Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 07:01

W dobie kryzysu płacenie 60 mln za piłkarza, który w swoim najlepszymi sezonie strzelił 10 bramek i przez większość roku kopał się po czole moim zdaniem nie jest mądrym posunięciem, ale do takich posunięć przyzwyczaił nas wielki Bóg transferowy Partacz(icici). Zamiast wzmacniać drużynę na pozycjach, których mamy ewidentne braki to po raz kolejny sprowadzamy piłkarza raczej niepotrzebnego do naszej układanki.

Jesteśmy jak Real Madryt sprzed 10 lat, który wydawał grube pieniądze na ofensywne gwiazdy i kilka lat z rzędu nie wychodził z 1/8 LM. Nie tędy droga, ale jak widać nie uczymy się na cudzych błędach, musimy popełnić swoje.

Mimo wszystko liczę, że KIEZA wypali, bo szkoda byłoby stracić kolejne 60 mln i mieć problem z wypchnięciem kolejnego pastucha.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 08:09

Mercato oceniam przeciętnie a na moją ocenę ze słabego rzutuje pozbycie się szrotu. Mniejsze lub większe cieszynki z odejść ale cieszy mnie wypad Costy na którym się zawiodłem bo co z tego, że piłkarz świetny skoro cały czas był niedostępny. Pamiętam jak w zeszłym roku cieszyłem się, że zostaje naładowany pozytywną energią kiedy odszedł Max i wrzucił na insta zdjęcie, że nie może doczekać się nowego sezonu. Byłem pewien, że coś się zmieni ale nie zmieniło się nic bo było jeszcze gorzej, w jego przypadku to jakieś chyba błędy z młodości ale ja już mam powyżej uszu w Juve tych szklanek, którzy zagrają 30 minut meczu a potem łamią się na treningu. Płakał za nim nie będę z całą pewnością.
Na plus pozyskanie Kulusevskiego i Arthura, minus to Morata oraz Chiesa tym bardziej, że jakoś nie widzę tego grajka w Juve jeszcze przy pomysłach Pirlo. Plus to odmłodzenie drużyny co będzie skutkowało na przyszłość gdyż mieliśmy bardzo stary skład i to na tyle. Uważam osobiście, że Paratici powinien odejść i dołączyć do swego przyjaciela Marotty gdyż najlepiej mu chyba wychodzi działanie w cieniu. Najbardziej jestem mu wdzięczny za Teveza gdyż od dawna wiadomo, że to ten transfer to jego zasługa. Transfer Moraty to zagadka, wszyscy pozbywają się go bez żalu a my rzucamy się na niego jak Reksio na szynkę za taką kasę.


Obrazek
Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 08:36

PanWu pisze:
06 października 2020, 01:15
Chiesa to świetny transfer. Ten chłopak da nam dużo radości. Strasznie ambitny na boisku, nie ma dla niego straconych piłek.

Paratici zrobił mega robotę. Marotta, who?

Paratici do Marotty ma jeszcze lata świetlne.

Kogo tak naprawdę sprowadziliśmy? Których z tych zawodników jest w stanie w znacznym stopniu przyczynić się do wygrania LM? Otóż nie.

Chiesa to na razie wielka niewiadoma, jak dla mnie niczego wielkiego w tej Fiorentinie nie pokazał, oby u nas faktycznie odpalił tak żeby wszyscy pesymistycznie nastawieni do tego transferu musieli tutaj przepraszać za brak wiary w niego (w tym ja :D).


