Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2020, 12:40

Pjanić jest u nas wypalony i oddanie go w zamian za Arthura byłoby dla nas korzystne a jeszcze lepiej gdyby pocisnąć im Bernardeschiego. Sam Arthur zdementował plotki i nie zamierza ruszać się z Barcy choć źródła informujące o trwających negocjacjach są dobre. Jeżeli jednak zawodnik nie będzie chciał odchodzić to Barca niczego nie zrobi i dziwię się, że w ogóle rozważają oddanie tego zawodnika. To nie nasz problem jednak.


Obrazek
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 04 maja 2020, 19:55

Coraz gorsze te plotki. Serio, boję się tego okienka. Stracimy pewnie Coste :facepalm: bo jak był zdrowy to przerwali sezon, za bośniaka wpadnie Arthur? Kurde, co za pomysł... Jeszcze Higuain 90 mln. za jakiegoś nażelowanego typka w rozliczeniu. Pamięta ktoś nazwisko 2 innych gości co przyszli za Teveza? No właśnie. Ja pamiętam Vadale, przepadł chłop. A Bentancur z zapisem 50% kwoty od kolejnego transferu :whiteflag:
Chcę tylko Pogby, nic innego nam ie potrzeba i zmienika dla Sandro.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 maja 2020, 20:09

Rozumiem, że kierujesz się sentymentem ? Ja też lubię Costę, to obecnie mój ulubiony zawodnik Juve ale czas się pożegnać póki ktoś go chce patrząc na jego dokumentację medyczną. Niestety nie mamy z niego pożytku. Wyjdzie, załatwi nam mecz piękną akcją ( jak np. z Lokomotiv ) a następnego dnia połamie się na treningu i tak w kółko. Teraz wiadomo dlaczego sprzedał go bez żalu Bayern. A co do napastników to brońmy się przed Milikiem. Jeszcze będzie, że pójdziemy śladami Napoli - Napoli Igłę zastąpiło Milikiem, teraz my mamy powielać ten sam błąd ? Arthur za Pjanicia byłby dla nas dobrym ruchem bo czas Bośniaka w Juve dobiegł końca, nic nie jest w stanie go odrestaurować skoro Sarri mu nie pomógł.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 maja 2020, 22:12

Dragon już zapomniał o sezonie :D Costa musowo do odstrzału za jakiekolwiek pieniądze.

Tym niemniej faktycznie na palcach jednej ręki można policzyć fajne ploteczki jak zainteresowanie Wernerem. Oprócz tego dziennikarze chcą nam wepchnąć taką masę badziewia jakby Juventus był rupieciarnią.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 05 maja 2020, 23:03

:laugh:
jackop pisze:
04 maja 2020, 22:12
Dragon już zapomniał o sezonie :D Costa musowo do odstrzału za jakiekolwiek pieniądze.

