Mercato (ZIMA 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2520
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2021, 18:51

tom_gru pisze:
15 stycznia 2021, 13:50
Paratici odpowiadał za dział skautingu i jest jednym z najlepszych na świecie w tym względzie, o czym świadczy zainteresowanie jego osobą przez inne topowe kluby oraz decyzja Zarządu w w zakresie zastąpienia nim Marotty. Fabio idealnie wpisuje się w mentalność i styl zarządzania Agnelliego. Ale jak to bywa w korporacjach nawet najlepszy podwładny nie ma wpływy na podejmowane decyzje przez przełożonego, więc jego dobra praca mogła być dostrzegana z zewnątrz, ale był on ograniczony jednak decyzjami Marotty.
Nie, nie był (mowimy o czasach w Juve). Jesli jest to taki super fachowiec, to czekam z wypiekami na twarzy jaka druzyny zbuduje po odejsciu od nas. Decyzje Zarzadu - jak wiemy Zarzad jest zawsze nieomylny, ufaj dalej Zarzadowi. Mentalnosc (zabetonowana) - owszem, racja. Ja ciagle pisze o czasie od kiedy Paratici stricte sam odpowiada za transfery, a Ty mi piszesz ze ogranicza(ł) go Marotta...
tom_gru pisze:
15 stycznia 2021, 13:50
Zakładam, że w przeciągu 5 lat drużyna U23 będzie grała już na poziomie Serie B
Tyle, ze mnie nie interesuje gdzie bedzie gralo JU23 za 5, 10, 15 lat. Mnie interesuje jaki profit bedzie miala pierwsza druzyna z chlopakow, ktorzy tam kopia.
tom_gru pisze:
15 stycznia 2021, 13:50
Rozumiem, że masz wiedzę na temat wszystkich trenerów młodzieżowych na świecie i we Włoszech i możesz to rzetelnie ocenić.
Akurat aktualnie, to nie jest moja profesja. Jak Juventus bedzie mi placil ciezkie tysiace ojro, to bede mial taka wiedze.
tom_gru pisze:
15 stycznia 2021, 13:50
Kean i Cancelo mentalnie nie pasują do Juventusu i to był wystarczający powód by ich pożegnać (bo nie wnosili za wiele do drużyny) Zakup Danilo z perspektywy czasu również można ocenić pozytywnie, bo w tym momencie jest kluczowym obrońcą w systemie gry Pirlo. Arthur przyszedł w ramach wymiany za ostatnimi czasy bezproduktywnego Pjanica, a przy okazji został wygenerowany zysk księgowy.
Dobrze, ze pijacki rajdowiec Arthur pasuje do Juve, uff... Kean i Cancelo niejednego obecnego grajka Juventusu nakrywaja czapka (oczywiscie wolalbym, zeby Potugalczyk byl ustawiany wyzej). Poza tym Wloch, to naprawde perelka wsrod naszych wychowankow, patrzac na to, jaka mamy w tym posuche. Danilo dopiero ostatnio cos gra, do tej pory tarł chrzan. Oczywiscie, ze Pjanic byl do odpalu a dodatkowo cyferki sie zgadzaja i to jest jak najbardziej OK. Kiedys ktos wrzucal takie fajne zestawienie, ile dany kopacz Juve musi jeszcze grac lub za ile musimy go sprzedac, zeby nie bylo na nim straty - mozna by to podeslac?
tom_gru pisze:
15 stycznia 2021, 13:50
Barcelona pokazała jak się inwestuje w młodych, gotowych piłkarzy za kwoty powyżej 100 mln Euro po jednym dobrze rozegranym sezonie. To że ktoś gra dobrze w jednym zespole nie oznacza, że się sprawdzi w innym. Zresztą na siłę realizowany pomysł tworzenia "Baby Juventus" prędzej spowoduje, że staniemy się średniakami europejskimi niż utrzymamy się na topie, co było widać w meczu z Genoą jakie błędy popełniali młodzi zawodnicy. Juve doskonale pokazał, że potrafi dobrze korzystać z młodych zawodników (Pogba, De Ligt, Chiesa), jeśli Ci już prezentują odpowiedni poziom sportowy i mentalny. Kulusevski potrzebuje obycia w tak klasowej drużynie jak Juventus i jego potencjał będzie wykorzystany za 1-2 sezony.
Oczywiscie, ze nie jest powiedziane, ze dobry pilkarz w klubie X, sprawdzi sie w klubie Y. To ryzyko istnieje chyba zawsze i przy kazdym transferze. Nie wiem, co to jest "Baby Juventus", bo akurat Dembele ma 25lat w tym roku, a nie 18. Byc moze za duzo wymagam od naszego klubu, nie wiem.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2021, 19:36

