Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 08 maja 2020, 14:10

MRN pisze:
08 maja 2020, 11:42
Barca nagle nie chce oddawać Arthura i proponuje Vidala lub Rakiticia. Juve nie chce ani Vidala, ani Rakiticia tylko Arthura :)
Pjanić ustalił już warunki kontraktu z Barceloną.
Mam nadzieję, że nie będzie jak z MC, że nie chcieliśmy Danilo a oni i tak postawili na swoim i wcisnęli nam szrot na co my nagle, że to cudowny transfer z korzyścią dla klubu.
Dwa kluby chcą się nawzajem zrobić w trąbę, to raczej kiepski grunt pod interesy. Ale tak jak piszesz, oby nie stanęło na tym, że znowu nam kogoś wcisną na swoich warunkach. Nie zdzierżę, jeśli Fabio da się wrobić w gruby kontrakt z zawodnikiem 32+.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 maja 2020, 16:48

Rzecz w tym, że kiedyś dymali nas na potęgę, teraz śmiało można powiedzieć, że jesteśmy na równi z Barcą a już na pewno wyżej od jakiegoś MC. Teraz najwyższa pora abyśmy to my dyktowali swoje warunki ale inne kluby wiedzą, że mamy nadal zbyt szeroką kadrę i musimy się pozbywać zawodników. Tutaj jednak chodzi o wymianę dlatego powinni nasi cisnąc tego Arthura, który jest nadal młody i będzie się rozwijał. Jak Barca na to pójdzie to będzie frajerskim klubem ( choć w sumie to jest patrząc na epizody w LM ) i zostaną z dziadkami w środku pola : Vidalem, Rakiticiem, Busim oraz Paniciem. My natomiast wygenerujemy zysk kapitałowy i będziemy mieli młodych grajków w środku : Bentancura oraz Arthura a przecież jest jeszcze Rabiot i Ramsey. Mamy nadzieję, że tak uwłaczające deale jak ten z Moratą mamy za sobą bo jeżeli chodzi o deal Cancelo/Danilo to pozbyliśmy się śmierdzącego jajka, które nigdzie kariery nie zrobiło a zysk odpowiedni był. Jeżeli Barca chce kogoś dymać to jest świetny kandydat do tego - inter z Marottą na czele, który lubił zawsze schylać się po mydło. Z całą pewnością będzie ciekawie.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 maja 2020, 20:37

@MRN
Rozumiem niechęć czy nawet nienawiść w stosunku do Interu, ale nie mogę pojąć dlaczego ciągle hejtujesz Marottę. Przecież to również dzięki niemu Juventus jest teraz na należnym miejscu i za robotę, którą u nas wykonał należy się mu szacunek. Wiadomo, że Beppe znalazł się obecnie po przeciwnej stronie barykady i czuje z pewnością jakąś urazę w stosunku do nas po rozstaniu ze Starą Damą, a ponadto Inter praktycznie od zawsze stosuje negatywną narrację w stosunku do Juve, więc nie ma co się dziwić, że i Marotta ma sporo "zaczepnych" wypowiedzi. Jednak czy Ci się to podoba czy nie chłop jest jednym z lepszych fachowców w swojej dziedzinie.

Wracając do tematu mercato, to jeśli chcemy się "bawić" w wymiany lub zmusza nas do tego sytuacja, to Pjanić powinien pójść w rozliczeniu za jakichś konkretnych graczy (i najlepiej pomocników) typu Arthur czy Jorginho (przy transakcji z Chelsea), a nie zbędnych dla Barcy Vidala czy Rakitica. Nie pogodzą się z takim stanem rzeczy, to zrywamy rozmowy i tyle. Jednakże obawiam się, że i tym razem wcisną nam kogoś na własnych warunkach (podejrzewam włączenie w transakcję Semedo z uwagi na to, że będziemy szukać prawego obrońcy oraz właśnie kogoś z dwójki Rakitić/Vidal).
Ponadto odnosząc się do niedawnych plotek z rzekomą ofertą City za Bonucciego, to gdyby nie ta feralna kontuzja Demirala, to nawet bym się nie zastanawiał nad sprzedażą Leo, bo była to ostatnia okazja żeby zarobić na nim konkretne pieniądze, a zaraz może się u niego zacząć zjazd formy. Za Ruganiego i tak nie dostaniemy więcej niż 12-15 baniek, więc mógłby sobie siedzieć na rezerwie jeśli pasuje mu taki stan rzeczy, a dodatkowo ściągnęlibyśmy do siebie Romero jako walczącego o miejsce nr 3 w składzie. Niestety nie wiemy jak będzie ze zdrowiem Turka po tak ciężkim urazie, a mając na uwadze wiek i podatność na kontuzje Kielona musimy zostawić Bonuca.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 maja 2020, 20:55

