Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 30 marca 2021, 22:43

Crunny :ok:
Każdy z naszych obecnych pomocników w niczym tak na prawdę nie jest bardzo dobry, no może Arthur w przytrzymaniu piłki i wychodzenia spod pressing (wiem, wiem bramka z Porto) i McKennie w grze głową. Brakuje ewidentnie tak jak napisałeś prostopadłych podań, uderzeń z dystansu i kogoś mega w odbiorze. Sam Vidal miał te wszystkie cechy. Strzelał, asystował i odbierał.

To jak rozmontowali naszą pomoc i że do tej pory jej nie odbudowali to kryminał. Wtedy człowiek wiedział, że nasza pomóc była mega, ale z perspektywy czasu jeszcze bardziej się to potwierdza.


JLo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2021
Posty: 83
Rejestracja: 10 marca 2021

Nieprzeczytany post 30 marca 2021, 23:17

Crunny pisze:
30 marca 2021, 21:48
Rabiot - 25 lat
Arthur - 24 lata
Bentancur - 23 lata
McKennie - 22 lata
+ ew. Locatelli - 23 lata

To jest bardzo fajny skład pomocy, ale może za 3-4 lata. Obecnie wszyscy są cholernie nierówni. Nawet Manuel (prawdopodobnie nasz nowy nabytek) nie zagrał w tym sezonie 3 dobrych meczó z rzędu. Może ze względu na niewystarczające umiejętności, może ze względu na ciągłe zmiany trenerów i taktyk, a może ze względu na wiek i stosunkowo małe doświadczenie na najwyższym poziomie. Przez to nie jesteśmy w stanie ustalić jakiekolwiek hierarchii wśród środkowych pomocników. Są miesiące, kiedy nr 1 wydaje się Rabiot, kiedy indziej Arthur lub McKennie. Żaden z naszych pomocników nie potrafi rozegrać chociaż 1 pełnego dobrego sezonu.

Dlatego teoretycznie wydaje się, że wszystko jest w miarę nieźle, a w praktyce tak często okazuje się, że jest do d...

A nie odnosicie wrażenie że Loca to gracz o niemal identycznej charakterystyce piłkarskiej jak Benta?
Skoro Pirlo nie potrafi złożyć porządnej pomocy z
obecnego składu to przyjście Manuela raczej nic nie zmieni.
My potrzebujemy bardziej gościa o charakterystyce Pellegriniego i tu zamiana Rabiot - Pellegrini i ewentualnie Arthur na Locatelliego na sens.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 31 marca 2021, 00:02

Crunny pisze:
30 marca 2021, 21:48
Jeśli faktycznie chcemy wrócić do TOP 5 Europy, to Locatelli jest łataniem pękniętej rury za pomocą wacika kosmetycznego. Potrzeba znacznie więcej, aby zbudować pomoc na dawnym poziomie. Oprócz Locatelliego przydałby się jeszcze ktoś ukształtowany (Pogba/SMS/Verratti) i jakiś talent do środka (Aouar/Camavinga/Gravenberch)
Nie do końca się zgodzę z tym, że brakuje nam kogoś ukształtowanego. W zasadzie taki Rabiot czy Arthur to moim zdaniem już piłkarze ukształtowani z doświadczeniem w topowych klubach. Może po prostu nie są materiałem na top, nie wiem.

Wydaje mi się, że bardziej niż piłkarza ukształtowanego, brakuje nam po prostu kogoś odważnego w środku pola, kto nie bałby się wziąć ciężaru gry na siebie. Mógłby to być Arthur, gdyby miał lepszą wizję gry i nie bał się podawać do przodu - ale po prawie całym sezonie w Turynie jest nadal taki, jaki był. Bentancur i Rabiot też potrzebują obok siebie jakiegoś lidera, bo odnoszę wrażenie, że oni zawsze oddają piłkę sobie nawzajem z nadzieją, że ten drugi pociągnie i zagra do przodu.

