Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2020, 14:03

Aby wykonać jak najmniej ruchów i wyjść na zero, na ten moment najlepszy wydaje mi się scenariusz:
OUT (4): Rugani (20 mln), Pjanic (55 mln), Rabiot (30 mln), Bernardeshi (35 mln) = 140 mln
IN (3): Pellegrini (30 mln), Tonali/Aouar (50 mln), Werner (55 mln) = 135 mln

C.Ronaldo - Werner - Dybala
Tonali/Aouar - Pellegrini - Bentancur
A.Sandro - de Ligt - Demiral - Cuadrado
Szczęsny

D.Costa - Higuain - Kulusevski
Matuidi - Ramsey - Khedira
De Sciglio - Chiellini - Bonucci - Danilo
Buffon

Bardzo młody środek obrony i pomocy, ale gdyby któryś z młodych nie dawał rady, to na ławce mamy doświadczonych graczy.

Od 2 okienek wykonujemy jednak tak dziwne ruchu, że nie zdziwiłbym się, gdybyśmy teraz sprowadzili kolejnego środkowego obrońcę :facepalm:


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2020, 14:42

Crunny pisze:
04 czerwca 2020, 14:03
Aby wykonać jak najmniej ruchów i wyjść na zero, na ten moment najlepszy wydaje mi się scenariusz:
OUT (4): Rugani (20 mln), Pjanic (55 mln), Rabiot (30 mln), Bernardeshi (35 mln) = 140 mln
IN (3): Pellegrini (30 mln), Tonali/Aouar (50 mln), Werner (55 mln) = 135 mln

C.Ronaldo - Werner - Dybala
Tonali/Aouar - Pellegrini - Bentancur
A.Sandro - de Ligt - Demiral - Cuadrado
Szczęsny

D.Costa - Higuain - Kulusevski
Matuidi - Ramsey - Khedira
De Sciglio - Chiellini - Bonucci - Danilo
Buffon

Bardzo młody środek obrony i pomocy, ale gdyby któryś z młodych nie dawał rady, to na ławce mamy doświadczonych graczy.

Od 2 okienek wykonujemy jednak tak dziwne ruchu, że nie zdziwiłbym się, gdybyśmy teraz sprowadzili kolejnego środkowego obrońcę :facepalm:
Bardzo dobrze to wygląda i wydaję się możliwe do zrobienia. Mimo wszystko jednak bardziej to okienko będzie opierała się na wymianach, stąd te ciągłe newsy o Pjanicu. Ktoś z dwójki Tonali/Pellegrini musi być nasz, a najlepiej obaj.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2020, 18:22

United zdrowo pogrzało jeżeli tylko chcą, to już lepiej od początku walczyć o innych zawodników niż próbować, marzyć, ślinić się a na końcu nic z tego nie wyjśdzie.
Przy Wernerze można by od razu pożegnać Coste (30-40mln) - zarabia kupę $, więcej kontuzjowany niż dostępny no i ostatni dzwonek dobrego zarobku.
Poza tym Romero out (15mln)- Chiellini sam przyznał że by jeszcze 2 lata mógł pograć
Perin (8mln) out
MDS (15mln) out - Pellegrini IN
niby w sumie dużo zmian, ale w podstawie docelowo zmieniamy tylko 3 zawodników, tylko że przy naszej głębi składu na początku sezonu możliwa gra np. z tylko 1 nowym zawodnikiem, a gdy nowy wywalczą miejsce to już byłby krok do przodu.
Nie mówiąc już o tym że nasze finanse byłyby zabezpieczone na przyszłe straty.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2020, 18:56

Crunny pisze:
04 czerwca 2020, 14:03
Aby wykonać jak najmniej ruchów i wyjść na zero, na ten moment najlepszy wydaje mi się scenariusz:
OUT (4): Rugani (20 mln), Pjanic (55 mln), Rabiot (30 mln), Bernardeshi (35 mln) = 140 mln
IN (3): Pellegrini (30 mln), Tonali/Aouar (50 mln), Werner (55 mln) = 135 mln

