Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 10:36

@jackop
Pjaca przedłożył z nami kontrakt do 2023r przed wypożyczeniem.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 11:26

DonPatch pisze:
01 lutego 2020, 11:18
@Poprostu

popraw pls link w informacjach, bo nie działa.
Ktoś usunął go w formie graficznej ale tu masz rozpisane wszystko.


Winter Mercato

IN:

AM RC Dejan Kulusevski 2000 Atalanta 35m € + 9m € in bonuses
AM L Yannick Cotter 2002 Sion tba
AM/SS Ferdinando Del Sole 1998 Juve Stabia back from loan
D L Jean-Claude Ntenda 2002 Nantes tba
ST Ettore Marchi 1985 Monza loan
GK Razvan Sava 2002 Pescara back from loan
ST Alejandro José Marques Mendez 2000 Barcelona 8.2m €
AM C Kristian Sekularac 2003 Servette tba
ST Giacomo Vrioni 1998 Sampdoria tba
D R Wesley 2000 Verona tba
D R Francesco Lamanna 2002 Cremonese back from loan
D C Alessandro Minelli 1999 Parma tba
DM Enzo Barrenechea 2001 Sion tba
D Jonas Rouhi 2004 Brommapojkarna tba


OUT:

ST Mario Mandžukić 1987 Al-Duhail SC 0m €
GK Mattia Perin 1992 Genoa loan
AM RC Dejan Kulusevski 2000 Parma loan
AM LC Franck Razack Abou Teher 2002 Lecce tba
D L Edoardo Masciangelo 1996 Pescara tba
ST Kwang-song Han 1998 Al Duhail tba
ST Dany Mota 1998 Monza tba
D C Mattias Andersson 1998 Sion tba
ST Benjamin Mokulu 1989 Padova tba
AM LC Matheus Pereira da Silva 1998 Barcelona loan + obligation[after reaching certain goals] to buy at 8m €
ST Matteo Stoppa 2000 Sampdoria loan
M C Nicolò Francofonte 2001 Sampdoria loan
ST Erik Gerbi 2000 Sampdoria loan
ST Eric Lanini 1994 Parma tba
M C Emre Can 1994 Borussia Dortmund tba 1m € loan + 25m € obligation to buy in certain goals are achieved
AM RL, SS Marko Pjaca 1995 Anderlecht loan


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 11:51

MRN pisze:
31 stycznia 2020, 21:05
No właśnie, obowiązkowy wykup nie jest tutaj oczywisty dlatego plus się Paraticiemu nie należy. Obligatoryjny wykup po spełnieniu warunków więc z góry wiadomo jak to się skończy. Zbyt szybko uwierzyłem że Niemcy dali sobie taki odpad wcisnąć ale jak widać nie są głupi. Zalepili lukę półproduktem a latem ruszą po konkretnego grajka. Czyli mają zawodnika na pół roku za 1 mln a latem mu podziękują.
a z kim Can ma przegrać w BVB rywalizację? z Witselem, kontuzjowanym Delaneyem czy bardzo słabym Dahoudem? Can przychodzi w miejsce Weigla i z miejsca stanie się zawodnikiem podstawowej jedenastki BVB, jak nie w środku pomocy w systemie 4-2-3-1 to albo w obronie lub na środku pomocy (obok Brandta) w systemie 3-4-3.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 12:23

jackop pisze:
01 lutego 2020, 00:20
Nie widzę sensu w dalszej dyskusji :bye:
też nie widzimy sensu dalszej dyskusji z Tobą :) bo poza marudzeniem nic nie wnosisz do dyskusji na tym forum, a Twój opór na jakiekolwiek argumenty uniemożliwia prowadzenie jakiejkolwiek sensownej dyskusji. Zarządzanie klubem piłkarskim to nie tylko kupowanie i sprzedawanie zawodników a już twierdzenie, że oparcie drużyny na młodych zawodnikach jest gwarancją sukcesów jest mało poważne i świadczy o małej znajomości realiów piłkarskich. Skoro tak już negatywnie oceniasz pracę Paraticiego to chociaż wskaż co najmniej 5 lepszych dyrektorów sportowych i wtedy zaczniemy dyskusję, w której wskażemy Ci argumenty jak bardzo się mylisz.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 12:23