Czy Locatelli mógłby być takim liderem, który nie bałby się pociągnąć akcji do przodu? Prawdę mówiąc, nie wiem. Oglądałem go dosłownie w kilku meczach Sassuolo i Italii, widziałem, że nie bał się rozdzielać piłek i budować akcji, brać na siebie ciężaru gry. Wyglądał pod tym względem pozytywnie. Ale to tylko kilka spotkań, tyle co nic.

Inna sprawa, że nie widzę sensownych, ukształtowanych zawodników na już, którzy mogliby nas wzmocnić? Pogba czy SMS to moim zdaniem marzenia, tak samo jak rzekoma wymiana Benty na Goretzkę. Może się okazać, że po prostu będziemy zdani na pomoc Locatelli-Arthur-Bentancur, co i tak nie byłoby chyba takie złe, gdyby każdy robił to, w czym jest najlepszy.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 31 marca 2021, 08:31

Jak dla mnie Benta, Rabiot i Loca to bracia. Mają zbliżone parametry i podobna charakterystykę. Benta trochę lepiej broni a Loca ma strzał i progresywne podania. Rabiot to 50/50 obu.
Niemniej każdy z nich gra w głębi pola rzadko angażując się w akcję ofensywne. Bez zmysłu do szybkich podań czy gry kombinacyjnej.
Natomiast my potrzebujemy kogoś ala KDB z manc czy BF z manu oczywiście przy zachowaniu proporcji.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 marca 2021, 08:58

mns pisze:
31 marca 2021, 08:31
Jak dla mnie Benta, Rabiot i Loca to bracia. Mają zbliżone parametry i podobna charakterystykę. Benta trochę lepiej broni a Loca ma strzał i progresywne podania. Rabiot to 50/50 obu.
Niemniej każdy z nich gra w głębi pola rzadko angażując się w akcję ofensywne. Bez zmysłu do szybkich podań czy gry kombinacyjnej.
Natomiast my potrzebujemy kogoś ala KDB z manc czy BF z manu oczywiście przy zachowaniu proporcji.
https://serieaanalysis.com/analysis/pla ... is-tactics


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 31 marca 2021, 15:44

Pomyślałem sobie: ten Chiesa to dobry transfer, bo Włoch, bo 23 lata, bo chce mu się grać i jakieś tam skille ma, a może być jeszcze lepszy.
Kiedy ostatni raz ściągnęliśmy kogoś, kto faktycznie podniósł poziom pierwszej 11-tki? de Ligt to przyszłość.

Ronaldo w 2018
D.Costa w 2017 (mam na myśli jego pierwszy sezon)
i w 2016 było ich więcej, bo Higuain, Cuadrado, D.Alves - wszyscy faktycznie podnosili poziom ówczesnej 11-tki, toteż doszliśmy z nimi ponownie do finału LM


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 31 marca 2021, 17:31

W mojej opinii na chwile obecna wyglada to tak:
1. Jesli bedzie dobra oferta dla Szczesnego i wszystko poprawnie ogarniemy jesli chodzi o kontrakt Donnarummy to sprzedamy Wojtka i wezmiemy obecnego gracza Milanu.
2. Szukamy srodkowego obroncy, co moze sugerowac ze Chiellini faktycznie zakonczy kariere.
3. Priorytet to srodek pomocy, gdzie beda duze zmiany. Locatelli to jeden z dwoch/trzech graczy, ktorzy dolacza do druzyny. Stawiam, ze Ramsey po prostu odejdzie, sprzedamy Rabiota, wezmiemy wlasnie Wlocha z Sassuolo i kogos jeszcze.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 31 marca 2021, 17:54

