Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 20:24

Zasadniczo to obie strony mają rację, gdyż to prawda, że Khedira ma wciąż ważny kontrakt z Juve na wynegocjowanych wcześniej warunkach i oczekuje jego wypełnienia. Jednakże patrząc na to z innej perspektywy, to jednak Sami zachowuje się nieelegancko w stosunku do klubu i kibiców, bo nie jest jakimś kluczowym graczem wypychanym z zespołu na siłę (tak jak to miało miejsce z Higuainem po transferze Ronaldo), a ponadto 3/4 ostatniego sezonu spędził na leczeniu kontuzji i prawdopodobnie otrzymał za to całe wynagrodzenie (może nie wliczając w to jakichś bonusów za gole, asysty czy występy). Ponadto tak jak pisałem już w przeszłości, to w sytuacji gdy piłkarze mają założone swoje związki zawodowe chroniące ich praw, to tak samo kluby powinny się dogadać w tej kwestii i lobbować za jakimś prawem, które w sytuacji gdy przykładowo zawodnik ponad miesiąc jest niedostępny do gry z powodu kontuzji pozwalałyby obniżyć mu pensję powiedzmy o połowę do czasu jego powrotu. Ponadto sytuacja z Khedirą powinna być nauczką dla naszego zarządu, aby pochopnie nie przedłużać kontraktów zawodnikom po skończonym 30 roku życia (a na dodatek podatnym na urazy) na dłużej niż 1 sezon + ewentualnie 1 obligatoryjny. Zresztą z Samim i tak nic nie ryzykowaliśmy, bo nawet jakby nie parafował nowej umowy i odszedł gdzieś za darmo, to i tak nie bylibyśmy stratni, bo nic za niego nie zapłaciliśmy (pewnie oprócz jakichś prowizji).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 20:47

dimebag11 pisze:
30 września 2020, 20:24
Ponadto tak jak pisałem już w przeszłości, to w sytuacji gdy piłkarze mają założone swoje związki zawodowe chroniące ich praw, to tak samo kluby powinny się dogadać w tej kwestii i lobbować za jakimś prawem, które w sytuacji gdy przykładowo zawodnik ponad miesiąc jest niedostępny do gry z powodu kontuzji pozwalałyby obniżyć mu pensję powiedzmy o połowę do czasu jego powrotu.
W punkt. Jak dla mnie powinno to być już dawno uregulowane prawnie, tyle że odgórnie, przez UEFA i ligi krajowe. Futbol spuchł do takich rozmiarów, że żaden porządny piłkarz nie wybrałby klubu, który proponuje 'płynną' pensję (zamiast podstawowej gwarantowanej) w zależności od dostępności i czasu gry. Gdyby był to wymóg (tak jak chociażby konieczność umieszczenia klauzuli wykupu w La Liga) bez którego piłkarz nie mógłby występować w rozgrywkach krajowych i europejskich, to od razu byłaby inna śpiewka.

Cwaniaki z FIFA/UEFA narzucają obowiązek puszczenia zawodnika do reprezentacji, a jak złapie uraz to wypłacają marne grosze. Kluby też powinny mieć jakiś mechanizm, by po kosztach uwolnić się od piłkarza nie wykonującego swoich obowiązków. Dla mnie chore jest, że za nie stawienie się na treningu czy inną niesubordynację karać finansowo można, a za permanentne siedzenie na L4 już nie.


Taki Costa (1 mecz LM z ławki w całych poprzednich rozgrywkach!) czy Khedira (31 opuszczonych spotkań w zeszłym sezonie!)przy swojej podatności na kontuzje sami by się spakowali, grzecznie podziękowali i wysłali agentów w świat, gdyby ich pensja spadła do poziomu 1-2 mln €.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 21:14

Nie bardzo wiem jakby to miało wyglądać w praktyce. Jedyne co mi przychodzi do głowy to indywidualne zapisy i reguły w danym klubie. Jak polityka Chelsea, że zawodnik powyżej 30 czy 31 lat dostaje kontrakt na rok do przodu i tyle. Tak z kontuzjami można zrobić podobnie, ale jak to przeprowadzić technicznie...starzenie się to normalny proces, a kontuzje to sytuacje losowe.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 21:19



Ze sprzedaży De Sciglio cieszyłbym się chyba bardziej, niż z rozwiązania kontraktu z Khedirą :pray:


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 21:40

Lazio gra, a Atalanta strzela. Miałem nadzieje, że nasi wyciągnął z tej Atalanty właśnie Gosensa i Hateboer'a, ale jak nie ma kasy i słabiaki nie chcą odejść to nie ma wyjścia jak tylko patrzeć i płakać. Tylko czekać aż Conte weźmie Robina i mając jego i Hakimiego to nikt nie będzie mu mówił, że gra archaiczny football jak zdobędzie tytuł.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 21:59

Kean poza kadrą - będzie nasz.

Gosens dziś mecz poezja z Lazio.

Jak słyszę że Chiesa to następca Dybali, to naprawdę nóż się otwiera.
Nasz najlepszy po CR7 zawodnik zastąpiony przez Federico v2


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 22:04

Adrian27th pisze:
30 września 2020, 21:59
Kean poza kadrą - będzie nasz.

Gosens dziś mecz poezja z Lazio.

