Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 19:06

Tak realnie patrząc, to nasz podstawowy skład nie jest teraz ani jakoś dużo lepszy, ani dużo gorszy. Pocieszać można się jedynie tym, że został odmłodzony. 30-latek grający od paru sezonów na tym samym poziomie (Pjanic, Cuadrado, Matuidi, Higuain) zawsze daje mniejszą nadzieję na rozegranie sezonu życia niż 20-parolatek, którego talent może w każdej chwili eksplodować po zmianie otoczenia (Arthur, Chiesa, McKennie, Kulusevski). Mamy też teraz więcej możliwości taktycznych + zmniejszyliśmy budżet płacowy.

C.Ronaldo [35] - Dybala [26]
A.Sandro [29] - Rabiot [25] - Arthur [24] - Bentancur [23] - Chiesa [22]
Chiellini [36] - Bonucci [33] - de Ligt [21]
Szczęsny [30]

Ławka: Danilo [29], Demiral [22], McKennie [22], Ramsey [29], Bernardeschi [26], Cuadrado [32], Kulusevski [20], Morata [27]


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 19:25

Adrian27th pisze:
05 października 2020, 18:14
https://www.transfermarkt.pl/juventus-t ... verein/506

Także potwierdzenie.

Okienko daje nam niezły bilans.

Wartość kadry wzrosła o prawie 100 milionów.
Ale Inter droższy ;)


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 19:29

Gałcio pisze:
05 października 2020, 19:01
Świetna sprawa. Naprawdę. Tylko beka z tych, którzy twierdzą, że wartość kadry wzrosła o 100 mln, co to ma do tego? Wartość kadry rośnie wraz z sukcesami i tego Wam wszystkim i sobie życzę,ale gdy niektórzy "psychole" wchodzą w liczenie średniej wieku, wartości kadry i ilości much w nosie, to ogarnia mnie śmiech. W dup** miałbym wiek, wartość kadry czy cokolwiek, gdybysmy zdobyli LM,ale niektórzy widzę bawią się w księgowych i statystyków. Co by nie odbiło się to odmładzanie kadry strata mistrzostwa i 1/16 LM.

No to Khedira jest więcej wart niż taki Lautaro Martinez, bo ma pełno sukcesów w porównaniu do Argentyńczyka... :facepalm:
Każdy kto nie jest u skraju życia patrzy nie tylko na to co tu i teraz, ale i w przyszłość. Czekam na triumf w LM od '96, ale jeśli mielibyśmy wygrać z kadrą ze średnią wieku 30 lat, a następnie wylądować poza pierwszą 4 i robić całkowitą przebudowę od nowa, to w D... mam taki 'sukces'...

Wartość liczona jest na podstawie obecnych umiejętności, przydatności drużynie, statystyk i wieku. Trzeba być ładnie krótkowzrocznym żeby tego nie rozumieć. Nie każdemu dane było wyjść poza tabliczkę mnożenia, więc łatwo jest nie doceniać statystyki.
Ostatnio zmieniony 05 października 2020, 19:31 przez unbelievable87, łącznie zmieniany 1 raz.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 19:31

Co z Khedirą?


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 19:38

Poprostu pisze:
05 października 2020, 18:26
Brawo dla Fabsa za poważne odmłodzenie drużyny.
Ja się spodziewałem, że Paratici się wyłoży na tym okienku, a tymczasem biorąc pod uwagę okoliczności to wyszło ono jemu całkiem, całkiem.
Push3k pisze:
05 października 2020, 19:31
Co z Khedirą?
Niestety wychodzi na to, że zostaje, ale jeżeli się nie połamie to może będzie z niego pożytek w którymś istotnym meczu? Oby. :)


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 19:52

Niemiec i tak miał tylko/aż rozwiązać kontrakt a to można zrobić i po mercato. Trzymam kciuki.
btw. zostało 8 min wiec już nie ma szans na lewe wahadło, szkoda. Niemniej jednak wystawianie tam Kwadratowego to kryminał...


Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 19:55

Jeszcze w przyszłości Aouar za Khedirę, Romero za Chielliniego i odmładzanie gotowe :D


jakiś kretyn na forum Manchesteru United pisze:Wg. La Gazzetto dello Sport Juve interesuje się Milikiem. Za Moratę. W sumie dla niego byłby fajny kierunek, bo na Leicester za wcześnie jeszcze
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 20:07

okienko zamknięte. Cieszy fakt ze nie ściągnęliśmy na koniec jakiegoś placka. Okienko należy ocenić pozytywnie. Andrzej do dzieła!


kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 21:26

Czytałem że angielskiego kluby mogą robić jeszcze transfery między sobą do bodajże 15.10
Są jeszcze jakieś termin dla drużyn włoskich? Chodzi mi tu konkretnie o to czy Dziad może gdzieś jeszcze opchnąć Milika ?


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 21:40

Alexinhio-10 pisze:
05 października 2020, 09:18
Widzieliście staty Emersona z całej kariery ? :prochno:
Widziales staty de Sciglio?

Hypeman pisze:
05 października 2020, 19:55
Jeszcze w przyszłości Aouar za Khedirę, Romero za Chielliniego i odmładzanie gotowe :D
Sa lepsze mlode grajki niz Romero, naprawde. A nie wyobrazam sobie, zeby za odchodzaca legende klubu nie przyszedl jakis kox.


Nie wiem, czy Czieza (zapis fonetyczny by Darek Szpakowski, co by sie zaraz ktos z forumowiczow nie obruszyl) byl az tak niezbedny tej druzynie... Natomiast mozna poniekad pochwalic warunki na jakich przychodzi: 3+7+40 i niekoniecznie oblig wykup. Ale niestety pojawia sie tam jeszcze w tle kolejne 10mln. bonusow, czyli summa summarum 60 baniek. Duzo. Za duzo.
(kto klepal ten transfer? Partaci czy Cherubini?)


Ogolnie, co do naszego Mercato to ja sie obawiam przyszlego roku/dwoch, kiedy to przyjdzie czas powrotow z wypozyczen i koniecznosc wykupywania tych, ktorych mysmy wypozyczyli. Poza tym, jak Lyon zobaczy jakie zgnile jajo im wcisnelismy, to nam Aouara nigdy nie sprzeda :/
Patrzac na nazwiska obecne w naszym skladzie - wyglada to calkiem ekscytujaco (czy udanie - nie wiem).


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 22:26

kawek pisze:
05 października 2020, 21:26
Czytałem że angielskiego kluby mogą robić jeszcze transfery między sobą do bodajże 15.10
Są jeszcze jakieś termin dla drużyn włoskich? Chodzi mi tu konkretnie o to czy Dziad może gdzieś jeszcze opchnąć Milika ?
Nie już nie może.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 23:00

Muszę powiedzieć że jestem bardzo miło zaskoczony ostatnim dniem okienka. Nauczony poprzednimi byłem przekonany że nic sensownego się nie wydarzy już, tym bardziej jeśli chodzi o duże transfery do klubu. Rutyna jest zła, świat idzie do przodu, no i inny dyrektor też jest, który ma też swoją taktykę na okienko. Kupiliśmy 4 młodych zawodników plus jednego dość młodego, dało to znaczne odmłodzenie kadry, a ci zawodnicy mogą bardzo odpalić w tym sezonie. Też trener młody - oczywiście jak na wiek wśród trenerów - Maestro sprawia wrażenie bardzo ambitnego, z wizją i świeżym pomysłem. Kto wie może będzie naszym Guardiolą? Za mercato ciężko mi też jakieś noty wystawiać. Okienko generalnie można oceniać po upływie jakiegoś czasu, miesięcy, a już zwłaszcza w takim przypadku gdy gracze są młodzi, w sporej części to prospekty którzy mają dużo do udowodnienia. Jednak daje to nadzieję że nasz klub idzie w dobra stronę. Generalnie jestem bardzo zadowolony i bardzo optymistyczne podchodzę do tego sezonu.

