Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 10:53

Przecież piłkarsko Jimenez jest lepszy od Milika, tylko ta cena... :bad: Ale AS-owi nie można bezgranicznie ufać, bo na jedną sprawdzoną informację wypuści dwadzieścia kolejnych kompletnie "od czapy".

Jeśli Milik ma być tym, kto jest najbardziej potrzebny w Juventusie i realnie wzmocni drużynę, to ja się poddaję. To już Dries Mertens, nawet mając na względzie jego wiek, jest sensowniejszym transferem, a nie ananas Milik po dwóch bardzo poważnych kontuzjach kolan, mający problemy, by trafić w bramkę, a nie w trybuny.


Marco van Basten i De Ligt:
"Nie sądzę, aby pod względem indywidualnym rozegrał lepszy sezon od tego poprzedniego w Ajaxie. Miał pecha, że nie mógł liczyć na Chielliniego, który jest prawdziwym graczem zespołowym. Bonucci nie potrafi organizować gry i wydawać Matthijsowi właściwych poleceń. Myślę, że De Ligt dużo więcej nauczyłby się w Realu Madryt, Barcelonie czy Manchesterze City. Jednocześnie grałby w dużo bardziej interesującej lidze. Serie A nie jest zbytnio wymagająca."

:cooler:


1902 Para Siempre

Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 11:12

Alexinhio-10 pisze:
31 lipca 2020, 10:39
Już ten Milik od biedy na rezerwę niech będzie, jeszcze za parodystę Bernę którego i tak nikt by nie chciał. Wolałby. Jednak jakiegoś prospecta na 9tkę na ławkę.

Fajne warunki dealu z Tonalim. Zdecydowanie wolałbym jego na ławce niż Matuidiego/Khedire, czy Ramseya.

In Kulu, Arthur, Milik, Zaniolo, Thiago/Auoar, Chiesa, Muldur, Pellegrini(Luca).
Out Khedira, Matuidi, MDS, Danilo, Ramsey, Higuain, Rugani, Berna, Costa

Nie są to może wzmocnienia na miarę LM, ale chyba nie ma co na takie liczyć.
To chyba raczej niewykonalne. Kulu i Arthur już są, ale pozostali - Thiago (Bayern chce 30 mln), Chiesa - 50 mln to przy dobrych wiatrach, Auoar - podobnie albo więcej, Zaniolo to samo i koszt tych operacji byłby ogromny łącznie i do tego mielibyśmy zawodników na tych samych pozycjach. Nikogo nie stać by zawodnik kupiony za 50 mln był rezerwowym.

Ja osobiście to bym chciał żeby nasi wzięli tego Locatelliego - kwota 25-30 mln jest akceptowalna. Zawodnik ma 22 lata i bardzo dobrze prezentuje się w tym sezonie.
Pellegrini spokojnie mógłby wrócić by grać z Sandro na lewej. Teraz trzeba go ocenić w Turynie bo chłopak się połamał i nie gra już jakiś czas, ale spokojnie można go zostawić u nas.
Ciekawą opcją mógłby być Hysaj. Wrócił po kontuzji i zaczyna powoli wracać do dobrej formy. Ma 26 lat i jest mocno defensywnym prawym obrońcą. W Napoli jest już ile...4-5 lat i ostatnio strzelił swoją pierwszą bramkę. Wtedy Cuadrado może być na tej obronie jako wyjście ostateczne. Dodatkowo Hysaj ma kontrakt do przyszłego roku. To dobra okazja by to wykorzystać. Może nie jest to przebojowy gość, ale przynajmniej w znacznym stopniu ograniczyłby tą autostradę na prawej stronie.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 11:53

Co Wy macie taki ból z tym Tonalim ? Widzieliście mecze Breścii czy tylko bazujecie na modzie na tego zawodnika i opiniach o jego wielkim talencie. Talent może ma ale nie przekłada się on na drużynę bo chłopak niczym w ogóle nie wyróżnia się. Niech idzie do interu, skończą się płacze bo to naprawdę nie jest zawodnik dla nas. Polecam pooglądać mecze z jego udziałem, ja kilka ostatnich widziałem i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że dobrze, że nie był dla nas priorytetem. Odpuściliśmy Gagliardiniego, Iturbe, Schicka to i odpuszczamy Tonaliego, dajcie już spokój.


