Mercato (ZIMA 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Halupa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 maja 2007
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2007

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2021, 13:23

@dimebag11
Zarząd oby zdał sobie z tego sprawę, że taka polityka transferowa ma drugie i to grząskie dno, właśnie na przykładzie Khediry, Ruganiego itd.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2021, 13:32

dimebag11 pisze:
08 stycznia 2021, 12:42
@Michael_M
Te doniesienia, to w większości pobożne życzenia kibiców Juve spisane w formie artykułów dla większego zasięgu czy liczby odsłon. Przecież każdy widzi, że taki Rabiot czy Ramsey nie spełniają pokładanych w nich nadziei, a ich zarobki są kosmiczne w stosunku do tego co prezentują na boisku, więc oczywistym jest, że zaczną się pojawiać plotki o chęci ich sprzedaży. Problem w tym, że w obecnych czasach pandemii i nadchodzącego kryzysu finansowego nikt im nie zaoferuje pensji na poziomie nawet zbliżonym do obecnego (a trzeba pamiętać o tym, że zainteresowany klub musiałby nam jeszcze zapłacić za danego zawodnika, gdy my pozyskiwaliśmy ich praktycznie za darmo). O ile jest jeszcze jakiś cień szans na wciśnięcie komuś Rabiota, to z mającym ukończone 30 lat Ramseyem będziemy się kisić do końca jego umowy. Odnośnie Bernardeschiego czy choćby Ruganiego, to już nawet szkoda strzępić ryja, bo ktoś kto ze strony Juve przedłużał i akceptował im umowy z zarobkami wyższymi niż podstawowi gracze w Interze, Napoli, Milanie (że już nie wspomnę o Atalancie), to powinien na kopach wylecieć z naszego klubu.
Generalnie zgadzam się z twoją wypowiedzią ale nie zgadzam się z pogrubionym fragmentem - z jakiej niby racji potencjalny klub pozyskujący "musiałby" nam zapłacić? Żeby zrobić nam dobrze w księgach? :prochno:

Kiedy masz w składzie zbędnego zawodnika z wysokim kontraktem to oddajesz go za darmo + wręcz opłacasz część jego pensji. Szybkie przykłady: Sanchez, Bale, Higuain (jemu niby części pensji nie płaciliśmy ale konkretną odprawę dostał).


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2021, 14:12

Tony Montana pisze:
08 stycznia 2021, 13:32
dimebag11 pisze:
08 stycznia 2021, 12:42
@Michael_M
Te doniesienia, to w większości pobożne życzenia kibiców Juve spisane w formie artykułów dla większego zasięgu czy liczby odsłon. Przecież każdy widzi, że taki Rabiot czy Ramsey nie spełniają pokładanych w nich nadziei, a ich zarobki są kosmiczne w stosunku do tego co prezentują na boisku, więc oczywistym jest, że zaczną się pojawiać plotki o chęci ich sprzedaży. Problem w tym, że w obecnych czasach pandemii i nadchodzącego kryzysu finansowego nikt im nie zaoferuje pensji na poziomie nawet zbliżonym do obecnego (a trzeba pamiętać o tym, że zainteresowany klub musiałby nam jeszcze zapłacić za danego zawodnika, gdy my pozyskiwaliśmy ich praktycznie za darmo). O ile jest jeszcze jakiś cień szans na wciśnięcie komuś Rabiota, to z mającym ukończone 30 lat Ramseyem będziemy się kisić do końca jego umowy. Odnośnie Bernardeschiego czy choćby Ruganiego, to już nawet szkoda strzępić ryja, bo ktoś kto ze strony Juve przedłużał i akceptował im umowy z zarobkami wyższymi niż podstawowi gracze w Interze, Napoli, Milanie (że już nie wspomnę o Atalancie), to powinien na kopach wylecieć z naszego klubu.
Generalnie zgadzam się z twoją wypowiedzią ale nie zgadzam się z pogrubionym fragmentem - z jakiej niby racji potencjalny klub pozyskujący "musiałby" nam zapłacić? Żeby zrobić nam dobrze w księgach? :prochno:

Kiedy masz w składzie zbędnego zawodnika z wysokim kontraktem to oddajesz go za darmo + wręcz opłacasz część jego pensji. Szybkie przykłady: Sanchez, Bale, Higuain (jemu niby części pensji nie płaciliśmy ale konkretną odprawę dostał).
Chyba Cię Bóg opuścił jakbyśmy mieli oddać Berne, Rabiota czy Ramseya za free.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2021, 14:26

@Tony Montana
Głównie ze względu na to, aby nie wykazać strat w księgach, bo dla takiego Rabiota musieliśmy ponoć zapłacić prowizję za sam podpis mimo, że teoretycznie był dostępny za darmo. Ponadto nie jesteśmy świętym Mikołajem i nam jakoś nikt nie "oddaje" zawodników z ważnymi umowami (przykładowo Sampdoria nie podaruje nam bezpłatnie Quagliarelli, bo my akurat potrzebujemy napastnika, a i tak niedługo kończy się mu kontrakt, więc zaoszczędziliby na pensji, a Fabio ponoć i tak ma zawieszać buty na kołku), a trzeba też pamiętać o tym, że Juve jest spółką notowaną na giełdzie, więc nasze wyniki finansowe mają istotny wpływ na wycenę akcji.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2021, 14:40

