Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2020, 16:34

Zamiast Tonaliego na ten moment to przydałby się nam ktoś taki jak Neves, Ndidi czy jak to się tam pisze albo Thomas. Pjanic pewnie odejdzie i na jego miejsce wskoczy Jorginho. W Napoli był świetny. Może Serie A to faktycznie jego miejsce.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2020, 16:54

Nie mamy ani porządnego DMa, ani box to boxa, czy ofensywnego pomocnika. Wszystkie te role na razie pełni Bentancour. Więc jeśli Ramsey, czy Rabiot nie odpali, potrzebujemy dwóch zawodników do pomocy.


Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2020, 18:43

MRN pisze:
05 czerwca 2020, 16:04
Wytłumaczcie mi na czym polega fenomen Tonalego, że fb za nim płacze ? No nie wierzę w to co czytam tam. Paratici przegrywa z Marottą, cały trzon za kilka lat reprezentacji Włoch będzie z interu, Tonali już teraz bierze ciężar gry na siebie ( w ostatniej drużynie tabeli ) a Juve zamiast odmładzać kadrę bierze dziadków. Czy ich tam powaliło na tym fb ?
Bo jest nad kim płakać. Był jednym z nazwisk w znalezionym notesie w restauracji Paraticiego. Prawda jest taka, ze w tej naszej rakowej linii pomocy w ciągu roku wskoczyłby do pierwszego składu. A jego długie podania i wizja gry bardziej pasują na pozycje Pjanica, niż pasywny Pjanic, który gra w bok i do tylu. W ogóle ten Pjanic jest taki bezpłciowy, jakby ktoś mu zabrał całą odwagę i radość z gry.
Kolejne nazwiska we wspomnianym notesie, to:
Demiral, Zaniolo, Szoboszlai, Romero, Chiesa.
Jako, ze dwaj z nich są już własnością Juventusu to mam wielką nadzieje, ze kolejny będzie Zaniolo. Bo przez kontuzje, wirusa i dobre kontakty z Roma taniej za niego nie będzie. Gość ma ogromny potencjał. Oddać im Berne, dopłacić i zabrać Zaniolo.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2020, 19:35

Zdania są podzielone. Nie zrozum mnie źle bo lubię tego chłopaka, podoba mi się jego gra ale póki co gra w ostatniej drużynie w tabeli i nie możemy tyle hajsu wydawać na młodych i perspektywicznych. On nam jakości nie podniesie ale emeryt Khedira już jest w stanie zrobić różnicę. Nie możemy nakupować młodych tylko i wyłącznie a kadrę trzeba odmładzać z głową. Jest Bentancur, De Ligt, Demiral, Kulusevski czyli mamy naprawdę ciekawych zawodników młodego pokolenia. Jeżeli zarząd doszedł do wniosku, że bardziej potrzebujemy Kulusevskiego to ok. Wzięliśmy Bernardeschiego, wtedy też były obawy, że inter lub inna drużyna nam go zwinie ale utopiliśmy 40 baniek na tego grajka, który zupełnie nic nam nie daje i teraz każdy chętnie pozbyłby się go. Były płacze, że Eriksen poszedł do interu ale na razie ta łodyga od kukurydzy odbija się od kogo popadnie, zobaczymy jak dalej będzie się spisywał. Dla mnie Tonali to talent z wielkim potencjałem ale to tyle, mamy kompetentnych ludzi w zarządzie, którzy starają się regularnie wzmacniać zespół mimo, że nie jest to łatwe.


Obrazek
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2020, 19:52

Muszę przyznać, że obecnie nie rozumiem marzeń zarządu o Pogbie. Nie bardzo wiem jaki jest sens wkładania wysiłku w jego sprowadzenie, oczywiście o ile jest to prawdą. Podana kwota 145 mln Euro, to jest jakaś utopia, dla każdego, nawet gdyby pandemii nie było. Gość nie gra od pół roku, co oznacza, że będzie potrzebował kilku miesięcy na odbudowę. Ogólnie w ManU cofnął się pod względem czysto piłkarskim. Dodatkowo chciałby pewnie zarabiać więcej niż ktokolwiek za wyjątkiem Krystyny, na co według mnie nie zasługiwałby. Marketingowo pewnie jest wysoko, ale czy aż tak, że zwróciłby nam się ten transfer, zwłaszcza w obecnych czasach?

Co do Tonallego, szkoda byłoby gdyby poszedł do Interu. Do dziś czkawką nam się odbija odpuszczenie Verattiego. On nawet nie posmakował serie a, poszedł do PSG i prawie od razu wskoczył do podstawowego składu. Pamiętam ówczesne głosy, że sobie nie poradzi u nas, bo właśnie nie ma doświadczenia w grze z najlepszymi, że jest tylko talentem, itp. Dziś trochę podobne argumenty padają w stosunku do Tonallego - Brescia ostatnia drużyna, brak doświadczenia w pucharach, itp. I co z tego pytam? Gorzką pigułkę z Verattim przełknąłem, ponieważ kupiłem argument, że nie było nas wówczas stać wydawać kilkanaście mln na kogoś bez żadnego doświadczenia. Dziś jednak jest inna sytuacja i nie rywalizujemy z szejkami, a z naszym największym rywalem we Włoszech. Jest jeszcze jeden argument, według mnie koronny dlaczego Tonalli, Zaniolo czy Chiesa, a nie Pogba. Pierwsi trzej są Włochami i sądzę, że nieporównywalnie bardziej identyfikowaliby się z klubem niż zdecydowana większość stranierich. Pogba już raz pokazał ile Juve dla niego znaczy. Oczywiście dany zawodnik musi sam chcieć do nas trafić, w innym przypadku całe moje powyższe dywagacje tracą sens.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2020, 22:29

Mnie ten Cristiante w ogóle nie przekonuje - facet jest wiecznie na jakichś wypożyczeniach, w ciągu 6 lat zwiedził 6 klubów, nigdzie nie może zagrzać miejsca. Mówi się o wymianie za Mandragorę jak podał @Osgiliath. Serio gość ma w tym wieku takie CV, że już wolę tego Rabiota.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2020, 00:19

Swoją drogą... nawet nie żartujcie, że z tym milikiem coś...


