Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 marca 2021, 12:41

@mati
Agnelli w każdym wywiadzie mówi, że będziemy ciąć koszty w klubie a Ty tu o Alabie :)

Przyjdzie Locatelli w jakimś mieszanym dealu z 3milionowym kontraktem. Icar za Dybale i na tym się skończy nasze okienko, jeżeli nie pogonimy zbędnego balastu. Nie nastawiajcie się na nie wiadomo co bo później znowu będzie płacz.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 28 marca 2021, 12:47

Alaba super fajnie. Dwa problemy - on pójdzie do klubu który mu zagwarantuje grę na środku pomocy. Zagra na obronie awaryjnie, ale domyślnie ma być pomocnikiem. Drugi punkt to jego agent. Nie wiem który gorszy. On czy Raiola.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 marca 2021, 12:53

@Mati1990
- W pierwszej kolejności musimy rozwiązać kwestie zawodników, którym zostanie rok kontraktu (Costa, De Sciglio, Bernardeschi, Dybala) oraz ewentualnie Ronaldo.
- Chiellini pewnie zakończy karierę, Buffon może zrobić to samo (ale jeśli zostanie jako rezerwowy na jeszcze jeden sezon, to nie jest zła opcja, bo w przeciwnym wypadku trzeba będzie zrezygnować ze sprzedaży Perina), Rugani możliwe, że wróci do nas jako 3/4 obrońca, a Bonucci jest niesprzedawalny, bo dostał lukratywną umowę do 30 czerwca 2024 roku, co jest kolejnym przejawem idiotycznych decyzji Paraticiego,
- Z racji tego, że zabraknie nam kasy na wzmocnienie innych pozycji, to Moratę powinniśmy wypożyczyć na jeszcze jeden sezon, ale absolutnie go nie kupować chyba, że za max 15-20 mln € (czyli łącznie za max 40 baniek licząc kwoty za wypożyczenia),
- Aguero to wrak piłkarza, a zawodnik w takim stanie zdrowia i w takim wieku jest nam absolutnie zbędny, co widzimy teraz na przykładzie Ramseya (aczkolwiek to gracz minimum półkę niżej od Argentyńczyka), bo podobnie jak Aaron nic nie wniesie do drużyny, gdyż nie będzie dostępny, a pensję dostanie wysoką i dlatego w razie potrzeby nawet nie rozwiążemy z nim kontraktu bez pokaźnej rekompensaty,
- Nie ruszałbym Rabiota, Bentancura i Arthura tylko dorzucił do nich Aouara/Pellegriniego i Locatellego.

@ notquite.mytempo
Tolisso niech sobie Bayern wsadzi tam gdzie słońce nie dochodzi, ale pisałem, w którymś wątku, że nasi "geniusze" zaraz połaszą się na Corentina i sfinansują Bawarczykom część Aouara.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1766
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 28 marca 2021, 16:43

Dlatego panowie napisałem, że postanowiłem POMARZYĆ, chociaż z drugiej strony właśnie takimi wzmocnieniami szybko odbudowalibyśmy zespół. Szkoda, że akurat jest teraz taka trudna sytuacja, bo kilku mocnych graczy jest nam potrzebnych i to od zaraz.

Na tą chwilę wg prasy pewni pozostania w klubie są: De Ligt, Danilo, Cuadrado, Mckennie, Arthur, Chiesa. Reszta ponoć ma odejść lub ma być włączona w jakieś transakcję. Wiele pisze się o akcji z Barceloną coś w stylu Pjanic-Arthur. Podejrzewa się, że z naszej strony miałby to być Dybala i/lub Rabiot, a z Barcy Ansu Fati/Griezman bądź Dembele.

Powiem inaczej, mamy tak daremny skład, że bez wzmocnień będziemy szli w dół jeszcze bardziej. Kiedy te czopy się obudzą?! Z roku na rok kastrują nas jak mogą. Kiedyś mieliśmy fajnie obsadzoną każdą formację zaczynając od bramki Buffon i Storari, po super obronę, pomoc i atak. w kilka lat wykastrowali nas na każdej pozycji.

Nie mogę przeboleć oddania Spinazzoli, który w Romie udowadnia swoją klasę, a my męczymy bułę na lewej flance. Oddanie Comana też było karygodne, ale rozwalenie naszej mocnej pomocy (Pogba Vidal) i zastąpienie nimi Pjanicem, Khedirą było jeszcze bardziej pogardliwe.