Nie zrozumieliśmy się ;) Generalnie nie miałem zamiaru odnosić się do tego czy zasadne jest oddanie tych graczy za darmo czy nie - chodziło mi bardziej o to sformułowanie, że pozyskujący "musiałby" nam zapłacić. Moim zdaniem nie, nie "musiałby" to po prostu jedna z opcji. Potrafiliśmy już oddać za darmo Llorente czy Giovinco, na których ich kolejne kluby zarobiły ;)

Jeśli już miałbym oceniać - na Rabiota chętny się na pewno znajdzie ze względu na wiek, na Bernę też na pewno znalazłby się chętny o ile chciałby odejść. Z kolei Ramsey jest moim zdaniem niesprzedawalny - ze względu na wiek, pensję i kontuzje. Zresztą tak samo byłem krytykowany jak z rok przed pozbyciem się Higuaina napisałem, że jeśli ktoś da za niego 10 melonów to będzie dobrze (ludzie liczyli na 25-30). Ostateczna wysokość odstępnego przekroczyła nawet moje oczekiwania :prochno:

Dimebag11 generalnie się zgadzam z tobą wobec nas nikt nie jest dobrym mikołajem i czas abyśmy my również przestali robić z siebie tego dobrego wujka.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2021, 15:05

@Tony Montana
Z tym Llorente, to nie mogę przeboleć, iż nasi idąc Sevilli i samemu zawodnikowi na rękę nie żądali wpisania w umowę, że przykładowo 50 % z potencjalnej sprzedaży Fernando miałoby wpłynąć na nasze konto. W gruncie rzeczy, to jeśli mielibyśmy kogokolwiek oddawać za darmo przed zakończeniem umowy, to tylko pod warunkiem umieszczenia podobnej klauzuli. Odnośnie sprzedaży Bernardeschiego, to niestety zaczyna się robić problem, bo kontrakt ma ważny jedynie do końca czerwca 2022 roku, więc obecne okienko lub ewentualnie letnie, to ostatni moment, aby się go pozbyć i cokolwiek zarobić (i dlatego puściłbym go nawet za chociażby 10 mln €). W gruncie rzeczy to najwięcej i tak zależy od woli samego piłkarza, bo taki Matuidi mimo, że przedłużyliśmy z nim bez potrzeby kontrakt, to jakoś potrafił się z nami dogadać nawet w czasach pandemii, a mógł sobie siedzieć spokojnie w Turynie jak chociażby Khedira i pobierać pensję bez jakiegokolwiek wysiłku.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MaxFromJam89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 60
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2021, 16:23

Poprostu pisze:
08 stycznia 2021, 14:12
Tony Montana pisze:
08 stycznia 2021, 13:32
dimebag11 pisze:
08 stycznia 2021, 12:42
@Michael_M
Te doniesienia, to w większości pobożne życzenia kibiców Juve spisane w formie artykułów dla większego zasięgu czy liczby odsłon. Przecież każdy widzi, że taki Rabiot czy Ramsey nie spełniają pokładanych w nich nadziei, a ich zarobki są kosmiczne w stosunku do tego co prezentują na boisku, więc oczywistym jest, że zaczną się pojawiać plotki o chęci ich sprzedaży. Problem w tym, że w obecnych czasach pandemii i nadchodzącego kryzysu finansowego nikt im nie zaoferuje pensji na poziomie nawet zbliżonym do obecnego (a trzeba pamiętać o tym, że zainteresowany klub musiałby nam jeszcze zapłacić za danego zawodnika, gdy my pozyskiwaliśmy ich praktycznie za darmo). O ile jest jeszcze jakiś cień szans na wciśnięcie komuś Rabiota, to z mającym ukończone 30 lat Ramseyem będziemy się kisić do końca jego umowy. Odnośnie Bernardeschiego czy choćby Ruganiego, to już nawet szkoda strzępić ryja, bo ktoś kto ze strony Juve przedłużał i akceptował im umowy z zarobkami wyższymi niż podstawowi gracze w Interze, Napoli, Milanie (że już nie wspomnę o Atalancie), to powinien na kopach wylecieć z naszego klubu.
Generalnie zgadzam się z twoją wypowiedzią ale nie zgadzam się z pogrubionym fragmentem - z jakiej niby racji potencjalny klub pozyskujący "musiałby" nam zapłacić? Żeby zrobić nam dobrze w księgach? :prochno:

