Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 marca 2021, 15:21

Jeżeli chodzi o wymianę z Barcą to przewijają się głównie 3 nazwiska - Griezmann, Dembele oraz Ansu Fati.


Obrazek
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 26 marca 2021, 15:35

Poprostu pisze:
26 marca 2021, 14:19
Nicola Schirra:
Auoar zrezygnował z transferu do Arsenalu i od 1 lipca dołączy do Juventusu. Wszystko dopięte na ostatni guzik, transfer 10 mln za wypożyczenie + 25mln płatne w ratach.
na jego tt nie ma info o tym. Masz to z TMW?


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 marca 2021, 16:52

Nie wiem skąd @Poprostu wyczarował tego newsa, ale śmierdzi fejkiem na kilometr: nie Nicola Schirra, a Nicolo Schira, nie Auoar tylko Aouar. Tak jak napisał @mns, na jego twitterze nie ma dodanego żadnego nowego info na temat Francuza czy Arsenalu. Newsy o odrzuceniu możliwości gry dla Kanonierów pochodzą z zeszłego roku.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 marca 2021, 17:05

mns pisze:
26 marca 2021, 15:35
Poprostu pisze:
26 marca 2021, 14:19
Nicola Schirra:
Auoar zrezygnował z transferu do Arsenalu i od 1 lipca dołączy do Juventusu. Wszystko dopięte na ostatni guzik, transfer 10 mln za wypożyczenie + 25mln płatne w ratach.
na jego tt nie ma info o tym. Masz to z TMW?
Info z grupy facebookowej JP. W sumie nie sprawdziłem źródła ale na tuzie piszą podobne rzeczy z francuskich źródeł tylko kwota jest 40mln+ De Sciglio.


Halupa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 maja 2007
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2007

Nieprzeczytany post 26 marca 2021, 17:14

Calciomercato: Marotta chce sprowadzić celebryte do interu.
Cudowne info, lepszego zgniłego jaja, nie moglibyśmy im podrzucić i jeszcze by musieli, za to śmierdzące jajo słono zapłacić. Ewidentna gwarancja porażki, zarówno finansowej jak i sportowej. Walka o prymat w Serie A, jak widać trwa nawet poza boiskiem :D


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2522
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 26 marca 2021, 21:22

Crunny pisze:
26 marca 2021, 12:44
Romero - zakładam 20 mln za rezygnację z wykupu
Taki interes przeszedlby do annałów historii - miec chlopaka w druzynie, oddac go na wypo z opcja/pierwo wykupu, a pozniej becalować temu klubowi, zeby jednak zrezygnowali z jego wykupu.
#filozofiaXD

JLo pisze:
26 marca 2021, 13:36
Konstatując, okienko będzie udane jeżeli uda się pozbyć zbędnego i kosztownego balastu
Czyli życzenie powtarzające się od... ilu lat?

dimebag11 pisze:
26 marca 2021, 15:09
Jeśli wciąż musimy płacić argentyńskiemu klubowi połowę otrzymanej kwoty (nawet jeśli to będzie tylko teoretyczny zapis księgowy), to absolutnie nie ma sensu się go pozbywać.
A czy nie bylo juz czasem newsa, ze Paratici 'wykupil' od Boca ten obowiazek?


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 26 marca 2021, 21:36

@Jacky
Pojawił się news, że zamierzamy negocjować z Boca zniesienie tego obowiązku, ale żadnego oficjalnego potwierdzenia nie było, więc zakładam, że w razie sprzedaży Bentancura wciąż musimy podzielić się z argentyńskim klubem połową sumy otrzymanej za Rodrigo.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 26 marca 2021, 21:57

dimebag11 pisze:
26 marca 2021, 21:36
@Jacky
Pojawił się news, że zamierzamy negocjować z Boca zniesienie tego obowiązku, ale żadnego oficjalnego potwierdzenia nie było, więc zakładam, że w razie sprzedaży Bentancura wciąż musimy podzielić się z argentyńskim klubem połową sumy otrzymanej za Rodrigo.
Był niby news, że się dogadaliśmy z Boca: https://juvepoland.com/2020/08/29/jest- ... ie-z-boca/ ale czy było jakieś oficjalne tego potwierdzenie to nie mam pojęcia.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 26 marca 2021, 22:14

