Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 08:05

vitoo pisze:
12 sierpnia 2020, 23:21
MRN pisze:
12 sierpnia 2020, 23:14
Naturalnie każdy ma swój punkt widzenia, dla mnie Sandro jest bezużyteczny w defensywie, w ofensywie coraz słabiej. Pellegrini ma za sobą dobre występy w Cagliari, w końcu musimy dać szansę jakiemuś młodemu.
Podpisuję się pod tym. Sandro wygląda nieźle w pojedynkach fizycznych, ale nie daje ani nic ekstra z przodu, ani z tyłu. Zresztą nie ma co się rozpisywać, co z tego, że w pojedynkach 1:1 jakoś sobie radzi, skoro często gubi krycie, już nie mówiąc o takich odpałach, jak to z Milanem. Nie ma co się szczypać z nim, zwłaszcza jeżeli trzeba jakoś ratować budżet. Jeśli lewą stronę będą tworzyć Gosens i Pellegrini, będę zadowolony.
Sekonduję. Nie czekałbym ze sprzedażą Sandro do kolejnego roku, bo facet jest na równi pochyłej generalnie od drugiego sezonu u nas, nie tylko fizycznie, bo z przodu jest kiepsko, z defensywą coraz gorzej. Blackouty - jak wspomniano - z Milanem to jeszcze dodatkowy element. Gdybyśmy mieli na lewej Pellegriniego i Gosensa to ja byłbym zadowolony.

Imo nie ma co się obawiać o tzw. obniżenie poziomu zespołu sprowadzaniem młodych, nieobytych generalnie z europejską piłką graczy, bo gorzej to nie może być w porównaniu do takiego Pjanicia (którego szczęśliwie nie ma już z nami), Matuidiego (którego szczęśliwie nie ma już z nami), Khediry (którego szczęśliwie zaraz nie będzie), czy Sandro właśnie (którego szczęśliwie może niedługo nie być).

Wolę np. Pellegriniego głodnego gry, który nawet by popełnił błędy, ale przynajmniej miałby margines do nauki.

Druga rzecz - ta nasza obawa przed dawaniem szansy młodym, bo przyjęliśmy taktykę opierania pierwszego zespołu na graczach gotowych na już na Serie A i LM. Imo na Serie A (pomijając bryndzę za kiepa i wyścig parodystów o scudetto w tym roku) to dalibyśmy radę i gdybyśmy mieli w składzie Mandragorę (np. za Khedirę), Orsoliniego (Berna gra wielkie nic). A co nam dało granie w Europie składem niby gotowym na już? No też wielkie nic. Maksy wcale nie miał lepszego składu jak awansował dwukrotnie do finału LM.

Dlatego szczerze powiedziawszy jeśli mają przyjść do nas DePaul, Pellegrini, Gosens i inni o mniej znanym nazwisku to ja nie będę miał nic przeciwko, bo ci, których mamy nie dali nam nic poza wyjątkami, więc gorzej nie może być, a jeśli ten kolektyw by się zgrał i wykazał ambicją, to ja tym bardziej nie miałbym nic przeciwko.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 08:26

Największy problem naszych, co mówiłem - do katastrofalna gra 1vs1 w ofensywie (nie liczę Dybali, on potrafi, ale brakuje mu prędkości) - po prostu nie potrafią za grosz dryblować i zmylić przeciwnika. Takie są fakty. Przyjdzie Kulusevski - który to potrafi. Ale on jeden wiele nie zmieni. Ronalndo? Tylko przekłada nogi nad piłką, jego dryblingi skończyły się dawno temu. Najgorzej pod tym względem nasi boczni obrońcy - kompletne zero. To wirtuozem pod tym względem był Stefan. Wypuścił piłkę w jedną, on w drugą i biegł. Robił przewagę w ataku.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
jaccek24

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 listopada 2005
Posty: 102
Rejestracja: 20 listopada 2005