Jacky pisze:
15 stycznia 2021, 18:51
Nie, nie był (mowimy o czasach w Juve). Jesli jest to taki super fachowiec, to czekam z wypiekami na twarzy jaka druzyny zbuduje po odejsciu od nas. Decyzje Zarzadu - jak wiemy Zarzad jest zawsze nieomylny, ufaj dalej Zarzadowi.
A po co ma odchodzić skoro robi bardzo dobra robotę w Juventusie? Zwalniają go tylko Ci, którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu klubem piłkarskim (tacy januszowi działacze jakich wielu). Jesteś w stanie wskazać kilka zarządów, które są przykładem dla Ciebie? Bo ja akurat doceniam kompetencje Zarządu Juventusu i oceniam je jako topowe w skali klubowej piłki nożnej.
Jacky pisze:
15 stycznia 2021, 18:51
Akurat aktualnie, to nie jest moja profesja. Jak Juventus bedzie mi placil ciezkie tysiace ojro, to bede mial taka wiedze.
Proponuję zatem nabyć taką wiedzę, by móc się najpierw merytorycznie wypowiedzieć... a może Ci nawet ktoś zaproponuje te tysiące ojro :) póki co nie zasługujesz :)
Jacky pisze:
15 stycznia 2021, 18:51
Kean i Cancelo niejednego obecnego grajka Juventusu nakrywaja czapka (oczywiscie wolalbym, zeby Potugalczyk byl ustawiany wyzej).
...chyba z Primavery :) prawda jest taka, że Kean rywalizowałby o pozycję 4 napastnika z Kulusevskim i raczej byłby na straconej pozycji. Z kolei Cancelo z całą pewnością przegrałby rywalizację na prawym wahadle zarówno z Chiesą jak i Caudrado, bo jest totalnie nieogarnięty taktycznie.
Jacky pisze:
15 stycznia 2021, 18:51
Byc moze za duzo wymagam od naszego klubu, nie wiem.
Być może musisz się przerzucić z kibicowaniem innej drużynie, która będzie w stanie zapewnić Ci oczekiwane sukcesy, tak by każdy kolega z podwórka zazdrościł Ci drużyny, której kibicujesz :) moda na Real, Barcelonę czy City już powoli mija... ale w tym sezonie może być Bayern, w kolejnym PSG... zawsze na topie :)


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2021, 20:18

MRN pisze:
15 stycznia 2021, 17:32
No a jakie płacze były, że nam Chelsea go sprzątnęła :prochno:
Przeciez to standard tutaj ;).

Juventus kupuje Chiese i Kulusevskiego - przeplaceni, niesprawdzeni, dno!
Klub X kupuje pilkarza Y - wspanialy transfer i jak tanio! Agnelli i Paratici uczcie sie!

A potem, po kilku latach, pilkarz Y po cichu konczy kariere w Serie B :prochno:.

Piazon to tylko czubek gory lodowej. Pamieta ktos jaki byl placz po Caldarze? Albo jak nie udalo sie nam sciagnac Draxlera ostatniego dnia mercato?


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2021, 20:31

@jakku1 Kto chciał Draxlera w Juve??? Nazwiska, adresy i numer kochanki poproszę. Czekam, aż Haaland wyląduje w Serie B.