Poprostu pisze:
01 lutego 2020, 10:36
@jackop
Pjaca przedłożył z nami kontrakt do 2023r przed wypożyczeniem.
Znaleźć nie mogę, link poproszę. Ostatnie info odnośnie Chorwata z oficjalnej strony nic o tym nie mówi https://www.juventus.com/en/news/news/2 ... n-loan.php , transfermarkt nadal podaje 2021. Pierwsza strona google też milczy, a youtube Juve nie wyświetlił filmiku.
tom_gru pisze:
01 lutego 2020, 12:23
[...]poza marudzeniem nic nie wnosisz do dyskusji na tym forum, a Twój opór na jakiekolwiek argumenty uniemożliwia prowadzenie jakiejkolwiek sensownej dyskusji.
A Ty marudzisz na marudzących czym także nie wnosisz nic do dyskusji na tym forum. Jak argument jest słaby, albo wzięty z czapy to mnie nie przekona. Nie mam problemu by z innymi użytkownikami prowadzić ciekawe dyskusje, choćby na czacie ;)
tom_gru pisze:
01 lutego 2020, 12:23
Zarządzanie klubem piłkarskim to nie tylko kupowanie i sprzedawanie zawodników a już twierdzenie, że oparcie drużyny na młodych zawodnikach jest gwarancją sukcesów jest mało poważne i świadczy o małej znajomości realiów piłkarskich.
Dobrze w takim razie, że tak nie twierdzę ;)
tom_gru pisze:
01 lutego 2020, 12:23
Skoro tak już negatywnie oceniasz pracę Paraticiego to chociaż wskaż co najmniej 5 lepszych dyrektorów sportowych i wtedy zaczniemy dyskusję, w której wskażemy Ci argumenty jak bardzo się mylisz.
Skąd ci to przyszło do głowy :?: Chwalę jeśli uważam, że jest za co (Ronaldo, De Ligt) i wyrażam niezadowolenie, jeśli uważam, że jest za co. Tak było za Marotty i tak jest teraz za Paraticiego. Nie mam pojęcia po co mam zaczynać tu rozmowę o innych klubach. To, że Milan robi gówniane transfery z automatu nie robi z Fabio znakomitego DS'a, tak jak to, że Liverpool za Kloppa prowadzi lepszą politykę transferową, nie robi z niego patałacha. To, że ja się tutaj pomylę bądź będę miał rację nie ma żadnego realnego znaczenia, co nie znaczy, że nie mogę pozytywnie lub negatywnie oceniać działań Zarządu.

Słaby bait milordzie.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 13:09

jackop pisze:
01 lutego 2020, 12:23
Nie mam pojęcia po co mam zaczynać tu rozmowę o innych klubach. To, że Milan robi gówniane transfery z automatu nie robi z Fabio znakomitego DS'a, tak jak to, że Liverpool za Kloppa prowadzi lepszą politykę transferową, nie robi z niego patałacha. To, że ja się tutaj pomylę bądź będę miał rację nie ma żadnego realnego znaczenia, co nie znaczy, że nie mogę pozytywnie lub negatywnie oceniać działań Zarządu.

Słaby bait milordzie.
Obiektywna ocena odnosi się do całości podejmowanych działań i z punktu widzenia ich efektywności, uwzględniając wieloaspektowość. Oceniasz pojedyncze transakcje przez własne widzimisię, co jest totalnie bez sensu. Ktoś tu na forum napisał, że Paraticiemu należy się minus bo zgodził się wpisać warunki dla obowiązkowego wykupu Cana. Zapewne plusa by dostał za to, że nie godząc się na, co mogłoby się skończyć zerwaniem negocjacji. Oczywiście Jackop by stwierdził, że jakby zarabiał tyle co Paratici to sprzedałby za 50 mln EUR tyle co klauzula, a i jeszcze BVB zgodziłoby się na prawo pierwszeństwa zakupu Sancho i Haalanda. Pewnie nie ma powodów by mu nie wierzyć :)


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 13:18

@jackop

Romano chyba czy ktoś wczoraj o tym pisał. Jak znajde to Ci wrzucę. Oczywiście nie ma oficjalki. Coś na zasadzie sytuacji że Szczęsnym.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 13:43