C.Ronaldo - Werner - Dybala
Tonali/Aouar - Pellegrini - Bentancur
A.Sandro - de Ligt - Demiral - Cuadrado
Szczęsny

D.Costa - Higuain - Kulusevski
Matuidi - Ramsey - Khedira
De Sciglio - Chiellini - Bonucci - Danilo
Buffon

Bardzo młody środek obrony i pomocy, ale gdyby któryś z młodych nie dawał rady, to na ławce mamy doświadczonych graczy.

Od 2 okienek wykonujemy jednak tak dziwne ruchu, że nie zdziwiłbym się, gdybyśmy teraz sprowadzili kolejnego środkowego obrońcę :facepalm:
Rugani ma wysoki kontrakt, więc jeśli nie pogodzi się obniżką pensji to pozostaje jedynie transfer za granicę - na co też może nie mieć ochoty. Anglicy może i by zapłacili, ale czy ten wątły Rugani nadaje się do tej ligi?

Pjanić - od 2 lat dobre występny przeplata z beznadziejnymi, problemy z ustabilizowaniem formy, mało daje w obronie + najważniejsze ma 30 lat - przed koronawirusem jeszcze bym uwierzył w te 55 melonów, obecnie nie ma moim zdaniem takiej opcji.

Rabiot - 30 melonów, tutaj faktycznie coś mogłoby z tego być, tylko widzę taki problem - ja kryształowej kuli nie mam ale domyślam się, że w czasach recesji światowej i tej na terenie UE kluby na pewno zanotują zmiejszenie obrotów nawet jeśli pozostałe rozgrywki uda się dokończyć (a kilka lig już granie zakończyło co też będzie miało wpływ na obroty całego rynku transferowego). Co czego zmierzam - nie wiem czy kluby przy zmniejszonych wpływach będą tak lekką rączką dawać kontrakty po 6-7-8 melonów + prowizje agentów graczom, którzy mają jakieś swoje przejścia i problemy.

Berna - nie wierzę w 35 melonów skoro przyszedł do nas za 40 ;)


Fajnie to wygląda na papierze, generalnie zazwyczaj robisz ładne kolorowe przewidywania transferowe :prochno: , ale szczerze pisząc ja jestem sporym czarnowidzem jeśli chodzi o najbliższe okienko. Uważam, że kluby, które zakontraktowały się pod sam korek jak Barcelona będą miały problemy (nas też ta kwestia dotyczy tylko w mniejszym stopniu). Kolejna kwestia jest taka, że nie tylko my będziemy chcieli zejść z budżetu płacowego = będzie większa konkurencja na rynku = trzeba będzie schodzić z ceny i wiele klubów będzie chciało wypchnąć swoich "dzbanów" na wysokich kontraktach. Naprawdę nie zazdroszczę Barcelonie, nie mam pojęcia kto skusi się na takiego Dembele czy Coutinho nawet za 50-60% tego co za nich dali. Możliwe, że będą wypożyczani w nieskończoność.

Swoją drogą muszę przyznać, że całkiem cenię sobie dyskusję na tym portalu - teoretycznie na grupach fejsbookowych gdzie podpisujesz się pod opinią swoim imieniem i nazwiskiem powinny być bardziej merytoryczne komentarze ale tam poziom "odlotu" jeśli chodzi o wycenę naszych piłkarzy (znacznie zawyżoną) wystrzelił w kosmos. Np. dzisiaj przeczytałem, że za Rabiota powinniśmy wziąć 50-60 melonów bo kluby z Premier League na to stać :prochno: Ciekawe gdzie byli ci chętni gdy był do wzięcia za darmo, no po prostu absolutny brak logiki :prochno:


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2020, 19:23

Bild podaje że Chelsea aktywuje klauzulę Timo Wernera za 55 mln. Dlaczego nasi się nim nie interesują ?