Tym niemniej faktycznie na palcach jednej ręki można policzyć fajne ploteczki jak zainteresowanie Wernerem. Oprócz tego dziennikarze chcą nam wepchnąć taką masę badziewia jakby Juventus był rupieciarnią.
Z bólem serca trzeba przyznać, iż nawet obecny skład Juventusu jest po części jak to ująłeś "rupieciarnią". Mamy w szerokiej kadrze zawodników, którzy niewiele wnoszą do drużyny, ale pobierają pensje wyższe niż najlepiej opłacani gracze Lazio (dla przykładu wymieniłbym tu Ruganiego - 3,5 mln €, De Sciglio - 3 mln €, Pjacę - 2 mln € czy nawet takiego Danilo z zarobkami 4+1 mln €) czy praktycznie czołówka Interu, Napoli lub Romy. Całe szczęście, iż udało się nam uwolnić budżet płacowy na 6 baniek od Mandżu (aczkolwiek na minus jest to, że nie dostaliśmy nic za jego transfer) oraz trochę zarobiliśmy na Emre Canie, który pobierał z klubowej kasy około 5 mln €. Niestety, ale widmo światowego kryzysu i konieczność opłacania kosmicznej gaży CR7 oraz dość dużej pensji De Ligta zmusi nas do cięcia kosztów już w najbliższym okienku i dlatego nie spodziewałbym się żadnych większych spektakularnych zakupów z naszej strony, a jedynie jakiejś kosmetyki. Możliwe, że na prawą obronę ściągniemy darmowego Meuniera, a do rywalizacji z Alexem Sandro na lewej stronie sprowadzimy z wypożyczenia Pellegriniego i w takim wypadku powinniśmy się pożegnać z De Sciglio, bo w razie konieczności mamy jeszcze Cuadrado, a i Danilo może zagrać na lewej flance. Na środku defensywy koniecznością jest sprzedaż Ruganiego, bo zostając u nas na kolejny sezon Daniele zrobi sobie krzywdę, a tak może jeszcze mu się uda uratować karierę. Jedyną roszadą w pomocy może być wymiana Pjanica z Barcą na Arthura bądź też z Chelsea na Jorginho i raczej na więcej bym nie liczył (ewentualnie wróci do nas Mandragora). Teoretycznie naszym największym (jedynym dużym) zakupem podczas letniego mercato może być środkowy napastnik, który zastąpi Higuaina i tu celowałbym w Wernera bądź Icardiego, aczkolwiek każdy z nich to wydatek około 70 mln €. Ponadto może odkupimy Orsoliniego i to tyle w kontekście transferów do Juve, bo żadnego Pogby, Kante czy SMS, to my z pewnością nie sprowadzimy.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 maja 2020, 11:59

Belg podobno od jakiegoś czasu po słowie z BvB. Od zeszłego roku nie widziałem żadnych newsów łączących go z Juve.

Niemiec będzie do wyjęcia za 30-60 mln € - zależy które info dotyczące klauzuli jest prawdziwe.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 maja 2020, 18:54

@jackop
W każdym razie nawet jeśli Meunier jest po słowie z BVB i będziemy zmuszeni szukać kogoś innego na prawą obronę, to moim zdaniem nie zmienia to niczego w kontekście konieczności pozbycia się De Sciglio. Przed jakimikolwiek większymi wydatkami Paratici powinien dokonać najpierw sprzedaży/wymian zbędnych zawodników takich jak wspomniany De Sciglio, Rugani, Pjaca, Perin, Khedira, zapewne Higuain i niestety, ale z przyczyn zdrowotnych Costa oraz może Bernardeschi.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 maja 2020, 21:38

Podobno rozmawiamy z Romą o podwójnej wymianie. Bernardeschi, Rugani w zamian Zaniolo i Mancini. Roma chciałaby jeszcze dopłatę.
Oddanie Ruganiego ok, ale za Manciniego? Idiotyzm. Piąty obrońca za piątego obrońcę.
Podobno Roma musi kombinować i może dojść do kilku zawyżonych wymian takich jak Spinazzolla - Pellegrini.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 maja 2020, 21:58

Na temat Berny doniesienia są sprzeczne - jedne twierdzą, że jest na wylocie a inne twierdzą, że jest nie na sprzedaż i tylko wymiana na wartościowego grajka spowodować może jego odejście. W sprawie Arthura prowadzone są intensywne negocjacje a Khedira prawdopodobnie odejdzie i usłyszał już, że może szukać sobie nowego klubu. Sarri podobno chce El Shaarawiego do rotacji i podobno były już kontakty.
Informację o podwójnej wymianie z Romą podał Paolo Paganini ale Roma chce dodatkowo hajs na co my nie zgodzimy się w żadnym wypadku Są też doniesienia mówiące o tym, że nazwisko Arthura zostało rzucone aby zatuszować prowadzenie negocjacji w sprawie innego zawodnika.