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 08:54

Jak już podsumowujemy mercato to generalnie należałoby je ocenić na takie 7/10, biorąc pod uwagę okoliczności covidowe a w związku z tym brak kasy.
Priorytetem było pozbycie się szrotu i tutaj niby jest dobrze, ale nie do końca. Ofc, biorąc pod uwagę to, że daliśmy sute kontrakty ludziom u schyłku karier to nie było co oczekiwać, że ktokolwiek ich kupi, nie mówiąc już o jakichś tam kwotach, no ale przynajmniej tyle dobrego, że odpaliliśmy koniec końców Matuidiego i Igłę. Ich przydatność dla klubu była już zerowa a tylko drenowali kasę kontraktami. Co do reszty:
Pjanic - pozbycie się człapaka to imo plus, także pod kątem tego jak narazie Arthur się prezentuje. Dzięki przerwie na reprę mam nadzieję go widzieć z Crotone.
Perin - rozumiem to wypożyczenie. Chłop jest solidny, Genoa to jego środowisko a Buffona za rok może już nie być... podobnie jak Wojtka, jeśli faktycznie ostro zakręcimy się wokół Donnarummy. Mieć go jako drugiego bramkarza to imo plus.
Rugani - facet tak bezjajeczny, że aż boli, nie mniej w obliczu tego, że mamy grać trójką a rzadziej już dwójką w obronie i gdzie w razie czego może tam zagrać i Sandro i Danilo jak teraz to był on de facto zbędny. Mam nadzieję, że definitywnie a my zatroszczymy się o Romero jak ten wróci a Kielon zakończy karierę.
Romero - no właśnie... ufam, że w Atalancie Gasp ogarnie go, bo mam przeczucie, że szkoda chłopaka puścić.
MDS/Costa - niestety szkoda, że pozbyliśmy się tej kliniki jedynie tymczasowo. Mam nadzieję, podobnie jak z Ruganim, że filmiki na YT zwiastują definitywny koniec ich przygody z Juve :prochno:
Khedira... facet powinien siedzieć cały sezon tak, jak Bonuc w meczu z Porto (?) i tyle widzieć murawy... chyba tylko katastrofa z kontuzjami w pomocy powinna sprawić, by Niemiec wrócił choć na ławkę, aczkolwiek powinniśmy być znacznie bardziej stanowczy względem niego, ale widać widmo Marotty i pod tym kątem dalej w tym klubie istnieje.

Anyway, pomijając kwestię Khediry i fakt, że część graczy jest na wypożyczeniach nie jest źle, ale też nie jest cudownie, bo Costa/MDS/Pjaca/Rugani w formie problemu wrócą do nas za rok, choć sądzę, że nie.

Zakupy:
Zastępstwo Igły - jest. W ataku może grać Kulu i Chiesa i Morata, więc niby do rotacji ktoś tam jest, aczkolwiek z jednej strony żałuję brak Keana a z drugiej ktoś tu słusznie powiedział, że on to jest max. rezerwa a nie ktoś do pierwszego składu, więc jeśli rozpatrywać pod kątem kogoś na rezerwę to szkoda, natomiast jeśli byśmy patrzyli na niego z perspektywy kogoś do walki o jedenastkę to nie.
Cieszy trochę nowych twarzy w pomocy, jakkolwiek to nie topy to może się ogarną (a może nie - vide McKennie). Przy założeniu graniu dwójką to nikogo raczej nam nie trzeba, acz przy trójce ktoś mógłby może wpaść. Anyway, jak przymknę oko na Khedirę to nie będę narzekał.
Jeśli Pirlo w jakiś sposób ożywi Sandro i Bernę to raczej ktoś na lewą będzie nam zbędny. Na prawej deczko dalej boli Kwadrat, ale widać jeszcze sezon musi tu być.
W obronie mam nadzieję na szybkie wyzdrowienie MDL i ogarnięcie się Demirala, żeby ten judasz bonuc siedział na ławce, acz przy trójce z tyłu to raczej mało prawdopodobne.

Generalnie nie jest źle zważywszy na okoliczności i ogólny bilans, z jakim je skończyliśmy.
Still za rok trzeba definitywnie rozprawić się z Ruganim/Costą/MDS/Ramseyem/Kwadratem/Pjacą a trzeba kogoś za Ronaldo.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 09:35

Ja też oceniam okienko względnie pozytywnie przez warunki, teraz niech Pirlo się wykaże.

Pytanie czy za rok Morata powrót a my Milika za free? ;)


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 09:55

jak to zawsze jest, nawet jakbyśmy sprowadzili Messiego to nie wiadomo czy by się w Juve sprawdził ;) więc nazwiska bardzo fajne. Odmłodzenie składu rewelacyjne, w końcu będziemy mieć graczy którym się chce biegać i którzy mają "młode puca" do tego, nie że jest siła do biegania przez 45min.