Zawodników do odpalenia mamy kilku - Rugani, Costa, De Sciglio oraz Pjaca. Jakoś trzeba pozbyć się ich kart choć Rugani gdyby zszedł z zarobków do poniżej 2 mln to jako 3-4 obrońca byłby spoko. Lyon może wyświadczyć nam wielką przysługę. Costa to największy problem, ale mam nadzieje, że w Anglii ktoś się znajdzie.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 26 marca 2021, 22:47

dimebag11 pisze: W temacie Bentancura, to jestem ciekaw jak wygląda umowa z Boca Juniors w sytuacji gdy dokonujemy jego wymiany 1 do 1 bez żadnych dopłat czy sprzedaży (o ile tak się da). Jeśli wciąż musimy płacić argentyńskiemu klubowi połowę otrzymanej kwoty (nawet jeśli to będzie tylko teoretyczny zapis księgowy), to absolutnie nie ma sensu się go pozbywać.
Teoretyczny zapis księgowy? :prochno: to nie amortyzacja ( która rzeczywiście jest kosztem, ale nie jest wydatkiem ). Jak go sprzedamy to normalnie trzeba przelać gotowke na konto Boca. Nie będzie to żaden "teoretyczny zapis księgowy".


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 marca 2021, 08:00

@fazzi
Zastanawiałem się jedynie czy jest jakaś opcja, aby uniknąć płacenia Boca połowy kwoty jaką potencjalnie dostalibyśmy za Bentancura. Akurat pomysłowość księgowych w tym temacie czasami przechodzi ludzkie pojęcie. Kolega interesujący się portugalską piłką mówił, że była kiedyś sytuacja pomiędzy Porto a Sportingiem, gdy zawodnik będący wychowankiem któregoś z tych klubów, ale grający w danej chwili u odwiecznego rywala miał w kontrakcie zapis, że 30 czy 40% od jego sprzedaży wędruje do poprzedniej drużyny. Bodajże Porto nie chcąc płacić Sportingowi dogadało się z nabywcą, że kupi od nich dwóch zawodników, ale tego z klauzulą za 1 mln €, a tego drugiego za 29 mln €. Tym sposobem na konto Sportingu trafiło tylko 300 tys. € zamiast 10 baniek. Równie dobrze moglibyśmy sprzedać Bentancura za 5 mln €, a jakiegoś młodzika w zestawie za 35 baniek. Wiadomo, że wtedy będzie można w przyszłości zapomnieć o jakichkolwiek interesach z Boca (ale to chyba nie jest jakiś wielki problem), aczkolwiek z tego co pamiętam to oni zarobili na Tevezie gdy przechodził do Chin, więc "bylibyśmy kwita". Swoją drogą, to nasi działacze też się nie popisali, bo w przypadku Carlosa oraz Llorente mogli wynegocjować zapiski o np. 20% dla Juve przy ich pozbyciu się przez nowy klub. Powtórzę jeszcze raz, że w przypadku konieczności dzielenia się kasą za Rodrigo z argentyńskim klubem sprzedaż Urusa nie ma żadnego sensu i niech zostaje u nas jako zmiennik/walczący o wyjściowy skład, bo nie zarabia jakichś wielkich pieniędzy, wciąż jest stosunkowo młody i raczej omijają go urazy, a za przykładowo 20 mln € i tak nikogo lepszego nie znajdziemy.

