Mercato (ZIMA 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2020, 19:45

Poprostu pisze:
14 grudnia 2020, 19:30
Agnelli został wybrany najlepszym prezydentem w footballu. Podczas ceremonii odpowiedział na wczorajszy apel Dybali.
" Juve złożyło Paulo ofertę nowego kontraktu, który postawi go w top 20 najlepiej zarabiających zawodników w Europie, teraz czekamy na jego odpowiedź". Adrea dodał jeszcze " wszyscy chcemy aby był w top5 graczy na świecie, jednak wciąż nim nie jest"
Przeglądając ten różne zestawienia (link: https://www.google.com/search?q=highest ... 7&biw=1920) wynika, że zaoferowaliśmy Paulo pewnie jakieś 10-12 mln.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2020, 21:43

Nadal jestem zwolennikiem transferu Pogby (oczywiście w rozsądnych pieniądzach). Paul nawet w przeciętnej formie to ciągle półka wyżej, niż Rabiot w niby dobrej formie (bez konkretnych tzw. "liczb") czy Ramsey (wiecznie kontuzjowany i dostępny nie wtedy kiedy jest potrzebny tylko wtedy kiedy jest zdrowy).

Pjaca coś tam strzela - może ktoś się na niego nabierze i wpadnie jakiś pieniądz. Na Genoę bym absolutnie nie liczył, póki co podarowaliśmy im darmowe mercato + są szanse, że spadną do Serie B. Z pewnością również nie będą im (Pjaca i Perin) w stanie zaoferować choćby zbliżonej pensji do tej, na którą mogą liczyć w Turynie.
Poprostu pisze:
14 grudnia 2020, 19:30
Agnelli został wybrany najlepszym prezydentem w footballu. Podczas ceremonii odpowiedział na wczorajszy apel Dybali.
" Juve złożyło Paulo ofertę nowego kontraktu, który postawi go w top 20 najlepiej zarabiających zawodników w Europie, teraz czekamy na jego odpowiedź". Adrea dodał jeszcze " wszyscy chcemy aby był w top5 graczy na świecie, jednak wciąż nim nie jest"
Teoretycznie jest to wypowiedź dyplomatyczna jednak w mojej ocenie bardzo mocna - Agnelli jasno dał do zrozumienia, że Paulo oczekuje topowej pensji jednocześnie nie będąc topem. Mówienie o top 5 graczy bez podziału na pozycje to czysta kurtuazja - tak jak pisałem wielokrotnie Dybala to dobry napastnik ale raczej nikt poza kibicami Juventusu nie umieściłby go nawet wśród top 10 najlepszych napastników na świecie (a co dopiero mówić o graczach).


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2519
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2020, 22:04

Jesli juz mamy dla kogos przeznaczac gruby kontrakt (patrz +10mln/sezon), to powinien to byc Alaba. Bron Panie Boze zadne podwyzki dla Dupały, a Pogbe (pomimo, ze chcialbym jego powrotu) mozemy zastapic mlodszym Aouarem (za hajs ze sprzedazy sfochowanego Argentynczyka). Do tego naprawde jest kilku fajnych graczy do wyjecia za darmo, ktorzy mogliby cos dodac naszej druzynie. Ponadto, moze sie latem okazac, ze beda tez jakies ciekawe opcje wypozyczen z opcjonalnymi wykupami.
Moja cierpliwosc skonczyla sie rowniez do: Rabiota, Ramseya, Bernarda. Nie plakalbym tez za: Danilo i Alexem Sandro (jesli zastapilby go Alaba).


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2020, 22:25

Jacky pisze:
14 grudnia 2020, 22:04
Do tego naprawde jest kilku fajnych graczy do wyjecia za darmo, ktorzy mogliby cos dodac naszej druzynie.
Taaa... nie ma to jak następne 3 lata czytać o złym Paraticim, który daje kosmiczne pensje darmowym piłkarzom :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2020, 10:47

Chętnie wymieniłbym Rabiota lub Bentancoura na Boubacara Kamare z Marsylii...ciekawe ile żabojady by za niego chciały...