A jak się to wszystko sprawdzi to pokaże boisko, a jak sobie z tym poradzi Pirlo? Bardzo dużo niewiadomych. Jestem podekscytowany i to co zabili we mnie Allegri i Sarii przez ostatnie dwa sezony, czyli chęć oglądania Juve mam nadzieję że już nigdy nie wróci.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 10:40

Profesor pisze:
06 października 2020, 09:35
Ja też oceniam okienko względnie pozytywnie przez warunki, teraz niech Pirlo się wykaże.

Pytanie czy za rok Morata powrót a my Milika za free? ;)
Też właśnie o tym pomyślałem, ale jeśli taki arcyplan sobie Arek wymyślił, to ja gratuluję. Raz, że już o Rabiocie przez dobre pół sezonu czytaliśmy tłumaczenia Sarriego, że przecież on nie grał od wielu miesięcy, to co dopiero Milik, który miałby przesiedzieć na trybunach cały sezon. Dwa, powodzenia z wyjazdem na Euro, chociaż tutaj akurat jest furtka, bo Brzęczek przecież już grał Błaszczykowskim czy Recą. Koniec końców myślę jednak, że Arek po prostu wylał dziecko z kąpielą i teraz poniesie tego konsekwencje.

Co do mercato w naszym wykonaniu. Ruchy "in" podobały mi się. O Kulusevskim nie ma sensu pisać, bo to zakup styczniowy, a nikomu łaski Fabio nie zrobił, że go po takim sezonie nie sprzedał albo nie wysłał na kolejne wypożyczenie. Arthur w miejsce Pjanicia to świetna dla nas wymiana, McKennie to ciekawostka, ale sprowadzona na dobrych warunkach. Osobiście cieszę się też, że przyszedł Morata, a nie Dżeko. Z Hiszpanem za rok możemy zrobić co nam się tylko spodoba, Bośniak miałby u nas lukratywny kontrakt na co najmniej dwa lata, co w tym wieku jest już sporym ryzykiem dla klubu.

Co do ruchów "out". Dzięki wymianie na Arthura udało nam się za Pjanicia wygenerować w księgach zysk, którego w żywej gotówce pewnie nigdy byśmy nie dostali, nawet przed kryzysem. Także spoko, choć trzeba pamiętać, że to tylko kreatywna księgowość. No ale tak jak wspomniałem na początku, wymianę Pjanicia na młodszego o 6 lat Arthura oceniam pozytywnie, w końcu Brazylijczyk też sroce spod ogona nie wypadł.
Pozbywanie się reszty poszło nam znacznie gorzej, co tylko pokazuje, jak przepłaconą mieliśmy kadrę. Najlepszym przykładem jest oczywiście Khedira, ale też Costa czy nawet Rugani, który w skali Juventusu nie zarabiał jakichś kosmicznych pieniędzy. Niemiec, Matuidi i MDS to taki symbol czasów Allegriego, on zaczynał od nich ustawianie składu, a nikt poważny w Europie ich nie chciał (lub chciał, ale co najwyżej za darmo). Nie podobało mi się to, jak wypychany był Higuain, zwłaszcza że Fabio robił to tylko po to, by zwolnić miejsca dla jeszcze starszego Dżeko. Chciałem rozstania z Pipitą, ale nie w takim celu i stylu.
Generalnie Paratici odchudzając kadrę musiał się mierzyć z szeregiem trudności, ale było to piwo, którego niewątpliwie sam sobie nawarzył, częściowo w pojedynkę, a częściowo w kooperacji z Marottą. I nie do końca potrafił po sobie posprzątać. Doceniam to, że kadra została w tym okienku odmłodzona, ale bałagan za rok częściowo powróci i ktoś, Paratici lub jego następca, będzie musiał się z nim ponownie borykać.


Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 11:06

Transfery IN IMO ciekawe, dużo wypożyczeń, czyli tak naprawdę dopiero będziemy sprawdzać chłopaków. Ciekaw jestem tego Chiesy, choć jestem nastawiony do niego sceptycznie. Na duży plus Dejan.