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7076
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2020, 19:41

Sorek21 pisze:
04 czerwca 2020, 19:23
Bild podaje że Chelsea aktywuje klauzulę Timo Wernera za 55 mln. Dlaczego nasi się nim nie interesują ?
Pewnie dlatego, że gruby kategorycznie odrzuca wszystkie oferty i jest dla nas gigantycznym ciężarem? Dopóki on nie odejdzie to nie zrobimy nic.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2555
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2020, 22:55

@Sorek21
Werner (jeśli klauzula w wysokości 55 mln € jest prawdziwa) powinien być naszym głównym celem transferowym w najbliższym okienku (zwłaszcza, że Icardi podpisał kontrakt z PSG i to koniec marzeń Paraticiego o ściągnięciu go do Juventusu). W gruncie rzeczy, to potrzebujemy 4-5 nowych piłkarzy (z czego część mogłaby przyjść za darmo lub w ramach wymiany) i oprócz Wernera oraz już zaklepanego Kulusevskiego widziałbym u nas:
- Pellegriniego jako zmiennika/walczącego o skład z Alexem Sandro,
- Meuniera w miejsce wiecznie kontuzjowanego De Sciglio (a i Danilo idzie w ślady Włocha),
- jakiegoś ciekawego, młodego pomocnika (Tonali, Aouar, Pellegrini),
- Orsolini (wygląda na to, że lepiej zainwestować w niego około 25 mln € niż wydać z 60 baniek na Chiesę).
Do odejścia powinni szykować się następujący gracze: Perin, Pjaca, Costa, De Sciglio, Rugani, Khedira i może Higuain, aczkolwiek obawiam się, że i tak nie dostalibyśmy za nich wszystkich więcej niż 70 mln € (jednakże znacząco odciążylibyśmy dzięki temu nasz budżet płacowy, bo Werner, Meunier, czy Aouar przychodząc z innej ligi zostaliby objęci tym nowym prawem podatkowym).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2020, 00:24

Teraz do mnie dotarło, że sporą część plotek na temat Pogby i United może puszczać w obieg sam Raiola. Francuz praktycznie stracił sezon, więc ważne by nadal się o nim pisało i klikało, choćby były to jakieś totalne bzdury. Znając podejście Mino nie zdziwiłbym się gdyby próbował podtrzymywać zainteresowanie swoim największym klientem. Ostatnio posucha, a od MŚ zaraz miną 2 lata. Także te 145 mln to może taka przynęta na kibica.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2020, 11:25

Coraz więcej newsów, że Tonali wybrał Inter.


1. Regularna gra: teoretycznie u nas dużo mniejsza rywalizacja

Juve:
- 33-letni Khedira (prawdopodobnie odejdzie za rok)
- 33-letni Matuidi (prawdopodobnie odejdzie za rok)
- 30-letni Pjanic (na wylocie)
- 29-letni Ramsey
- 25-letni Rabiot (na wylocie)
- 22-letni Bentacnur

Inter:
- 35-letni Valero (na wylocie, koniec kontraktu)
- 32-letni Nainggolan (wraca z wypożyczenia, pewnie będą chcieli się go pozbyć)
- 28-letni Eriksen
- 28-letni Vecino
- 27-letni J.Mario (wraca z wypożyczenia, ale od razu na wylocie)
- 27-letni Brozovic
- 26-letni Gagliardini
- 24-letni Sensi
- 23-letni Barella

2. Finanse: podejrzewam, że my i Inter jesteśmy w stanie zaoferować mu podobne pieniądze
3. Trofea: póki co wciąż dużo większe szanse na nie miałby u nas
4. Trener: wydaje mi się, że taki młody Tonali wolałby współpracować z Conte (młodszy trener, dużo sukcesów na koncie, jego pasja i zaangażowanie przyciągają ambitnych) niż z Sarrim (ponoć ładna, ofensywna gra)
5. Lokalizacja: Mediolan wydaje się lepszym miejscem do życia + z Brescii czy rodzinnego Lodi jest znacznie bliżej do Mediolanu