Kiedy masz w składzie zbędnego zawodnika z wysokim kontraktem to oddajesz go za darmo + wręcz opłacasz część jego pensji. Szybkie przykłady: Sanchez, Bale, Higuain (jemu niby części pensji nie płaciliśmy ale konkretną odprawę dostał).
Chyba Cię Bóg opuścił jakbyśmy mieli oddać Berne, Rabiota czy Ramseya za free.
Opuścił, czy nie odpuścił ale też myślę, że Rabiot oraz Ramsey odejdą za darmo. Chłopaki kopia się po czole, więc już przez samą ich grę nikt kasy za nich nie wyłoży. Dokładając do tego wysoką pensję mamy wypisz wymaluj casus Khediry, Matuidiego, wspomnianego Higuaina. Nie oszukujmy się, lepsza strata kilku baniek za prowizję niż trzymanie placków na trybunach. Nawet Alves który przecież prezentował niezły poziom i wydawać by się mogło że na nim można cokolwiek zarobić, odszedł ZA DARMO rozwiązując kontrakt za porozumieniem. Mam tylko nadzieję że zarząd dzięki temu zrozumie, że lepiej zapłacić za grajka w formie niż brać darmowych pastuchów. I nie ma tu co patrzeć w przeszłość, bo taki Pirlo jak przychodząc za darmo to dostał 3 mln na rękę, darmowy Pogba ok 1 mln, darmowy Llorente 3,5 mln - to były okazje. Rabiot czy Ramsey z 8 mln na rękę to żadna okazja, to po prostu jawne pójście na łatwiznę licząc że "jakoś to będzie". A teraz płacz że jednak nie jest tak jak miało być....


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2021, 20:37

@Max

Tak i pozwolimy sobie zanotować 50-80 mln straty w księgach w czasach jedno z największych finansowych kryzysów w branży.


MaxFromJam89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 60
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2021, 12:04

Poprostu pisze:
08 stycznia 2021, 20:37
@Max

Tak i pozwolimy sobie zanotować 50-80 mln straty w księgach w czasach jedno z największych finansowych kryzysów w branży.
To inaczej. Na jakiej podstawie uważasz że uda ich się pogonić za kasę? Wskaż mi gracza który do nas przyszedł na zasadzie wolnego transferu, na którym udało się później zarobić. Bo jeden, jedyny Pogba to jedynie wyjątek od reguły.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2021, 12:30

MaxFromJam89 pisze:
09 stycznia 2021, 12:04
Wskaż mi gracza który do nas przyszedł na zasadzie wolnego transferu, na którym udało się później zarobić.
Coman, Can, Neto ;) Co wygrałem?


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2021, 19:31

w ramach ciekawostki
Momblano:
Chcemy Muriela na wyp. a Atalanta chce Kulu na wyp. (nie chce natomiast pana Bernarda z deski - wtf ?1?!?!11)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2021, 19:41

Niech się walą, Kulu musi zostać. Kulu to kozak, Atalanta go wyszlifuje i już go nie odzyskamy. Oni nie są głupi, mają zarząd z głową na karku.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2021, 20:39

MRN pisze:
09 stycznia 2021, 19:41
Niech się walą, Kulu musi zostać. Kulu to kozak, Atalanta go wyszlifuje i już go nie odzyskamy. Oni nie są głupi, mają zarząd z głową na karku.
Jeśli miałoby to być tylko obustronne wypożyczenie do końca sezonu bez możliwości wykupu, to czemu nie. My potrzebujemy napastnika do rotacji/zastępowania Moraty, a w takiej roli Muriel sprawdza się znakomicie (według statystyk w lidze zdobywa bramkę co 45 minut, co jest rewelacyjnym wynikiem). Natomiast Atalanta prawdopodobnie szuka kogoś na pozycję jaką obstawia Kulusevski, a u nas i tak może tam grać Chiesa oraz Cuadrado, więc reprezentant Szwecji będzie miał stosunkowo mało szans na zaprezentowanie swoich umiejętności, co nie jest dla niego korzystne w kontekście zbliżającego się Euro.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2021, 22:19

Ale ja wątpię w takie rozwiązanie. Oni wiedzą, że my musimy mieć wartościowego napastnika i zrobią z nami deal z korzyścią dla siebie. Na koniec wypożyczenia zostaniemy z 30 letnim typem a młodu Kulu będzie hasał u Gaspa w Atalancie. Jak wspomniałem, oni nie są durniami dlatego obawiam się, że jak wyślemy tam młokosa to już go nie odzyskamy podobnie jak Romero bo...nie oszukujmy się ale Romero do nas nie wróci a tam gra pierwsze skrzypce i się rozwija. Atalanta wie jak nas dymać...


Obrazek
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2021, 10:41

Serio jak oddamy Kulu na wypożyczenie to będziemy dzbanami roku. Zostawmy Bernę, a oddajmy Kulu. Młode talenty będą walić drzwiami i oknami...

P.S Dembele z Lyonu do Atletico na pół roczne wypożyczenie z opcją wykupu...czy my nie szukamy napastnika ?


Zablokowany