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2020, 11:18

Jeżeli w Ligue 1 będzie taki problem, jak pisał mały, to tam za chwilę zrobi się supermarket z tej ligi. Jeżeli kluby, grające bez publiczności, nie dostające kasy z transmisji mają się na rynku utrzymać, to będą sprzedawały kogo popadnie, żeby tylko było na bieżące wydatki. Jeżeli potwierdzą się plotki i C+ kupi prawa za 50% ceny oszustów z Hiszpanii to każdemu tak uszczupli budżet, że będzie druga Portugalia. Aouar za chwilę będzie w promce do wyjęcia. To powinien być nasz następny ruch. Tym bardziej, że brakuje kogoś takiego w pomocy - totalnie przebojowego.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2020, 11:33

Ktoś wie, dlaczego Florian Thauvin w ogóle nie jest łączony z żadnym dobrym klubem (oprócz Milanu) mimo:
- dobrych liczb, jakie wykręca od 5 sezonów we Francji,
- zaledwie 27 lat na karku
- dostępności za darmo od 1 stycznia 2021
Chyba odbicie się od Newcastle 5 lat temu nie jest wystarczającym powodem? :thinking:

Nie słyszałem o żadnych jego poza boiskowych problemach. 2-3 lata temu łączono go m.in. z Bayernem. Sam zawodnik oczekuje tylko 5 mln rocznie. Do poprzedniego sezonu z powodu kontuzji pauzował tylko pojedyncze mecze. Bardzo dziwi mnie fakt, że nie interesują się nim duże kluby.

Jest tylko rok starszy od Bernardeschiego i oczekuje tylko 1 mln rocznie więcej niż Włoch. Sprzedaż Federico za chociaż 20 mln i pozyskanie za darmo Thauvina byłaby dla mnie majstersztykiem.


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2020, 23:14

Poprostu pisze:
14 grudnia 2020, 19:30
Agnelli został wybrany najlepszym prezydentem w footballu. Podczas ceremonii odpowiedział na wczorajszy apel Dybali.
" Juve złożyło Paulo ofertę nowego kontraktu, który postawi go w top 20 najlepiej zarabiających zawodników w Europie, teraz czekamy na jego odpowiedź". Adrea dodał jeszcze " wszyscy chcemy aby był w top5 graczy na świecie, jednak wciąż nim nie jest"
Wynagrodzenie z TOP 5 to kwota co najmniej 15 mln EUR netto. Skoro Agnelii proponuje Dybali wynagrodzenie z TOP 20 to jest to ok. 10 mln EUR netto. Poniżej załączam zestawienie TOP 50 wynagrodzeń netto w Europie (źródło: https://eurofootballrumours.com). Zestawienie obejmuje wynagrodzenie bazowe bez bonusów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Wilk79

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2013
Posty: 29
Rejestracja: 10 maja 2013

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2020, 11:26

tom_gru pisze:
11 grudnia 2020, 14:55
TURBOPAWEL pisze:
11 grudnia 2020, 14:02
Nie no, Griezmann to jest gorszy nawet od Dybali. Co do Romero to jestem przekonany, że jest jakiś układ z Atalantą.
Nie byłby tego taki pewny. Dybala poziomu Griezmanna z Atletico nigdy nie osiągnął. Girezmann gra słabo tylko w Barcelonie, bo nie ma chemii między nim a Messim. W reprezentacji Francji jest kluczowym piłkarzem, czego nie można powiedzieć o Dybali w kadrze Argentyny.
Griezmann w reprezentacji jest inaczej ustawiony niż w Barcie i stąd różnica. On, musi mieć przed sobą lub obok siebie silną fizycznie 9, wtedy robi szum. Griezmann, żeby był z niego pożytek musi grać zamiast CR a nie w parze z nim i to w zasadzie wyklucza ten transfer.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2020, 16:44

Za 2 tygodnie możemy na legalu podpisać kontrakt z:
- Alabą
- Calhanoglu
- Milikiem
- Donnarummą (na ten moment wolę Wojtka, ale mam wrażenie, że nasi nie darzą go zbyt dużym zaufaniem i traktują jako opcję tymczasową między Buffonem, a jakimś włoskim bramkarzem)
Z każdym z tych graczy byliśmy dość mocno łączeni w ciągu ostatnich 6 miesięcy, więc jestem przekonany, że ściągniemy co najmniej 1 z nich.

M'Bala Nzola - nowy Zapata? :thinking:

Ponoć rozpoczęliśmy rozmowy ws. Pogby i są duże szanse na sprowadzenie go już w styczniu.


