Mercato (ZIMA 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2021, 22:10

@Osgiliath chodziło mi generalnie o to jak Paratici wydaje pieniądze na piłkarzy. Nie mam pojęcia co potrafi Sacamacca. Liczby gdzieś pomiędzy kiepskimi a przeciętnymi (a zapewne jest centralnym punktem ataku, na którego grane są wszystkie długie piłki i dośrodkowania), jest drągiem (może będzie z niego nowy Luca Toni, może nie) - tyle wiem. Płacenie +20 baniek za napastnika nr4 to zbędny luksus, więc nie robi mi się mokro w gaciach jak o tym czytam.

Kluby Ligue1 są obecnie w finansowej czarnej dziurze, a tam na pewno znajdzie się jakiś dorodny młody murzyn, którego da się wyciągnąć za parę baniek. Inny profil, ale ile miał kosztować Depay? 5 mln? Na pewno lepszy deal niż ten włoski noł-nejm.
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2021, 22:18 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2522
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2021, 22:17

towalski pisze:
12 stycznia 2021, 20:55
Koledzy, co sądzicie o Sacamacc'e?
Matri 2 (nie mylić z 2.0).


Osgiliath pisze:
12 stycznia 2021, 21:23
my szukamy dla niego zmiennika a nie Mbappe
Skoro stac nas na zmiennika za 25 baniek, to jestem spokojny o to, ze do podstawki wyjmiemy Mbappe albo Haallanda :)


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
tOmek8820

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 70
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2021, 22:53

Szukamy zmiennika dla Moraty i Dybali więc dla mnie wzięcie młodego Włocha z dobrymi warunkami i marginesem rozwoju jest dobrym ruchem. Na Alvaro też większość psioczyła a jak jest każdy wie. Ufam, że Nasz zarząd wie co robi. FJ!!!


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2021, 23:19

tOmek8820 pisze:
12 stycznia 2021, 22:53
[...] wzięcie młodego Włocha z dobrymi warunkami i marginesem rozwoju jest dobrym ruchem.
Jeśli mi napiszesz, że oglądasz mecze Genoi i młodzieżówkę Italii albo śledziłeś jego karierę w Serie B - generalnie masz jakąś konkretną wiedzę na jego temat, to może uwierzę w istnienie tego marginesu.
tOmek8820 pisze:
12 stycznia 2021, 22:53
Na Alvaro też większość psioczyła a jak jest każdy wie. Ufam, że Nasz zarząd wie co robi. FJ!!!
Widzisz, różnica jest taka, że wykup Moraty nie jest obligatoryjny, więc w każdej chwili możemy się rozmyślić i go odesłać.

Dawno temu też zaufałem Zarządowi, wtedy dałbym sobie za nich rękę uciąć i wiesz co... i bym teraz <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> nie miał ręki.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2021, 07:56

tOmek8820 pisze:
12 stycznia 2021, 22:53
Ufam, że Nasz zarząd wie co robi. FJ!!!
Tak zawsze do tego podchodziłem ale od jakieś czasu już nie mam zaufania do tego zarządu bo mam wrażenie, że sami motają się i nie wiedzą co mają robić. Nasza pomoc od czasów P-V-P-M jest dramatyczna, wszystkie drużyny sobie ją poukładały a my środek pola przegrywamy z każdą pyrą Serie A. Od 5 lat mamy pomoc, która nic nam nie daje, nie kreuje niczego bo zamiast z pomysłem działać, usilnie dążymy do darmowego transferu za gruby kontrakt.


Obrazek
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2021, 13:42

towalski pisze:
12 stycznia 2021, 20:55
Koledzy, co sądzicie o Sacamacc'e?
na pierwszy rzut oka - kolejny wydziarany pajac z mizernymi statystykami, no ale zobaczymy.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2021, 19:02

Jest powiew optymizmu. O to chodziło :)


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
tOmek8820

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 70
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2021, 19:25

MRN pisze:
13 stycznia 2021, 07:56
tOmek8820 pisze:
12 stycznia 2021, 22:53
Ufam, że Nasz zarząd wie co robi. FJ!!!
Tak zawsze do tego podchodziłem ale od jakieś czasu już nie mam zaufania do tego zarządu bo mam wrażenie, że sami motają się i nie wiedzą co mają robić. Nasza pomoc od czasów P-V-P-M jest dramatyczna, wszystkie drużyny sobie ją poukładały a my środek pola przegrywamy z każdą pyrą Serie A. Od 5 lat mamy pomoc, która nic nam nie daje, nie kreuje niczego bo zamiast z pomysłem działać, usilnie dążymy do darmowego transferu za gruby kontrakt.
Co masz na myśli pisząc, że wszystkie drużyny poukładały sobie pomoc. Inter z Eriksenem? Milan z Tonalim? Czy Napoli z Zielińskim?
P-V-P-M zdarza się raz na 10-20 lat, duet Pirlo Vidal jeszcze rzadziej. Pogba i Marchisio byli idealnym uzupełnieniem tego duetu. Było, minęło i nie wróci. Wydaje mi się, że przy obecnym stanie posiadania pomocy Juve brakuje jednego kluczowego elementu żeby to zaskoczyło. Ale nie podejmę się typowania kto to miałby być. Może PP. Może Locatelli. A może ktoś zupełnie inny. Forza Juve !!!