@Michael_M
Znajdzie się więcej niż kilku, bo zaledwie roczną umowę mają Costa, De Sciglio oraz Bernardeschi i Dybala, a trzeba będzie również rozwiązać kwestię z Ronaldo (zostaje z nami do końca kontraktu i odchodzi za darmo, przedłużamy z nim umowę z obniżką płacy np. do 20 mln € czy próbujemy go sprzedać/wymienić w najbliższym okienku). Ponadto trzeba się pozbyć Pjacy oraz coś zrobić z Ruganim (możliwe, że wróci do nas jako 3/4 obrońca aczkolwiek wolałbym się jakoś dogadać z Atalantą i włączyć go w deal z Romero) oraz Perinem (nie wiem czy nie powinien wrócić jako rezerwowy bramkarz jeśli Buffon zakończy karierę). Niestety Paratici lub w przypadku pożegnania się z nim Cherubini będą mieć sporo roboty podczas letniego mercato, bo w związku z szybkim odpadnięciem z LM i brakiem dodatkowej kasy z dnia meczowego przez puste stadiony oraz w pesymistycznym wariancie nie załapaniu się do top 4, to o jakichkolwiek wzmocnieniach możemy sobie pomarzyć (chyba, że sprzedamy De Ligta o ile Raiola sam nie będzie nalegał na jego transfer przy ewentualnym braku Champions League w Turynie).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 27 marca 2021, 10:44

MRN pisze:
27 marca 2021, 09:48
Tuttojuve : Barca chce Rabiota, oferuje za niego 15 mln
jak dadzą 30 -40 mln to może być


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 27 marca 2021, 11:46

Z tym Jordanem z Sevillą to nie widzę tego. Gość ma klauzule odejścia 60 mln bodajże...


Principino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 367
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 27 marca 2021, 13:53

Milik za Dybale XD jakby to doszlo jakims cudem do skutku to ludzi odpowiedzialnych za takie transfery powinni w juve museum za jaja powiesic i pokazywac jak wygladaja najwieksi sabotazysci w historii tego klubu.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1767
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 28 marca 2021, 12:09

Dobra jako, że w europie w tym sezonie już nas nie ma i w lidze też już można pożegnać się ze scudetto, to postanowiłem trochę pomarzyć i racjonalnie ( bądź nie) to wszystko ułożyć.
Na wstępie priorytetem powinno być zatrudnienie jakiegoś dobrego doświadczonego trenera, który to wszystko poukładałby i zarazem mi8ał posłuch w szatni, a jeśli chodzi om posłuch, to trzeba by pozbyć się (przewietrzyć szatnię) ze starej gwardii ( Buffon, Chiellini, Bonucci). Ja wiem, że przykro się to czyta (i pisze), ale czas tych panów już minął. Nie róbmy domu wzajemnej adoracji.
No i tu się zaczyna znów saga pt "rewolucja". Do odstrzału powinni być Buffon, Chiellini, Bonucci, Bernardeschi, Ramsey, Alex Sandro, Rabiot, Bentancur Dybala, Morata i zastanowić się co z Ronaldo.
Jak widać, lista zawodników jest długa, ale to nie wszystko, bo warto wspomnieć o graczach, którzy są na wypożyczeniach (tj Costa, De Sciglio, Rugani). Nie wiem jak to zrobi nasz "super" zarząd, ale sytuacja jest nieciekawa, w dobie kryzysu i braku awansu w CL może być krucho.
Ale sprzedaże to jedno, bo wypadało by zrobić WZMOCNIENIA.
Na pewno do wzmocnienia priorytetem powinna być pomoc i tutaj zrobiłbym całkowitą rewolucję ( Locatelli, Aouar i Pogba), pozbyć się Dybali i oddać Moratę Atletico. W ich miejsce odzyskać Kean'a i z darmowego transferu Aguero ( tak ma 32 lata, ale uważam, ze podniósł by nasz poziom) - jako, że będzie wolnym graczem to korzystać z tego. Priorytetem też powinno być wzmocnienie lewej flanki. Tutaj nie mam pomysłu, albo i mam? Jest to Emerson. Myślę, że gorzej niż Sandro grać nie będzie. W miejsce Chielliniego i :Bonuca zakontraktować wypadało by Alabę (to jest okazja jakich mało), za Buffona pewnie rezerwowy jakiś bramkarz by się znalazł, a chodza też ploty, że Szczęsnego mieli by opylić, a w jego miejsce Donnaruma. Taki pomysł by mi się podobał. Marzy mi się nie tylko odbudować drużynę mistrzami, a zarazem mieć graczy narodowości włoskiej.

Naszym priorytetem powinno być zakontraktowanie takich graczy jak Alaba, Donnaruma, czy Aguero.


Zablokowany