Na dzień dzisiejszy mamy tylko kilku graczy, którzy mają "to coś" i są topami. Jest to De Ligt, Ronaldo (mimo wszystko, i mimo wieku, ten głód dalej ma) ten poziom starają się dotrzymywać Cuadrado i Chiesa. I to tyle graczy. Jest ich 4(!) z 20kilku osobowej kadry.

Ja wiem, że wszystko ma swój koniec i pewien cykl się kończy. Lecz to, jak nasi frajersko oddają mistrza już w lutym(tak jest w lutym) i ogólnie nie grając nic, nie gryząc trawy, to krew człowieka zalewa. Tam w zespole nic nie jest jak potrzeba. To co trzeba wzmocnić priorytetowo, to olewali i tak będzie dalej. Nie mówiąc już o trenerze.


elFazano

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 14
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 28 marca 2021, 18:43

Michael_M pisze:
28 marca 2021, 12:47
Alaba super fajnie. Dwa problemy - on pójdzie do klubu który mu zagwarantuje grę na środku pomocy. Zagra na obronie awaryjnie, ale domyślnie ma być pomocnikiem. Drugi punkt to jego agent. Nie wiem który gorszy. On czy Raiola.
Szkoda kasy na niego za sam podpis sobie życzy 20baniek
Lepiej ta kasę zainwestować w Romero ponadto Raiola nie jest jego agentem tylko Pini Zahavi


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 29 marca 2021, 00:09

elFazano pisze:
28 marca 2021, 18:43
Michael_M pisze:
28 marca 2021, 12:47
Alaba super fajnie. Dwa problemy - on pójdzie do klubu który mu zagwarantuje grę na środku pomocy. Zagra na obronie awaryjnie, ale domyślnie ma być pomocnikiem. Drugi punkt to jego agent. Nie wiem który gorszy. On czy Raiola.
Szkoda kasy na niego za sam podpis sobie życzy 20baniek
Lepiej ta kasę zainwestować w Romero ponadto Raiola nie jest jego agentem tylko Pini Zahavi
Nie napisałem wyraźnie...ja wiem kto jest agentem Alaby i sam nie wiem czy gorszy Zahavi czy Raiola.
BTW zaczyna mnie denerwować Nedved. Krążą od jakiegoś czasu ploty, że to on miał w klubie największą kosę z Allegrim. Niby mówi się, że Nedved chciał ładnej i szybkiej piłki, a Allegri miał to gdzieś. Moim zdaniem to trochę kłóci się z tym co widzieliśmy w przeszłości.
Moim zdaniem Allegri rzeźbił w gównie bo nie dało się sprowadzić lepszych zawodników...Sarri był w porównaniu z Allegrim mega ofensywnym trenerem, a ilość goli była chyba taka sama albo mniejsza. Tu trzeba zrobić porządek w kadrze i sprowadzić zawodników ze sporymi ciągotami ofensywnymi.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 29 marca 2021, 06:45

Bramka Locatellego z wczorajszego meczu reprezentacji Włoch. Juz widzialem wpisy Włochów, że Bentacur w tej sytuacji, wycofałby piłkę do Szczęsnego.



Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 marca 2021, 07:33

Taka prawda, Bentancur nie wie co ma robić w takich sytuacjach więc albo traci piłkę albo wycofuje.


Obrazek
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 29 marca 2021, 08:34

Poprostu pisze:
28 marca 2021, 17:25
Tuttosport

Bayern chce Bentancura Juve w zamian oczekuje Goretzki.
AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHHA
lol <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> już widzę jak Bayern wymienia Goretzkę za tę łamagę bez głowy.

Rugani? Sorry, ale wystarczająco mamy bezjajeczny skład, by jeszcze kolejne jajo sprowadzać (ponownie) do obrony. Na kolejny sezon mamy MDL, Judasza i Demirala. Zważywszy, że szczególnie ten ostatni nie jest okazem zdrowia należałoby dawać szansę Dragusinowi, ewentualnie sprowadzić Romero jak się go bezmyślnie oddało na dwuletnie wypożyczenie wiedząc, że Kielon nie rozegra dwóch spotkań pod rząd, sezon długi, więc i okazji do grania byłoby trochę.

Buffon? Sorry, nope. Perin szału nie robi, a że jest w Genoi to siłą rzeczy ma więcej do roboty niż gdyby miał u nas (no ostatnie sezony tego nie potwierdzają...), więc jestem za podziękowaniem Gigiemu. Szczególnie gdybyśmy robili podchody pod Donnarummę.