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2021, 20:11

Mam na myśli to, że druga linia większości zespołów wygląda zdecydowanie lepiej od naszej. Kto mówi o Eriksenie ? Brozo oraz Barella według mnie to lepsza para niż każdy z naszych zestawów. Co do Zielińskiego , Tonaliego - Zielu ogarnia to Napoli i dzięki niemu jakoś to wygląda - strzela bramki, asystuje i rozgrywa. Tonali nie jest podstawowym zawodnikiem a ja go nie cenię co już wielokrotnie pisałem przed jeszcze możliwym transferem do nas. Kiedy jakiś z naszych pomocników strzelił bramkę w Serie A lub zaliczył mecz na plus asystując i posyłając piłki otwierające drogę do bramki ? Bentancur, Arthur, Rabot póki co oddają do najbliższego lub do tyłu bo tak bezpieczniej. O bramkach nawet nie ma co wspominać, jedynie Mc Kennie coś ogarnia.


Obrazek
ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2021, 12:29

Francuski piłkarz malijskiego pochodzenia Moussa Dembele został wypożyczony z Olympique Lyon do Atletico Madryt - poinformował lider Primera Division. 24-letni napastnik będzie występował w barwach klubu ze stolicy Hiszpanii do końca sezonu.

Jak poinformował prowadzący w lidze francuskiej Olympique, w ramach tego transferu klub zarobił 1,5 miliona euro. Atletico po sezonie będzie mogło wykupić Dembele za 33,5 mln euro (i 5 mln ewentualnych bonusów)
Atletico wypożycza sobie Mousee Dembele z opcją na 33,5, a My chcemy Scamacce z obowiązkowym wykupem za 20-25 (roznie źródła podają) - polityka transferowa tego klubu jest na wyzszym poziomie.


Dawniej Virus[Mauro].
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2021, 12:38

ahojekk pisze:
14 stycznia 2021, 12:29
Francuski piłkarz malijskiego pochodzenia Moussa Dembele został wypożyczony z Olympique Lyon do Atletico Madryt - poinformował lider Primera Division. 24-letni napastnik będzie występował w barwach klubu ze stolicy Hiszpanii do końca sezonu.

Jak poinformował prowadzący w lidze francuskiej Olympique, w ramach tego transferu klub zarobił 1,5 miliona euro. Atletico po sezonie będzie mogło wykupić Dembele za 33,5 mln euro (i 5 mln ewentualnych bonusów)
Atletico wypożycza sobie Mousee Dembele z opcją na 33,5, a My chcemy Scamacce z obowiązkowym wykupem za 20-25 (roznie źródła podają) - polityka transferowa tego klubu jest na wyzszym poziomie.
Ciekawe spostrzeżenie. Mam wrażenie że Paratici zafiksował się w robienie "interesów" we Włoszech. Może łatwiej robić mu zawyżone transfery by podratować bilans FFP?
Trochę zaniedbaliśmy rynek francuski, holenderski, belgijski. W Niemczech w słabszych klubach też można znaleźć ciekawych zawodników np. McKennie. Choć widać że zaczynamy się otwierać, oby na stałe.


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2021, 12:41

ahojekk pisze:
14 stycznia 2021, 12:29
Atletico wypożycza sobie Mousee Dembele z opcją na 33,5, a My chcemy Scamacce z obowiązkowym wykupem za 20-25 (roznie źródła podają) - polityka transferowa tego klubu jest na wyzszym poziomie.
Prawdopodobnie mamy już kogoś dogadanego na wolnym transferze od lipca i poszukujemy jedynie krótkoterminowej opcji na rundę wiosenną. Scamacca ma być taką opcją i pójść w rozliczeniu za jakiegoś naszego młodzieżowca, więc jego realny koszt wyniesie ok. 10 mln Euro. Weźcie pod uwagę to, że z trójki Dybala - Ronaldo - Morata jedynie Paulo ma zmiennika w postaci Kulusevskiego.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2021, 13:29

Rovella w chwili obecnej byłby dla nas ZBAWIENIEM.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2021, 14:17

Piti pisze:
14 stycznia 2021, 13:29
Rovella w chwili obecnej byłby dla nas ZBAWIENIEM.
Ale nasza gówno polityka na to nie pozwoli.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2021, 14:39

O tym jak karykaturalna i pokraczna jest nasza pomoc świadczy fakt, że środkowy obrońca Danilo ma więcej goli i asyst niż trio Rabiot-Bentancur-Arthur.
Najgorsze jest to, że ci trzej tenorzy są w chwili obecnej niesprzedawalni - wysoki kontrakt Rabiota, procent ze sprzedaży Bentancura dla Boca (chyba że coś się zmieniło) i horrendalna, sztucznie podbita cena jaką zapłaciliśmy za Arthura, którego gra w tej chwili jest warta może z 5 mln.
Mam nadzieje że Aouar nie zniknął nam z listy życzeń, Locatellego przyciągnie magia Pirlo, a Rovelle klepniemy już niedługo oficjalnie i damy szanse w pierwszym zespole.


Obrazek
Zablokowany