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 08:47

wreszcie ktoś to zauważył - u nas praktycznie nie ma nikogo kto w ofensywie potrafi zagrać 1 na 1
Jest tylko Dybała
Costa - ale on jest cały czas kontuzjowany
Cuadrado - niestety grając w obronie traci 90% swojego potencjału, jak jest ustawiony na pozycjach ofensywnych to potrafi coś zaczarować, tak wiem jest strasznie niechlujny - ale przez daje nam trochę inności :D
NA ławce brakuje nam szybkich zawodników z potrafiących dryblować - zagrać szybką kontrę.
Więc ja bym się skupił na ściągnięciu kilku grajków co mają pokrętło w nodze - nie koniecznie absolutnych topów.
Przede wszystkim szybkich i takich co piłka im nie przeszkadza w grze.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 09:49

Osobiście przeczuwam, że z powodu strat finansowych związanych z pandemią oraz naszym szybkim odpadnięciem z LM w tym okienku nie sprowadzimy żadnego głośnego nazwiska (chyba, że dojdzie do sprzedaży Dybali lub Ronaldo i wtedy pozyskane środki przeznaczymy na topa). W związku z tym patrząc realistycznie raczej bym nie płakał żeby mercato wyglądało następująco:
IN - OUT
A. Melo - Pjanić
Kulusevski - D. Costa
Pellegrini - De Sciglio
Kumbulla - Rugani, Romero (ewentualnie Romero w Juve po sprzedaży Ruganiego)
De Paul - Khedira
Locatelli - Matuidi
??? - Higuain
Ponadto do sprzedania są Pjaca oraz Perin.
Największy problem dotyczy prawej obrony, bo nie zbyt wielu opcji po przejściu Hakimiego do Interu i Meuniera do BVB. Pozostaje nam wybór pomiędzy Destem z Ajaxu oraz Castagne bądź Hateboerem z Atalanty.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 09:56

Wygląda na to, że obecne okienko ukieronkowane zostanie głównie na pozbycie się zbędnych zawodników i zastąpenienie ich młodymi.
Trudno uwierzyć w głośne nazwiska - takowe nie pojawiają się nawet w plotkach.

Zaczyna się układać to w jedną całość - Pirlo jest opcją tymczasową, nie będzie naciskał na mocne nazwiska, przyjmie to co dadzą nasi dyerektorzy. Inni trenerzy z doświadczeniem mieliby większe wymagania dotyczące naszego mercato.
Pytanie jak na to wszystko zareaguje Ronaldo - ucieka mu czas, ma ambicję by wygrywać i niekoniecznie będzie zadowolony z roli "nauczyciela" dla młodych. Nie zdziwię sięjak podziękuje i odejdzie.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 10:09

dimebag11 pisze:
13 sierpnia 2020, 09:49
IN - OUT
A. Melo - Pjanić
Kulusevski - D. Costa
Pellegrini - De Sciglio
Kumbulla - Rugani, Romero (ewentualnie Romero w Juve po sprzedaży Ruganiego)
De Paul - Khedira
Locatelli - Matuidi
??? - Higuain
Ponadto do sprzedania są Pjaca oraz Perin.
Do opylenia dorzuciłbym Sandro tbh.

Imo - same plusy takich wymian. Pozbywamy się szrotu z klinik, albo kiepskich graczy. Fakt, nazwiska mogą szału nie robić, ale ekonomicznie łapiemy oddech a po drugie dalej będę powtarzał, że nie tracimy na jakości, bo takiej nie mieliśmy od graczy, którzy byli kontuzjowani, albo zwyczajnie kiepscy por Rugani.

Skład:
Ronaldo - Dybala - Kulusevski
? - Milik - Cuadrado

Rabiot - Benta - Arthur
De Paul - Locatelli - Ramsey

Pellegrini - Demiral - MDL - Danilo
Gosens - Kielon - Bonucci - Dest

Jak nic pozostaje pozbyć się Danilo /Ramseya/Pjacy/Perina - tych to najlepiej w tym okienku /Cuadrado.

Spieniężenie Ronaldo mogłoby spowodować angażem kogoś na lewy atak, albo nawet dwóch graczy, jeśli pozostałe sprzedaże pójdą sprawnie.