Jak ktoś się nie zna, bo jest transferowym amatorem, a nie ekspertem (jak ja), to płacze po randomowych paziach, a nie prawdziwych mistrzach.

Piazon strzelił 2 gole? To o dwa więcej niż Berna - może chcieliby się wymienić :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2559
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2021, 20:37

@jakku1
Tylko, że w wielu przypadkach sytuacja z transferami nie jest zero-jedynkowa. To, że jakiś piłkarz, z którym byliśmy łączeni i który do nas ostatecznie nie trafił (i z tego powodu "płakano" na forum) nie sprawdził się w innym klubie wcale nie oznacza, że w Juve nie zostałby topem. Z Caldarą, to mieliśmy wielkie szczęście albo przeprowadzono mu szczegółowe badania i na ich podstawie wyszło, że może być u niego krucho ze zdrowiem (coś jak Milan ze sprzedażą Kaki do Realu, w którym Brazylijczyk był wrakiem). Mattia zapowiadał się bardzo dobrze (nawet na tle mocnych ekip w europejskich pucharach za czasów gry w Atalancie) i gdyby nie te kontuzje, to jestem pewien, że dziś żałowalibyśmy, że zamieniliśmy się za Bonucciego (zresztą ekipa z Mediolanu miała podobnego pecha z Contim, który do momentu poważnego urazu prezentował się obiecująco).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2021, 20:40

Nie mozna kupic kazdego dobrego pilkarza na swiecie ;). Jesli wyznacznikiem tego, czy ktos jest dobrym dyrektorem sportowym mialby byc zakup Haalanda to na swiecie bylby tylko jeden dobry dyrektor sportowy. Ten z Borussi Dortmund (niestety, nie znam nazwiska).

Aczkolwiek za moment sie moze okazac, ze ten Haaland to ma w kontrakcie klauzule i zwieje z tej Borussi do Realu albo Barcelony. I wtedy na moment, ten dyrektor sportowy z Borussi Dortmund znow bedzie zwyklym paziem. Dopoki nie kupi kolejnego utalentowanego napastanika... ;).

I biznes dalej sie bedzie krecil ;).


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2021, 21:02

@jakku1 przypominam, że w tym samym oknie transferowym zdecydowaliśmy się zapłacić więcej za Kulusevskiego, chociaż każdy wiedział, że będzie potrzebna 9tka. Dodatkowo mamy rzekomo dobre kontakty z Mino i jeśli wierzyć mediom, zgodziliśmy się na klauzulę w kontrakcie De Ligta. Dyrektor BvB będzie dobrym biznesmenem, bo na Norwegu nie da się stracić. Przypomnij mi jak finansowo wyszliśmy na wymianie Pogba - Higuain i za ile popchnęliśmy dalej Argentyńczyka :whistle:

Chciałbym żeby Juventus, jako klub któremu kibicuję, ograniczał idiotyczne transfery do minimum, ale co zrobisz, nic nie zrobisz. Na jeden dobry transfer muszą przypadać ze 3 idiotyczne - to jest standard Starej Damy.

Jeśli chodzi o kibiców, to miałem już do czynienia z takimi 'znawcami', którzy wielokrotnie wyśmiewali mój pomysł, by zainteresować się np. Lukaku. Screeny są, mogę wrzucać. Teraz czytam, że niektórzy zazdroszczą Milanowi, że być może zakontraktuje Mandzukicia :prochno:

Jak padliną wali na kilometr, to są na tym forum osoby, które potrafią to wyczuć w przeciwieństwie do Paraticiego czy kiedyś Marotty. Jeśli latem pozbędziemy się Rabjo, to dołączy do mojego panteonu sław.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2021, 21:34

Kulusevski zostal zaklepany w styczniu. Zostawilismy go po prostu na pol roku w Parmie.