Obrazek
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 08 maja 2020, 09:17

Od rana czytam, że Igła-dziewięćdziesiąt miljioni jest bliżej i bliżej River a Pjanic ma porozumienie z Barcą. Bdb się dzień zaczyna.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 maja 2020, 09:33

Osgiliath pisze:
08 maja 2020, 09:17
Od rana czytam, że Igła-dziewięćdziesiąt miljioni jest bliżej i bliżej River a Pjanic ma porozumienie z Barcą. Bdb się dzień zaczyna.
Akurat dwa zbędne ogniwa więc żadna strata.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 08 maja 2020, 10:15

Ważne żeby hajs się zgadzał. Nowy napastnik i środkowy pomocnik są w naszych planach zakupowych, więc gdzieś obecnych zawodników trzeba upchnąć. Jeśli jest faktyczne zainteresowanie Pjaniciem, De Sciglio, Ruganim, Berną czy Costą to nic tylko sprzedawać. Na Samiego, Grubego nie znajdziemy frajera w Europie, więc trzeba kombinować.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 08 maja 2020, 10:56

jackop pisze:
08 maja 2020, 10:15
Ważne żeby hajs się zgadzał. Nowy napastnik i środkowy pomocnik są w naszych planach zakupowych, więc gdzieś obecnych zawodników trzeba upchnąć. Jeśli jest faktyczne zainteresowanie Pjaniciem, De Sciglio, Ruganim, Berną czy Costą to nic tylko sprzedawać. Na Samiego, Grubego nie znajdziemy frajera w Europie, więc trzeba kombinować.
Dokładnie, trzeba wyzbyć się balastu, zaoszczędzić na kontraktach, zredukować kadrę i ściągnąć 2-3 topów (szczególnie do pomocy, która woła o pomstę do nieba).

Raczej nie ma co liczyć, że zarobimy na w/w piłkarzach, ale jeśli plotki z wymianami się potwierdzą to myślę, że będzie to dla nas jakościowy skok na plus.

Pjanić + De Sciglio = Arthur
Berna = Zaniolo

Rugani = max 20 mln
Costa = max 30 mln (za więcej raczej nie sprzedamy szklanki).

Dodatkowo pozbycie się opasłych kontraktów Samiego i Higuaina pozwoli nam pewnie zaoszczędzić jakieś 20 mln euro.

Ściągnąć tego Pogbę, dorzucić Icardiego, zabrać z wypożyczenia Pellegriniego i mamy teoretycznie naprawdę niezłą kadrę.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 08 maja 2020, 11:24

Fajnie się zapowiada. Choć przyznam, że hejt na Grubego jest bardzo przesadzony. Facet teraz jak gra to robi głównie to co Benzema w Realu gdy Ronaldo tam grał. Miejsce dla CR7, a nie jest to praca która przynosi sławę samemu Higuain'owi.
Myślę, że zamiana Costy/Berny na Kulusevskiego to zmiana na +. Wypłata Costy to jakieś 5-6 mln, a farbowany Szwed pewnie będzie miał +- 2 mln na początku. Berna to moje osobiste wielkie rozczarowanie. Nie wiem co się stało z tym chłopakiem. Gość ma niezłą parę w tej lewej nodze i nie wiem czemu mu nie idzie. Chyba tylko lewa obrona to pozycja w której trenerze go nie próbowali.
Rabiot i Ramsey powinni zostać na przyszły sezon bo wiadomo - nowa liga, nowy styl, taktyka, nowy kraj itp. Jakby chcieli odejść to nie ma problemu, ale sami nie powinniśmy się ich pozbywać po pierwszym sezonie.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 maja 2020, 11:42

Barca nagle nie chce oddawać Arthura i proponuje Vidala lub Rakiticia. Juve nie chce ani Vidala, ani Rakiticia tylko Arthura :)
Pjanić ustalił już warunki kontraktu z Barceloną.
Mam nadzieję, że nie będzie jak z MC, że nie chcieliśmy Danilo a oni i tak postawili na swoim i wcisnęli nam szrot na co my nagle, że to cudowny transfer z korzyścią dla klubu.


Obrazek
Zablokowany