Kiedyś bałem się że Pjanić odejdzie.Dziś nie mogę się doczekać. Nasza pomoc nie funkcjonuje od lat więc pora zmienić jej lidera, który liderem nie jest.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 maja 2020, 22:07

@dimebag11, a gdzie ja Ci go hejtuję cały czas ? Wiem ile mu zawdzięczamy ale miał także sporo spektakularnych wtop i dymali go jak chcieli, szczególnie na początku kiedy byliśmy w ciemnej d...e. Szczególnie przypomina mnie się sytuacja z Melo, która przeszła do historii z powodu tego jak Turcy bawili się z Marottą. Ja wiem, że łysy jest po drugiej stronie barykady ale pewne wypowiedzi mógłby sobie darować, szczególnie, że jakiś czas temu jechał po interze jak po burej suce.Teraz nagle wielki Beppe zmienił ton i już nie rozpowiada otwarcie,że nie będzie trzymał zawodnika na siłę. Niech oddaje wszystkich za darmo bo w tym jest najlepszy.


Obrazek
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 09 maja 2020, 13:31

Berna za Arthura? Zbyt piękne by było prawdziwe.
A co do tego, że znaczymy więcej od "jakiegoś MC" to chciałbym nieśmiało przypomnieć o wymianie Cancelo za Danilo... To było na naszych warunkach?


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2020, 13:48

Ale cały czas jest mowa o tym, że musimy uszczuplić skład a FFP zaczęło nam dokuczać. Ta wymiana dała nam spory zysk kapitałowy, poza tym z Cancelo z tego co było słychać były problemy natury dyscyplinarnej. Angole przeciągali strunę wiedząc, że zacznie nam się śpieszyć i dopięli swego a wiele winy w tym stanie rzeczy było po stronie Marotty, którego w klubie już nie było.


Obrazek
MARIAN PAŹDZIOCH

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 września 2014
Posty: 24
Rejestracja: 09 września 2014

Nieprzeczytany post 09 maja 2020, 14:21

dimebag11 pisze:
08 maja 2020, 20:37
@MRN

Wracając do tematu mercato, to jeśli chcemy się "bawić" w wymiany lub zmusza nas do tego sytuacja, to Pjanić powinien pójść w rozliczeniu za jakichś konkretnych graczy (i najlepiej pomocników) typu Arthur czy Jorginho (przy transakcji z Chelsea), a nie zbędnych dla Barcy Vidala czy Rakitica.
problem jest taki ze zakladasz ze niechciany w Turynie Pjanic jest tak naprawde chciany (a zapytaj sam siebie: jest chciany?). Musisz spojrzec na wymiane rozsadnie i objektywnie, na dzis Pjanic do wymiany nadaje sie wlasnie za Rakiticia bo obaj sa juz w swoich klubach niechciani. Co bys powiedział gdyby Barcelona zaproponowala wymiane Rakiticia za Bentancura? Bo wlasnie tak wyglada propozycja Juvetnusu: my wam dajemy niechcianego dziadka a wy nam oddajcie młodego repreznetanta Brazyli. To oni powiedzą: my wam dajemy dziadka a wy nam oddajcie mlogego Urugwajczyka. I co wtedy? Jest git?
MRN pisze:
08 maja 2020, 16:48
Jak Barca na to pójdzie to będzie frajerskim klubem ( choć w sumie to jest patrząc na epizody w LM )
W takim razie jak nazwac dokonania Juventusu w LM, skoro tamci sa frajerami? To Juventus jest kim? Mega frajerem? Troche wyobrazni przydaloby sie przy pisaniu postow, chyba ze jestes tak mlody ze nie pamietasz historii LM.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2020, 14:29