Czy orientuje się ktoś ile na pensjach zaoszczędziliśmy na tych wymianach i odejściach? Typu: Costa zarabiał 6 (12 brutto), a Chiesa 4 (8 brutto) to pomimo darmowego wypożyczenia jesteśmy +4 mln.


jaccek24

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 listopada 2005
Posty: 102
Rejestracja: 20 listopada 2005

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 11:11

pamiętajmy o tym, Costa to super grajek - tylko praktycznie od 2 lat - grał w pojedynczych meczach.
Chiesa - gra praktycznie non stop.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 13:14

Pamiętajcie, że prawdopodobnie za rok wracają o rok starsi:
- Perin [28 lat za rok],
- Rugani [27],
- De Sciglio [28],
- Pellegrini [22],
- Mandragora [24],
- Caviglia [22],
- Pjaca [26],
- D.Costa [31].

My będziemy musieli podjąć decyzję w sprawie:
- McKenniego (możliwy wykup za 18 mln ALBO odesłanie do Schalke)
- Moraty (możliwe przedłużenie wypożyczenia za 10 mln ALBO wykup za 45 mln ALBO odesłanie do Atletico)
- Dybali (dajemy mu kontrakt jaki chce ALBO sprzedajemy)

Dlatego transfery IN (pozyskaliśmy spoko piłkarzy na niezłych warunkach) oceniam 8/10.
Transfery OUT niestety tylko 5/10 (pozbyliśmy się odpowiednich piłkarzy, ale na słabych warunkach).

Wybiegając w przyszłość, w 2021 roku:
- kończy się kontrakt Chielliniego (Demiral?),
- kończy się kontrakt Buffonowi,
- kończy się kontrakt Khedirze (Locatelli?),
- zostaje rok kontraktu C.Ronaldo (przydałoby się już myśleć nad kimś w jego miejsce).
Wszystko będzie zależeć od tego, na ilu zatrzyma się licznik strat z powodu pandemii.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 14:45

Side note: Wg GdS Caldara będzie zobowiązany poddać się kolejnemu zabiegowi, który wykluczy go na kolejne trzy miesiące... Chłop ma okrutnie pod górkę vide Pjaca 2.0


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 18:29

Khedira poza kadra na LM. Bardzo dobrze. :bravo:


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 19:56

B@rt pisze:
06 października 2020, 10:40
McKennie to ciekawostka, ale sprowadzona na dobrych warunkach.
Potencjalne 30mln. ojro, to nie sa dobre warunki.
Odnoszac sie jeszcze do Amerykanina, to w obliczu dzisiejszych newsow nasz Zarzad mogl sobie jego transfer odpusic, a zawinac z Arsenalu Torreire ("Przed podpisaniem kontraktu pomocnik zgodził się na obniżenie swojej pensji. Urugwajski pomocnik zarabiał będzie 1,5 miliona euro rocznie. Opcja wykupu po sezonie wynosi 21 milionów €."). Lucas, to zwyczajnie lepszy pilkarz, niz Weston, znajacy lige wloska i z tego, co podaje polska strona Atleti: mniej zarabiajacy. Poza tym takim ruchem nie zajelibysmy drugiego miejsca non-EU (Torreira ma rzekomo hiszpanskie papiery) i mozliwe, ze zgarnelibysmy Suareza (zamiast Moraty), ktory ma kontrakt 7,5mln. netto. na dwa lata.

Aha, no i jak widac Keana tez dalo sie wypozyczyc (btw. zna ktos warunki jego przejscia?), ale najwidoczniej nasi nie byli zainteresowani. A szkoda.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 20:17

Morata kosztuje nas rocznie 2 razy więcej, niż Suarez Atletico - zobaczymy który okaże się lepszy na koniec sezonu :prochno:

Po Moracie absolutnie niczego się się nie spodziewam w Serie A - on nie nadaje się do gry w lidze co udowadnia co sezon. Jeśli będzie strzelał i asystował w LM to będę ukontentowany i tego od niego oczekuję.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 21:05

Morata to niech złapie formę bo porusza się jak wóz z węglem i w LM to by w kontrach zostawał jak Higuain.


Zablokowany