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2020, 12:38

Bottom line jest, że daliśmy ciała w negocjacjach, bo inter nie ma przewag względem nas, które byłyby jednoznacznie na ich korzyść.
1. Pewnie zrobią większe wietrzenie (o ile), ale jednak u nas Tonali miałby większe pole do popisu, szczególnie, że pewnie Sarri nie zwlekałby z jego wprowadzaniem do gry jak Max.
2-5 to kwestie poboczne imo, ale nie sądzę abyśmy w walce o niego finansowo odbiegali od interu.

Bardzo źle to wygląda, jeśli chodzi o kwestie transferów. O ile sprzedamy nasze 90 milionów to w ataku też by się ktoś przydał a Werner jedną nogą w Londynie. Nasze uporczywe węszenie przy Pogbie jest albo tylko zasłoną dymną (taką mam nadzieję), albo faktycznym uporem maniaka, które skończy się może jakimś żorżinio z CFC :|


Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2020, 12:56

Słabo jeśli odpadamy w grze o wielki talent we Włoszech. Rozumiem Real, Barca, ale Inter.. Prwnie przyjdzie Aourar, bo prezydent OL proponował w wywiadzie, ze jeśli ten miałby gdzieś przejść to niech to będzie Juve


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2020, 13:10

Zaczniemy od kilku wymian z Romą, by podrasować bilanse obu klubów. Pewnie do Romy pójdzie Mandragora, bo wątpię byśmy wydawali 30mln na zawodnika Udine bez planu na wymianę. Jeśli w ramach tych wymian nie uda się pozyskać Pellegriniego lub Zaniolo to pójdziemy po Aouara.
Z tego co czytam to mocno prawdopodobne są wymiany: Mandragora - Cristante, Under - Rugani. Gdyby jeszcze się udało wymienić Bernardeschiego na Pellegriniego lub Zaniolo byłoby super.
Uważam że Under ma ogromne możliwości, ale potrzebny mu porządny bodziec.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2020, 13:29

Zamiast pracować nad wymianą na Pellegriniego, czy Zaniolo (ok teraz kontuzja), to my chcemy brać rezerwowych Romy... Trochę słabo też, że Inter bierze jeden z największych włoskich talentów. Będą mieli Włoską pomoc, a my Khedire i Matuidiego na kontraktach. Cóż zobaczymy, nie ma co siać też na zapas defetyzmu.


Meraviglioso

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 210
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2020, 15:45

Z całym szacunkiem dla Tonaliego, ale gra w ostatniej drużynie Serie A.. Niech sobie idzie do Interu (swoją drogą, ciekawe co na to Eriksen). Dużo bardziej mi się podoba ten Aouar, ale moim zdaniem ciężko go będzie wyciągnąć. Niektórzy z Was postulują ściąganie samych ofensywnych pomocników. Mnie jednak jeszcze bardziej martwi brak zawodnika w środku pola odpowiedzialnego za destrukcję. Kiedyś był Deschamps, później Davids, Vieira czy Vidal, a teraz? Matuidi i Khedira są za starzy na taką rolę. Potrzeba nam przede wszystkim zawodnika box-to-box oraz środkowego napastnika. Jeśli mam być szczery, to wątpię, aby Paratici temu podołał.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2020, 16:04

Wytłumaczcie mi na czym polega fenomen Tonalego, że fb za nim płacze ? No nie wierzę w to co czytam tam. Paratici przegrywa z Marottą, cały trzon za kilka lat reprezentacji Włoch będzie z interu, Tonali już teraz bierze ciężar gry na siebie ( w ostatniej drużynie tabeli ) a Juve zamiast odmładzać kadrę bierze dziadków. Czy ich tam powaliło na tym fb ?


Obrazek
Zablokowany