Z całą pewnością pamiętam lepiej niż Ty ( zapewniam :) ), wyluzuj. My jesteśmy frajerami jeżeli chodzi o finały to fakt ale nie o tym mowa. Barca wyprzedziła PSG gdyż zalicza spektakularne wpadki po wspaniałych wynikach w pierwszych meczach. Od dwumeczu z Liverpoolem istnieje przekonanie, że Barcelona to najbardziej frajerski klub a przed dwumeczem z L'poolem była spektakularna wtopa z Romą. Tak więc to nie tylko moja opinia. Naturalnie nie było by wstydem odpaść z tymi klubami ale nie po wynikach w pierwszych meczach 4-1 / 3-0.


Obrazek
MARIAN PAŹDZIOCH

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 września 2014
Posty: 24
Rejestracja: 09 września 2014

Nieprzeczytany post 09 maja 2020, 15:57

MRN pisze:
09 maja 2020, 14:29
Z całą pewnością pamiętam lepiej niż Ty ( zapewniam :) ), wyluzuj. My jesteśmy frajerami jeżeli chodzi o finały to fakt ale nie o tym mowa. Barca wyprzedziła PSG gdyż zalicza spektakularne wpadki po wspaniałych wynikach w pierwszych meczach. Od dwumeczu z Liverpoolem istnieje przekonanie, że Barcelona to najbardziej frajerski klub a przed dwumeczem z L'poolem była spektakularna wtopa z Romą. Tak więc to nie tylko moja opinia. Naturalnie nie było by wstydem odpaść z tymi klubami ale nie po wynikach w pierwszych meczach 4-1 / 3-0.
mozesz sobie ich nazywac jak chcesz frajerami czy nie frajerami, mnie bardziej frajerskie wydaje sie np. odpadniecie Manchesteru City gdy wylosowali Totenham ktory byl zdziesiatkowany kontuzjami w obydwu meczach, to jest czyste frajestwo, albo czy wiekszym frajsrstwem jest odpadniecie z Ajaxem ktory potem zostal wyeliminowany przez slabiutki Totenham. Droga do finalu byla otwarta, Barcelona nie odpadla z druzyna ktora potem w finale dostała łatwe 2-0 tylko ze zwyciezca tych rozgrywek. Pytanie tez mozesz sobie zadac czy wiekszym frajerstem jest odpasc w polfinle LM czy w cwiercfinale albo jeszcze lepiej: w grupie (pamietasz te czasy nie da wcale dawne?). Jesli zderzasz sie silna druzyna i odpadasz to zadnym frajerem nie jestes(tymbardziej gdy mowimy tu o wyniku 4-3 w dwumeczu). Frajerem jestes jesli dostajesz druzyne wyraznie slabszą i odpadasz z nią. Wtedy moge nazwac cie frajerem. Barcelona tak sie zfarjerzyla z Romą, Juventus - z Ajaxem. zadnej roznicy nie ma. Takich rpzypadkow jest jednak wiecej.
Frajera zawsze latwo znalezc i ja np. znam wiele osob ktore Juventus uwaza za najwiekszych frajerow bo ciagle dostaja w leb w LM i nie mogą jej wygrac o tylu lat. Tylko wtedy pytam czy Twoj klub byl kiedykolwiek w finale LM?
Dlatego smiesza mnie te twoje bunczuczne opowisci o frajerach i niefrajerach. Frajerem to jest inter mediolan bo oni majac dobre wyniki na innych stadionach dwa razy z rzedu dali sie wyrzucic w grupie LM. w grupie a nie w polfinale LM. nie z Liverpoolem ale z przcietnym Totenhamem czy innym PSV Eindhoven.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 09 maja 2020, 16:10