Rommagnoli u nas? O panie...mało kto pamięta, że kiedy Van Dijk miał ten kosmiczny sezon gdzie nie dał się ani razu przedryblować to Romagnoli miał dokładnie tak samo, ale nie rozeszło się to tak samo bo Milan grał wtedy gówno piłkę bez Cygana w ataku. De Ligt, Romagnoli, Demiral i Dragusin...to wygląda mega solidnie.
Krążą jakieś ploty o tym, że Donnarumma chce zarabiać ponad 8 mln na sezon. Pewnie bliżej 10 baniek. Ponoć odrzucił podstawową umowę na 7 mln + bonusy. To jest opcja dla naszych jeśli Wojtek odejdzie za dobrą kasę to bierzemy Włocha. Wojtek obecnie zarabia 7 mln więc ewentualna podwyżka dla Włocha nie byłaby jakaś mega duża choć z drugiej strony patrząc to jakby nie było 50% więcej niż Wojtek. Minimum, ale ewentualna sprzedaż jego karty by to jakoś pokryła tą różnicę w kilku rocznej perspektywie.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 marca 2021, 18:24

@michael

Plotki to krążą takie, że Raiola teraz chce 12+ bonusy dla Dollaram


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 31 marca 2021, 18:37

Romagnoli ma dwa atuty dzięki, którym może być brany pod uwagę przez nas:
1. Włoch
2. lewonożny

i tyle ;)


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 marca 2021, 18:43

mns pisze:
31 marca 2021, 18:37
Romagnoli ma dwa atuty dzięki, którym może być brany pod uwagę przez nas:
1. Włoch
2. lewonożny

i tyle ;)
3. Najlepszy włoski CB. Idealny zmiennika Kielona. To, że ten sezon ma słabszy o niczym nie świadczy.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 31 marca 2021, 18:58

Nie neguje ew. transferu, ale bliżej mi do motta "jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz" niż takie romantyczne podejście.
Z sentymentu to już trzymamy pól kadry.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 marca 2021, 19:18

Tak czytam to wszystko - VS, Twitter, gazety i jestem zachwycony czasami tymi doniesieniami. Ale im bardziej jestem zachwycony, tym bardziej obawiam się rzeczywistości. Romagnoli ? Nie narzekajmy, mielibyśmy genialnego grajka na tej pozycji ale obawiam się, że zamiast Romagnoliego będzie Rugani :prochno:


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 31 marca 2021, 20:20

Poprostu pisze:
31 marca 2021, 18:43
mns pisze:
31 marca 2021, 18:37
Romagnoli ma dwa atuty dzięki, którym może być brany pod uwagę przez nas:
1. Włoch
2. lewonożny

i tyle ;)
3. Najlepszy włoski CB. Idealny zmiennika Kielona. To, że ten sezon ma słabszy o niczym nie świadczy.
Nie zmiennik tylko następca.

Jeśli jest opcja wyrwać Donnarume to nie ma się nad czym zastanawiać i Wojtek leci. Generalnie powinniśmy wyjść na plus z tymi pensjami w to mercato jeśli odejdzie Dybala, Rabiot, Ramsey, Szczęsny, Buffon, Chiellini. Z nowym tylko Donnaruma i Pogba mieliby wysokie zarobki a reszta w granicach 2.5 - 3 mln jak Locatelli.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 31 marca 2021, 21:01

Przeczuwam, że jeśli dojdzie do jakiegoś dealu z Milanem w związku z Romagnolim, to będzie się on wiązał z wymianą Włocha na Demirala. Donnarumma, to fajna opcja w miejsce Szczęsnego, ale jeśli jego wymagania płacowe, które się pojawiają w plotkach (12 mln € za sezon) są prawdą, to raczej nie ma sensu go ściągać, bo to praktycznie podwojenie pensji Wojtka (gdy my musimy ograniczać budżet płacowy), a na jakości raczej nie zyskamy dwukrotnie. Wiadomo, że moglibyśmy wpisać jakąś kwotę odstępnego (na którą pewnie będzie nalegał Raiola) w wysokości choćby 50-60 mln € i jeśli ktoś zdecydowałby się na wykup Gigio, to zabezpieczylibyśmy tym samym środki na innego klasowego bramkarza. Ponadto pozostaje jeszcze kwestia tego ile realnie możemy otrzymać za Szczęsnego, bo sprzedawanie go za 12-15 mln € chyba mija się z celem.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Zablokowany