Skoro dyrektor Borussi bedzie dobrym binznesmenem to spojrzmy na inne transfery klubu z Dortmundu w ostatnich latach. Zacznijmy od... oddania Lewandowskiego za darmo do najwiekszego rywala. Poszczescilo im sie jednak w sumie, bo Robert poszedl do Borussi z Lecha za jakies... 5 milionow? Wiec strata ksiegowa nie byla zbyt duza :).

Potem doswiadczony obserwator i prawdziwy rekin biznesu dostrzeze zakup Yarmolenko za 30 baniek, ktory zostal opchniety po sezonie z pocalowaniem reki do West Hamu. Kolejne 30 baniek poszlo na Brandta, ktory od roku raczej kopie sie po czole i Nico Schultza (to mniej wiecej tak samo, jakbys wydal teraz te 30 baniek na De Sciglio). Prawie tyle samo wydali zreszta na M. Philippa, ktory pogral znosnie sezon a potem usiadl na lawce i strzelil bodaj jedna bramke w calym sezonie. Po czym poszedl do Wolfsburga na wypozyczenie. Wymieniac dalej?

Fajnie to jest tak wyciagac sobie z kontekstu transfery innych klubow i uwazac, ze beznadziejne zakupy to tylko domena Juventusu. Niestety, tak to nie dziala. W ten sposob zreszta mozna powiedziec, ze Barcelona to ma dopiero specow od mercato. W koncu kupili F. De Jonga! Ach... wait ;).

Na transfery nalezy patrzec kompleksowo. Wymienianie poszczegolnych nazwisk z roznych klubow to zwyczajna glupota. Powinienes raczej zadac sobie pytanie: z ktorym z obecnych klubow zamienilbys sie na mercato? Z Interem? Z Milanem? Z United? Z Chelsea? Z Arsenalem? Z Borussia Dortmund? Z Barcelona?

Bardziej oddaje to faktycznie mozliwosci, o ile roznica w potencjale miedzy klubami nie jest zbyt duza.
Ostatnio zmieniony 15 stycznia 2021, 21:40 przez jakku1, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2021, 21:36

jakku1 pisze:
15 stycznia 2021, 21:34
Kulusevski zostal zaklepany w styczniu. Zostawilismy go po prostu na pol roku w Parmie.
No to wszystko się zgadza, bo Haaland przeszedł do BvB w styczniu ;)
jakku1 pisze:
15 stycznia 2021, 21:34
Fajnie to jest tak wyciagac sobie z kontekstu transfery innych klubow i uwazac, ze beznadziejne zakupy to tylko domena Juventusu. Niestety, tak to nie dziala.
Wskaż mi, w której części wypowiedzi stwierdziłem, że tyko my robimy daremne transfery ;) Napisałem, że kibicuję Juve, więc życzę sobie żeby DS naszego klubu, czy to Marotta kiedyś czy Paratici teraz, dwa razy zastanowił się zanim podpisze kogoś, kto z dużą dozą prawdopodobieństwa okaże się lamusem.
jakku1 pisze:
15 stycznia 2021, 21:34
Na transfery nalezy patrzec kompleksowo. Wymienianie poszczegolnych nazwisk z roznych klubow to zwyczajna glupota. Powinienes raczej zadac sobie pytanie: z ktorym z obecnych klubow zamienilbys sie na mercato? Z Interem? Z Milanem? Z United? Z Chelsea? Z Arsenalem? Z Borussia Dortmund? Z Barcelona?

Bardziej oddaje to faktycznie mozliwosci, o ile roznica w potencjale miedzy klubami nie jest zbyt duza.
Idiotyczny punkt widzenia. To, że kto inny wtopił nie znaczy, że my musielibyśmy powielić ten błąd. Mercato 10/10 musi cechować się ograniczeniem błędów do minimum. Poza nie każdy klub potrzebuje zawodników na tych samych pozycjach. Po co mam porównywać się z klubem X, który sprowadził 3 napastników, skoro mój klub potrzebował sprowadzić 3 pomocników. Pewnie, że trzeba wziąć pod uwagę finanse czy atrakcyjność danego klubu, ale w tym przypadku (czy innych) chodzi mi o graczy, za których daliśmy sporo/suto opłacamy. Nie napiszesz mi chyba, że na tamtą chwilę (nie patrząc z perspektywy czasu) nie dało się lepiej spożytkować 90 mln wydanych na Higuaina, 40 mln na Bernę, 22 na Pjacę itd. niekoniecznie konkurując z bogatszymi TOPowymi klubami o tych samych piłkarzy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2021, 21:58