Chyba jednak skład powinien uwzględniać trójkę z tyłu i wahadłowych. La Stampa twierdzi, że idziemy w 3-4-1-2


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 10:33

@Osgiliath bardzo zbliżony skład chciałem podać ale nie chciało mi się tego pisać na tel. ;)

Twój znak zapytania jaki i Ramseya zamieniłbym na gracza u23 i lecimy z koksem...


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 10:34

Guru który pisał jako pierwszy, że Sarri poleci niezależnie od wyników twierdzi, że Gosens jest już praktycznie nasz.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 10:42

mns pisze:
13 sierpnia 2020, 10:33
@Osgiliath bardzo zbliżony skład chciałem podać ale nie chciało mi się tego pisać na tel. ;)

Twój znak zapytania jaki i Ramseya zamieniłbym na gracza u23 i lecimy z koksem...

No bo czy ten skład jest taki zły? Imo nie. Nawet, jak odpalimy Ronaldo xDD
Poprostu pisze:
13 sierpnia 2020, 10:34
Guru który pisał jako pierwszy, że Sarri poleci niezależnie od wyników twierdzi, że Gosens jest już praktycznie nasz.
No i bardzo dobrze.

Ciekawe, czy z Ronaldo to prawda. Imo oferowałbym go PSG na czerwonym dywanie!


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 10:49

Ba, ta kadra jest dużo lepszy od tej co mieliśmy w dopiero co zakończonym sezonie.

CR moim zdaniem nie pójdzie do PSG dopóki tam będzie Neymar. Na ten moment przecież nie ma zgody na granie dwoma piłkam...


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 10:53

Pogonić Ronaldo a Dybali dać podwyżkę i wokół niego budować nowy Juventus. Trzeba patrzeć przyszłościowo i tutaj Pawełek wygrywa z panem 30mln za sezon.
Jeśli udałoby się sprzedać 35 letniego CR7 za 50 mln to moim zdanien byłby to wielki sukces i żaden marketingowy wstyd.

Jak czytam te wszystkie spekulacje to w sumie cieszę się ,że De Ligt narazie będzie niedostępny. Jeszcze ktoś wpadłby na genialny pomysł aby go sprzedać.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 11:02

Realnie po CR mogą się tylko zgłosić Chiny. Nikt w UE nie da mu takiego hajsu w czasie pandemii a nawet jak mógłby dać np. Anglicy to CR potrzebuje drużyny z topu dla zaspokojenia swoich ambicji...

CR, Neymar. Mbappe jakoś tego nie widze :)


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 11:05

@Sorek
Za sezon lub maksymalnie za dwa i tak zacznie się saga z de Ligtem, którą zainicjuje żądanie podwyżki (stały element rozgrywki stosowany przez Raiolę). Zresztą Holender ma wpisaną w umowie kwotę odstępnego, więc jak się już u nas ogra na dobre i wskoczy na jeszcze wyższy poziom, to nawet za 100 mln euro będzie łakomym kąskiem dla Realu/City/Barcelony. Dlatego jestem zdania, że powinniśmy ściągnąć Kumbullę albo sprzedać Ruganiego i dać szansę Romero, który przez rehabilitację de Ligta i częste urazy Kielona może mieć sporo okazji do gry i pokazania swoich umiejętności.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 11:06

Jeżeli byśmy chcieli sprzedać Ronaldo to PSG by w sekunde go kupiło. :)

A jeżeli powyższe to prawda tzn. że tak jak podejrzewaliśmy - Agnelli zrozumiał ze będziemy lekko poza Top'em Europy i trzeba klepać mistrzostwa w słabej lidze.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2020, 11:13

Jak dla mnie nie ma szans na CR w PSG. Tam zarówno Neymar jak i Mbappe lubią grać na pozycji CR. Nawet jakby nie było Mbappe to ciężko by było pomieścić Neya i CR, ponieważ obaj muszą być centralnymi postaciami w swoich drużynach. Sam osobiście marzę o sprzedaniu Ronaldo za 60 baniek do PSG, ponieważ z Cristiano nie zbudujemy prawdziwej drużyny. Nie mamy na to budżetu, mamy braki na innych pozycjach, a czasu jest niewiele.


Zablokowany