Obrazek
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 12:05

Michael_M pisze:
31 lipca 2020, 11:12
Alexinhio-10 pisze:
31 lipca 2020, 10:39
Już ten Milik od biedy na rezerwę niech będzie, jeszcze za parodystę Bernę którego i tak nikt by nie chciał. Wolałby. Jednak jakiegoś prospecta na 9tkę na ławkę.

Fajne warunki dealu z Tonalim. Zdecydowanie wolałbym jego na ławce niż Matuidiego/Khedire, czy Ramseya.

In Kulu, Arthur, Milik, Zaniolo, Thiago/Auoar, Chiesa, Muldur, Pellegrini(Luca).
Out Khedira, Matuidi, MDS, Danilo, Ramsey, Higuain, Rugani, Berna, Costa

Nie są to może wzmocnienia na miarę LM, ale chyba nie ma co na takie liczyć.
To chyba raczej niewykonalne. Kulu i Arthur już są, ale pozostali - Thiago (Bayern chce 30 mln), Chiesa - 50 mln to przy dobrych wiatrach, Auoar - podobnie albo więcej, Zaniolo to samo i koszt tych operacji byłby ogromny łącznie i do tego mielibyśmy zawodników na tych samych pozycjach. Nikogo nie stać by zawodnik kupiony za 50 mln był rezerwowym.

Ja osobiście to bym chciał żeby nasi wzięli tego Locatelliego - kwota 25-30 mln jest akceptowalna. Zawodnik ma 22 lata i bardzo dobrze prezentuje się w tym sezonie.
Pellegrini spokojnie mógłby wrócić by grać z Sandro na lewej. Teraz trzeba go ocenić w Turynie bo chłopak się połamał i nie gra już jakiś czas, ale spokojnie można go zostawić u nas.
Ciekawą opcją mógłby być Hysaj. Wrócił po kontuzji i zaczyna powoli wracać do dobrej formy. Ma 26 lat i jest mocno defensywnym prawym obrońcą. W Napoli jest już ile...4-5 lat i ostatnio strzelił swoją pierwszą bramkę. Wtedy Cuadrado może być na tej obronie jako wyjście ostateczne. Dodatkowo Hysaj ma kontrakt do przyszłego roku. To dobra okazja by to wykorzystać. Może nie jest to przebojowy gość, ale przynajmniej w znacznym stopniu ograniczyłby tą autostradę na prawej stronie.
Thiago 30mln, Zaniolo, Chiesa, Auoar 40/50, z Sassuolo byśmy się jakoś dogadali odnośnie Muldura (włączenie zawodników itp), Milik wymiana za Bernę. Zaniolo, Chiesa i Thiago przy dobrych wiatrach można by zamknąć w ok 120-130mln. Może się uda za naszych ogórów te 40-50mln uzbierać, więc czemu nie wykonalne ?

Troche bez sensu brać tak defensywnego bocznego obrońcę, gdzie widzimy jaką teraz w nowoczesnej piłce pełnią rolę. Ja nie chce osobiście Hysaja. Zobaczcie jak Sandro spuścił z tonu w ofensywie względem dwóch pierwszych sezonów i jak to nas irytuje.

MRN Ja nie mam z nim bólu dupy, ale wolę takich zawodników na rezerwię, niż starych nic nie wnoszących dziadków jak Matuidi, czy Khedira.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 12:21

No dobrze ale pytanie - co nam da Tonali na ławce ? Przypomnij sobie jak w finale LM z ławki wszedł u nas Lemina :laugh:
Czy Tonali się od niego różni ? Nie sądzę...przypomnij sobie jacy zawodnicy wchodzili z ławki Realu ;)
Nie abym kogoś krytykował ale sam jarałem się nim dopóki dopóty nie zacząłem oglądać meczów Breścii z jego powodu. Zastanowiłem się dlaczego tak reagowałem na to nazwisko, doszedłem do wniosku, że z powodu ogólnego uwielbienia dla niego istniejącego na JP. Kulu wszyscy krytykowali, że nie wart siana, że Paratici rozpieprza kasę a to właśnie Kulusevski na chwilę obecną jest kozakiem jakiego nam trzeba. inter to inna półka, my potrzebujemy kocurów, którzy dadzą nam powera w LM. Tonali wypali lub nie wypali, wszystko zależy od niego samego i sposobu jego podejścia. Takich potencjalnym topów już mieliśmy na radarze ale póki co nikt z nich topem nie został poza Verrattim i problem polega na tym, że większość patrzy na Tonaliego poprzez pryzmat Verrattiego.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 12:25