Rabiot i Ramsey (szczególnie ten drugi) powinni być wywaleni na pronto. Wychodzi na to, że w kolejnym sezonie do McKenniego i Arthura dołączy Locatelli. Plus gdzieś tam Fagioli, ale z dwójkę jeszcze należałoby rozważyć.

Morata nie przekonuje, ale z drugiej strony wszyscy wiemy, że żadnego Haalanda czy Mbappe u nas nie będzie, więc mimo wszystko bym się typa nie pozbywał tylko dorobił mu jakieś porządne zastępstwo.

Swoją drogą mam jednak nadzieję, że te zapewnienia o pozostaniu Ronaldo i Pirlo to jedynie zasłona dymna. Pierwszego należałoby pożegnać pronto natomiast co do drugiego to raczej szykują się jakieś plotki o Inzaghim. Z Włochów to druga opcja, po Gaspie, ale jednak zaczynam być team żadnych Włochów jako trenerów.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 marca 2021, 09:42

Rugani nie wróci bo on już nie chce być 4 obrońcą.
Buffon chce topowy klub. No beka. Zwalił ligę mistrzów PSG, teraz jest żelaznym rezerwowym. Włosi to na prawdę nie mają szacunku do siebie i nie wiedzą kiedy skończyć karierę.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 29 marca 2021, 09:44

Jeśli chodzi o Romero to


Wymiana Pawełka na Dembele o ile możliwa to trzeba zamykać. Francuz po lewej stronie, Chiesa po prawej i mamy młody, nowoczesny duet bocznych napastników


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 marca 2021, 11:38

mns pisze:
29 marca 2021, 09:44
Jeśli chodzi o Romero to
Było wiadomo, że Atalanta będzie chciała zatrzymać Romero. Dlatego jeśli chcemy Argentyńczyka, to musimy im zapłacić albo kogoś oddać. 15-20 mln albo Dragusin/Fagioli za roczne ogrywanie Romero byłoby dla Atalanty spoko dealem (z naszej strony to frajerstwo, ale co zrobić, jak taki mamy zarząd). Warto jednak wyłożyć teraz trochę kasy, żeby mieć obronę na lata:

de Ligt (21) - Romero (22) - Demiral (23)
Dragusin (19) - Bonucci (33) - Danilo (29)

Nawet gdybyśmy mieli grać tylko 2-ką środkowych, to porównajcie sobie szczegółowe statsy w tym sezonie:
- Demiral https://www.whoscored.com/Players/36255 ... ih-Demiral (śr. ocen: 6.64, 0.9 udanego wślizgu na mecz, 1.7 odbioru na mecz)
- Romero https://www.whoscored.com/Players/32366 ... ian-Romero (śr. ocen: 7.34, 2.4 udanego wślizgu na mecz, 3.7 odbioru na mecz)

I tak ważną rzecz w Juve, jak historię kontuzji:
- Demiral https://www.transfermarkt.pl/merih-demi ... ler/340879 = 4 kontuzje w tym sezonie
- Romero https://www.transfermarkt.pl/cristian-r ... ler/355915 = brak kontuzji w tym sezonie (pazua tylko przez covida)


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 marca 2021, 11:43

Przestańcie marzyć o Romero. On już jest graczem Atalanty. Oni nie są frajerami, żeby z niego zrezygnować.


notquite.mytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2021
Posty: 151
Rejestracja: 17 lutego 2021

Nieprzeczytany post 29 marca 2021, 11:54

Dokładnie, mają zapisaną w umowie opcję, to nie jest żadne "gentlemen's agreement" tylko oficjalnie regulowana możliwość. Płacą i Romero jest ich, możemy jedynie zaproponować im później jakieś chore pieniądze, gdybyśmy bardzo się na niego napalili. Niestety to był błąd, ale wszyscy są mądrzy po fakcie, jeszcze rok temu w Genoi Romero szczególnie nie błyszczał. W każdym razie teraz ma wszystko, żeby stać się kolejnym wyrzutem sumienia zarządu, po Comanie, Keanie, Spinazzoli czy Cancelo.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 marca 2021, 11:56

TO była po prostu kolejna plusvalenza w celu regulowania wypłaty Ronaldo.


Jeżeli faktycznie ten Dembele miałby przyjść to musimy mieć trenera grającego 433 a nie to cośgównianego Pirlo.
Chiesa-x(Scamacca,Icar)-Dembele, a za nimi Loca-Arthur-X(Aouar/De Paul/Benta) i jazda :cooler:
Ostatnio zmieniony 29 marca 2021, 12:13 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


Zablokowany