Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 11:11

mns pisze:
28 sierpnia 2020, 10:06
Suarez to potwór, zjada Dzeko bez przeżuwania... Jeśli Barca go rozwiąże to kontrakt 2+1 uważam za super okazję.

Problem z Igłą jest taki że jest gruby, wolny i widać u niego brak sportowej ambicji. W mojej ocenie cały czas ma nam za złe wypychanie go poza klub w ostatnich 2 latach.
Natomiast Niemiec to nie piłkarz tylko pacjent
Właśnie dlatego lepiej jest zatrudnić piłkarza młodego z mniejszym dorobkiem, ale większym potencjałem rozwoju. Jaki zawodnik (grający na najwyższym szczeblu) w wieku 20-25 lat, po tym jak usłyszałby, że nie istnieje w planach klubu, zostałby tylko ze względu na kasę, hamując swoją dalszą karierę? Niestety dla nas Sami i Gruby są na tyle inteligentni, że mają świadomość (tak jak wszyscy), że nie mają już żadnej kariery, żadnej przyszłości.

Dlatego nie chcę Thiago, za którego trzeba teraz zapłacić, a po 3 latach będzie odpadem, którego nikt nie weźmie nawet za darmo. Nie chcę Suareza (nawet za free) z kosmiczną pensją, bo po roku futbol może mu się znudzić i znowu zostaniemy z piłkarzem zaśmiecającym miejsce w kadrze.

Ja tu chcę zobaczyć pomysł i nowy długofalowy projekt. Poza tym nie stać nas, więc idiotyzmem dla mnie jest inwestycja w piłkarza, który później się nie zwróci/nie przyniesie zysku.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 11:25

Generalnie się zgadzam tylko na ten moment nie widzę na rynku transferowym nazwisk w naszym potencjale finansowym, które spełnią również oczekiwania sportowe. Suarez na kontrakcie 2+1 za 10-12 mln uważam za dobrą opcję. Dodatkowo jest jeszcze ulga podatkowa.

Zresztą zobacz kogo się wymienia w kontekście transferu na 9: Dzeko, Cavani, Suarez, Jimenez czy Lacazette i najmłodszy w zestawieniu Milik. Chyba że będzie niespodzianka jak z Amerykańcem ;)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 11:28

Dobre źródło z VS przewiduje konkretny transfer w trakcie tego mercato.


Obrazek
Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 11:42

^strzelanie ślepakami by potem napisać "A NIE MÓWIŁEM?" i być traktowanym jako dobre źródło

Wolałbym żeby Andrea stawiał zarządowi twarde warunki przy transferze na każdą pozycję jeżeli ma z tego wyjść więcej transferów graczy pokroju McKenniego - młodych i w dobrej cenie zamiast ślinić się do wypalonych gwiazdorów.


jakiś kretyn na forum Manchesteru United pisze:Wg. La Gazzetto dello Sport Juve interesuje się Milikiem. Za Moratę. W sumie dla niego byłby fajny kierunek, bo na Leicester za wcześnie jeszcze
dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 11:43

MRN pisze:
28 sierpnia 2020, 11:28
Dobre źródło z VS przewiduje konkretny transfer w trakcie tego mercato.
Rzucasz tymi newsami z VS co pół roku i pytanie takie, które z nich się sprawdziły? :laugh:


Obrazek
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 11:45

MRN pisze:
28 sierpnia 2020, 11:28
Dobre źródło z VS przewiduje konkretny transfer w trakcie tego mercato.
Dybala do Barsy, czy CR7 do Junajted? :prochno:

Mając na szali Dzeko z pensją 7mln i Suarez z 12mln zdecydowanie wybieram drugą opcję.
Raz - korzystne przepisy podatkowe w przypadku Bośniaka nie będą obowiązywały, a w przypadku Suareza już tak,
Dwa - Urus zjada Edina w piłkarskim rzemiośle,
Trzy - jest rok młodszy,
Cztery - Luis ma dobre stosunki z naszym kapitanem - nie każdego się po przyjacielsku gryzie :prochno:


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 11:54

dr.DeV pisze:
28 sierpnia 2020, 11:43
Rzucasz tymi newsami z VS co pół roku i pytanie takie, które z nich się sprawdziły? :laugh:
Tym razem akurat lepiej wychodzą w konfrontacji z GDM oraz Agrestim.
Podaj lepsze alternatywy na tym etapie ;)

W panelu użytkownika masz wybór i w łatwy sposób można spowodować, że moje posty nie będą widoczne, zrobić Ci instrukcję czy ogarniesz temat ?
dr.DeV pisze:
11 lutego 2020, 13:34
Podobno jacyś insiderzy doszli do informacji, w których jak twierdzą Sarri podczas tej kolacji otrzymał ostrzeżenie, że jeżeli od meczu z Brescią nie nastąpi poprawa to niestety (albo stety) pożegnamy się z nim już teraz. Niestety nie jestem w stanie podać źródła, ale to jest wygrzebane z juventuz.com