Tonali nie chce być rezerwowym więc wy sobie możecie chcieć. Pójdzie do Interu bo tam ma pewny plac i sporą szanse na mistrzostwo w przyszłym roku.
Thiago pewnie chciałby dostać z 15 mln. My nie mamy takich możliwości. Dlatego łączy się nas z Milikiem, Locatellim aby odciążyć budżet płacowy i to będzie głównym celem Fabsa w to okienko.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 12:35

Alexinhio-10 pisze:
31 lipca 2020, 12:05
MRN Ja nie mam z nim bólu <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, ale wolę takich zawodników na rezerwię, niż starych nic nie wnoszących dziadków jak Matuidi, czy Khedira.
Ja myślę, że jeden Matuidi nie jest problemem. Problem to był wtedy, jak wychodziliśmy tercetem Pjanić - Khedira - Matuidi, bo to był niewidzialny środek pola. Pjanić już sprzedany, jeżeli Khedira odejdzie (na co bardzo liczę), to z jeden Matuidi, jako zadaniowiec z ławki, jest ok. Nie jest chyba jakoś strasznie drogi w utrzymaniu, został mu tylko rok kontraktu, a przede wszystkim nie ma problemów ze zdrowiem. Dobrze wkomponowany potrafi być wartością dodaną dla drużyny, Khedira to już, z całym szacunkiem, po prostu wrak piłkarza.

Gdzieś tam pewnie trochę żałuję tego Tonalego, bo jednak potencjał w tym chłopaku jest, no i bądź co bądź jakieś podchody z naszej strony były, czyli przegrywamy na tym polu z Interem. Z drugiej strony z ostateczną oceną wolę poczekać do końca mercato, kiedy już będziemy znać wszystkie elementy układanki. Jeżeli zamiast Tonalego za zbliżone pieniądze przyjdzie raptem o 2 lata starszy Locatelli, to ja narzekał nie będę, bo Loca miałby znacznie bliżej do wyjściowego składu niż Tonali.


Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 13:11

Alexinhio-10 pisze:
31 lipca 2020, 12:05

Thiago 30mln, Zaniolo, Chiesa, Auoar 40/50, z Sassuolo byśmy się jakoś dogadali odnośnie Muldura (włączenie zawodników itp), Milik wymiana za Bernę. Zaniolo, Chiesa i Thiago przy dobrych wiatrach można by zamknąć w ok 120-130mln. Może się uda za naszych ogórów te 40-50mln uzbierać, więc czemu nie wykonalne ?

Troche bez sensu brać tak defensywnego bocznego obrońcę, gdzie widzimy jaką teraz w nowoczesnej piłce pełnią rolę. Ja nie chce osobiście Hysaja. Zobaczcie jak Sandro spuścił z tonu w ofensywie względem dwóch pierwszych sezonów i jak to nas irytuje.

MRN Ja nie mam z nim bólu <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, ale wolę takich zawodników na rezerwię, niż starych nic nie wnoszących dziadków jak Matuidi, czy Khedira.
Paka fajna, ale zbyt ofensywna. Ja bym jednak w tym zestawieniu zamienił Chiese na dobrego prawego obrońcę. Tego Muldura nie znam, to się nie wypowiem, ale gdyby udało się pogonić Matuidego i Khedire, to wziąłbym z chęcia Locatellego jako zmiennika.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 13:47

Nie chce pisać czarnych scenariuszy ale radze się nastawić na spokojne okienko.
Rabiot- Arthur- Benta to będą nasi podstawowi pomocnicy do tego dojdzie Matudi jako zapchajdziura, Loca jako młody włoch pierwszy do wejścia idealny na DM/Registe i Ramsey. Obecnie przeznaczamy 72% budżetu na wypłaty dlatego nie wydamy za dużych sum w tym roku a raczej postaramy się wszystko przeprowadzić niskim kosztem. Stąd próba bezgotówkowej wymiany Berny na, którego miejsce mamy już Kulu na rezerwową 9 z niską wypłata, która zastąpi Igle z jego gigantycznym kontraktem.
Jak się uda to pewnie pogonimy DS. Przyjdzie Pellegrini do rotacji z Sandro a z drugiej strony zostanie Danilo z Cuadrado i o to cała historia naszego mercato.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 14:06

Ja cały czas liczę na coś więcej ale tu głównie zależy od sprzedaży:

