Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 14:00

Myślę, że obawy w temacie transferu Chiesy mogą wynikać z przypadku Bernardeschiego, który także przyszedł z Florencji, z którym wiązano tak spore nadzieje, który w Violi również prezentował się przednio, a który ostatecznie zawodzi. Ale też nie każdy zawodnik musi przejść taką drogę, być może w przypadku Chiesy będziemy mile zaskoczeni. Jest młody, talent ma, jest Włochem.

Żałuję braku jeszcze jednego środkowego pomocnika, ale przy założeniu, że Pirlo mógłby ewentualnie grać dwójką w środku nie byłoby już raczej dla niego miejsca. Brakuje mi klasowego bocznego obrońcy, ale tu też być może problem będzie rozwiązany w przypadku przejścia na grę 3-osobowym blokiem defensywnym. Co mnie mocno zawiodło to pozyskanie Moraty, ale dam mu szansę licząc na to, że będzie wsparciem dla Ronaldo. Póki co nie mieliśmy za wiele okazji, by oglądać Arthura, ale chłopak już zdążył zrobić na mnie dobre wrażenie i oby faktycznie był takim zawodnikiem, jakiego oczekiwano w Barcelonie w momencie podpisywania umowy.

Z pozytywów podałbym oddanie prawie wszystkich zbędnych zawodników (miejmy nadzieję, że klub zmieni dziś De Sciglio) z wyłączeniem Khediry. Jednocześnie odmłodziliśmy skład, co niezwykle cieszy i uwolniliśmy się od niektórych kontraktów. W dobie pandemii nie możemy raczej narzekać, patrząc także przez pryzmat działań innych klubów w Europie. Nie straciliśmy żadnego ważnego gracza, oddaliśmy kilku starszych, których już nie potrzebowaliśmy (fakt, że wypożyczenie nie jest tu najlepszym rozwiązaniem, ale na chwilę obecną piłkarze ci u nas grać nie będą i nie musimy myśleć o tym, co by było, gdyby mieli się pojawić na murawie - trzeba liczyć na to, że przekonają do siebie nowe kluby), dorzuciliśmy trochę młodości + Pirlo zdaje się mieć kompletnie inną wizję drużyny niż mieliśmy okazję oglądać do tej pory.

Szkoda mi Costy, bo to jeden z moich ulubionych zawodników, ale zdaję sobie sprawę z tego, że przy jego niewątpliwie ogromnych możliwościach problemy z kontuzjami nie są czymś, obok czego moglibyśmy przejść obojętnie. Liczyłem się z tym, że może odejść.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 15:02

Na tt pojawia się info, że Arsenal (jak to Arsenal) w panice rzuca milionami za Parteya... Panowie, w styczniu/w lecie - Aouar nasz xD :prochno:


playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 15:35

Osgiliath pisze:
05 października 2020, 15:02
Na tt pojawia się info, że Arsenal (jak to Arsenal) w panice rzuca milionami za Parteya... Panowie, w styczniu/w lecie - Aouar nasz xD :prochno:
Ciekawostka: L’Équipe: Aouar widzi siebie w Realu Madryt
https://www.realmadryt.pl/news/98627-l- ... alu-madryt


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 15:53

Czego oczekiwałem 2 miesiące temu:
jackop pisze:
10 sierpnia 2020, 22:11
Gdyby udało się sklecić coś takiego po taniości, to już byłoby nieźle.

Wojtek (Gigi)

Cuadrado/Danilo (Muldur) - Demiral (Bonucci) - De Ligt (Chiellini) - Sandro (Pellegrini)

Bentancur (JU23) - Arthur (Rabiot)

Zaniolo (Kulusevski) - Aouar (Ramsey) - Ronaldo (Orsolini)

Dybala (Simeone)
Jak się skończyło:

Ronaldo - Dybala
(Morata)

Kulusevski
(Ramsey)

Sandro - Benta - Arthur - Chiesa
(Berna) (McKennie) (Rabiot) (Cuadrado)

Chiellini - Bonu - De Ligt
(Demiral) (Danilo)

Szczęsny
(Buffon)

Nadal wolę swoją 11stkę i uważam, że byłaby mocniejsza od tego na czym stanęło, ale nie ma tragedii.
Ostatnio zmieniony 05 października 2020, 16:43 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 16:10

Tak naprawdę po transferze Chiesy brakuje nam już tylko lewego wahadłowego. Grunt, że udało się pozbyć większość szrotu( został tylko Khedira) i nie ważne w jakim stylu, czy wypożyczenia, czy rozwiązanie kontraktów, ważne że wyszczupliły się pensję i dzięki temu zwolnione zostały miejsca na nowych graczy. Chiesa nie jest jakimś szczytem marzeń, lecz jest młody, szybki i technicznie tam coś potrafi, może się rozwinąć bardziej, przede wszystkim jest zdrowy, a nie szklanka jak niejaki Douglas Costa i będziemy mieć go pod ręką w wielu spotkaniach.