Jak słyszę że Chiesa to następca Dybali, to naprawdę nóż się otwiera.
Nasz najlepszy po CR7 zawodnik zastąpiony przez Federico v2
Za Dybale to prędzej Kulu. Przynajmniej tak mi się wydaje, ale mogę się mylić.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 października 2020, 07:33

Michael_M pisze:
30 września 2020, 22:04
Adrian27th pisze:
30 września 2020, 21:59
Kean poza kadrą - będzie nasz.

Gosens dziś mecz poezja z Lazio.

Jak słyszę że Chiesa to następca Dybali, to naprawdę nóż się otwiera.
Nasz najlepszy po CR7 zawodnik zastąpiony przez Federico v2
Za Dybale to prędzej Kulu. Przynajmniej tak mi się wydaje, ale mogę się mylić.
Momblano wczoraj pisał, że Chiesa jest z nami dogadany od zeszłego roku bo miał być zastępcą wypychanego z klubu Dybali.
Ostatnio zmieniony 01 października 2020, 07:56 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 01 października 2020, 07:38

Totalnie nie rozumiem tego ciśnienia na Chiese i jeszcze za taka kasę.

Jeśli Morata i Chiesa okażą się niewypałami, a my będziemy musieli ich wykupić to na dłuższy czas możemy pożegnać się z konkretnymi wzmocnieniami.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 października 2020, 07:41

Dybala był wypychany w zeszłym roku. Sam nie jestem zachwycony ideą sprowadzania jakiegoś Kjezy i uważam, że będzie kolejną po Bernardeschim wtopą transferową.Czy ktoś wreszcie za tego oszołoma Paraticiego się weźmie ? Dobrze, że Sarri poleciał bo jeszcze jakiegoś Milika i żorżinio mielibyśmy dodatkowo do tartaku.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 października 2020, 08:15

Lypsky pisze:
01 października 2020, 07:38
Totalnie nie rozumiem tego ciśnienia na Chiese i jeszcze za taka kasę.

Jeśli Morata i Chiesa okażą się niewypałami, a my będziemy musieli ich wykupić to na dłuższy czas możemy pożegnać się z konkretnymi wzmocnieniami.
Kjeze na bank wykupimy dlatego piszę się o "łatwych do spełnienia warunkach", imo w innym wypadku Viola by nie poszła na ten deal.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 01 października 2020, 08:43

Chiesa ma taki plus, że nie jest z niego karakan, jest waleczny i potrafi się przepchnąć. Lepszy na pewno niż Costa z jednym zwodem - bo może faktycznie próbować grać na wahadle i nie być w tym kiepski.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 października 2020, 08:52

Nawiązując do wczorajszej plotki o tym, że era Agnelliego się kończy a jego następcą zostanie Del Piero to jest to tylko pragnienie włoskich fanów Juve, którzy widzieliby legendę Juve na tym stanowisku.

Idąc dalej, coś może być na rzeczy bo jeżeli wierzyć doniesieniom włoskich mediów, nazwiska do Rady Nadzorczej nowo powstałej grupy Stellantis ( powstałej z połączenia FCA z PSA ) zostały już wybrane i AA miałby zająć miejsce w spółce jako jeden z Dyrektorów. Prezesem nowo powstałej grupy ma być John Elkann a wiceprezesem Robert Peugeot. Z drugiej strony pogłoski o zmianach korporacyjnych w Juve i innych spółkach FCA trwają już od jakiegoś czasu. Zakładając jednak, że to wszystko prawda, już w pierwszym kwartale 2021 r., przyszłość AA rysuje się z dala od Juve przy czym nic nie wiadomo kto miałby być następcą.

Paratici jest pragnieniem na stanowisku DSa nowego właściciela Romy - Friedkina, którzy pozostają w bardzo przyjaznych stosunkach. Do tej pory to stanowisko w Romie jest wolne gdyż Friedkin ma nadzieję, że zajmie je właśnie Paratici. Umowa Paraticiego jest ważna do końca sezonu 20/21 ale o potencjalnym odejściu Paraticiego dowiemy się jeszcze w tym roku. W dniu 15 października odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy Juventusu po którym powinniśmy wiedzieć więcej ale to wszystko przypomina rozstanie z Marottą. Decydujące zdanie będzie należało do AA.
Ostatnio zmieniony 01 października 2020, 09:00 przez MRN, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 01 października 2020, 08:53

Juve zaproponowało Ruganiego oraz MDS ale podobnie jak wszyscy inni Fiorentina też ich nie chce...

Chcieliby Demirala ale od razu distali odmowę.

Jeśli przyjdzie Chiesa i Kean to komu zabraknie miejsca w LM ???

@MRN
Del Piero jako prezes to nie będzie policzek dla Nedveda ?


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 października 2020, 09:09

Porównanie 3 ostatnich sezonów Costy i Chiesy:

FEDERICO CHIESA 22 lata:

rozegrane mecze: 118
mecze nierozegrane z powodu kontuzji: 5
pauza z powodu kontuzji: 38 dni
suma rozegranych minut: 9.405
zdobyte gole 29
asysty: 21

DOUGLAS COSTA 30 lat :

rozegrane mecze: 103
mecze nierozegrane z powodu kontuzji: 43
pauza z powodu kontuzji: 298 dni
rozegrane minuty: 4.965
gole: 9
asysty: 21


Zablokowany