- jak ma być Milik w roli rezerwowego za Dybale to jakiekolwiek $ za Higuaina byłyby cudem
- MDS, tu $ jak znalazł, a Pellegrini do rotacji
- Berna, i tak ma 2 lata kontraktu, więc albo jakaś transakcja za $/wymiana lub przedłużenie kontraktu...
- Costa 2 lata kontraktu i na ostatnim roku kontraktu miałby 30lat...albo teraz coś wyciągniemy albo nigdy. Wolę żelaznego rezerwowego dla Kulu niż bardzo drogiego rezerwowego który i tak nie będzie dostępny nawet 80% czasu
- Rugani, wysoki kontrakt i 0 pożytku, a Romero wraca po sezonie
- Matuidi, za Sarriego nie daje żadnej wartości, tylko ujemną. Też wolałbym mocnego rezerwowego z niższym kontraktem
- Khedira - rozwiązać kontrakt
- Ramsey - wysoki kontrakt i mało pożytku, lepiej zarobić na nim
- Pjaca, Perin - pozbyć się
- Dybala - 2 lata do końca kontraktu a on chce złote góry, tu może się dziać wszystko, ja wolałbym z nim zostać, grającym na 9-ce

Jak widać mamy pełno szrotu, transakcji co nie miara. Mała liczba zgłoszonych do LM więc samo prosi się o posiadanie mniej podatnych na kontuzje(MDS,Costa,Ramsey) zawodników gdyż każdy na wagę złota.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 14:16

Dobrze, że chociaż jedną osobą na forum (@Poprostu) twardo stąpa po ziemi i zauważa realne problemy nękające obecnie Juventus i będące przeszkodą przy najbliższym mercato. Budżet płacowy mamy obecnie rozdmuchany do granic możliwości m.in. przez piłkarzy, którzy odgrywają u nas marginalna rolę jak Higuain, Khedira, Danilo, Costa czy piąty w kolejce do wejścia na boisko Rugani, który zarabia na poziomie de Vrija, Skriniara czy Romagnolego występujących w podstawie u naszych przeciwników. Nawet nie ma co się nastawiać na Zaniolo, Chiesę, Aouara i dobrą dziewiątkę póki Paratici nie zrobi porządku z naszą kadrą. Zauważcie, że jeszcze z dwa sezony temu wartość naszych piłkarzy była znacznie wyższa od graczy Interu, Napoli czy Romy, a teraz pomiędzy nami a Mediolańczykami nie ma żadnej różnicy mimo tego, że koszty utrzymania mamy dużo większe.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 15:12

Budżet płacowy porównując do Interu jest duży tylko tu trzeba patrzeć na inne kraje i nadal nam daleko. Czy zawodnicy w stylu: Ronaldo, MDL, Costa, Khedira,Matuidi przyszli by za 2mln netto? Czy jakby Dybala/Higuain grali w innym kraju to czy przyszli by do nas za 3mln netto? Później tak wyglądają zarobki pozostałych, większe, czy 5-ty obrońca w Realu zarabia 500k euro? Jesteśmy w miejscu gdzie Inter może będzie za parę lat, oczywiście trochę da się oszczędzić - lepiej mocny Włoski zawodnik z pensją 2mln netto dostępny cały sezon (Orsolini, Locatelli) niż Costa, Khedira dostępni max 60% czasu z zarobkami ok 5-6mln netto.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 19:12

Sportmediasat
Dajemy Berne i Romero za Zaniolo.


Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2020, 02:39

mns pisze:
31 lipca 2020, 19:12
Sportmediasat
Dajemy Berne i Romero za Zaniolo.
Kto śledzi uważnie Juventus, ten wie, że zawsze Juve chce wyławiać największe włoskie talenty i piłkarzy, którzy błysnęli przeciwko nim. Zaniolo to 2 in 1. Błysnął przeciwko nam i jest Włochem. Jeśli Tonali pójdzie do Interu, to zrobimy wszystko, żeby im odpowiedzieć i kupić Zaniolo. Jestem jego wielkim zwolennikiem i bardzo się z tego cieszę, że bardzo prawdopodobnie przyjdzie do Nas w tym, albo max w przyszłym sezonie : )


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2020, 12:06

Dla mnie Zaniolo to największy obecnie włoski talent.

Oglądając jego mecze, widać że chłop ma to coś.

Szkoda jego kontuzji, ale jak ostatnio obejrzałem jego mecz Romy, to nie widać po nim nic.
Łatwość z jaką wrócił jest po prostu niesamowita.

Pól roku bez gry, a wrócił i strzelil 3 bramki w 15 meczach.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Zablokowany