Świetne w nowej wersji strony jest to, że w polecanych trafiają się jakieś stare artykuły i można poczytać komentarze nawet z 2003 czy 2004. Świetna rozrywka tutaj np. perełka dotycząca transferu Pjacy:
Ogromny talent. Aż dziw bierze, że nie znałem tego zawodnika przed Euro. Świetne prowadzenie piłki, silne nogi, wyśmienity balans ciałem – jeden z tych zawodników, który nagłymi zmianami kierunku biegu może obrońcę nie tylko przejść, ale po prostu przewrócić. Jestem zachwycony, że przybywa do Juve. Pamiętam jak rozmawiałem z kolegami (chyba po meczu Chorwacji z Portugalią) – widziałeś tego Pjace, widziałeś?. Zupełnie wówczas nie zdając sobie sprawy, że gdzieś tam w notesie Marotty ten zawodnik był od czasu kiedy Juve zaczynało drugi sezon z Conte. Ciekawe jest także to, że kwota transferu oscyluje wokół tego co BVB zapłaciło za Goetze, przy ogromnej różnicy czysto piłkarskiej na korzyść Chorwata.
:prochno:

Trochę żałuję tego Eriksena w Interze, ale cóż stało się. Mam nadzieję, że nic ciekawego tam nie pokaże i większe kluby nie ściągnęły go do siebie, ponieważ wiedziały coś więcej.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 13:46

tom_gru pisze:
01 lutego 2020, 13:09
Oceniasz pojedyncze transakcje przez własne widzimisię, co jest totalnie bez sensu.
Przedstawiam własną subiektywną opinię, czyli taką jak każdy inny użytkownik. Nie znaczy to, że jest ona zawsze poprawna czy błędna. Zawężając do tematu transferów, staram się uwzględnić te dane i czynniki, do których jest dostęp i przez ich pryzmat filtrować swoje zdanie. Także pojedyncze transakcje oceniam również przez pryzmat strategii transferowej jako całości w krótszej i dłuższej perspektywie.

Najlepszym i najnowszym przykładem jest transfer Kulusevskiego. Wbrew temu co napisałeś, nie rozpatruje tego transferu wyłącznie przez pryzmat dobry/słaby, bo w akcji go nie widziałem, więc tu opieram się wyłącznie na jego ogólnej charakterystyce i dostępnych statystykach.

Nie zgadzam się natomiast ze strategią Paraticiego i uważam, że w tym konkretnym momencie nie powinien do nas trafić ze względu na kwotę transferu. Budżet Juve ma swoje ograniczenia (co zostało przedstawione w temacie finanse) i twierdzę, że na tą chwilę powinniśmy mieć inne priorytety: prawa obrona, środek pomocy, środkowy napastnik. Tam w pierwszej kolejności powinniśmy ulokować pieniądze.
tom_gru pisze:
01 lutego 2020, 13:09
Oczywiście Jackop by stwierdził, że jakby zarabiał tyle co Paratici to sprzedałby za 50 mln EUR tyle co klauzula, a i jeszcze BVB zgodziłoby się na prawo pierwszeństwa zakupu Sancho i Haalanda. Pewnie nie ma powodów by mu nie wierzyć :)
I właśnie dlatego nie ma sensu rozmowa z tobą. Ty i tak wiesz lepiej co ja bym powiedział, a czego nie powiedział :dontknow:
Poprostu pisze:
01 lutego 2020, 13:18
Romano chyba czy ktoś wczoraj o tym pisał. Jak znajde to Ci wrzucę. Oczywiście nie ma oficjalki. Coś na zasadzie sytuacji że Szczęsnym.
Jak podpisał to samo wypłynie.

@Tony Montana perełka w stylu tego, co pumex napisał o Pogbie :prochno:
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2020, 16:32 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 14:03

jackop pisze:
01 lutego 2020, 13:46
tom_gru pisze:
01 lutego 2020, 13:09
Oczywiście Jackop by stwierdził, że jakby zarabiał tyle co Paratici to sprzedałby za 50 mln EUR tyle co klauzula, a i jeszcze BVB zgodziłoby się na prawo pierwszeństwa zakupu Sancho i Haalanda. Pewnie nie ma powodów by mu nie wierzyć :)
I właśnie dlatego nie ma sensu rozmowa z tobą. Ty i tak wiesz lepiej co ja bym powiedział, a czego nie powiedział :dontknow:
ale to nie ja się przechwalałem, żebym coś zrobił lepiej niż Paratici, bo żeby dojść do tego miejsca, w którym jest Fabio trzeba się wykazać czymś więcej niż tylko pisaniem swoich subiektywnych opinii na forum (szkoda, że tyle pesymizmu w tych opiniach :) ).


