Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 19 września 2020, 09:31

W tym roku generalnie nie ma dużych transferów. De facto tylko Chelsea szaleje, a tak to nasz Arthur, ale wiadomo - wymiana.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 19 września 2020, 09:53

Profesor pisze:
19 września 2020, 09:29
Poprostu pisze:
19 września 2020, 08:29
Adrian27th pisze:
18 września 2020, 23:38
Patrzac na transfery innych klubów, to na serio musimy się skupić na 10 Serie A, bo w Europie to nie mamy czego szukac.
Możesz podać parę przykładów?
Transfery transferami, raczej taktyka 3-5-2 (nie ważne jak kombinowana) bez skrzydłowych powoduje mniejsze szanse na wygranie LM. Przykłady? Barcelona,Real, Liverpool, Bayern, ostatni zwycięzcy grali ze skrzydłowymi. Nie pamiętam kiedy ktoś wygrywał bez.
Serio? Czyli to nie jest kwestia piłkarzy i ich umiejętności tylko kropek na kartce? ;)


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 19 września 2020, 10:03

A mamy najelszpych piłkarzy na świecie do taktyki 3-5-2 żeby przełamać hegemonie taktyk ze skrzydłowymi? Przy podobnych jakościowo zawodnikach 4-3-3 wygrywa z 3-5-2. Resztę sobie dopowiedz sam, nie mamy 15lat żeby trochę nie ruszyć głową :)


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 19 września 2020, 11:15

Tyle że nie mamy skrzydlowych do 433... A przynajmniej nie na tyle dobrych żeby wygrywać nimi w europie ;) 352 lub 3421/3412 które raczej będzie używane po przejściu Edina jest optymalne dla naszej obecnej kadry. Chyba że chcesz posadzić CR7 i Pawełka na ławce bo skrzydłowi z nich żadni ;)


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 września 2020, 11:21

Dzeko dzisiaj ma cały mecz na ławce siedzieć, żeby nie ryzykować kontuzji.


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 19 września 2020, 11:33

Wychodzi na to, że ze wszystkich czołowych zespołów Europy będziemy mieć najstarszą "9".


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 19 września 2020, 11:37

@mms
Do 3-5-2 czy też innej taktyki z trzema defensorami nie mamy wystarczającej liczby obrońców, bo De Ligt wróci pewnie najszybciej na rundę rewanżową, a Chiellini bez kontuzji dotrwa max do 6 kolejki Serie A (zwłaszcza, że wciąż gra w reprezentacji, którą mógłby już sobie odpuścić i dać szansę młodszym, a sam powinien skupić się jedynie na Juve). Ze zdrowiem Demirala chyba nie wszystko jest jeszcze w porządku, bo jak widać boimy się wypuścić go od pierwszych minut i wystawiamy Danilo, który nawet na swojej nominalnej pozycji sobie nie radził, więc mam uzasadnione obawy, że w trójce z tyłu też nie podoła (swoją drogą jak daremny jest Rugani, że nawet teraz nie ma wyjściowego składu). Nie wiem czy chcąc grać 3-5-2 Pirlo nie powinien prosić o pozostawienie Romero albo o zakup Kumbulli.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Luki06

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2007
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2007

Nieprzeczytany post 19 września 2020, 11:45

Panowie, Za dużo wagi przywiązujecie do cyfr, czym w fazie ataku różni się 433 od 343? To może być niemal identyczne ustawienie, z tym że Bonuc będzie wychodził wyżej w miejsce Pjanica.
Kluczem jest tylko pozyskanie dwóch 9-tek do drużyny, mam, nadzieję że uda się wyciągnąć Keana do rotacji na dobrych warunkach.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 września 2020, 12:04

Milik kłóci się z Napoli o jakieś grzywny i odszkodowania co może znacznie spowolnić transfer.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 19 września 2020, 12:09