Skład w miarę został odmłodzony, teraz trzeba dać czas Andrzejowi by to poukładał. Rodzi się nowy Juventus, być może taki jak w 1994 roku(?). a siłę naszą mają stanowić tacy gracze jak De Ligt, Demiral(oby został z czasem wprowadzany coraz bardziej do gry), Arthur, McKennie, Bentancur, Dybala, Kulusevsky i Chiesa, do tego doświadczenie CR7 i ten Morata...Wierzę, ze to jest sezon, w którym "prawdziwy" Juventus się odrodzi i faktycznie słowo "entuzjazm" będzie gościć w naszych głowach przez bardzo długo.


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 16:38

Costa ponoć oficjalnie już w Bayernie na rok. Jak dla mnie to trochę flop transferowy (jego transfer do nas, nie to wypożyczenie). Zdrowy Costa robi cuda z piłką, ale zdrowy jest przez 10% sezonu, więc na dłuższą metę nieprzydatny. Chyba już lepiej mieć w składzie Chiesę, który się przynajmniej nie łamie. Aczkolwiek po wtopie z Berną (którego zwolennikiem raczej nigdy nie byłem), nie jestem jakimś wielkim entuzjastą tego transferu, ale lepszy rydz niż nic. Ogólnie przez całe okienko było widać, że nie mamy grosza w kasie klubowej i skupialiśmy się na wypchnięciu tych niechcianych i połowicznie się udało. Cudów nie ma, ale widać tutaj pewien plan, którego ostatnio nam brakowało. Ciekawe jak teraz sobie Pirlo z tym wszystkim poradzi.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 17:02

Costa i MDS out i myk 20 baniek zostaje w kieszeni.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 17:04

Poprostu pisze:
05 października 2020, 17:02
Costa i MDS out i myk 20 baniek zostaje w kieszeni.
Elegancko. Swoją drogą jak to jest, że przez całe mercato niektóre transfery się ciągną dniami czy miesiącami, a pod koniec okna da się załatwić tyle transferów naraz! W 3 dni pozbyliśmy się Ruganiego, Coste, MDS i tego młodzika xD no i kupiliśmy Chiese.


Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 17:46

Chiesa oficjalnie w Juve (Agresti)


#FinoAllaFine
#WeAreOne
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 18:03

Yeah, filmik przy MDSie xD także ufam, że żegnamy definitywnie :)


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 18:20

Końcówka mercato całkiem udana. Pozbywamy się graczy nieprzydatnych (Rugani, Costa i przede wszystkim De Sciglio). Co prawda to tylko wypożyczenia za darmo lub za grosze, ale istotne jest, że w tym sezonie nie trzeba im będzie płacić pensji. Został tylko ten nieszczęsny Khedira.

Bierzemy Chiese i wg mnie dobrze. To gracz waleczny, młody, z dużym talentem i już niezłymi umiejętnościami. Forma transferu też nie jest zła, bo odkładamy sobie tę płatność na za dwa lata.

Słabsza wydaje się lewa strona i raczej jej nie wzmocnimy, bo Emerson czy Alonso to średniaki i ja już wolę ogrywać Frabotte.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 18:26

Brawo dla Fabsa za poważne odmłodzenie drużyny.


kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 18:43

Poprostu pisze:
05 października 2020, 18:26
Brawo dla Fabsa za poważne odmłodzenie drużyny.
Przyłączam się. W dobie tego co się dziejej dla mnie mocne 8/10. Jestem pewien ze gdyby nie to ze każdy klub musiał oszczędzać, to wzięlibyśmy jeszcze Aouara albo innego pomocnika. Cieszą mnie sprzedaze/wypożyczenia (szczególnie jednego jegomościa) z Khedira się nie udało, trudno a nóż pierwszy sezon od x lat zagra w odpowiednim wymiarze

Także ten

:juveflag:


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 18:43



Po sezonie podziękujemy jeszcze Buffonowi oraz Chielliniemu i na szczycie listy wiek/umiejętności/za duże zarobki wyląduje pan wąż Bonucci.


Gałcio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 403
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 19:01

Świetna sprawa. Naprawdę. Tylko beka z tych, którzy twierdzą, że wartość kadry wzrosła o 100 mln, co to ma do tego? Wartość kadry rośnie wraz z sukcesami i tego Wam wszystkim i sobie życzę,ale gdy niektórzy "psychole" wchodzą w liczenie średniej wieku, wartości kadry i ilości much w nosie, to ogarnia mnie śmiech. W dup** miałbym wiek, wartość kadry czy cokolwiek, gdybysmy zdobyli LM,ale niektórzy widzę bawią się w księgowych i statystyków. Co by nie odbiło się to odmładzanie kadry strata mistrzostwa i 1/16 LM.


Nigdy nie dyskutuj z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>,najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem.
Zablokowany