Natomiast wszystkie gazety trąbią o tym, że właśnie na tej kolacji Agnelli i Paratici wykazali pełne wsparcie dla jego osoby. Jednak to wszystko kłóci się z kolejnymi doniesieniami jakoby piłkarze Juve nie do końca rozumieli to co Maurizio chce im przekazać i nie do końca wierząc w jego wizję podzielili się swoim zdaniem właśnie z zarządem, co automatycznie wskazywałoby na to, że podczas kolacji padły słowa z pierwszej opcji.
W sumie sam sobie wyciągnij wnioski :laugh:

Właśnie już wtedy Sarri był na wylocie .


Obrazek
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 12:30

Źródło średnie: Calciomercato
Dzeko ma kosztować 10mln plus 2mln łatwych bonusów. Kontrakt na dwa lata 7,5mln za sezon.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 12:35

MRN pisze:
28 sierpnia 2020, 10:33
No nie, jeżeli byłaby okazja na Suareza to trzeba ją wykorzystać. Skład jak widać odmładzamy ale na samych młodych też bazować nie można. Suarez to autorytet dla młodych a na boisku killer bez dwóch zdań. Jeżeli go ściągniemy i damy kontrakt to z całą pewnością nas stać.
To, czy nas stać, to kwestia bardzo względna. Bo oczywiście może być tak, że w kasie znajdą się pieniądze na ten ruch, pytanie tylko brzmi kosztem czego? Na Ronaldo też było nas stać dwa lata temu, tylko przez to do środka pomocy trzeba było ściągać tych, którym akurat kończyły się kontrakty i przedłużać kontrakty z Khedirą i Matuidim.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 12:37

RMC Sports
Agenci Hectora Bellerina sondują możliwość jego przeprowadzki do Paryża.

No i fajnie, a dla nas zostaje Dest :dance:


dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 12:46

MRN pisze:
28 sierpnia 2020, 11:54
W panelu użytkownika masz wybór i w łatwy sposób można spowodować, że moje posty nie będą widoczne, zrobić Ci instrukcję czy ogarniesz temat ?
Ale po co takie pisanie?

Zapytałem serio, które z nich się sprawdziły, bo wydaje mi się, że ich celność jest słaba a większość to domysły, bo dany zawodnik zagrał przeciwko nam dobry mecz i z automatu jest łączony z Juve. To Romano pierwszy alarmował o McKennie dopiero po nim tych dwóch panów, których wymieniłeś a jak wiemy ich wiarygodność spadła razem z odejściem Marotty. Te wszystkie wymyślone newsy z VS wkładam pomiędzy inne bajki jak Guardiola i powrót Pogby. Więc sam wyciągnij wnioski.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 13:00

@dr.DeV
No rzecz w tym, że wszystko rozbija się o Pepusia vel Pepunia :)

Zastanawiam się czy obserwujesz wątek na bieżąco bo jednak w ostatnim czasie sporo racji mieli w odróżnieniu od zawodowców : Allegri czy Sarri. Na bieżąco wrzucane były tutaj informacje ale i tak większość wierzyła w to co chce wierzyć. razem wrzuciłem skan rozmowy tego co wyrokował wywalenie Sarriego ze Szczęsnym bez względu na wynik sportowy to i tak byli tu mądrzejsi. Ja też traktuję niektóre info z dystansem ale to jest zabawa a na chwile obecną zawodowcy nic w ogóle nie wiedzą. Zastanowiło mnie to, że nie wiedzieli nawet nic na temat Amerykanina choć w tym przypadku nikt o niczym nie wiedział. Po prostu nie lubię przypieprzania się dla zasady, jeżeli nie to było Twoja intencja to sorki ale jak widzę sam powołujesz się na insiderów. Ja osobiście tam nie zaglądam, wyżej cenię jednak VS niż TUZ.
A co do McKennie to tych dwóch panów zaczęło pisać dopiero wtedy kiedy sprawa w sumie była przesądzona.


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 13:16

Do wyboru są 4 opcje, każda ma wady i zalety:

1. Młody w gazie: Dembele, Thuram, Malen
Najbardziej hazardowa opcja - jesteśmy w stanie najwięcej zyskać, ale też najwięcej stracić (ok. 30-40 mln). Fajne talenty, ale tak naprawdę żaden z nich nie jest gwarantem niczego tu i teraz. Poza Haalandem nie ma obecnie środkowego napastnika w wieku 18-22 lata, który udowodnił swoją wartość w co najmniej 2 klubach lub na arenie krajowej i międzynarodwej.