jackop pisze:
15 stycznia 2021, 21:36
Idiotyczny punkt widzenia. To, że kto inny wtopił nie znaczy, że my musielibyśmy powielić ten błąd. Mercato 10/10 musi cechować się ograniczeniem błędów do minimum. Poza nie każdy klub potrzebuje zawodników na tych samych pozycjach.
Przykro mi, ale tak to dziala i takie sa realia. Nie ma dyrektorow sportowych idealnych, ktorzy kupia Ci wszystkich wymarzonych pilkarzy i bedzie to funkcjonowalo.

I dlatego masz problem ze wskazaniem klubu, ktorego mercato Ci sie podobalo ostatniego lata. Bo nawet chwalona przez wszystkich Chelsea - na chwile obecna - wtopila. Havertz, Ziyech, Werner. Na papierze wygladalo to swietnie i pewnie dalbys co najmniej 8/10, prawda?;)

A teraz Chelsea jest 9 w tabeli. Zwyczajnie wymagasz czegos, czego nie jest w stanie Ci dac zaden z klubow.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2021, 22:05

Ja oczekuję tego, żebyśmy nie kupowali piłkarzy, których uważam za placków, bo dobrze na tym wyjdziemy. Na początek tyle mi wystarczy :)
jakku1 pisze:
15 stycznia 2021, 21:58
I dlatego masz problem ze wskazaniem klubu, ktorego mercato Ci sie podobalo ostatniego lata.
A poprosiłeś mnie żebym wskazał? :?:
jakku1 pisze:
15 stycznia 2021, 21:58
Przykro mi, ale tak to dziala i takie sa realia.
Aha.

Boże, uwielbiam te forumowe "dyskusje" z kimś, kto nie raczy odpowiedzieć, ale za to wie lepiej czego oczekuję i co myślę :prochno: Jak już pisałem, w kontekście Juventusu nie obchodzi mnie jakie mercato miał klub X czy Y tylko dlaczego my nie powalczyliśmy o danego zawodnika, skoro mieliśmy do tego warunki, a zamiast niego sprowadziliśmy opcje nadającą się często do tarcia chrzanu.
Ostatnio zmieniony 15 stycznia 2021, 22:24 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
tOmek8820

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 70
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2021, 22:21

jackop pisze:
15 stycznia 2021, 21:02
@jakku1 przypominam, że w tym samym oknie transferowym zdecydowaliśmy się zapłacić więcej za Kulusevskiego, chociaż każdy wiedział, że będzie potrzebna 9tka. Dodatkowo mamy rzekomo dobre kontakty z Mino i jeśli wierzyć mediom, zgodziliśmy się na klauzulę w kontrakcie De Ligta. Dyrektor BvB będzie dobrym biznesmenem, bo na Norwegu nie da się stracić. Przypomnij mi jak finansowo wyszliśmy na wymianie Pogba - Higuain i za ile popchnęliśmy dalej Argentyńczyka :whistle:

Chciałbym żeby Juventus, jako klub któremu kibicuję, ograniczał idiotyczne transfery do minimum, ale co zrobisz, nic nie zrobisz. Na jeden dobry transfer muszą przypadać ze 3 idiotyczne - to jest standard Starej Damy.

