Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 10:54

jakku1 pisze:
24 września 2020, 10:49

Tak czy siak, nos mi mowi, ze to jeszcze nie koniec transferów ;).
Bardziej lewa dziurka (Gosens) czy prawa ( Chiesa) Cię swędzi ? :think:


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 11:04

Najpierw musimy sie pozbyć Khediry, Costy i De Sciglio ;). Zakladam, ze jesli odejdzie srodkowy pomocnik, prawoskrzydłowy i boczny obronca/wahadłowy to ich odpowiednio zastąpimy ;).

Mowi sie o kilku mozliwych wymianach (zwiazanych z Costa), na rynku jest dostepnych kilku skrzydlowych, ktorzy albo nie znajduja sie w planach obecnych trenerow (Dembele) albo po prostu sa znudzeni graniem dla przecietnego klubu (Chiesa). Co do obrony to jak ktos sie skusi na De Scilgio najpewniej uderzymy po Emersona. Aczkolwiek nie ukrwyam, ze Gosens to bylaby zdecydowanie lepsza opcja i interesowalismy sie juz nim.

Najciekawsza bedzie sytuacja ze srodkiem pomocy. Jednak 5 pomocnikow na 3 pozycje w ustawieniu z pseudo-trequartistą to o jednego gracza za mało ;).
Ostatnio zmieniony 24 września 2020, 11:11 przez jakku1, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 11:06

Co do Gosensa, to na bank dogadamy się z Atalantą, mamy dobre relacje. Gorzej z Chiesą. Ciekawe czy opcja wypożyczenia z obowiązkiem wykupu by dała radę. Wahadła takim sposobem mielibyśmy obstawione. Jeszcze kilkanaście dni i wszystko będzie jasne.

Pogba nam zdecydowanie nie potrzebny, choć ostatnio się zastanawiałem po co im Beek skoro mają już Pogbę i Fernandesa :think:

Pozbycie się Pellegriniego i przyjście Emersona to będzie masakra.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 11:19

Pellegrini spoko, ale skoro nie są do niego przekonani to nie wiem...czy ktoś dopuszcza do siebie taką informacje, że on może zwyczajnie...nie wiem...jest za słaby?


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 11:22

Z Pellegrinim to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> musi być jakieś drugie dno... facet nie zarabia tyle, ile Igła, którego puściliśmy jak szmatę w momencie wzięcia CR. Nawet ten wzięty z kapelusza Frabotta byłby raczej pierwszy do wypożyczenia niż Luca, nie mówiąc o tym, że Luca mógł (choć Frabota owszem też) stanowić konkurencję dla Sandro, by ten wreszcie przypomniał sobie, jak się gra.

Poza tym, do końca okienka został nam ~tydzień, co jest dramatycznie mało czasu na pozyskanie graczy, jeśli równocześnie jeszcze bujamy się trójką niechcianych.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 11:30

@jakku1

czuje się rozczarowany, takie ogólniki to każdy zna :D myślałem, że gdzieś wyczytałeś jakieś ciekawostki.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2559
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 11:46

Gosens raczej był rozpatrywany jako opcja przy sprzedaży Sandro i pozostaniu Pellegriniego, bo nie chce mi się wierzyć, iż zapłacimy za niego z 30 mln € jednocześnie zostawiając Brazylijczyka (to by było zbyt piękne, ale nie mam nic przeciwko temu, by to właśnie Robin i Alex tworzyli lewą flankę Juve). Z drugiej strony, to ciekaw jestem czy przytoczone 30 baniek wystarczyłoby na przekonanie Atalanty, która przecież po świetnym sezonie w LM znalazłaby sporo chętnych na reprezentanta Niemiec, a na żadne dobre relacje bym nie liczył, bo widać jak "doskonale" dogadujemy się z Sassuolo, Udine czy Genoą. Naszym priorytetem na chwilę obecną powinno być wypchnięcie z klubu za wszelką cenę zawodników podatnych na urazy takich jak Khedira, Costa i De Sciglio i może Ramsey (ale to pewnie niemożliwe z powodu jego wysokiej pensji i w związku z tym braku klubów potrafiących spełnić jego oczekiwania finansowe oraz z uwagi na to, iż ponoć po jego sprzedaży stracilibyśmy ulgę podatkową dla zagranicznych zawodników), a osobiście pozbyłbym się jeszcze Danilo, ale nawet się nie łudzę na taki obrót spraw. Ponadto nie ma co się podniecać dyspozycją poszczególnych graczy po zaledwie jednym meczu i to z bardzo przeciętną Sampdorią. Podejrzewam, iż nawet najbliższe potyczki z Romą i Napoli nie dadzą nam odpowiedzi w jakiej rzeczywiście jesteśmy formie, gdyż jak wiadomo okres przygotowawczy był niezwykle krótki (i do tego przerwany przez tą cholerną Ligę Narodów), nie mieliśmy czasu na zgranie się całego zespołu i zrozumienie filozofii Pirlo.
Ostatnio zmieniony 24 września 2020, 11:50 przez dimebag11, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 11:48