Pozdrawiam wszystkich 👊


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 23:14

W końcu odzyskałem konto i mogę się wypowiedzieć.

Naprawdę nie wiem z czego większość użytkowników forum się cieszy - nie udało się nam sprzedać ani jednego z niechcianych przez nas zawodników! Ba, niektórym musieliśmy dopłacić, żeby zechcieli odejść! O ile z transferów przychodzących jestem w miarę ukontentowany tak sprzedaże w wykonaniu Juventusu to od lat jest dramat i 2 metry mułu. Wesoło to się zrobi za rok jak wszyscy ci zawodnicy wrócą, z jeszcze o rok krótszymi kontraktami - wtedy to na pewno ich sprzedamy z zyskiem ;)
Tak na serio to za rok zacznie się ostre dymanie nas.

Nie jestem natomiast zdziwiony tym, że wiele osób jest bardzo zadowolonych z Mercato - od lat obserwuję ten sam schemat: przez pierwsze dni okienka oczekiwania są bardzo wygórowane, w środku zaczyna się szukanie opcji B i C oraz przekonywanie się nawzajem, że ci gracze "też są całkiem dobrzy" a na koniec okienka wystarczy większości rzucić byle jaki ochłap, żeby cieszyli się jak dzieci.

Również w opozycji do większości napiszę, że naprawdę wierzę w Chiesę i jestem zadowolony z tego, że początkowo przychodzi na dwuletnie wypożyczenie. Znacznie mniej jestem zadowolony z ogólnej kwoty transferu ale z Violą robi się interesy bardzo ciężko, a Juventus nigdy nie będzie dla Serie A kimś kim jest Bayern dla Bundesligi - nam nikt w pas się nie będzie kłaniał i oddawał zawodników za pół-darmo. I ponownie tak jak wyżej: jaja zaczną się za 1-2 lata kiedy przyjdzie do wykupienia tych naszych nowych zawodników - nie wyobrażam sobie, że zdecydujemy się np. na kupno Moraty na takich warunkach płacąc już ciężkie pieniądze za roczne wypożyczenie (tutaj kolejny zarzut dla co niektórych bo widziałem, że dla wielu osób 10 melonów za roczne wypożyczenie to jest nic - zobaczcie sobie za ile wypożyczeni byli James i Coutinho do Bayernu, sprawdźcie liczby i porównajcie z tymi Moraty na koniec sezonu ;)). Jak już jesteśmy przy Bayernie to te 2 wcześniejsze przykłady powinny niektórym rozjaśnić co będzie się za rok działo z Costą.

Ogólna ocena: 5/10*
* Co nie oznacza, że Pirlo nie stworzy z tego czegoś wybitnego. Nowi, młodzi zawodnicy zawsze są impulsem, który może zbudować świetną drużynę, akurat z transferów do nas jestem w miarę zadowolony, to sprzedaże (a raczej ich brak) były na dramatycznym poziomie.
Ostatnio zmieniony 05 października 2020, 23:46 przez Tony Montana, łącznie zmieniany 2 razy.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 05 października 2020, 23:31

Ciekawe czy Chiesa oraz Kulusevski zdają sobie sprawę że właśnie zaczynają wyścig o to który w niedalekiej przyszłości dostanie koszulkę z numerem 10 ?


PanWu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 kwietnia 2018
Posty: 110
Rejestracja: 18 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 06 października 2020, 01:15

Chiesa to świetny transfer. Ten chłopak da nam dużo radości. Strasznie ambitny na boisku, nie ma dla niego straconych piłek.

Paratici zrobił mega robotę. Marotta, who?


Forza Juve!
Zablokowany