Jeśli chodzi o kibiców, to miałem już do czynienia z takimi 'znawcami', którzy wielokrotnie wyśmiewali mój pomysł, by zainteresować się np. Lukaku. Screeny są, mogę wrzucać. Teraz czytam, że niektórzy zazdroszczą Milanowi, że być może zakontraktuje Mandzukicia :prochno:

Jak padliną wali na kilometr, to są na tym forum osoby, które potrafią to wyczuć w przeciwieństwie do Paraticiego czy kiedyś Marotty. Jeśli latem pozbędziemy się Rabjo, to dołączy do mojego panteonu sław.
Muszę to napisać : niedobrze mi się robi od twoich wypocin. Nie wiem po co trolujesz i jątrzysz akurat tutaj, pewnie masz jakiś problem ze sobą. Przez takich jak ty forum JP zmierza ku upadkowi. Ostatni gasi światło. Takim jak ty powinni ustawowo zakazać używania internetu.
Uruchomiłem cię? No raczej. Kontruj sobie teraz, ja mówię ciao. Szkoda mi życia na takich...
FJ!!!


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2021, 22:26

@tOmek8820 miło mi, polecam się na przyszłość :hello:

Tak dla jasności, nie płakałem po tym jak oddaliśmy Caldarę (bo nie powinniśmy go w ogóle sprowadzać), czy wtedy gdy nie pozyskaliśmy Draxlera, Iturbe i innych farfocli. Nie napisałem też nigdy, że możemy sobie pozwolić na każdego piłkarza na świecie, więc jestem smutny, bo to Juve powinno mieć teraz w kadrze Mbappe, VvD i De Bruyne.
jakku1 pisze:
15 stycznia 2021, 21:58
I dlatego masz problem ze wskazaniem klubu, ktorego mercato Ci sie podobalo ostatniego lata. Bo nawet chwalona przez wszystkich Chelsea - na chwile obecna - wtopila. Havertz, Ziyech, Werner. Na papierze wygladalo to swietnie i pewnie dalbys co najmniej 8/10, prawda?;)

A teraz Chelsea jest 9 w tabeli.
Wracając jeszcze do tego tematu, skoro go poruszyłeś. Jak myślisz, co teraz zrobi Wesoły Romek:
a) uzna, że wszyscy ci gracze którzy wymiatali są bezużyteczni, przyzna się do błędu i sprzeda ich ze stratą
b) wywali Lamparda i zatrudni trenera (Tuchel dobrym kandydatem), który będzie miał za zadanie wyciągnąć z nich maksimum

Ziyecha bym odpuścił i poszukał kogoś mniej łamliwego, ale Werner i Havertz to świetne transfery - nie pogardziłbym gdyby byli u nas zamiast duetu Morata - Ramsey. Na temat Chelsea wypowiadałem się szerzej w temacie o Premier League: viewtopic.php?f=22&t=20739&start=3810

Uważam, że piłkarzy (wbrew temu, co lubił uskuteczniać Marotta) nie powinno się zatrudniać z myślą o tylko jednym czy dwóch najbliższych sezonach. Potencjał kadrowy The Blues ciągle jest wielki i nie wyparuje z dnia na dzień. Z resztą w warunkach Serie A Juventus również nie wykorzystywał pełni swojego potencjału przez co (+ Lyon w LM) poleciał Sarri. Z tego powodu moja krytyka spada teraz na Pirlo.

Niektórzy nadal nie mogą uwierzyć, że uważam Juventus za najsilniejszy kadrowo zespół w lidze - chociaż ciągle o tym piszę. Od czasu zdobycia pierwszego Scudetto nie było i nie ma w Serie A mocniejszej ekipy niż nasza. To jak jest wykorzystywana i ile moim zdaniem znaczy Serie A w Europie to już odrębna kwestia.

Nie będę przepraszał za to, że jestem wybredny co do piłkarzy i nie przyjmuje bezkrytycznie wszystkich ruchów Zarządu 'na wiarę'. Z tego co kojarzę (jeśli się mylę to wyprowadź mnie z błędu) to Ty też miałeś czasami coś negatywnego do powiedzenia w trakcie mercato - zarówno za kadencji Marotty jak i Secco.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Arkaddia

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 stycznia 2021
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2021, 23:34

Nie rozumiem osób które uważają transfer Higuaina za błąd. W tamtym czasie to był majstersztyk. Praktycznie kradzież najlepszego napastnika w lidze (o ile nie w Europie) największemu rywalowi na scudetto na tamte czasy. Za mniejsza kasę niemożliwym by było zakupienie go bo napoli go w ogóle sprzedawać nie chciało. Kolejnym podpunktem jest Pogba. Nie chcę nic mówić ale on sam się zarzekał ze United to jego dom i chce za wszelką cenę tam wrócić.