dimebag11 pisze:
19 września 2020, 11:37
@mms
Do 3-5-2 czy też innej taktyki z trzema defensorami nie mamy wystarczającej liczby obrońców, bo De Ligt wróci pewnie najszybciej na rundę rewanżową, a Chiellini bez kontuzji dotrwa max do 6 kolejki Serie A (zwłaszcza, że wciąż gra w reprezentacji, którą mógłby już sobie odpuścić i dać szansę młodszym, a sam powinien skupić się jedynie na Juve). Ze zdrowiem Demirala chyba nie wszystko jest jeszcze w porządku, bo jak widać boimy się wypuścić go od pierwszych minut i wystawiamy Danilo, który nawet na swojej nominalnej pozycji sobie nie radził, więc mam uzasadnione obawy, że w trójce z tyłu też nie podoła (swoją drogą jak daremny jest Rugani, że nawet teraz nie ma wyjściowego składu). Nie wiem czy chcąc grać 3-5-2 Pirlo nie powinien prosić o pozostawienie Romero albo o zakup Kumbulli.
Danilo, Bonuc, Kielon tak prawdopodobnie będzie wyglądać podstawa jutro. Do rotacji jest Demiral, Rugani i niedługo wraca de Ligt (ofc do podstawy). Moim zdaniem 6 wystarczy :)
Choć Kumbulle bym chętnie przytulił a sama Roma ma ciekawy środek obrony Kumbulla, Mancini i Ibanez.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 19 września 2020, 12:36

Przez to że nie mamy pewności jak będziemy grać cały sezon ciężko sądować co do obrońców bo trzeba patrzeć też na wahadłowych. Póki co wychodzi że będą quasi środkowi Danilo/Cuadrado. Tu właśnie przychodzi zawodnik który pokryje wahadło - Berna. Dzięki niemu jakoś to ogarniemy.

@mms
Ja cały czas uważam że taktykę mamy najlepszą pod 4-3-3 jedynie Dybala nam się nie spina ale pokazał ostatni rok że tak może grać jako napastnik. Skrzydłowi do 4-3-3? Ronaldo,Kulusevski, i jeszcze Costa i Berna. Mnie będzie martwiło gdzie będzie grał Dybala. Znowu na siłę nie na swojej pozycji? Ja oczekuje od tego sezonu ładnej, zdeterminowanej gry. Nie myślę o wygraniu LM niech tylko tam walczą.


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 19 września 2020, 12:52

Niby dłubiemy coś przy wypożyczeniu Keana jako zastępstwa dla Dzeko, ale Everton oczekuje obligatoryjnego wykupu lub natychmiastowego transferu.
Dzeko w zawieszeniu, bo Milik musi się dogadać z De Laurentisem (zrezygnować z 2 miesięcy pensji).
Temat transferu De Sciglio prawdopodobnie upadł a kontuzja Bernata raczej nie zwróci oczu Paryżan na naszego piłkarza. Pozostają w grze by pozyskać Tellesa.
Mam nadzieję, że chociaż Khedira odejdzie i uda nam się dogadać w kwestii Keana. Chłopak ma potencjał i może w naszym środowisku sodówka nie uderzyła by mu do głowy. Ten sezon dograli byśmy Dzeko a od następnego już z Keanem w podstawie :D


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
Damien

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2010
Posty: 89
Rejestracja: 21 listopada 2010

Nieprzeczytany post 19 września 2020, 12:59

Il_Bianconero pisze:
19 września 2020, 12:52

Mam nadzieję, że chociaż Khedira odejdzie i uda nam się dogadać w kwestii Keana. Chłopak ma potencjał i może w naszym środowisku sodówka nie uderzyła by mu do głowy. Ten sezon dograli byśmy Dzeko a od następnego już z Keanem w podstawie :D
To prawda Kean może odpalić, ale wtedy za sezon Dzeko przejmie status Higuaina? :O


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 19 września 2020, 13:02

Damien pisze:
19 września 2020, 12:59
Il_Bianconero pisze:
19 września 2020, 12:52

Mam nadzieję, że chociaż Khedira odejdzie i uda nam się dogadać w kwestii Keana. Chłopak ma potencjał i może w naszym środowisku sodówka nie uderzyła by mu do głowy. Ten sezon dograli byśmy Dzeko a od następnego już z Keanem w podstawie :D
To prawda Kean może odpalić, ale wtedy za sezon Dzeko przejmie status Higuaina? :O
Gdyby Kean odpalił to strata z ewentualnego rozwiązania kontraktu z Bośniakiem była by do zaakceptowania. Zyskali byśmy wtedy napastnika na długie lata. Ale to tylko gdybanie o piłkarzu który nawet nie jest nasz.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 września 2020, 13:07

Gdyby Kean odpalił to grałby na zmiane z Dzeko i dopiero po 2 latach by został jako 1 napastnik. Tak to planuje zarząd.


Zablokowany