowych w wielu klubach, ale jak się okazuje z doniesień kolegów u nas wygląda to paradoksalnie dobrze. Oczywistym jest, że potrzeba mocnego nazwiska do środka plus sensowny pomysł na prawą obronę. Odejście Pjanicia to jedyne logiczne rozwiązanie, ale biorąc pod uwagę jak nisko upadła nasza formacja pomocy jedynie to pierwsze plus pojawienie się Brazylijczyka naszej sytuacji nie uzdrowią. W połączeniu z mocnym nazwiskiem - być może.

Niby po kompilacjach nie powinno się oceniać, ale ten Torres robi spore wrażenie.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 00:56

mrozzi pisze:
01 lipca 2020, 00:29
Niby po kompilacjach nie powinno się oceniać, ale ten Torres robi spore wrażenie.
Jeśli o Valencii w tym sezonie można powiedzieć cokolwiek dobrego, to jest to właśnie: Ferran Torres. Więc tym razem kompilacje są jak najbardziej miarodajne ;)

Byłoby fajnie zobaczyć jego lub Aouara u nas, chociaż nadal nie wiem jakby to miało być poukładane z Dybalą, Kulusevskim, CR7 etc...


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 01:15

@up

------------------------------------------- Dybala
---------------------------------- (Higuain?/Milik?)

------------- CR7 ---------------------- Aouar ---------------------- Torres/Zaniolo?
-(X/oby nie Berna) ---------- (Ramsey?) ------ (Costa?/Kulusevski?/Cuadrado?)

--------------------- Bentancur ----------------------- Arthur
---------------- (X/oby nie Blejz) ----------------- (Rabiot)


Dysproporcja w ilości zawodników w kadrze na prawą (Costa, Berna, Kulusevski, Cuadrado, Danilo, MDS) i lewą (CR7, Sandro, Pellegrini?, na siłę ten Felix Correia, chociaż pewnie wyląduje w JU23) stronę jest porażająca i trzeba coś z tym zrobić.

Dajmy też sobie spokój z teoretycznym upychaniem Szweda w środku pomocy, bo we wszystkich 3 meczach po przerwie wychodził na prawej stronie trzyosobowego ataku, czyli tak jak przez większość sezonu. Jeśli ma zostać, to uczenie go nowej pozycji przez X miesięcy mija się dla mnie z celem.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Yankees7

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2019
Posty: 40
Rejestracja: 24 maja 2019

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 09:22

mrozzi pisze:
01 lipca 2020, 00:29
Yankees7 pisze:
30 czerwca 2020, 23:37
mrozzi pisze:
30 czerwca 2020, 20:27
Czy Agresti sugeruje, że uderzymy jeszcze mocno na rynek?
yyyyyyy piszesz uderzymy jeszcze, a kiedy uderzylismy jakos mocno ? Wymiana 1do 1 Pjanica na Arthura, zawodników o podobny poziomie nie nazwał bym jakim mocny udrzeniem w rynek transferowy. To wręcz kosmetyka, koks do pomocy i ktos lepszy od Danilo na prawą obrone to totalne minimum. Chyba że zwijamy ten klub zamiast go rozwijac.
Miałem na myśli wątpliwość, czy w ogóle uderzymy mocno po jakichś konkretnych zawodników. Nie zdziwiłbym się, gdyby nasz klub poprzestał na Arthurze i kilku korektach low cost. W końcu obecna sytuacja przyczynia się do poważnych problemów finansowych w wielu klubach, ale jak się okazuje z doniesień kolegów u nas wygląda to paradoksalnie dobrze. Oczywistym jest, że potrzeba mocnego nazwiska do środka plus sensowny pomysł na prawą obronę. Odejście Pjanicia to jedyne logiczne rozwiązanie, ale biorąc pod uwagę jak nisko upadła nasza formacja pomocy jedynie to pierwsze plus pojawienie się Brazylijczyka naszej sytuacji nie uzdrowią. W połączeniu z mocnym nazwiskiem - być może.

Niby po kompilacjach nie powinno się oceniać, ale ten Torres robi spore wrażenie.
czyli się zgadzamy :). Troche zazdro jak patrzy sie co wyprawia na rynku transferowym Marotta. Na ale wiadomo hajs chinczyków ułatwia sprawe.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 lipca 2020, 10:04

jackop pisze:
01 lipca 2020, 01:15
Dajmy też sobie spokój z teoretycznym upychaniem Szweda w środku pomocy, bo we wszystkich 3 meczach po przerwie wychodził na prawej stronie trzyosobowego ataku, czyli tak jak przez większość sezonu. Jeśli ma zostać, to uczenie go nowej pozycji przez X miesięcy mija się dla mnie z celem.
Dopiero w sezonie 2019/20 został przesunięty na prawe skrzydło, wcześniej to był środkowy pomocnik, rzucany w pojedynczych meczach nawet na oba skrzydła:
- sezon 2018/19: https://www.transfermarkt.pl/dejan-kulu ... aison=2018
- sezon 2017/18: https://www.transfermarkt.pl/dejan-kulu ... aison=2017
- sezon 2016/17: https://www.transfermarkt.pl/dejan-kulu ... aison=2016

Podejrzewam, że nikogo tutaj uczyć nowej pozycji nie trzeba. Nawet bardziej jest nią dla niego prawa strona ataku. Podejrzewam też ze względu na rewelacyjne statsy z drużyn młodzieżowych nie obserwujemy go dopiero od tego sezonu, ale od paru lat, gdy grał jeszcze w środku.


Zablokowany