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2021, 01:28

jackop pisze:
15 stycznia 2021, 22:26
@tOmek8820 miło mi, polecam się na przyszłość :hello:

Tak dla jasności, nie płakałem po tym jak oddaliśmy Caldarę (bo nie powinniśmy go w ogóle sprowadzać), czy wtedy gdy nie pozyskaliśmy Draxlera, Iturbe i innych farfocli. Nie napisałem też nigdy, że możemy sobie pozwolić na każdego piłkarza na świecie, więc jestem smutny, bo to Juve powinno mieć teraz w kadrze Mbappe, VvD i De Bruyne.
jakku1 pisze:
15 stycznia 2021, 21:58
I dlatego masz problem ze wskazaniem klubu, ktorego mercato Ci sie podobalo ostatniego lata. Bo nawet chwalona przez wszystkich Chelsea - na chwile obecna - wtopila. Havertz, Ziyech, Werner. Na papierze wygladalo to swietnie i pewnie dalbys co najmniej 8/10, prawda?;)

A teraz Chelsea jest 9 w tabeli.
Wracając jeszcze do tego tematu, skoro go poruszyłeś. Jak myślisz, co teraz zrobi Wesoły Romek:
a) uzna, że wszyscy ci gracze którzy wymiatali są bezużyteczni, przyzna się do błędu i sprzeda ich ze stratą
b) wywali Lamparda i zatrudni trenera (Tuchel dobrym kandydatem), który będzie miał za zadanie wyciągnąć z nich maksimum

Ziyecha bym odpuścił i poszukał kogoś mniej łamliwego, ale Werner i Havertz to świetne transfery - nie pogardziłbym gdyby byli u nas zamiast duetu Morata - Ramsey. Na temat Chelsea wypowiadałem się szerzej w temacie o Premier League: viewtopic.php?f=22&t=20739&start=3810

Uważam, że piłkarzy (wbrew temu, co lubił uskuteczniać Marotta) nie powinno się zatrudniać z myślą o tylko jednym czy dwóch najbliższych sezonach. Potencjał kadrowy The Blues ciągle jest wielki i nie wyparuje z dnia na dzień. Z resztą w warunkach Serie A Juventus również nie wykorzystywał pełni swojego potencjału przez co (+ Lyon w LM) poleciał Sarri. Z tego powodu moja krytyka spada teraz na Pirlo.

Niektórzy nadal nie mogą uwierzyć, że uważam Juventus za najsilniejszy kadrowo zespół w lidze - chociaż ciągle o tym piszę. Od czasu zdobycia pierwszego Scudetto nie było i nie ma w Serie A mocniejszej ekipy niż nasza. To jak jest wykorzystywana i ile moim zdaniem znaczy Serie A w Europie to już odrębna kwestia.

Nie będę przepraszał za to, że jestem wybredny co do piłkarzy i nie przyjmuje bezkrytycznie wszystkich ruchów Zarządu 'na wiarę'. Z tego co kojarzę (jeśli się mylę to wyprowadź mnie z błędu) to Ty też miałeś czasami coś negatywnego do powiedzenia w trakcie mercato - zarówno za kadencji Marotty jak i Secco.
...skoro jesteś takim specjalistą odnośnie mercato i FM to możesz wskazać 10 nazwisk zawodników, których powinien pozyskać Juventus w najbliższym czasie (przez dwa najbliższe okienka transferowe), przy założeniu, że jesteś ograniczony budżetem 300 mln EUR na transfery i wynagrodzenia netto. Liczę na zawodników, którzy od razu wzmocnią drużynę.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Zablokowany