MRN pisze:
08 maja 2020, 16:48
Rzecz w tym, że kiedyś dymali nas na potęgę, teraz śmiało można powiedzieć, że jesteśmy na równi z Barcą a już na pewno wyżej od jakiegoś MC.
To tak poważnie? Sportowo jak i finansowo jesteśmy w tyle za Barceloną. Po cichu liczę, że teraz dostaną po dupie za swoją bizantyjską politykę ostatnich lat - Coutinho, Griezmann, Dembele etc. Może dostaną a może nie.
Co do MC to można zaryzykować stwierdzenie, że sportowo jesteśmy lekko z przodu - choć przeciętny kibic to wyśmieje. Finansowo są ponad i można najwyżej liczyć na to, że ich UEFA zbanuje. Wątpie w to - pogrożą paluszkiem, wezmą kopertę od szejka i się skończy gadanie. Tyle czasu minęło i dalej brak rozstrzygnięcia? Pewnie za kurtyną idą potężne naciski, by zamieść sprawę pod dywan.
MRN pisze:
08 maja 2020, 16:48
jeżeli chodzi o deal Cancelo/Danilo to pozbyliśmy się śmierdzącego jajka, które nigdzie kariery nie zrobiło a zysk odpowiedni był.
No cóż Paratici wykonał skok na pięniądz, jednak na tym etapie możemy powiedzieć, że sportowo był to krok w tył. Mamy takich tytanów na PO, że nagle Cuadrado musiał wrócić się do czasów Fiorentiny. Dla Danilo sufitem jest schyłkowy Lichtsteiner - raczej nic nie zepsuje, na pewno nic nie stworzy.
dimebag11 pisze: Musisz spojrzec na wymiane rozsadnie i objektywnie, na dzis Pjanic do wymiany nadaje sie wlasnie za Rakiticia bo obaj sa juz w swoich klubach niechciani.
Niestety takie są fakty, sam byłbym za wymianą na Arthura (choć za wiele w poważnej piłce nie pokazał). Ale czemu Barcelona miałaby na to iść, ślepi nie są, Pjanic drugi sezon z rzędu jest słaby.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2020, 16:49

Sportowo jesteśmy za Barceloną ? Nie uważam tak bo pisząc o poziomie Barcy mam na myśli tylko aspekt sportowy bo finanse zostawmy w spokoju. To tez idzie w łeb przez bezsensowna politykę Barcelony.
Paździoch, szanuję Twoje zdanie ale przejrzałem Twoje wpisy i uważam, że jesteś kibicem Barcy nie Juve więc nie jesteś obiektywny ;)
Już Tobie tłumaczyłem, to nie jest moje zdanie a co do Juve to fakt, wszystko w finałach w łeb. Ostatni finał nawet chciałem sobie darować wiedząc, że zgodnie z tradycją dostaniemy w dupę ale koledzy przekonali mnie, że będę żałował bo idziemy jak po swoje, its time i w ogóle :laugh:
A co interu to racja z tym, że tych ogórków zostawmy bo to nie ten poziom. Tylko kibice interu uważają, że maja prawo siedzieć przy tym samym stole co Real, Barca, Juve czy Bayern. Pamiętam jak Barca grała towarzyski mecz gdzieś w Chinach z MU i w zapowiedziach była informacja, że będzie pełny stadion. Dumni kibice tego klubu ( słowo "dumni" można łatwo zmienić stosownie do tej sytuacji ) nie spodziewali się, że cały stadion będzie na czerwono :D :) :laugh:


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 maja 2020, 18:23

MARIAN PAŹDZIOCH pisze:
09 maja 2020, 14:21
dimebag11 pisze:
08 maja 2020, 20:37
@MRN