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2020, 21:57

Tony Montana pisze:
14 grudnia 2020, 21:43
Nadal jestem zwolennikiem transferu Pogby (oczywiście w rozsądnych pieniądzach). Paul nawet w przeciętnej formie to ciągle półka wyżej, niż Rabiot w niby dobrej formie (bez konkretnych tzw. "liczb") czy Ramsey (wiecznie kontuzjowany i dostępny nie wtedy kiedy jest potrzebny tylko wtedy kiedy jest zdrowy).
Tym, którzy skreślili Pogbę polecam zobaczyć jego dzisiejszą asystę do Martiala w meczu z Sheffield United. Zagranie a'la Pirlo, czego nie potrafi żaden z naszych środkowych pomocników.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2020, 22:37

tom_gru pisze:
15 grudnia 2020, 23:14
Poprostu pisze:
14 grudnia 2020, 19:30
Agnelli został wybrany najlepszym prezydentem w footballu. Podczas ceremonii odpowiedział na wczorajszy apel Dybali.
" Juve złożyło Paulo ofertę nowego kontraktu, który postawi go w top 20 najlepiej zarabiających zawodników w Europie, teraz czekamy na jego odpowiedź". Adrea dodał jeszcze " wszyscy chcemy aby był w top5 graczy na świecie, jednak wciąż nim nie jest"
Wynagrodzenie z TOP 5 to kwota co najmniej 15 mln EUR netto. Skoro Agnelii proponuje Dybali wynagrodzenie z TOP 20 to jest to ok. 10 mln EUR netto. Poniżej załączam zestawienie TOP 50 wynagrodzeń netto w Europie (źródło: https://eurofootballrumours.com). Zestawienie obejmuje wynagrodzenie bazowe bez bonusów.
Swoją drogą wrzuciłeś bardzo dobre zestawienie zarobków piłkarzy - to chyba najbardziej kompletne dane tego typu - w zdecydowanej większości przypadków pokrywają się z informacjami, które sam znalazłem.

Pisałem już o tym kilka razy na forum - te zestawienia robione przez różne portale są często tragicznej jakości: pomieszane pensje brutto z netto, przestarzałe (w chwili publikacji), w końcu co zestawienie to są podane inne kwoty. Tutaj jest to ujęte ładnie i przejrzyście.

Co do Pogby - zawsze miałem do niego słabość, więc mogę nie być do końca obiektywny ale moim zdaniem facet z miejsca stałby się u nas pomocnikiem nr 1 (konkurencji wielkiej nie ma). Już samo to, że potrafi strzelić z dystansu powinno go predestynować do gry w pierwszym składzie.


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2020, 12:28

Tony Montana pisze:
17 grudnia 2020, 22:37
Swoją drogą wrzuciłeś bardzo dobre zestawienie zarobków piłkarzy - to chyba najbardziej kompletne dane tego typu - w zdecydowanej większości przypadków pokrywają się z informacjami, które sam znalazłem.

Pisałem już o tym kilka razy na forum - te zestawienia robione przez różne portale są często tragicznej jakości: pomieszane pensje brutto z netto, przestarzałe (w chwili publikacji), w końcu co zestawienie to są podane inne kwoty. Tutaj jest to ujęte ładnie i przejrzyście.

Co do Pogby - zawsze miałem do niego słabość, więc mogę nie być do końca obiektywny ale moim zdaniem facet z miejsca stałby się u nas pomocnikiem nr 1 (konkurencji wielkiej nie ma). Już samo to, że potrafi strzelić z dystansu powinno go predestynować do gry w pierwszym składzie.
Jest jedna nieścisłość w zakresie nowych zagranicznych piłkarzy w Serie A (jak np. De Ligt), którzy mają dodatkową ulgę podatkową, więc ich wynagrodzenie netto może być wyższe niż w zestawieniu.

Co do Pogby, to jeśli będzie w pełni zdrowy i odzyska motywację do gry w Juve to obok Kimmicha będzie najlepszym ŚP (mówiąc o centralnych pozycjach w ustawieniu 4-2-3-1 czy 3-5-2).


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7076
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2020, 15:37

Gruby Mino był dzisiaj w Turynie :)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2020, 16:38

Poprostu pisze:
18 grudnia 2020, 15:37
Gruby Mino był dzisiaj w Turynie :)
Z Hiddinkiem w restauracji się umówił ;)

A na poważnie, Agnelli i Raiola mają jakieś spotkanie chyba zaplanowane. Ostatnio Mino udzielał wywiadu dla SKY a Agnelli zasugerował mu, że skontaktują się telefonicznie...
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Zablokowany