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2020, 02:20

MRN pisze:
05 czerwca 2020, 22:59
Le10Sport : Milik coraz bliżej Juventusu.
Osgiliath pisze:
05 czerwca 2020, 21:14
Wymiana Mandragora-Cristante blisko realizacji.
Bez jaj :facepalm:
MRN pisze:
05 czerwca 2020, 19:35
[...]mamy kompetentnych ludzi w zarządzie, którzy starają się regularnie wzmacniać zespół mimo, że nie jest to łatwe.
Obrazek


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2020, 06:50

jackop pisze:
06 czerwca 2020, 02:20
MRN pisze:
05 czerwca 2020, 22:59
Le10Sport : Milik coraz bliżej Juventusu.
Osgiliath pisze:
05 czerwca 2020, 21:14
Wymiana Mandragora-Cristante blisko realizacji.
Bez jaj :facepalm:
MRN pisze:
05 czerwca 2020, 19:35
[...]mamy kompetentnych ludzi w zarządzie, którzy starają się regularnie wzmacniać zespół mimo, że nie jest to łatwe.
Obrazek
Jak to się potwierdzi tzn. że się cofamy jako klub, A nie rozwijamy i aspirujemy do Topu. Dość już półśrodków i średniaków. Trzeba kupować zawodników do pierwszego składu, lub o niego walczących.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2020, 09:22

Dopiero co Sky podawało, że Mandragora zostaje bo Sarri chce go ocenić a tu jakąś kompletnie durna wymiana na jakiegoś patalacha.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2020, 09:26

Podobno Cristante podoba się Sarriemu. Można się było spodziewać że operacje związane z Mandragorą miały służyć podreperowaniu bilansu najpierw Juve potem Udine.
Jeśli Cristante będzie grał jak w Atalancie to może być to solidne wzmocnienie, jeśli będzie grał jak w Romie to będzie wtopą.
Jeśli przyjście Cristante okaże się faktem to i tak potrzebujemy jeszcze dwóch wzmocnień do pomocy.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2020, 09:47

19 pisze:
06 czerwca 2020, 09:26
Jeśli Cristante będzie grał jak w Atalancie
Ale chyba w to nie wierzysz ?
Ja na transfery typu Cristante i MIlik patrzę z przerażeniem wręcz i zyski kapitałowe mnie nie przekonują w tym wypadku. To potwarz dla kibiców.

Dobra jackop, z tym zarządem to popłynąłem bo przestaję ogarniać Paraticiego o ile to wszystko prawda.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2557
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2020, 10:02

@piterjuve
Nie mam pojęcia jaką czkawką odbija się Juve odpuszczenie Verrattiego. Marco lada moment skończy 28 lat, a jakoś oprócz sukcesów na krajowym podwórku z PSG będącym lata świetlne przed innymi ekipami z ligi francuskiej, nie może poszczycić się żadnymi osiągnięciami w LM (przez tyle lat Paryżanie choćby raz nie dostali się do półfinału tych rozgrywek, gdzie nie tak dawno dostało się chociażby Monaco), a i w reprezentacji nie jest żadnym liderem. Verratti zawsze gdy przychodzą najistotniejsze mecze w sezonie, to albo ma jakiś uraz dyskwalifikujący go z gry, albo też wysiada psychicznie i łapie czerwoną lub kolejną żółtą kartkę i sam się wyklucza przykładowo ze spotkania rewanżowego. Ponadto trzeba pamiętać, że Marco miał sporo szczęścia, gdy przechodził z będącej w Serie B Pescary bezpośrednio do PSG, bo ówczesnym trenerem Paryżan był Ancelotti, co bardzo pomogło Verrattiemu w aklimatyzacji i wsparciu. Bezsprzecznie Tonali jest wielkim talentem i szkoda byłoby stracić go na rzecz Interu, ale trzeba mieć też na uwadze to, że interesujemy się także Pellegrinim, Zaniolo, Aouarem, może van de Beekiem, więc większość z wymienionych i tak będziemy musieli odpuścić.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2020, 11:10

Jeżeli przyjdzie dwóch z grona Pellegrini, Aouar, Zaniolo, Beek, to nikt nie będzie płakał po Tonallim. Zobaczymy, bo plotki o Cristante są niepokojące 😒


fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2020, 11:11

Po pozyskaniu Dejana Kulusevskiego, Juventus pokona Inter po raz drugi na polu mercato. Bianconeri i Nerazzurri walczyli o młodego Szweda zimą. Teraz Stara Dama miała pokonać Mediolańczyków w walce o Marasha Kumbullę.

La Stampa informuje, że Fabio Paratici doszedł w ostatnich dniach do porozumienia z Hellasem Werona. Mówi się o kwocie 32 milionów euro, która może ulec jednak zmianie po włączeniu w transakcję jednego z młodzieżowców mistrza Włoch.

20-letni Albańczyk jest wychowankiem ekipy z miasta Romea i Julii. Utalentowany stoper dobrą grą zwrócił na siebie uwagę czołowych klubów Serie A. Nie wiadomo jednak, jakie plany może mieć wobec niego Stara Dama. Jeśli Turyn opuści Daniele Rugani, wciąż pozostanie tam czterech stoperów, co oznaczałoby tłok na środku obrony.


Zablokowany