Wracając do tematu mercato, to jeśli chcemy się "bawić" w wymiany lub zmusza nas do tego sytuacja, to Pjanić powinien pójść w rozliczeniu za jakichś konkretnych graczy (i najlepiej pomocników) typu Arthur czy Jorginho (przy transakcji z Chelsea), a nie zbędnych dla Barcy Vidala czy Rakitica.
problem jest taki ze zakladasz ze niechciany w Turynie Pjanic jest tak naprawde chciany (a zapytaj sam siebie: jest chciany?). Musisz spojrzec na wymiane rozsadnie i objektywnie, na dzis Pjanic do wymiany nadaje sie wlasnie za Rakiticia bo obaj sa juz w swoich klubach niechciani. Co bys powiedział gdyby Barcelona zaproponowala wymiane Rakiticia za Bentancura? Bo wlasnie tak wyglada propozycja Juvetnusu: my wam dajemy niechcianego dziadka a wy nam oddajcie młodego repreznetanta Brazyli. To oni powiedzą: my wam dajemy dziadka a wy nam oddajcie mlogego Urugwajczyka. I co wtedy? Jest git?
Nigdzie nie napisałem, iż Pjanić jest niechciany w Juve. W gruncie rzeczy, to wciąż zawodnik podstawowego składu Starej Damy (co potwierdza chociażby to, że w obecnym sezonie więcej rozegranych od Bośniaka minut we wszystkich rozgrywkach mają jedynie Bonucci, Alex Sandro i Ronaldo). Natomiast tego samego nie można powiedzieć ani o Vidalu, ani o Rakiticu w Barcelonie, bo łącznie mają tylko około 200 minut więcej spędzonych na boisku w porównaniu do Miralema. Ponadto zauważ sobie, że Rakitić i Vidal mają umowy ważne jeszcze tylko przez rok i w zimie można z nimi rozpoczynać rozmowy na temat darmowego transferu, natomiast Pjanić ma kontrakt to końca czerwca 2023, więc chyba nie sądzisz, że zarząd Juve zgodzi się oddać gościa wartego 40-45 mln € za dwóch piłkarzy Barcelony, którzy mimo swojej klasy nie są z racji na wiek i kończące się umowy warci więcej niż 25 mln €. Raczej do przewidzenia było to, iż Blaugrana średnio podejdzie do wymiany Arthur-Pjanić (zwłaszcza, że gracz Juve jest aż 6 lat starszy), ale nikt też nie twierdził, że musi być to transakcja 1 za 1 i podejrzewam, że po jakichś negocjacjach doszłoby do porozumienia typu Miralem+10 mln € za Melo.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2020, 19:56

Bentancur to reprezentant Urugwaju to raz a po drugie nikt w klubie nie myśli o oddaniu Bentancura gdyż on obecnie jest najbardziej wartościowym zawodnikiem środka pola. Pjanić to wciąż klasowy zawodnik ale w Juve żadnego pożytku z niego już nie będzie, zmiana otoczenia może mu pomóc. Był Allegri to były tu głosy, że wykastrował Pjanicia, przyszedł Sarri, który miał go wskrzesić a ten najgorszy sezon w karierze chyba gra. Jak widać to nie Allegri był problemem, tylko sam Pjanić ma z sobą problem dlatego im szybciej odejdzie tym lepiej. Żadne źródła natomiast nie mówią o oddaniu Bentancura, to marzenia kibiców Barcelony.


Obrazek
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 09 maja 2020, 20:22

MRN pisze:
09 maja 2020, 16:49
Sportowo jesteśmy za Barceloną ? Nie uważam tak bo pisząc o poziomie Barcy mam na myśli tylko aspekt sportowy
No a nie? Ostatnie 10 lat Barcelona 2*LM, 7*mistrz. Statystyki za ostatnie 20 lat nie będę przytaczał, bo bardzo słabo byśmy wyglądali.
Paradoksalnie to na polu finansowym możemy powalczyć, bo tam się w pewnym momencie zachłysnęli sukcesem i odlecieli, marginalizując La Masie i kupując pseudo talenty po 100, 150 baniek. Rozdając kosmiczne kontrakty bez oglądania pieniędzy. Teraz zostają z ręką w nocniku, hajs się nie kręci, góra jest w permanentnym konflikcie i naprawdę nie wiadomo co będzie. Będą latać po Europie i wpychać Rakitica czy Vidala byle komu aby ratować budżet. Juventus na pewno nie wygeneruje takiego zysku jak Barcelona (daleka droga) i też mamy swoje kwiatki, ale na pewno nie jest to burdel fiskalny na poziomie Barcy. Dzban Dembele kasuje 12 baniek brutto, Umtiti 12, Griezmann 20, De Jong 21(?), Suarez 24 (?). Messi? Nie wie nikt, czytałem jakieś spekulacje że 50 na łape (?). Masakra, triki sztuczki księgowe, machloje przy transferze Neymara. Ovrebo na Stamford Bridge i pseudo remontada z karnym Suareza. Super protekcjonistyczna federacja, która nie pozwoli żeby świętej Barcelonce czy Realkowi ktokolwiek krzywdę zrobił. Tak to jest i pora wyprać brudy.


Zablokowany