2. Młody w dołku: Jovic, Schick, Kean, R.Leao
Każdy z nich kosztowałby pewnie 20-30 mln. Cała nadzieja byłaby w tym, że uda nam się ich odbudować. Jeśli by się nie udało, to przynajmniej jest realna szansa na odzyskanie chociaż 50% wydanej kwoty.

3. Ani nie młody, ani nie sprawdzony (tzn. nie jest gwarantem niczego): Milik, Lacazette, Zapata, Jimenez
Druga najdroższa opcja. Taki kompromis między opcjami nr 1 i 4. Liczymy tutaj, że ci zawodnicy wskoczą u nas na wyższy poziom, ale wcale nie musi się tak stać. Żaden z nich nie strzelił nawet 10 bramek w LM, choć wszyscy mają już za sobą 26. urodziny, a Haaland potrzebował do tego zaledwie 8 meczów. To trochę takie niespełnione talenty, które raczej nigdy nie wskoczą już na poziom topa. Jedynie Milika należy rozpatrywać nieco inaczej, bo jako jedyny spośród wszystkich napastników z opcji 1, 2 i 3 ma kontrakt do 2021 roku, co oznacza, że już za 3 miesiące można z nim podpisać kontrakt.

4. Sprawdzony (otarł się kiedykolwiek o poziom topa): Dzeko ('86), Suarez ('87), Cavani ('87), Aubameyang ('89)
Najtańsza opcja - w zasadzie opłacamy tylko wysoki kontrakt, ale też zyskujemy najwięcej marketingowo. Cavani jest już teraz do wzięcia za darmo. Suarez i Aubameyang mają kontrakty do 2021, a Barcelona chętnie puści tego pierwszego już teraz za free. Pirlo ponoć mówił, że oczekuje doświadczonej 9-tki. Taki napastnik to gwarancja goli tu i teraz, ale czy za 12, 18 albo 24 miesiące nie zajdzie rdzą i się po ludzku nie zatnie? Co wtedy z jego wysokim kontraktem? Podejrzewam, że taki CR7 wolałby grać z Suarezem czy Cavanim niż jakimś młokosem typu Dembele/Malen. Pytanie też, czy jeśli CR7 odejdzie w 2022 roku, to czy w okolicy 2022 roku będzie nas stać na zakup 2 gwiazd na lewe skrzydło oraz do środka ataku? Z drugiej strony: czy nie chcemy naraz wprowadzić zbyt wielu młodych graczy do 1. składu? Historia pokazuje, że najlepsze mieszanki do młodość z doświadczeniem. Ta opcja zależy według mnie od tego, czy zawodnik zgodzi się na 1/2-letni kontrakt. 3 lata to zdecydowanie za długo, a 4 to już jawna niegospodarność.

Wygląda na to, że obecnie nie stać nas na opcję nr 5, czyli w miarę młody i sprawdzony: Icardi, Werner, G.Jesus, Martial

Po uwzględnieniu wszystkich za i przeciw najlepsze wydają się opcje nr 1 albo 4. Ja na miejscu Paraticiego:
- uderzałbym najpierw po kogoś młodego w gazie (szczególnie Thurama, bo to młody czołg, który fajnie uzupełniałby się z CR7 i Dybalą)
- jeśli to nie wypali, to wtedy próbowałbym z Suarezem, Cavanim albo Aubameyangiem - który zgodzi się na najkrótszy kontrakt


dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 13:24

MRN pisze:
28 sierpnia 2020, 13:00
Po prostu nie lubię przypieprzania się dla zasady, jeżeli nie to było Twoja intencja to sorki ale jak widzę sam powołujesz się na insiderów.
:ok: Nie to było moją intencją, po prostu widzę, że Ty tam śmigasz na tym forum i zapewne pamiętasz więcej trafnych/nietrafionych newsów od nich. Dlatego zapytałem a mogła zmylić Cię emotka na końcu jednak chodziło mi o to, że ich celność jest raczej bardzo niska. Aczkolwiek zostawiam to Tobie do oceny- jak napisałem wyżej.

@Crunny - w tej chwili nie postawimy na nikogo z opcji numer 1 i pozostaje nam tylko opcja numer 4, która będzie gwarantem czegokolwiek w nadchodzącym sezonie, przynajmniej teoretycznie i będzie relatywnie tania a co najważniejsze - charakterystyką będzie pasować do schematu Pirlo. Jak widać w tym okienku zdecydowanie więcej do powiedzenia w kwestii transferów ma trener.

EDIT: Dżeko ponoć jest rozpatrywany DOPIERO jako CZWARTY wybór. Teraz ponoć Fabs ma skupić się na sprzedażach a potem obdarować Pirlo 'prezentami'


Obrazek
4d1k

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 maja 2009
Posty: 94
Rejestracja: 01 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2020, 14:20

Probujemy sciagnac Suareza, bo raz jest wciaz swietnym napastnikiem, a dwa Messi potrzebuje swojego kompana w nowej druzynie ;)


Zablokowany