Poprostu pisze:
24 września 2020, 11:30
@jakku1

czuje się rozczarowany, takie ogólniki to każdy zna :D myślałem, że gdzieś wyczytałeś jakieś ciekawostki.
Przykro mi, nie wyczytałem nic ciekawego poza to, o czym tutaj pisze ;-).


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 13:49

Dawno się tak nie uśmiałem, ma ktoś poczucie humoru na jp. Odnośnie wymiany Costy na Dembele:

Ajajaj
Jakby się udało to zrobić to mistrzostwo świata, nawet jakbyśmy musieli coś dopłacić, albo dorzucić MdS :)


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 14:12

towalski pisze:
24 września 2020, 13:49
Dawno się tak nie uśmiałem, ma ktoś poczucie humoru na jp. Odnośnie wymiany Costy na Dembele:

Ajajaj
Jakby się udało to zrobić to mistrzostwo świata, nawet jakbyśmy musieli coś dopłacić, albo dorzucić MdS :)
2 łamagi za 1 młodszego i chyba jeszcze większego łamagę? :prochno:


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 14:23

Wymienić szklanki na porcelanę. Nie.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 14:24

Barcelona dała za Dembele 138 mln. Costa i MDS są razem warci 38 mln. Rozumiem że Barca też nie umie w sprzedaze ale aż tak ?!


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 14:25

towalski pisze:
24 września 2020, 13:49
Dawno się tak nie uśmiałem, ma ktoś poczucie humoru na jp. Odnośnie wymiany Costy na Dembele:

Ajajaj
Jakby się udało to zrobić to mistrzostwo świata, nawet jakbyśmy musieli coś dopłacić, albo dorzucić MdS :)
Nie widziałbym w tym grama sensu ani korzyści. Dembele w Dortmundzie był świetny, ale w Barcelonie okazał się straszliwą szklanką. Przypominam, że w zasadzie jedyną przyczyną naszej chęci pozbycia się Douglasa jest jego podatność na kontuzje. Więc gdzie tu logika w zastępowaniu go Francuzem? Bo młodszy? Co z tego, skoro będzie się non stop leczył? Co było wartościowe do wyciągnięcia tego lata z Barcelony, już zostało wyciągnięte. Mam nadzieję, że to tylko plota, choć podała to i gazeta i jakku, powołując się na VS, więc niebezpieczeństwo, że coś jest na rzeczy, leciutko wzrasta. Jeżeli mamy jeszcze zrobić jakiś ruch do ofensywy, to zdecydowanie wolałbym zakombinować z Violą w sprawie Chiesy.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 15:32

B@rt pisze:
24 września 2020, 14:25
Co było wartościowe do wyciągnięcia tego lata z Barcelony, już zostało wyciągnięte.
Coś by tam jeszcze znalazł :P

Fatiego nie puszczą, ale Riqui Puig to największy talent barcelońskiej szkółki ostatnich lat, którego nie widzi w drużynie Koeman (źródło: https://www.sport.pl/pilka/7,65082,2632 ... owany.html). Może być do wyjęcia za stosunkowo niewielkie pieniądze lub wymianę za kogoś, kto podoba się Koemanowi. Puig porównywany jest do Xaviego, więc pod skrzydłami Pirlo mógłby się fenomenalnie rozwinąć. Ma chłopak te kocie ruchy, do tego szybki i zadziorny. Momentami jakbym widział Pirlo z Euro 2021 (zagranie z 3:52!):



No ale najpierw trzeba spróbować z naszym Arthurem. Bertelli musi sprawić, aby był w stanie biegać przez 90 minut, a Pirlo nauczyć go, jak robić pożytek z kręcenia kółeczek.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 19:48

@Sorek - ma to jakiś związek z Mercato?

Bo wrzuciłeś Twittery i założyłem że tam jakieś super info będzie, a tu po prostu reklama.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Zablokowany