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 14:22

Ja też nie, a to o czym piszę na forum nie ma na celu przybliżenia mnie do zasiadania w Zarządzie Juventusu. Znów wychodzisz z założenia, że wiesz lepiej dlaczego i po co coś robię.

To, że Paratici czy wcześniej Marotta doszedł do stanowiska dyrektora sportowego nie daje mu immunitetu i nie znaczy, że jest nieomylny. To, że Del Neri został został trenerem Juventusu nie znaczy, że był najlepszym kandydatem i powinien nim zostać, mimo że Zarząd w tamtej chwili tak postanowił.

Tym samym to, że jestem kibicem (i nie mam tak dokładnych danych) nie znaczy, że (stosując własne kryteria) nie mogę mieć innego zdania czy racji i "wiedzieć lepiej", co dość często da się ocenić z perspektywy czasu.

Na tej samej zasadzie swoją opinię wyrażają piłkarze, trenerzy, eksperci, komentatorzy itd. a ja, oprócz tego co widzę ogladając mecze, często podpieram się ich zdaniem i ma ono na mnie wpływ. Także, pomimo że nie jestem trenerem/DSem uważam, że mam dosyć solidne podstawy i wiedzę, by wypowiadać na tematy związane z piłką nożną.

Nie jestem osobą, która bezkrytycznie przyjmuje to, co podadzą. Jak będę miał powody do optymizmu to na pewno dam znać.
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2020, 16:22 przez jackop, łącznie zmieniany 4 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 14:40

tom_gru pisze:
01 lutego 2020, 11:51
a z kim Can ma przegrać w BVB rywalizację?
Nie wiem co mam Ci odpowiedzieć ale z Witselem przegra z całą pewnością gdyż jego pozycja jest niepodważalna. Nie wiem czy Can wskoczy do składu ale liczę na to, że się mylę i jednak pokaże swoją wartość przynajmniej na tyle aby BvB zdecydowała się go wykupić. Motywację ma ogromna a jest nią zbliżający się turniej mistrzowski. Nie chciałbym aby okazało się, że Can wróci do nas i znowu będziemy ze śmierdzącym jajkiem.

Co do Pjacy to nie mam wątpliwości, że ponownie kariery nie zrobi. To bardzo słaby zawodnik dla którego byle klub okazuje się mieć za wysokie progi. Przykro mi to pisać ale Schalke, Fiorentina to kluby w których powinien błyszczeć. Jak czytam bajki, że idzie szukać formy aby w przyszłości stanowić o sile Juve to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 19:03

Z Canem to zależy ile tych meczy musi rozegrać i w jakim wymiarze, w bundeskopance zostało raptem 14 kolejek, + max 4 mecze w pucharze, w LM max 7 spotkań, czyli max 25 min 17, także jeżeli to jest to do 10 spotkań bez względu na liczbę minut na boisku, to jeszcze w miarę realna opcja, choć nie koniecznie wykonalna.
Pjacy trochę szkoda, ale kontuzję jednak chłopaka zniszczyły, potencjał miał, ale nawet nie było czasu tak naprawdę go porządnie zweryfikować.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 19:12

AdiJuve pisze:
01 lutego 2020, 19:03
Z Canem to zależy ile tych meczy musi rozegrać i w jakim wymiarze, w bundeskopance zostało raptem 14 kolejek, + max 4 mecze w pucharze, w LM max 7 spotkań, czyli max 25 min 17, także jeżeli to jest to do 10 spotkań bez względu na liczbę minut na boisku, to jeszcze w miarę realna opcja, choć nie koniecznie wykonalna.
Pjacy trochę szkoda, ale kontuzję jednak chłopaka zniszczyły, potencjał miał, ale nawet nie było czasu tak naprawdę go porządnie zweryfikować.


Może być tak jak było ze Sturaro, czyli po jednym spotkaniu.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 01 lutego 2020, 20:11

19@ Oby tak było xd
Swoją drogą karta Cana wcale nie jest w bilansie jak Rabiota czy Gigiego warta 0, ale od początku był księgowany na 16 baniek, także wcale takich wielkich zysków kapitałowych na nim nie zrobimy.
https://www.calcioefinanza.it/2019/09/0 ... ncio-2020/
Paratici musi latem podziałać i uzdrowić finanse klubowe, jeżeli chce mieć fundusze na wzmocnienie zespołu. Odejście Perina, Cana, Matuidiego, Costy pozwoliłby uderzyć po jakiegoś topa.


Zablokowany